Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 233787 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Dátum: 2008. Szeptember 03. - 13:59:54 »

Távcsőszerelékekről mindent...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 14:06:22 »

Távcsőszerelékekről mindent...

Köszönöm! Táncol
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 14:13:46 »

Na egy érdekes kérdésen lenne számotokra.
Nem ismerem a Weaver síneket, de elég sok jót halottam róluk, így bármi infót megköszönök.

Az alap felálás az lenne, hogy nem a mostani puskámat bolygatnám, mert ez így jó..., hanem vennék egy Izs 18-at 308 w-ben és erre tenék egy kisebb 6x42-es távcsövet (Zeiss Jena), vadkárban a kisebb nagyítás miatt jobban tudnám használni a terület adotságai miatt. Viszon ezt a távcsövet le is kéne szedni, mert mint írtam már párszor, elég sokat kúszok-mászok, és nem ártana ha nem kellen hazamenni a 12-ért.

A sínt meg a viszonylagos olcsósága, és könnyű-precíz kezelhetősége miat szeretném.
Csak azt nem tom, hogy egyátalán fel lehet-e szerelni, meg hogyan működik.
Minden infót szívesen veszek...
Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 14:19:48 »

Én komlóit használok.
Weavert, és szereléket is. Nem veszem le, bírja a strapát, full acél.
Kategóriákkal olcsóbban tudja azt, mint a nagy nevek...
Nekem az EAW csalódás volt.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 15:09:52 »

A kovetkezo megoldas hasznalhato 11mm-es es 3/8"-os sinekre:  http://cz452.com/weavermountsnew.html

Bonthato szerelek: "z ring" : http://www.burrisoptics.com/rings1.html#2

Vagy akarmelyik Weaver ring.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 16:41:10 »

Na egy érdekes kérdésen lenne számotokra.
Nem ismerem a Weaver síneket, de elég sok jót halottam róluk, így bármi infót megköszönök.

Az alap felálás az lenne, hogy nem a mostani puskámat bolygatnám, mert ez így jó..., hanem vennék egy Izs 18-at 308 w-ben és erre tenék egy kisebb 6x42-es távcsövet (Zeiss Jena), vadkárban a kisebb nagyítás miatt jobban tudnám használni a terület adotságai miatt. Viszon ezt a távcsövet le is kéne szedni, mert mint írtam már párszor, elég sokat kúszok-mászok, és nem ártana ha nem kellen hazamenni a 12-ért.

A sínt meg a viszonylagos olcsósága, és könnyű-precíz kezelhetősége miat szeretném.
Csak azt nem tom, hogy egyátalán fel lehet-e szerelni, meg hogyan működik.
Minden infót szívesen veszek...

Endre!

És mi volna ha a távcső sín, meg miegymás járulékos költség mellett vennél egy fix komlóit és egy 1,5-6x42-es varia csövet?...pl. egy használt Jenát, Meoptát, Seeadlert...stb.

Meg kell mondjam jópár szereléket volt szerencsém megtapasztalni, de a suhl-i körmösnél jobb oldhatót még nem láttam.

A 30 éves Fég-emen meg ha felraktam a távcsövet, ha levettem az oda vitt...igaz az még Wesselényi utcai 3 lábas suhl-i volt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 16:53:30 »

Meg kell mondjam jópár szereléket volt szerencsém megtapasztalni, de a suhl-i körmösnél jobb oldhatót még nem láttam.


 Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 16:59:15 »

Csak egy tart vissza, a kis varia távcsőtől, a dzsindzába való bújkálás...
Én is nagyon nem szeretem ezeket a leveszük felteszük-dolgokat (csakis szigorúan a fix szerlékben bízok), ezért is vagyok ilyen tanácstalan, mert edig még csak meg sem néztem az ilyen szerelékeket.
A Weaver sín is csak azért találom így a neten keresztűl megbízhatónak, mert elvileg katona célra/használatra (napali távcső le, infra fel) lett kifejlesztve remélem ezt jól tudom, és ott azért figyelnek szerintem manapság a pontoságra.
Naplózva

Üdv End
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 17:01:36 »

Csak egy tart vissza, a kis varia távcsőtől, a dzsindzába való bújkálás...
Én is nagyon nem szeretem ezeket a leveszük felteszük-dolgokat (csakis szigorúan a fix szerlékben bízok), ezért is vagyok ilyen tanácstalan, mert edig még csak meg sem néztem az ilyen szerelékeket.
A Weaver sín is csak azért találom így a neten keresztűl megbízhatónak, mert elvileg katona célra/használatra (napali távcső le, infra fel) lett kifejlesztve remélem ezt jól tudom, és ott azért figyelnek szerintem manapság a pontoságra.


Szia End!

A katonai cuccok nagy része mégcsak nem is weaver-el csatlakozik, hanem a jóval finomabb kidolgozású és kicsit más méretű picatinny-vel. A weaver elvileg korlátlanul le-fel szerelhető, de Murphy bácsi miatt a fene tudja, ami elromolhat, elromlik-é?  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 07:29:22 »

Taser írta:

A katonai/ rendőri felszereléseknél a precizitás már rég nem szempont ( a strapabírás sem) gyorsan olcsón legyen gyártható nagy tömegben.
A különböző sínekkel nincs is probléma annál inkább azokkal a műanyag körmökkel amik a sínhez kapcsolják a cuccot. Ezeket a súly és a könnyű gyárthatóság miatt készítik műanyagból ( nem minden cég van fém köröm is ) Na ezek a műanyagok egy idő után kikopnak és lötyögni fog a cucc Nem nagyon, de vadászathoz már elég hangosan ( vagy a lézer célmegjelölő elmászik de ez nem szempont itt).
Nekem az a tapasztalatom, hogy hú de frankó mert ha  kell gyorsan le és fel lehet tenni a cuccot Mindenki felpakol mindent aztán ott is hagyja rajta,
a, mert akkor tutira nem felejtem otthon, vagy a zsákomban
b.nem kopik el a köröm
c. vagányabbul néz ki a hardver ( hátsólépcsős anyab..ók ha elmennek a kórházba kezeltetni a vízhólyagjukat a cseh ápolónőkkel :N      )

Nem véletlen, hogy most már mind a két sínhez árulnak utólag felragasztható polifoam csíkokat (hol silent block hol heat blocknak nevezve)
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 08:21:03 »



A 30 éves Fég-emen meg ha felraktam a távcsövet, ha levettem az oda vitt...igaz az még Wesselényi utcai 3 lábas suhl-i volt.

 Igen Az én Fég-emen is ilyen szerelék van. Hibátlan, pedig ez is elhagyta már 38. évet.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 17:02:01 »

Csak egy tart vissza, a kis varia távcsőtől, a dzsindzába való bújkálás...
Én is nagyon nem szeretem ezeket a leveszük felteszük-dolgokat (csakis szigorúan a fix szerlékben bízok), ezért is vagyok ilyen tanácstalan, mert edig még csak meg sem néztem az ilyen szerelékeket.
A Weaver sín is csak azért találom így a neten keresztűl megbízhatónak, mert elvileg katona célra/használatra (napali távcső le, infra fel) lett kifejlesztve remélem ezt jól tudom, és ott azért figyelnek szerintem manapság a pontoságra.


Endre!

A profi katonai puskáknál, nem az van, hogy nappali távcső fel, infra fel.
Van egy távcső, amihez van egy infra adapter oszt jónapot, nincs távcső fel/le szerelgetés.
Ne félj a dzsindzsában való mászkálástól, nem mész te oda minden nap.

Vegyél egy strapabíró 1,5-6x32/36/39 Zeiss Jenát, ahhoz fix komlói sínes szereléket és kész.
A kis zeiss nem akkora blehó cső, hogy zavarjon, 1,5-szeres nagyításon meg akár 1-2 m-ről is lőhetsz.

Én sem bízom az oldható szerelékekben - kivéve ugye a jól megalkotott suhl-it. (ami szerintem ráadásul nagyon szép is.)
Ilyen fog most felkerülni a puskámra - hála Telek Csabinak - meg egy kis "kozmetikázás" is lesz rajta, alapvetően átalakul a kis 8 mm-es.
Sajnos disznóhajtásra nincs lehetőségem járni, de ha netán befut egy meghívás és olyan helyen van a pógár, ahol már a távcső is aggat, levehető szerelékkel, nyílt irányzékkal jobban lehet operálni.
A nyílt irányzékot egyébként már belőttem amikor a puskát megkaptam.

Életem kevés disznóhajtásai közül az egyikben bizony ha nyílt irányzéákos s puskám biztosan meg tudtam volna lőni akár 2-3 disznót is, így viszont csak néztem ahogy slisszannak át a szűk lénián.
Itt csak arra lett volna idő, hogy a nyílt irányzékot odakapva lőjek, de mivel fent volt a távcső, nem tudtam mit kezdeni.

Az utáneresésnél ugyanez a helyzet, oda is a nyílt irányzék lenne jó, de ahhoz viszont nagyon jó oldható szerelék kell(ene)

üdv.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Október 15. - 16:15:09 »

A komlói oldahtószerelék milyen minőséget képvisel? Érdemes foglalkozni vele?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Október 15. - 16:35:42 »

Zoli!

Szerinted ennyi pénzért mit képvisel?
Nekem volt, ha levettem a csövet 1-2 cm-nél nagyobb differencia nem volt 50 m-en amikor visszatettem.
Igazából azért volt ilyen a puskán, ha megy műszakira levehessem a távcsövet...aztán 1-2 lövéssel újra tűpontosra lőttem.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Október 16. - 08:14:43 »

Zoli!

Igazából azért volt ilyen a puskán, ha megy műszakira levehessem a távcsövet...aztán 1-2 lövéssel újra tűpontosra lőttem.

Szia Roli!

Nekem is ezen okból kellene oldható szerelék, ill. néha eljutok egy-egy olyan hajtásba Tolnában, ahol a távcső nagyon zavaró.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: