Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234087 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #810 Dátum: 2016. Január 23. - 20:09:12 »

Ennyire hülyének nézel? Vállat von
Egyszer már kértelek, hogy engem ne ingerelj... Fejvakarás


 S.Peti

De most miért mondod ezt Péter? Múltkor mesélted, hogy középen kis faékkel tudod szabályozni a magaslövést! De ezt nem kötjük mindenki orrára!  Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #811 Dátum: 2016. Január 23. - 20:11:20 »

De most miért mondod ezt Péter? Múltkor mesélted, hogy középen kis faékkel tudod szabályozni a magaslövést! De ezt nem kötjük mindenki orrára!  Ördög
Jogos... Nem szól szám
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #812 Dátum: 2016. Január 23. - 22:48:38 »

Ennyire hülyének nézel? Vállat von
Egyszer már kértelek, hogy engem ne ingerelj... Fejvakarás


 S.Peti

Ugyan ez normálisra leforditva = Rossz felvétel, a tavcsö közepe nem ül rajta a sinen  Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
cz557ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #813 Dátum: 2016. Január 24. - 15:41:41 »

 Emelem Sziasztok! Szeretném megkérdezni h jobb híján ha a komlói weaver sín mellett döntök a warne oldható gyűrűpárral akkor magát a sínt ,elég precízen le tudja majd gyártani komló?? Bocsi ha hülyeséget kérdezek de már annyit szívtam szerelékekkel(fellazuló csavarok)stb h lassan már a hegesztésben bízok.. Röhög  Esetleg ha valakinek van ilyen fegyvere ,ő milyen sínt ajánlana?? A bull vadásztárs által linkelt oldalon csak picatinny sín volt..!! De ezúton is köszönöm azért a segítségét!!  Emelem Wave
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #814 Dátum: 2016. Január 24. - 17:33:15 »

A bull vadásztárs által linkelt oldalon csak picatinny sín volt..!!

És az miért baj, ha a sín Picatinny?  Vállat von
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #815 Dátum: 2016. Január 24. - 17:52:43 »

És az miért baj, ha a sín Picatinny?  Vállat von
Talán mert a weaver gyűrűket nehéz rárakni?  Stoel  Mosolyog Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #816 Dátum: 2016. Január 24. - 18:05:36 »

Talán mert a weaver gyűrűket nehéz rárakni?  Stoel  Mosolyog Wave
Ez fordítva igaz.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #817 Dátum: 2016. Január 24. - 19:09:42 »

Talán mert a weaver gyűrűket nehéz rárakni?  Stoel  Mosolyog Wave

A Picatinny az eredeti, katonai szabvány. A Picatinny sínen a kereszthornyok szélessége 5 mm, a rá való Picatinny szerelékek ebbe illeszkedő keresztirányú "körme" csak pár tizeddel vékonyabb 5 mm-nél. Aztán a civilek is akartak ilyet, de nem lehet azonos méretű a katonaival (USA "óvatosság"), hogy katonai cucc ne legyen felrakható "civil" sínre, ezért a civilek kitalálták ugyanezt 4 mm szélességben (horony és köröm), és elnevezték Weaver-nek. Tehát Picatinny sínre a Weaver szerelékek egytől egyik simán rámennek, hossz irányban még kicsit lötyög is, de lévén mielőtt ráhúzod az oldalsó rögzítőcsavarokat, úgyis előrefelé felütközteted a horony falára, ezért tökmindegy, hogy a Weaver-köröm mögötti üres tér a nulla egész néhány tized a Weaver-sínen, vagy egy egész és néhány tized a Picatinny sínen. Tehát a kérdésedre a válasz: nem nehéz rárakni a Weaver szereléket a Picatinny sínre.

 Emelem

Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #818 Dátum: 2016. Január 24. - 19:17:05 »

 Stoel Stoel Stoel
Bocsánat az okoskodásért. Én abban a hiszemben voltam, hogy merőben eltérő a két szerelék.
Ha már itt tartunk. Melyik lehet a stabilabb, lőállóbb, pontosabb?  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #819 Dátum: 2016. Január 24. - 19:42:17 »

Stoel Stoel Stoel
Bocsánat az okoskodásért. Én abban a hiszemben voltam, hogy merőben eltérő a két szerelék.
Ha már itt tartunk. Melyik lehet a stabilabb, lőállóbb, pontosabb?  Emelem

Teljesen egyforma a kettő, a különbség gyakorlatilag csak az az 1 mm, amit leírtam, meg a következmény, hogy Picatinny szereléket nem lehet Weaver sínre rárakni, csak fordítva. Tehát a szerelék mindig Weaver legyen, de a sín lehet akár Picatinny is. (Ezen kívül is még elég sok tévhit forog közszájon "köztudomású adat" jelleggel abból adódóan, hogy az ember nem veszi a fáradságot hogy utánanézzen, mert könnyebb elhinni, meg továbbadni, amit az "okosok" mondanak...  Ördög )

Múltkor egy talán ismertebb szerelékforgalmazó küldött egy "fölül" Zeiss-sínes, alul Picatinny-s szereléket egy Weaver sínes puskához, és győzködték a gyereket, hogy márpedig de, annak rá kellene menni, rosszul tudja a gyerek, fordítva vannak a méretek. Odáig már nem mélyedtem bele a témába, hogy felhívjam őket, ugyan ha az ő szerelékük körme 5 mm-es, akkor mondják már el, hogy a Weaver horonynak ugyan hány mm-esnek kellene lenni?  Röhög A hab a tortán, hogy a f@szkártya gyerek - félig lustaságból - elment egy maróshoz, és kimaratta a 4 mm-es Weaver sínt 5 mm-esre...  Rííí Na ugye, hogy jó lett?!
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #820 Dátum: 2016. Január 24. - 20:32:27 »

A Picatinny az eredeti, katonai szabvány. A Picatinny sínen a kereszthornyok szélessége 5 mm, a rá való Picatinny szerelékek ebbe illeszkedő keresztirányú "körme" csak pár tizeddel vékonyabb 5 mm-nél. Aztán a civilek is akartak ilyet, de nem lehet azonos méretű a katonaival (USA "óvatosság"), hogy katonai cucc ne legyen felrakható "civil" sínre, ezért a civilek kitalálták ugyanezt 4 mm szélességben (horony és köröm), és elnevezték Weaver-nek. Tehát Picatinny sínre a Weaver szerelékek egytől egyik simán rámennek, hossz irányban még kicsit lötyög is, de lévén mielőtt ráhúzod az oldalsó rögzítőcsavarokat, úgyis előrefelé felütközteted a horony falára, ezért tökmindegy, hogy a Weaver-köröm mögötti üres tér a nulla egész néhány tized a Weaver-sínen, vagy egy egész és néhány tized a Picatinny sínen. Tehát a kérdésedre a válasz: nem nehéz rárakni a Weaver szereléket a Picatinny sínre.

 Emelem



 gyozo 

Ez így van ! 
A haver  S-Rubin-ján is Picatinny osztású   sín van , a Komlói weaver   simán rá ment !                 ( és nem mozdult meg )
Naplózva
sportvadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #821 Dátum: 2016. Január 27. - 21:20:03 »

Üdv!

Oldható szerelék ügyben tudom ajánlani, ezt használom, minden rendben vele!

Nem gondolnám, hogy a fórumon szükségünk van olyan boltok linkjére amelyek "vadászboltnak" aposztrofálják magukat és közben éjjellátó célzóberendezéseket árusítanak.
A bújtatott reklámot sem szeretjük.
Boar
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 28. - 09:40:14 írta Boar » Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #822 Dátum: 2016. Január 28. - 08:36:24 »

Üdv!

Oldható szerelék ügyben tudom ajánlani, ezt használom, minden rendben vele!


Nem hinném, hogy ennyiért acélból van...  Fejvakarás

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 28. - 10:33:15 írta Boar » Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #823 Dátum: 2016. Január 28. - 08:42:25 »

Nem hinném, hogy ennyiért acélból van...  Fejvakarás

 Emelem

Ha meg alamónium  Vigyorog akkor drága, mert a gyáli piacon 2.500-ért van "eredeti kiciocco"!  Ördög
Naplózva
sportvadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #824 Dátum: 2016. Január 28. - 09:13:11 »

... na megyek és megmágnesesezem...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: