Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158759 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #225 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 06:35:30 »

Köszönöm a linket!
Igaz vadászni havonta, de lőtérre hetente 1-2 alkalommal, sportlövő vagyok 18 éve!:)

S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #226 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 16:41:04 »

Üdv a vadásznak, üdv mindenkinek!
Februárban vettem egy ZKK600-t, 7x64 kaliberűt és én is Sako HH 11g-os lőszerrel használom. Ajánlottak már több fajta belevalót is, de annyira jól működik ez a páros, hogy meg sem fordult a fejemben a váltás! Nem tudok annyit vadászni, mint szeretnék, de szerencsére havonta egyszer sikerül eljutnom. Távol álljon tőlem a dicsekvés, inkább a fegyvert és a lőszert dicsérem, egy hibázásom volt, úgy 250m-re egy sutát engedtem el, de az is az én hibám volt, elsütéskor éreztem, hogy belebillentem! Szinte mindig tűzben esett össze a megcélzott vad, többnyire őz, de sikerült már disznót is helyben marasztalni. Egy bak volt amelyiken blatt mögött szaladt át a lövedék, beugrott a napraforgóba és kb 30m-t ment, de olyan vérzéssel, hogy csukott szemmel, tapogatva végig mentünk volna utána! Szóval, ha megengeditek én is egyetértek a Sako kiválóságát bizonyító hozzászólásokkal! Itt szeretném a segítségeteket kérni: tudna valaki valami elérhetőséget ajánlani, ahonnan ennek a lőszernek a ballisztikai táblázatát letölthetném? Új távcsövet kap a műszer és a belövéshez kellene!
Köszönöm!
Miklós


Üdv J. Miki!
Mindként golyósomhoz Sako töltényt használok és az egyik éppen 7x64-es kaliberű. Vigyorog
A Balkó által felrakott oldalon nagyon jól el lehet igazodni, és a számított értékek a gyakorlatban is megállják a helyüket! Igen
Üdv: J. vadász Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #227 Dátum: 2013. November 01. - 16:56:09 »

Sziasztok!

Szeretnék ZKK-600 7x64- es puskámra venni egy távcsövet.
Kérdésem, hogy szerintetek mi az a kategória, ami alá már nem nagyon kéne menni?
Főleg használtat engedne a buksza.
Esetleg, ha van valakinek valamilyen felesleges, az is érdekelhet.
Előre is köszi!
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #228 Dátum: 2013. November 01. - 17:59:47 »

Sziasztok!

Szeretnék ZKK-600 7x64- es puskámra venni egy távcsövet.
Kérdésem, hogy szerintetek mi az a kategória, ami alá már nem nagyon kéne menni?
Főleg használtat engedne a buksza.
Esetleg, ha van valakinek valamilyen felesleges, az is érdekelhet.
Előre is köszi!
 Emelem
       Küldtem egy privátot    Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2013. November 03. - 07:35:09 »

Sziasztok!

Szeretnék ZKK-600 7x64- es puskámra venni egy távcsövet.
Kérdésem, hogy szerintetek mi az a kategória, ami alá már nem nagyon kéne menni?
Főleg használtat engedne a buksza.
Esetleg, ha van valakinek valamilyen felesleges, az is érdekelhet.
Előre is köszi!
 Emelem

Meopta !               Emelem
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #230 Dátum: 2013. November 11. - 23:43:58 »

Tisztelt Urak!
Frissen vásároltam egy zkk 600 -ast 7x64 es kaliberben olvastam a hozzászólásokat és többen a Sako hh-t ajánlják vagy használják  sikeresen nagyvadra ,és S&b spce 11.2 löszert kaptam hozzá vagy 30 darabot de eza fajta lövedék a hozzászólások alapján nem expandál ? Miért ez a külömbség hiszen csupasz ólom hegyű a kiképzése annak is!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2013. November 12. - 05:59:00 »

Tisztelt Urak!
Frissen vásároltam egy zkk 600 -ast 7x64 es kaliberben olvastam a hozzászólásokat és többen a Sako hh-t ajánlják vagy használják  sikeresen nagyvadra ,és S&b spce 11.2 löszert kaptam hozzá vagy 30 darabot de eza fajta lövedék a hozzászólások alapján nem expandál ? Miért ez a külömbség hiszen csupasz ólom hegyű a kiképzése annak is!

Nem tudom hol olvastad hogy "nem expandál" . De igen is elég hevesen expandál néha még az ólom mag is elhagyja a köpenyt ezért ritkábban üti át a vadat.  DE akkor minden energiát lead a testben fog mint a "ződfesték" . Próbáld ki nyugodtan rengeteg vadat hoztak vele terítékre, főleg a KGST időkben az egyik legkedveltebb olcsó lőszer volt. Ha valamiért nem tetszik gyakorolj vele mert az sosem árt és nyugodtan térj át a Sakora  Igen


                        Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #232 Dátum: 2013. November 12. - 07:22:38 »

Frissen vásároltam egy zkk 600 -ast 7x64 es kaliberben nagyvadra ,....és S&b spce 11.2 löszert kaptam hozzá vagy 30 darabot...
Az én puskámban ezen kívül még más nem volt,immár 20 éve...és nem is tervezem a változtatást a közeljövőben!
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #233 Dátum: 2013. November 12. - 08:38:01 »

Tisztelt Urak!
Frissen vásároltam egy zkk 600 -ast 7x64 es kaliberben olvastam a hozzászólásokat és többen a Sako hh-t ajánlják vagy használják  sikeresen nagyvadra ,és S&b spce 11.2 löszert kaptam hozzá vagy 30 darabot de eza fajta lövedék a hozzászólások alapján nem expandál ? Miért ez a külömbség hiszen csupasz ólom hegyű a kiképzése annak is!


Mindkét lőszerrel van gyakorlati tapasztalatom, és a Sako hh egy fokkal azért jobb!
Az esetek egy részében ez az egy fok nagyon jól jön!
 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #234 Dátum: 2013. November 12. - 17:44:20 »

Tisztelt Urak!
Frissen vásároltam egy zkk 600 -ast 7x64 es kaliberben olvastam a hozzászólásokat és többen a Sako hh-t ajánlják vagy használják  sikeresen nagyvadra ,és S&b spce 11.2 löszert kaptam hozzá vagy 30 darabot de eza fajta lövedék a hozzászólások alapján nem expandál ? Miért ez a külömbség hiszen csupasz ólom hegyű a kiképzése annak is!

Üdv Vendi!
Mindkét gyártmánnyal van tapasztalatom.
Jó néhány éve használom ebben a kaliberben a Sako Hammerhead-et és nagyon meg vagyok elégedve vele. Igen
Előtte S&B 11,2 gr-os SPCE-vel vadásztam egy darabig, de egy "gyári baki" miatt váltottam. A képeket korábban feltöltöttem a Fórumra.
Elég furcsa teljesítményt produkált időnként. Volt úgy, hogy a rókát kalibernyi be-és kimenettel ütötte át jó 100 méteres távról.
De akadt őzbakom, ahol egy kicsit srég blattlövésnél még a medenceüregben is találtam köpenyszilánkot.

Mindkét lőszerrel van gyakorlati tapasztalatom, és a Sako hh egy fokkal azért jobb!
Az esetek egy részében ez az egy fok nagyon jól jön!
 Emelem

És ebben is nagy igazság van! Igen

Üdv: J. vadász Emelem

 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #235 Dátum: 2013. November 13. - 22:38:48 »

Üdv!
Köszönöm a véleményeket , sajnos alkalmam még nem volt mert mostanában a" szél" vadászik helyettem de kíváncsian várom az első vad elejtését ezzel a kaliberrel. Ezelőtt a 300WM -hoz használtam ezt a fajta lőszert nagyon pontosan hordta de nem gombásodott eléggé ,mondjuk minden esetben átütötte a vad testét bő vérzés volt!De előfordult sokszor , hogy csak átszaladt a nagy disznó testén igaz belül az összes vér" összeált" és nem ment el vagy 10 métert , és ha után keresés lett volna hát feladta volna a leckét   Kutyás   De a Sako 14.3 gr ilyen gond nincs mostanában.Ezek szerint egy "lassabb" kaliberben ez a fajta lövedék jobban kifejti hatását. Milyen nehezebb lövedéksúly szerezhető be ehhez a kaliberhez?
 Emelem
Naplózva
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #236 Dátum: 2013. December 16. - 22:36:33 »

Sziasztok,

friss vadászjelöltként (szorítsatok szerdán,csütörtökön. vizsga, de azért bízzunk benne, hogy nem lesz gond  Igen ) jómagam is egy 7x64 mellett döntöttem egy használt Tikka M690 (Zeiss Diavari 3-12x56 bajor szk. ) formájában. A fegyvert jelenleg barátom vásárolta meg nekem, de a hétvégén sikerült lőnöm vele, vételkor a tulaj jelezte, hogy sako hh-val lőtte be a fegyver amiből 2001-óta 27 lövés ment ki Mosolyog. A szóráskép amit produkált az valami parádés 5 lövésből 5.5 cm-en volt mindegyik 100m-en az én nagygolyós lövési képességemmel  :Mosolyog ami ez előtt összesen 2 lövés volt, régebben, más puskákkal Mosolyog.
Ebből az ötből, az első és azt utolsó volt legtávolabb (olaj + meleg cső) a középső 3 lövés 2.5 cm-en belül van 2 egybe szakadva, szóval nagy a bizalom, ez alapján a lövedéket jól rakja, már csak velem lehet "a baj".

Remélem hamarosan tudok jelentkezni éles vadászélményekkel  Taps  és a fórumon legfontosabb célballisztikai tapasztalatokkal.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2013. December 17. - 07:53:39 »

Sziasztok,

friss vadászjelöltként (szorítsatok szerdán,csütörtökön. vizsga, de azért bízzunk benne, hogy nem lesz gond  Igen ) jómagam is egy 7x64 mellett döntöttem egy használt Tikka M690 (Zeiss Diavari 3-12x56 bajor szk. ) formájában. A fegyvert jelenleg barátom vásárolta meg nekem, de a hétvégén sikerült lőnöm vele, vételkor a tulaj jelezte, hogy sako hh-val lőtte be a fegyver amiből 2001-óta 27 lövés ment ki Mosolyog. A szóráskép amit produkált az valami parádés 5 lövésből 5.5 cm-en volt mindegyik 100m-en az én nagygolyós lövési képességemmel  :Mosolyog ami ez előtt összesen 2 lövés volt, régebben, más puskákkal Mosolyog.
Ebből az ötből, az első és azt utolsó volt legtávolabb (olaj + meleg cső) a középső 3 lövés 2.5 cm-en belül van 2 egybe szakadva, szóval nagy a bizalom, ez alapján a lövedéket jól rakja, már csak velem lehet "a baj".

Remélem hamarosan tudok jelentkezni éles vadászélményekkel  Taps  és a fórumon legfontosabb célballisztikai tapasztalatokkal.  Emelem


A kaliber a fegyver a lőszer a távcső jó választás ! (szerintem tökéletes, véletlenül jöhetett így össze vagy az előző tulaj válogatta jól össze a tapasztalatai alapján  Vállat von )  Sok sikert hozzá és persze a vizsgához is . Remélem a belfegorság pedig csak a választott neved jellemzője .   Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #238 Dátum: 2013. December 17. - 09:15:25 »


A kaliber a fegyver a lőszer a távcső jó választás ! (szerintem tökéletes, véletlenül jöhetett így össze vagy az előző tulaj válogatta jól össze a tapasztalatai alapján  Vállat von )  Sok sikert hozzá és persze a vizsgához is . Remélem a belfegorság pedig csak a választott neved jellemzője .   Emelem

Valószínűleg a kedvenc vadját hívja így, mert fekete, mint a ...................... Belfegor!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
HUNBelfegor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #239 Dátum: 2013. December 17. - 20:27:19 »


A kaliber a fegyver a lőszer a távcső jó választás ! (szerintem tökéletes, véletlenül jöhetett így össze vagy az előző tulaj válogatta jól össze a tapasztalatai alapján  Vállat von )  Sok sikert hozzá és persze a vizsgához is . Remélem a belfegorság pedig csak a választott neved jellemzője .   Emelem

A név még egy gyerekkori kutyára vezethető vissza, mint nick-név kíséri életem, nem kell belőle túlmenő következtetést  Angyal , főleg nem vadásziast levonni Mosolyog
Az előző tulaj rakta össze, érzésre a távcső utólagos rárakás - talán az eladás előtt - mert egy korosztállyal öregebb mint a puska, de príma a képe, éjjel még nem teszteltem, de nem lehet túl rossz.

Vizsgán rajta vagyok köszönöm, meg kell hogy legyen...már egy ideje  Kávé
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: