Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234071 alkalommal)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #915 Dátum: 2016. Március 07. - 13:02:27 »

Hát talán azért mégis a távcsövet kellene megfelelően a fejhez állítani, nem? Engem még az életben nem vágott szemöldökön a saját puskám, semmilyen szituációban, és semmilyen testhelyzetben, akárhány variációban kombináltam a lőszituációt a testhelyzettel.  Vállat von

A tökéletesen beállított távcsőnél is előfordul, hogy a nem kellően képzett "júzer" nem megfelelően néz bele és kap egy puszit a homlokára. Nem lehet mindent a beállításokra fogni.

Júzerből lúzer!  Vigyorog
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #916 Dátum: 2016. Március 07. - 13:02:36 »

B+ ! Kicsi a fejed !        Röhög

10 pont!  Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #917 Dátum: 2016. Március 07. - 13:11:41 »

A tökéletesen beállított távcsőnél is előfordul, hogy a nem kellően képzett "júzer" nem megfelelően néz bele és kap egy puszit a homlokára. Nem lehet mindent a beállításokra fogni.

Júzerből lúzer!  Vigyorog

Én magamnak is, másnak is mindig úgy állítom be a távcsövet, hogy inkább bolondbiztos legyen, mint túl kényelmes, azaz picit inkább előrébb. Amikor feltűnik a vad, úgyis óhatatlanul mindenki nyújtogatni fogja a nyakát a vadászláz miatt, úgyhogy a „legyen kényelmes, mikor csukott szemmel ráteszed a fejed” című szemtávolság a legelső „éles” pillanatban már megy is a kukába, és már jön is a gügyevágás.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #918 Dátum: 2016. Március 07. - 13:23:10 »

Én még soha nem raktam át "téli - nyári átállás" miatt a távcsövet  Vállat von de ha homlokon nyomott az okulár és beléptem a félhold klubba mindig tudtam miért volt . Sosem a ruhák vagy a távcső aktuális helyzete miatt !     S.Peti

Én sem szoktam átpakolgatni. Egész egyszerűen egy olyan optimális távolságra akartam rakatni, ami megfelel erősebb ruházat esetén is(mivel én nem vagyok eleresztve mindenféle hiperszuperáteresztőtökömtudjamilyenmembrénos anzunggal). A nagyvad vadászatok az én esetemben 99% ban a lesvadászatot jelentik, azon belül is jelentős az egész éjszakás, vadkár megelőző/elhárító vadászat és nem csak az optimális időjárási körülmények esetén. No röviden ennyi úgy, hogy nagy továbbgondolást ez nem igényel. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #919 Dátum: 2016. Március 07. - 15:18:50 »

Én magamnak is, másnak is mindig úgy állítom be a távcsövet, hogy inkább bolondbiztos legyen, mint túl kényelmes, azaz picit inkább előrébb. Amikor feltűnik a vad, úgyis óhatatlanul mindenki nyújtogatni fogja a nyakát a vadászláz miatt, úgyhogy a „legyen kényelmes, mikor csukott szemmel ráteszed a fejed” című szemtávolság a legelső „éles” pillanatban már megy is a kukába, és már jön is a gügyevágás.

 Igen
Szintén zenész. Kacsint  Főleg a nagy vasaknál.
Én ugyan tényleg nem tartok a puska visszarúgásától, de attól igen, hogy a távcső szemen q.r.  Ördög
Legyen csak előrébb a céltávcső.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #920 Dátum: 2016. Március 07. - 17:23:36 »

Én magamnak is, másnak is mindig úgy állítom be a távcsövet, hogy inkább bolondbiztos legyen, mint túl kényelmes, azaz picit inkább előrébb. Amikor feltűnik a vad, úgyis óhatatlanul mindenki nyújtogatni fogja a nyakát a vadászláz miatt, úgyhogy a „legyen kényelmes, mikor csukott szemmel ráteszed a fejed” című szemtávolság a legelső „éles” pillanatban már megy is a kukába, és már jön is a gügyevágás.

A lövő csak addig nyujtogatja a nyakát mig el nem éri azt a távolságot amikor a leg optimálisabb az optikából kijövó kép, ami egyenlő avval a távolsággal amit a gyártó beleépit és általában meg is határoz. Ez a tavolság egy tavcsőnél állando, nem változtatható.  Készakarva előrébb vagy hátrább rakni a távcsövet csak megerőszakolása a szabályos felrakásnak ami, nagyban befolyásolja a helytelen test (fej) tartását. ………
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #921 Dátum: 2016. Március 07. - 19:14:49 »


A lövő csak addig nyujtogatja a nyakát mig el nem éri azt a távolságot amikor a leg optimálisabb az optikából kijövó kép, ami egyenlő avval a távolsággal amit a gyártó beleépit és általában meg is határoz. Ez a tavolság egy tavcsőnél állando, nem változtatható.  Készakarva előrébb vagy hátrább rakni a távcsövet csak megerőszakolása a szabályos felrakásnak ami, nagyban befolyásolja a helytelen test (fej) tartását. ………

Ez olyan igaz, mintha magam mondtam volna.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #922 Dátum: 2016. Március 08. - 13:50:26 »



Visszaérkezett a Zeiss távcsövem a szervizből . Mikor értesítettek első kérdésem volt hogy mennyit kell fizetni ?   Kedvező válasz : O Ft.   Taps
El is mentem érte Szexárdra és fel is tettük a régi helyére . Már a hideg belövésnél gyanús volt hogy a szerkezethez nem nyúltak aztán a lőtéren 6-7 centi eltérés .
Négy lövésből minden a helyére került. A papírok szerint az illuminátor PCB és Segment complett csere és elemcsere .
Vásárlás dátuma :2004.08.18.  Szóval él a vásárláskori garancia . Még egy csomag törlőkendőt is mellékeltek .
Írok is egy köszönő e-mailt a mester megadott címére . Eddig ötös !  Köszönöm Zeiss !     Igen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #923 Dátum: 2016. Március 08. - 15:27:16 »


Visszaérkezett a Zeiss távcsövem a szervizből . Mikor értesítettek első kérdésem volt hogy mennyit kell fizetni ?   Kedvező válasz : O Ft.   Taps
El is mentem érte Szexárdra és fel is tettük a régi helyére . Már a hideg belövésnél gyanús volt hogy a szerkezethez nem nyúltak aztán a lőtéren 6-7 centi eltérés .
Négy lövésből minden a helyére került. A papírok szerint az illuminátor PCB és Segment complett csere és elemcsere .
Vásárlás dátuma :2004.08.18.  Szóval él a vásárláskori garancia . Még egy csomag törlőkendőt is mellékeltek .
Írok is egy köszönő e-mailt a mester megadott címére . Eddig ötös !  Köszönöm Zeiss !     Igen

És a szerelékkel volt valami baj?  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #924 Dátum: 2016. Március 08. - 15:43:27 »

És a szerelékkel volt valami baj?  Kacsint

Tudtam hogy lesz vele baja valakinek (tippeltem is Kacsint ) !

Kukkants a kérések a módikhoz topicba !      Ördög
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #925 Dátum: 2016. Március 12. - 21:09:01 »



El is mentem érte Szexárdra

De kérlek alássan, hol jár az eszed?   Ördög
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #926 Dátum: 2016. Május 05. - 22:34:03 »

Sziasztok!

Egy kis elméleti kérdéssel fordulnék hozzátok: van egy Picatinny szereléksínem az új puskámhoz (SM Pro Hunter), erre fel tudom szerelni a Weaver sínhez való szereléket(Leupold QRW)?

Az amcsi fórumokat bújva úgy jön le,hogy a Picatinny-re fel lehet a Weavert, de fordítva ez már nem kivitelezhető.
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #927 Dátum: 2016. Május 06. - 04:05:23 »

Sziasztok!

Egy kis elméleti kérdéssel fordulnék hozzátok: van egy Picatinny szereléksínem az új puskámhoz (SM Pro Hunter), erre fel tudom szerelni a Weaver sínhez való szereléket(Leupold QRW)?

Az amcsi fórumokat bújva úgy jön le,hogy a Picatinny-re fel lehet a Weavert, de fordítva ez már nem kivitelezhető.

Így van. Itt is volt már róla szó többször. Olyan sokszor fogod leszedni, hogy QRW kell?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #928 Dátum: 2016. Május 06. - 08:06:10 »

Így van. Itt is volt már róla szó többször. Olyan sokszor fogod leszedni, hogy QRW kell?

Mi az a QRW ? A kurvára kell rövidítése ?    Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #929 Dátum: 2016. Május 06. - 08:53:19 »

Mi az a QRW ? A kurvára kell rövidítése ?    Röhög

Valami olyasmi...  Ördög Egyébként Quick Release Weaver
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: