Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234915 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #705 Dátum: 2015. November 30. - 20:55:45 »

Lehet, hogy mégis az ókori görögöknek volt igazuk, akik szerint igazi szerelem csak férfiak között jöhet létre..?? Ördög Ördög
Én már erősssen kezdek gyanakodni Rátok! Kacsint Vigyorog Angyal
....ssszátok meg, ha lenne "csúzli" topik, abban is megtalálnátok egymást valami hülyeséggel, hogy hogyan kell a gumit felkötni a favellára Kacsint..... Ördög Ördög Ördög
 Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #706 Dátum: 2015. November 30. - 21:06:55 »

Lehet, hogy mégis az ókori görögöknek volt igazuk, akik szerint igazi szerelem csak férfiak között jöhet létre..?? Ördög Ördög
Én már erősssen kezdek gyanakodni Rátok! Kacsint Vigyorog Angyal
....ssszátok meg, ha lenne "csúzli" topik, abban is megtalálnátok egymást valami hülyeséggel, hogy hogyan kell a gumit felkötni a favellára Kacsint..... Ördög Ördög Ördög
 Wave


Én csak a "hazait" szeretem, de azt nagyon. Kacsint Vigyorog

Nincs semmi gond, csak az állandó szakmai elfuseráltság és annak nem beismerése, jobbára erőltetése nekem nem jön be. Nem Emelem

Tőlem nem állna távol a szakmai tévedés beismerése, de akkor elvárom másoktól is, hogy a fingreszeldét befejezze, de nem, de nem gond, én figyelek. Táncol Vigyorog
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #707 Dátum: 2015. November 30. - 21:37:06 »


....ssszátok meg, ha lenne "csúzli" topik, abban is megtalálnátok egymást valami hülyeséggel, hogy hogyan kell a gumit felkötni a favellára Kacsint..... Ördög Ördög Ördög
 Wave

 

 Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
Végre valaki érdemben is hozzászolt  Igen egyepként a guminál sem mindegy , nálam nem  Sam6 mert én a fára mindig belülről kifele raktam a gumit, vagzis a kötések is kifelé álltak, csakis logikai meggondolásból  Igen  Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #708 Dátum: 2015. November 30. - 21:47:38 »



Majd minden fix és oldható szereléket jobb oldalról kell így vagy úgy oldani. Emelem

A Kricon is, a Saueren is EAW szerelék van. Az előbbit balról kell oldani, az utóbbit jobbról. Ezt megelőzően balról oldható szerelékeim voltak.
Kíváncsiságból ránéztem az egun-ra, van ilyen is, olyan is de többségében balról oldhatók. Persze a legolcsóbb kategória megfordítható.
A kétrészes, kifordíthatós komlói is balról oldható.
Szóval nincs ilyen szabály, viszont a nagy, kilógó anyacsavarok tényleg jobb helyen vannak a bal oldalon.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #709 Dátum: 2015. November 30. - 23:23:06 »

A Kricon is, a Saueren is EAW szerelék van. Az előbbit balról kell oldani, az utóbbit jobbról. Ezt megelőzően balról oldható szerelékeim voltak.
Kíváncsiságból ránéztem az egun-ra, van ilyen is, olyan is de többségében balról oldhatók. Persze a legolcsóbb kategória megfordítható.
A kétrészes, kifordíthatós komlói is balról oldható.
Szóval nincs ilyen szabály, viszont a nagy, kilógó anyacsavarok tényleg jobb helyen vannak a bal oldalon.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #710 Dátum: 2015. December 01. - 01:58:58 »

Feri, tk. én is igy képzelek el egy klasszikus forumozást. Igen Felteszünk egy ideát s azután adok kapok alapon, ki mennyit visz.
Ezzelszemben itt az idea mentén rendszeresen érkezik a lebasz. de olyan ám hogy a haj sem marad a fejen. Nem( Vagy ami még rosszab hogy, “hagyuk, ne is foglalkozzunk vele TAL majd megoldja) Angyal  Ha jol visszagondolok (ebben a témeban) Te vagy az első aki veszi a fáradságot és utánanéz a dolgoknak és eredményeként a döntetlen és igazságos…….., viszont a józan észt még mindig nem meghazuttoló (, viszont a nagy, kilógó anyacsavarok tényleg jobb helyen vannak a bal oldalon.)  ujj ideák születnek. 

Mindattól eltekintve hogy, sokan itt ezen a forumon is csak a káromat akarják, én ellentetben a többiekkel TAL-t csak sajnalni tudom.
Tudom, 20 éves gyakorlat az egyben garantál is, de ha a husz éve felvett tudást akarja egy ujj kornak bemagyarázni ? Abban a pillanatban csak szánalmas, és az öreg cimbiknek akik esetleg haladnak a korral, leginkább a szanalom a meghatarozo.
Tudom, nagytudasú ember, az viszont egy kicsit zavar hogy ő az egyedüli ezen az egéssz forumon  Csodalk azthiszem ezt nem kell neked különösebben orvosolni hogy, mit von maga után  Mosolyog

Van itt mégegy rákfene.
Amikor a szociális beaálitottság, vagy egyszerűen a nemtudás miatt de az emberek (de az is lehet hogy, szégyelve a kifejezésben elofőrduló hiányosságokat, ilyen is elofordul) egyszerűen nem szolnak hozzá, csak egyszerűen pörgetik az eseményeket. És mikor a nagy Ő bemondja az unalmast :a plebs, szélesen és kajánul , örülve a felsülésen…… “ a széles fejsze mosolyog” .  Ez tk. egy igazi rákfene, ez határozza meg a rendszert a Magyart, és a foromot is. Elnézést , valoszinéleg ezt nem hajnali 1-kor kellene megállapitanom, dehát mit csináljak, az oraeltolódás, és egyáltalan az eltolódás sokmindent megmagyaráz. 
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #711 Dátum: 2015. December 01. - 03:31:28 »

Én csak a "hazait" szeretem, de azt nagyon. Kacsint Vigyorog

Nincs semmi gond, csak az állandó szakmai elfuseráltság és annak nem beismerése, jobbára erőltetése nekem nem jön be. Nem Emelem

Tőlem nem állna távol a szakmai tévedés beismerése, de akkor elvárom másoktól is, hogy a fingreszeldét befejezze, de nem, de nem gond, én figyelek. Táncol Vigyorog

Ok. Attila részemről a fingreszeldét befejeztem (nemtudom mi volt az) de, mit ajálsz fel cserébe? Mondjuk egy állitható (erő) csavarhúzó, amivel a Magyar vadasznak ezekután  a távcsövét fölszereled, (legalább akkor amikor mindenki látja) Ördög Vagy egyszerün azt mondod hogy 'no fare" én azt is megértem. FuckOff Vagy tovább maradsz  figyelőbe    Okos
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #712 Dátum: 2015. December 01. - 07:25:32 »

Nem innen kell indulni NoNo
"Balesetmegelőzes miatt az oldócsavarok a zárral ellentétes irányban kellene hogy legyen.  Stoel"
Az irásomnak ez a fojtatása, egy hozzáértő - Magyar tudású - már kíovetkeztethetne hogy, leginkább balesetvédelmi az oka a csavarok esetleges forditott elhellyezésenek.
Kedves Miklós!
Arra kérlek, hogy igazolandó a csavar "rossz" oldalon történő elhelyezését, légy olyan kedves és az elmúlt 50 évből sorolj fel legalább 5-10 borzalmas balesetet, amik a kiálló csavarok miatt következtek be.
Mert a kategorikus és mélyenszántó kinyilatkoztatásaid hátterében biztosan hatalmas gyakorlati tapasztalat és lexikális tudástár lapít, csak mi itt az elmaradott vadkeleten nem vagyunk már képesek felismerni a géniuszt a hozzászólásaidban.
Legyél egészen nyugodt, mert ha valami csoda folytán egyetlen eset sem kerülne listázásra, akkor is mindig lesz aki majd megért.
De elsőként elő a nyers és brutális tényekkel, jöhetnek a baleseti beszámolók a jobbkéz hüvelykujj körmének berepedésétől a teljes alkar leszakadásáig
Csak bátran, mi itt már mindenre fel vagyunk keszülve, csak bele a közepébe.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #713 Dátum: 2015. December 01. - 07:30:53 »

Kedves Miklós!
Arra kérlek, hogy igazolandó a csavar "rossz" oldalon történő elhelyezését, légy olyan kedves és az elmúlt 50 évből sorolj fel legalább 5-10 borzalmas balesetet, amik a kiálló csavarok miatt következtek be.
Mert a kategorikus és mélyenszántó kinyilatkoztatásaid hátterében biztosan hatalmas gyakorlati tapasztalat és lexikális tudástár lapít, csak mi itt az elmaradott vadkeleten nem vagyunk már képesek felismerni a géniuszt a hozzászólásaidban.
Legyél egészen nyugodt, mert ha valami csoda folytán egyetlen eset sem kerülne listázásra, akkor is mindig lesz aki majd megért.
De elsőként elő a nyers és brutális tényekkel, jöhetnek a baleseti beszámolók a jobbkéz hüvelykujj körmének berepedésétől a teljes alkar leszakadásáig
Csak bátran, mi itt már mindenre fel vagyunk keszülve, csak bele a közepébe.

Érdemes volt felkelni ma is. Ez mindent vitt, még Doki "írással felfelé kell fordítani a papírt" szösszenetét is überelte  Taps Taps Taps Taps
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #714 Dátum: 2015. December 01. - 08:32:31 »


Ok. Attila részemről a fingreszeldét befejeztem (nemtudom mi volt az) de, mit ajálsz fel cserébe? Mondjuk egy állitható (erő) csavarhúzó, amivel a Magyar vadasznak ezekután  a távcsövét fölszereled, (legalább akkor amikor mindenki látja) Ördög Vagy egyszerün azt mondod hogy 'no fare" én azt is megértem. FuckOff Vagy tovább maradsz  figyelőbe    Okos

Kedves Miklós !

Gyengébbek kedvéért ismét egy kis helyreigazítás ! Okos

A majd minden, nálunk azt jelenti, hogy nem minden ! Tasli

Helyesírási probléma tudjuk Nálad evidens, de most már értelmezési gondok is felmerülnek, vagy lehetséges, hogy az éjszakai írogatásra hatással van a „tablettás”. Vörösbor

Nagyon nem mindegy, hogy majd megfarkaztam a kanadai medvét, vagy még csak hozzá sem fértem. Figyelmes olvasás

Szakmailag nem helyes (Te nem vagy szakmai ember, ezért elnézném), azt sugallni, kijelenteni, hogy a képen is látható szerelék szárnyas csavarjai balesetveszélyesek.

Tudod mi a balesetveszélyes? :Mosolyog

Gereblye, amit kint hagynak a földön és rálépve jól pofán vághatja a delikvenst, az balesetveszélyes lehet, de csak akkor, ha rálépnek, de aki rálép az meg is érdemli. Igen

Kettőn közt főleg nagy a különbség, mert Te hobbista hozzászóló vagy, aki eddig is igazolta, hogy tud erőteljes sületlenségeket írni, én meg szakmai hozzászóló vagyok, ezzel is segítve a kezdő és nem kezdő vadászokat.

Kezdő szerencsétlen olvasva a fórumot, most átgondolja, hogy a ZKK-600 vagy CZ fegyvert megvegye-e, mert bizony az azon lévő ezer éves szerelék nem jó, mert azok a fránya szárnyas csavarok balesetveszélyesek.

Közben az igazság az, hogy ezt soha, senki nem igazolta, tehát a lóf----szt !!!! Mosolyog

Moderáció seggét nyaldosni lehet, de azzal nem leszel előbbrébb, csak a moderáció leírta a saját magánvéleményét, nem megerősítve azt, hogy bizony az balesetveszélyes, mert miért is lenne. :Mosolyog

Szerény kis banánköztársaságunkba ilyen szerelékkel (is) felszerelt fegyveren nevelkedett a többség, mert nagyon sok választási lehetőség nem volt, magamat is beleértve, de minden ujjam sértetlen a mai napig, de nem találkoztam „szárnyas anya” okozta sérült vadásszal sem még soha.

Lényeg, hogy a Te általad okozott, folytatott fingreszelést, én most sikeresen folytattam, ezzel is foglalva a topikot, de a tisztánlátás nekem reggel nem okoz gondot, én sem este, sem éjszaka, sem reggel nem vagyok „fátyolréteges” agyilag.

„Maci Laci ” vadász hozzászólásaid szellemesek is lehetnének, de nem azok, tévesek, félrevezetőek. Nem
                                         
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #715 Dátum: 2015. December 01. - 08:37:31 »

Nézd Attila, a "majd minden"-el is lukra futottál, ezt a szálat ne erőltesd.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #716 Dátum: 2015. December 01. - 09:17:16 »

Nézd Attila, a "majd minden"-el is lukra futottál, ezt a szálat ne erőltesd.

"Nézd Attila, a "majd minden"-el is lukra futottál, ezt a szálat ne erőltesd."

Mert mi mással még ? :Mosolyog
Ezzel sem, ha visszaolvasnál, de ha lukon is lettem volna, én azt beismerem, de nem és ezt tételesen cáfoltam is.

Nem én írtam ismét netto baromságot.(ismételten) Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #717 Dátum: 2015. December 01. - 09:17:44 »

Kedves Miklós !

Gyengébbek kedvéért ismét egy kis helyreigazítás ! Okos

A majd minden, nálunk azt jelenti, hogy nem minden ! Tasli

Helyesírási probléma tudjuk Nálad evidens, de most már értelmezési gondok is felmerülnek, vagy lehetséges, hogy az éjszakai írogatásra hatással van a „tablettás”. Vörösbor

Nagyon nem mindegy, hogy majd megfarkaztam a kanadai medvét, vagy még csak hozzá sem fértem. Figyelmes olvasás

Szakmailag nem helyes (Te nem vagy szakmai ember, ezért elnézném), azt sugallni, kijelenteni, hogy a képen is látható szerelék szárnyas csavarjai balesetveszélyesek.

Tudod mi a balesetveszélyes? :Mosolyog

Gereblye, amit kint hagynak a földön és rálépve jól pofán vághatja a delikvenst, az balesetveszélyes lehet, de csak akkor, ha rálépnek, de aki rálép az meg is érdemli. Igen

Kettőn közt főleg nagy a különbség, mert Te hobbista hozzászóló vagy, aki eddig is igazolta, hogy tud erőteljes sületlenségeket írni, én meg szakmai hozzászóló vagyok, ezzel is segítve a kezdő és nem kezdő vadászokat.

Kezdő szerencsétlen olvasva a fórumot, most átgondolja, hogy a ZKK-600 vagy CZ fegyvert megvegye-e, mert bizony az azon lévő ezer éves szerelék nem jó, mert azok a fránya szárnyas csavarok balesetveszélyesek.

Közben az igazság az, hogy ezt soha, senki nem igazolta, tehát a lóf----szt !!!! Mosolyog

Moderáció seggét nyaldosni lehet, de azzal nem leszel előbbrébb, csak a moderáció leírta a saját magánvéleményét, nem megerősítve azt, hogy bizony az balesetveszélyes, mert miért is lenne. :Mosolyog

Szerény kis banánköztársaságunkba ilyen szerelékkel (is) felszerelt fegyveren nevelkedett a többség, mert nagyon sok választási lehetőség nem volt, magamat is beleértve, de minden ujjam sértetlen a mai napig, de nem találkoztam „szárnyas anya” okozta sérült vadásszal sem még soha.

Lényeg, hogy a Te általad okozott, folytatott fingreszelést, én most sikeresen folytattam, ezzel is foglalva a topikot, de a tisztánlátás nekem reggel nem okoz gondot, én sem este, sem éjszaka, sem reggel nem vagyok „fátyolréteges” agyilag.

„Maci Laci ” vadász hozzászólásaid szellemesek is lehetnének, de nem azok, tévesek, félrevezetőek. Nem
                                         


  :Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #718 Dátum: 2015. December 01. - 09:35:47 »

Megismétlem a gyengébbek kedvéért ! Nem Okos

Blaser fegyver esetében a csövön és nem a tokozaton helyezkedik el a céltávcső, szerelék, tehát a balasethülyeség nem játszik akkor sem, mivel el sem éri, ráadásként egyenes zármozgatásos, ahol még úgy sem játszana szerepet.

Leupold ( bal felső ) szerelékét is gond nélkül lehet fordítva felrakni. Okos

Ez a jobbos hülyeség túl van misztifikálva a részedről már megint, több mint 20 év szakmai munkám során sem engem, sem másokról nem tudok, akit a jobbos oldás, csavarok zavartak volna. Meglepődött

Fingreszelde 1000-el. Tasli


Lehúztam Zkk hidas szerelékkel huszonsok évet,de lila lövésem sincs,hogy mitől lenne balesetveszélyes a jobb oldali csavarozás!?  Viszont kényelmes. Bal kézben a puska, jobbal kicsavarozol és lehúzod.

Ugyanakkor a Blaser szerelék,ami balos oldású, bár igen okos,kitalált és villámgyorsan oldható LENNE. Ha nem balról oldódna. Így ugyanis egyik kézben a puska,másikkal fogod a távcsövet, míg a harmadik kezeddel oldod a szereléket. Már ha lenne harmadik kezed. Helyette kitalálsz valami okosságot. De leginkább szerencsétlenkedsz a térdeid közé szorított puskával.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #719 Dátum: 2015. December 01. - 09:43:57 »

Szerintem majd mindenki megelégedésére vannak ott a csavarok,ahol vannak.Az emberek többsége jobbkezes,kevesebben balkezesek,és vannak,akik mindkét kezükkel egyforma ügyesek.
Innentől kezdve egy oldható szerelék az emberek 80%-ának jobbról áll kézre.
Gondolom rég a kukába lenne,ha a manusznak útba lenne a szárnyasanya,vagy átoperálta volna már fixre.
Én ilyenre még panaszt nem hallottam.
Lehet benne valami ráció,amit mond ingerelt,de ha senki nem vérzett még el miatta 40 év alatt,akkor szerintem jó lesz ez így.
Nekem speciel a képet nézve semmilyen veszélyérzetem nem támadt,lehet kisgyerek vagyok még.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: