Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234047 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #975 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 22:29:16 »

A puskán a szereléktalpaknak fúrt 4 darab lyuk mindegyikében kotyognak a csavarok. Simán be lehet dugni és kihúzni a csavarokat anélkül,hogy megkapaszkodnának a menetben. A fejméret jó,(azt ők fúrták) a hossz jó, a menetes szár vékony. Mérni nem tudom a különbséget,esetleg holnap.

Ők milyen méretet "kínálnak"? Metrikus vagy imperiál? Ebből tud némi kavarodás lenni esetleg, bár hát ők csak tudják, hogy amerikai puskára kell felrakni...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #976 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 22:34:35 »

Ők milyen méretet "kínálnak"? Metrikus vagy imperiál? Ebből tud némi kavarodás lenni esetleg, bár hát ők csak tudják, hogy amerikai puskára kell felrakni...

Nekem a Tikkára (ami elméletileg metrikus) konkrétan a Leupold tartalék csavar készletéből stimmelt valamelyik.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #977 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 22:55:07 »

Ők milyen méretet "kínálnak"? Metrikus vagy imperiál? Ebből tud némi kavarodás lenni esetleg, bár hát ők csak tudják, hogy amerikai puskára kell felrakni...
Nem tudom mi a bibi,de az is lehet,hogy amcsi puskára készült a szerelék,viszont a ez portugál gyártás. Holnap kiderül. Semmi időm nincs most ilyesmivel tökörészni,ezért is bosszant a dolog. Vadászni talán már volna kedvem,de még mindig nincs egyben a puska és optika.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #978 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 07:52:25 »

Nem tudom mi a bibi,de az is lehet,hogy amcsi puskára készült a szerelék,viszont a ez portugál gyártás. Holnap kiderül. Semmi időm nincs most ilyesmivel tökörészni,ezért is bosszant a dolog. Vadászni talán már volna kedvem,de még mindig nincs egyben a puska és optika.
Szerintem komlón megoldják. Sok sikert.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #979 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 09:41:49 »

Nem tudom mi a bibi,de az is lehet,hogy amcsi puskára készült a szerelék,viszont a ez portugál gyártás. Holnap kiderül. Semmi időm nincs most ilyesmivel tökörészni,ezért is bosszant a dolog. Vadászni talán már volna kedvem,de még mindig nincs egyben a puska és optika.

Gálázol?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #980 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 09:49:33 »

Gálázol?
Gála nem sok van. Egyéb alma és gond,plusz suli.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #981 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 17:45:10 »

Gála nem sok van. Egyéb alma és gond,plusz suli.

Neked besikerült az élet! Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #982 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 19:04:22 »

Szerintem komlón megoldják. Sok sikert.
Nem 3,5es hanem 4 es csavar kell bele mint az A-bolt 3-ba. Ez az egyik bibi kipipálva. Viszont nagyobb baj az annál,hogy a szerelék hátulja túl magas lett, ennyit nem tud a távcső korrigálni,így küldhetem vissza. Lassan mindegy lett volna,ha veszek egy komolyabb szereléket. Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #983 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 21:10:58 »

Mennyibe "fáj"eddig a szerelék mizéria?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #984 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 22:21:26 »

Mennyibe "fáj"eddig a szerelék mizéria?
Majd a végén megmondom. Holnap visszaküldöm. Legalább láttam a készséget összerakva... Müanyag rajongóként megállapítottam,hogy egybe' lesz a cucc... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #985 Dátum: 2016. Október 06. - 14:26:17 »


Nem tudja-e véletlenül valaki,hogy az Izs 18 szereléke kompatibilis-e az Izs 94-ével (duplagolyós bock) ?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #986 Dátum: 2016. Október 06. - 15:02:01 »

Majd a végén megmondom. Holnap visszaküldöm. Legalább láttam a készséget összerakva... Müanyag rajongóként megállapítottam,hogy egybe' lesz a cucc... Kacsint
A túl magas szereléket ingyen javította a Peti cég. Postaköltség mentesen küldték vissza,így itt csak a bosszúságot kellett benyelnem,ami az almaszezonban nem létező szabadidőm miatt, a tegnapig tartó -elég jelentős- csúszást eredményezte a puskám összerakása szempontjából.
A szerelék hátulja magas volt,de az is rontott a használhatóság szempontjából,hogy nem megfelelő rádiuszt használtak a szerelék felfekvő részének kimarásakor,így nem feküdt fel a sín a puska tok részére. (A valósághoz hozzátartozik,hogy ez a kimarás még most sem tökéletes,de remélem a probléma "csak" esztétikai lesz. A cégről itt csak jókat hallottam,de az XPR kissé megfektette őket, a munka nem tökéletes.  ) A sín 17000 Ft volt,a gyűrűpárhoz postával szintén ennyiért jutottam. /A gyűrűpár használt,de tökéletes állapotú./ Az oda-vissza szaladgálás 70 kilométerről,a dupla lőtéri+ felszerelési díj kb. 15 000 Ft. Új típussal már nem biztos,hogy Komlóra gondolnék kapásból...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #987 Dátum: 2016. Október 06. - 15:06:10 »

A túl magas szereléket ingyen javította a Peti cég. Postaköltség mentesen küldték vissza,így itt csak a bosszúságot kellett benyelnem,ami az almaszezonban nem létező szabadidőm miatt, a tegnapig tartó -elég jelentős- csúszást eredményezte a puskám összerakása szempontjából.
A szerelék hátulja magas volt,de az is rontott a használhatóság szempontjából,hogy nem megfelelő rádiuszt használtak a szerelék felfekvő részének kimarásakor,így nem feküdt fel a sín a puska tok részére. (A valósághoz hozzátartozik,hogy ez a kimarás még most sem tökéletes,de remélem a probléma "csak" esztétikai lesz. A cégről itt csak jókat hallottam,de az XPR kissé megfektette őket, a munka nem tökéletes.  ) A sín 17000 Ft volt,a gyűrűpárhoz postával szintén ennyiért jutottam. /A gyűrűpár használt,de tökéletes állapotú./ Az oda-vissza szaladgálás 70 kilométerről,a dupla lőtéri+ felszerelési díj kb. 15 000 Ft. Új típussal már nem biztos,hogy Komlóra gondolnék kapásból...

Az Oryxban van hozzá szerelék, nem gyári, de rá való 30 ezseré...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #988 Dátum: 2016. Október 06. - 15:13:00 »

A túl magas szereléket ingyen javította a Peti cég. Postaköltség mentesen küldték vissza,így itt csak a bosszúságot kellett benyelnem,ami az almaszezonban nem létező szabadidőm miatt, a tegnapig tartó -elég jelentős- csúszást eredményezte a puskám összerakása szempontjából.
A szerelék hátulja magas volt,de az is rontott a használhatóság szempontjából,hogy nem megfelelő rádiuszt használtak a szerelék felfekvő részének kimarásakor,így nem feküdt fel a sín a puska tok részére. (A valósághoz hozzátartozik,hogy ez a kimarás még most sem tökéletes,de remélem a probléma "csak" esztétikai lesz. A cégről itt csak jókat hallottam,de az XPR kissé megfektette őket, a munka nem tökéletes.  ) A sín 17000 Ft volt,a gyűrűpárhoz postával szintén ennyiért jutottam. /A gyűrűpár használt,de tökéletes állapotú./ Az oda-vissza szaladgálás 70 kilométerről,a dupla lőtéri+ felszerelési díj kb. 15 000 Ft. Új típussal már nem biztos,hogy Komlóra gondolnék kapásból...

Valahogy így néz ki a komlói is?

http://warnescopemounts.com/product/m686-20moa-winchester-xpr-long-action-tactical-rail-20moa-matte/
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #989 Dátum: 2016. Október 06. - 20:18:57 »

Az Oryxban van hozzá szerelék, nem gyári, de rá való 30 ezseré...  Wave

 Emelem
Mégis a gyári 2 darabos weaver talpra rakták rá a recknagel gyűrűt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: