Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234068 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #900 Dátum: 2016. Március 07. - 08:42:42 »


Annyi a dolog szépséghibája, hogy én a weaver sínes szereléket választottam. Ami nálam döntött, az az volt, hogy téli ruházat, nyári ruházat vastagság különbséget ezzel a szerelékkel ki tudom küszöbölni. /Fel is szerelte a távcsővel együtt a boltos, nem mintha nem tudtam volna megoldani, de így kényelmesebb volt./. Végülis nekem tetszik, dehát mint tudjuk ízlések és pofonok...


Mondjuk így a Weaver magassága miatt legalább egy centivel feljebb van a távcsöved, mint lenne a sima gyári prizmával. És ha az évszakváltásnál át kell szerelned, akkor már szerintem totál mindegy, hogy Weaver szerelékről emeled le, helyezed át és lövöd be újból, vagy sima prizmáról. A kép gondolom a téli állást mutatja, mert ennél hátrébb már nem tudod tenni, vége a Weavernek hátrafelé...  Mosolyog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #901 Dátum: 2016. Március 07. - 08:45:10 »

Egész kulturált kombináció,  Igen a távcső nem sikerült nagyon hátra? Korábbi fegyvereimet, szintén hasonló vezérlő elvek mentén(téli öltözet stb) szereltettem fel, és bizony a távcső még a vastag öltözet esetén is lövéskor beköszönt a fejembe.  Emelem

És őszintén, hanyadik "beköszönést" vártad meg mielőtt előrébb toltad?  Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #902 Dátum: 2016. Március 07. - 09:18:24 »

És őszintén, hanyadik "beköszönést" vártad meg mielőtt előrébb toltad?  Röhög

Már az első után gyanús volt, de úgy gondoltam kevés a ruha rajtam aztán elkezdtem növelni az öltözet rétegeinek a számát, és minden pulóver réteg  után, lőttem egyet, amikor elfogyott a szekrényből a pulóver és a fegyver még mindig fejbe b..szott, na akkor már kezdtem komolyabban gyanakodni arra, hogy az agytalp és az okulár közötti távolság feltehetően nem a legoptimálisabb. Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #903 Dátum: 2016. Március 07. - 09:38:23 »

Már az első után gyanús volt, de úgy gondoltam kevés a ruha rajtam aztán elkezdtem növelni az öltözet rétegeinek a számát, és minden pulóver réteg  után, lőttem egyet, amikor elfogyott a szekrényből a pulóver és a fegyver még mindig fejbe b..szott, na akkor már kezdtem komolyabban gyanakodni arra, hogy az agytalp és az okulár közötti távolság feltehetően nem a legoptimálisabb. Kacsint

Jól van, akkor látom Te is szereted - fájdalom ide vagy oda - inkább többszöri személyes tapasztalat alapján testre szabni a felszerelésedet. Kemény csávó vagy, Ecsém!  Röhög
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #904 Dátum: 2016. Március 07. - 10:56:41 »

Szia!
Acél szerelék? Érdekes milyen vékony a sín!
 Emelem
Természetesen acél. Mosolyog
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #905 Dátum: 2016. Március 07. - 10:59:27 »

Egész kulturált kombináció,  Igen a távcső nem sikerült nagyon hátra? Korábbi fegyvereimet, szintén hasonló vezérlő elvek mentén(téli öltözet stb) szereltettem fel, és bizony a távcső még a vastag öltözet esetén is lövéskor beköszönt a fejembe.  Emelem
Nem, így téli öltözetben pontosan a megfelelő betekintési távra van. (egy ásónyomnyi ruha Ördög). Ha jobb idő lesz, akkor pedig előbbre teszem.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #906 Dátum: 2016. Március 07. - 11:05:14 »

Mondjuk így a Weaver magassága miatt legalább egy centivel feljebb van a távcsöved, mint lenne a sima gyári prizmával. És ha az évszakváltásnál át kell szerelned, akkor már szerintem totál mindegy, hogy Weaver szerelékről emeled le, helyezed át és lövöd be újból, vagy sima prizmáról. A kép gondolom a téli állást mutatja, mert ennél hátrébb már nem tudod tenni, vége a Weavernek hátrafelé...  Mosolyog
Pontosan 9mm a legkisebb távolság a puskacső és a távcső közt.
Igen ez a téli állása.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #907 Dátum: 2016. Március 07. - 11:11:24 »

Már az első után gyanús volt, de úgy gondoltam kevés a ruha rajtam aztán elkezdtem növelni az öltözet rétegeinek a számát, és minden pulóver réteg  után, lőttem egyet, amikor elfogyott a szekrényből a pulóver és a fegyver még mindig fejbe b..szott, na akkor már kezdtem komolyabban gyanakodni arra, hogy az agytalp és az okulár közötti távolság feltehetően nem a legoptimálisabb. Kacsint

Én még soha nem raktam át "téli - nyári átállás" miatt a távcsövet  Vállat von de ha homlokon nyomott az okulár és beléptem a félhold klubba mindig tudtam miért volt . Sosem a ruhák vagy a távcső aktuális helyzete miatt !     S.Peti
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #908 Dátum: 2016. Március 07. - 11:14:45 »

... de ha homlokon nyomott az okulár és beléptem a félhold klubba mindig tudtam miért volt . Sosem a ruhák vagy a távcső aktuális helyzete miatt !     S.Peti

Hanem?   Csodalk Azért nagyjából e két dolog (főleg a második) eléggé alapvetően meghatározza a távcső meg a szemöldököd távolságát, nem?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #909 Dátum: 2016. Március 07. - 11:34:05 »

Hanem?   Csodalk Azért nagyjából e két dolog (főleg a második) eléggé alapvetően meghatározza a távcső meg a szemöldököd távolságát, nem?

Szerinted a vadászok hány százaléka rakosgatja előre hátra a távcsövet az időjárás változás a ruha minősége vagy az aktuális mellizom  Mosolyog nagysága meg miegyéb alapján ?   :Mosolyog Lehet ezen polemizálgatni de szerintem a sportlövészetben (állítható tus) van jelentősége a vadászatban meg csak akkor ha nagyon akarod, akkor is egyszerűbb megoldás a kapható tusagumi "bugyi".   
Két három kokit kaptam már de mindig a hülye testhelyzet és a figyelmetlenségem miatt .   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #910 Dátum: 2016. Március 07. - 11:50:37 »

Szerinted a vadászok hány százaléka rakosgatja előre hátra a távcsövet az időjárás változás a ruha minősége vagy az aktuális mellizom  Mosolyog nagysága meg miegyéb alapján ?   :Mosolyog Lehet ezen polemizálgatni de szerintem a sportlövészetben (állítható tus) van jelentősége a vadászatban meg csak akkor ha nagyon akarod, akkor is egyszerűbb megoldás a kapható tusagumi "bugyi".   
Két három kokit kaptam már de mindig a hülye testhelyzet és a figyelmetlenségem miatt .   Emelem

Én nem az előre hátra rakosgatás miatt kérdeztem. Azt írtad le: "Én még soha nem raktam át "téli - nyári átállás" miatt a távcsövet, de ha homlokon nyomott az okulár és beléptem a félhold klubba mindig tudtam miért volt . Sosem a ruhák vagy a távcső aktuális helyzete miatt !"

Hát ha ez nincs jól beállítva (egyszer, véglegesre), akkor mi más? Aztán már nem kell soha többet ide-oda rakosgatni, az másik kérdés, de ha homlokon vág akár egyszer is a távcső, akkor az pont a ruhád vastagsága (elenyésző) meg a távcső aktuális, abban a pillanatban érvényes beállítása miatt van, nem??  Hogy aztán azért került oda, ahol homlokon vágott, mert épp frissen rakosgattad, vagy egyszer szarul állítottad be és sokáig úgy hagytad, az tökmindegy. Akkor, abban a pillanatban szarul volt beállítva. Vagy? Emelem
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #911 Dátum: 2016. Március 07. - 12:28:54 »

Én nem az előre hátra rakosgatás miatt kérdeztem. Azt írtad le: "Én még soha nem raktam át "téli - nyári átállás" miatt a távcsövet, de ha homlokon nyomott az okulár és beléptem a félhold klubba mindig tudtam miért volt . Sosem a ruhák vagy a távcső aktuális helyzete miatt !"

Hát ha ez nincs jól beállítva (egyszer, véglegesre), akkor mi más? Aztán már nem kell soha többet ide-oda rakosgatni, az másik kérdés, de ha homlokon vág akár egyszer is a távcső, akkor az pont a ruhád vastagsága (elenyésző) meg a távcső aktuális, abban a pillanatban érvényes beállítása miatt van, nem??  Hogy aztán azért került oda, ahol homlokon vágott, mert épp frissen rakosgattad, vagy egyszer szarul állítottad be és sokáig úgy hagytad, az tökmindegy. Akkor, abban a pillanatban szarul volt beállítva. Vagy? Emelem

...vagy a fejd volt nem jó helyen!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #912 Dátum: 2016. Március 07. - 12:38:05 »

Én nem az előre hátra rakosgatás miatt kérdeztem. Azt írtad le: "Én még soha nem raktam át "téli - nyári átállás" miatt a távcsövet, de ha homlokon nyomott az okulár és beléptem a félhold klubba mindig tudtam miért volt . Sosem a ruhák vagy a távcső aktuális helyzete miatt !"

Hát ha ez nincs jól beállítva (egyszer, véglegesre), akkor mi más? Aztán már nem kell soha többet ide-oda rakosgatni, az másik kérdés, de ha homlokon vág akár egyszer is a távcső, akkor az pont a ruhád vastagsága (elenyésző) meg a távcső aktuális, abban a pillanatban érvényes beállítása miatt van, nem??  Hogy aztán azért került oda, ahol homlokon vágott, mert épp frissen rakosgattad, vagy egyszer szarul állítottad be és sokáig úgy hagytad, az tökmindegy. Akkor, abban a pillanatban szarul volt beállítva. Vagy? Emelem



   
Két három kokit kaptam már de mindig a hülye testhelyzet és a figyelmetlenségem miatt .   Emelem

Nem ruha, nem távcső ,nem szerelék, nem beállítás hanem a piros ! Ami egyenlő - kifordulva ,rosszul vállba fogva , stb.   Emelem

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #913 Dátum: 2016. Március 07. - 12:39:31 »

...vagy a fejd volt nem jó helyen!

Hát talán azért mégis a távcsövet kellene megfelelően a fejhez állítani, nem? Engem még az életben nem vágott szemöldökön a saját puskám, semmilyen szituációban, és semmilyen testhelyzetben, akárhány variációban kombináltam a lőszituációt a testhelyzettel.  Vállat von
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #914 Dátum: 2016. Március 07. - 12:52:13 »

Hát talán azért mégis a távcsövet kellene megfelelően a fejhez állítani, nem? Engem még az életben nem vágott szemöldökön a saját puskám, semmilyen szituációban, és semmilyen testhelyzetben, akárhány variációban kombináltam a lőszituációt a testhelyzettel.  Vállat von

B+ ! Kicsi a fejed !        Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: