Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 336419 alkalommal)
Boha79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #555 Dátum: 2011. December 11. - 23:18:26 »

Valóban, csak azt is tudni kell, hogy akkor, abban a pillanatban, és nem ezt követően, hogy más is belebabrál, ezért is nagyon veszélyes az ilyen művelet.
Ismétlő tolózáras fegyvereknél megoldható, ésszerű keretek közt, de egy cserkelő, billenőcsövű fegyvernél én sem merném felvállalni.

Miért ?

Mert aki ismeri annak elsütőszerkezetét, pontosan tudja, hogy lehet, hogy a felcsukáskor felszabadul annyi energia, ami elegendő arra, hogy a kakasakasztóról a kaka lecsusszon, és azonnal menjen el a lövés.

Ezek nem Krieghoff vagy Blaser fegyverek !

Ez elsütési erőt még csak-csak lehet csökkenteni, finomítani, de az elsütési utat nem célszerű lefinomítani.

A lényeg, hogy vagy meg kell szokni a fegyvert ebben a formában ahogy van, vagy ha nem megy, akkor el kell adni.

Nem egyedüli ez a probléma, minap is volt egy megrendelőm IZS-18MH 243 kaliberben, és egy új Tikka T3-as 30-06-os kaliberben.
Utóbbi fegyverrel 1,5 cm-es szórásképet tudott támasztékból 50m-en, IZS-18MH esetében meg 8-12 cm-t produkált.

El is adta a fegyvert, melyet én is javasoltam.

Mondtam, hogy legalább elsütőszerkezetileg azonos fegyvert vásároljon 243 -ban. Tikka T3-t, vagy CZ-550-t.

Köszönöm választ, lehetséges, hogy mégis az eladás mellett fogok dönteni... De hogy 1 CZ 550 vehessek, jócskán meg kell pótóljam...
Megfontolom....
Köszönöm még egyszer, és ELNÉZÉST, ha kellemetlenséget okoztam.

Üdv mindenkinek!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #556 Dátum: 2011. December 12. - 11:35:26 »

Köszönöm választ, lehetséges, hogy mégis az eladás mellett fogok dönteni... De hogy 1 CZ 550 vehessek, jócskán meg kell pótóljam...
Megfontolom....
Köszönöm még egyszer, és ELNÉZÉST, ha kellemetlenséget okoztam.

Üdv mindenkinek!

Szia!
Régebben szó volt itt a fórumon egy "csodazsír"-ról, amivel többen lekezelték az IZS-18-asukat, és jó lett! Kérdezd ANTI fórumtársunkat, ő a saját fegyverével lövészversenyekre is jár, és 300 méter fölé lövöldöz sikerrel.
 Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #557 Dátum: 2011. December 12. - 14:55:43 »

Szia!
Régebben szó volt itt a fórumon egy "csodazsír"-ról, amivel többen lekezelték az IZS-18-asukat, és jó lett! Kérdezd ANTI fórumtársunkat, ő a saját fegyverével lövészversenyekre is jár, és 300 méter fölé lövöldöz sikerrel.
 Wave

Én már korábban leirtam az általam tapasztaltakat (vissza lehet olvasni), de a szakértők leugattak, hogy az nem is úgy van.
Én többet nem foglalkozom a témával.
(Továbbra is vallom, hogy az IZS-18-ból is lehet jó puskát csinálni, megfelelő műszaki tartalommal.)
Mindenki vigye ahhoz a fegyvermesterhez a puskáját, akiben megbízik.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #558 Dátum: 2011. December 12. - 15:11:58 »

Én már korábban leirtam az általam tapasztaltakat (vissza lehet olvasni), de a szakértők leugattak, hogy az nem is úgy van.
Én többet nem foglalkozom a témával.
(Továbbra is vallom, hogy az IZS-18-ból is lehet jó puskát csinálni, megfelelő műszaki tartalommal.)
Mindenki vigye ahhoz a fegyvermesterhez a puskáját, akiben megbízik.
 Wave

Nem akartalak zavarni, elnézést kérek!  Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #559 Dátum: 2011. December 12. - 15:45:16 »

Nem akartalak zavarni, elnézést kérek!  Wave
Dehogy zavartál.  Okos  Ölel
Más esetben szívesen segítek ha tudok.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
szucs_tamas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #560 Dátum: 2011. December 15. - 14:19:08 »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van egy ZH Brno 16/70 bock-om, kétbillentyűs - hátsó viszi mind2 csövet. Először alsó majd felső. egy hónapja kb mind2 cső elsül egyszerre  Nem szól szám azóta hordtam fegyverműveshez, minden vélt hibát kijavított mégis megmaradt a "duplázás". Egyesek szerint ez tipikus Brno probléma, én nem hiszek ebben, hogy javíthatatlan.
Szeretném kérni ha valaki tud valamit azzal kapcsolatban, mi lehet a baja, esetleg javítható-e szóljon.
Köszi!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #561 Dátum: 2012. Január 04. - 11:41:37 »

Üdv!

A hozzáértőktől kérdezném, hogy mi lehet a baja a 7,62*54R kaliberű FÉG Mauser puskámnak, ha a következő probléma jelentkezik:
Betöltéskor felhúzom a gyorsítóbillentyűt, majd lövéskor a gyorsító elcsattan, de az ütőszeg nem. A ravaszt tovább húzva elsül, mintha a schneller fel sem lett volna húzva hozzá. Üres állapotban(töltény nélkül) viszont normálisan működik ez a funkció. A szétszedésen, tisztításon, olajozáson, a gyorsító érzékenységének beállításán már túl vagyok, de nem segített a gondomon.

Előre is köszi a segítséget! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #562 Dátum: 2012. Január 04. - 14:02:43 »

Üdv!

A hozzáértőktől kérdezném, hogy mi lehet a baja a 7,62*54R kaliberű FÉG Mauser puskámnak, ha a következő probléma jelentkezik:
Betöltéskor felhúzom a gyorsítóbillentyűt, majd lövéskor a gyorsító elcsattan, de az ütőszeg nem. A ravaszt tovább húzva elsül, mintha a schneller fel sem lett volna húzva hozzá. Üres állapotban(töltény nélkül) viszont normálisan működik ez a funkció. A szétszedésen, tisztításon, olajozáson, a gyorsító érzékenységének beállításán már túl vagyok, de nem segített a gondomon.

Előre is köszi a segítséget! Wave

Üdv!
Nem vagyok hozzáértő, de találkoztam hasonló problémával. A baj forrása az én esetemben az volt, hogy az elsütőbillemtyűk a tengelyen oldal irányba elmozdultak. A hibajelenség egy barnítás utáni összeszereléskor jelentkezett, a szakember egy perc alatt orvosolta.( a fegyver Zastava M70 volt) Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #563 Dátum: 2012. Január 04. - 14:38:40 »

Üdv!

A hozzáértőktől kérdezném, hogy mi lehet a baja a 7,62*54R kaliberű FÉG Mauser puskámnak, ha a következő probléma jelentkezik:
Betöltéskor felhúzom a gyorsítóbillentyűt, majd lövéskor a gyorsító elcsattan, de az ütőszeg nem. A ravaszt tovább húzva elsül, mintha a schneller fel sem lett volna húzva hozzá. Üres állapotban(töltény nélkül) viszont normálisan működik ez a funkció. A szétszedésen, tisztításon, olajozáson, a gyorsító érzékenységének beállításán már túl vagyok, de nem segített a gondomon.

Előre is köszi a segítséget! Wave

Girgesz! Emelem

Javaslok egy  Hív Herczeg András fegyvermesternek!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #564 Dátum: 2012. Január 04. - 21:06:20 »

Attila, oconor- beszéltem ma egy fegyvermesterrel, ha minden igaz, holnap ráér és megnézi a fegyvert. Azt mondja, hogy vagy a billentyűknél lesz a gond, vagy a hüvelykivonó feszül neki valahol az ütőszegnek. Majd jól meglátjuk mi sül ki belőle, de tanulságként megírom majd! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #565 Dátum: 2012. Január 04. - 21:26:36 »

Hüvelykivonó az ütőszögnek?? Vállat von Vállat von Vállat von Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #566 Dátum: 2012. Január 05. - 13:16:14 »

Hüvelykivonó az ütőszögnek?? Vállat von Vállat von Vállat von Fejvakarás


Ne kérdezd, hogy hogyan, mert én sem értem, de valami hasonlót magyarázott, hogy az megfeszít valamit, ami meggátolja a schneller működését, és hogy találkozott már ilyennel Bion De megírom, amint kiderül mi volt a gond. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #567 Dátum: 2012. Január 06. - 17:08:59 »

Üdv!

A hozzáértőktől kérdezném, hogy mi lehet a baja a 7,62*54R kaliberű FÉG Mauser puskámnak, ha a következő probléma jelentkezik:
Betöltéskor felhúzom a gyorsítóbillentyűt, majd lövéskor a gyorsító elcsattan, de az ütőszeg nem. A ravaszt tovább húzva elsül, mintha a schneller fel sem lett volna húzva hozzá. Üres állapotban(töltény nélkül) viszont normálisan működik ez a funkció. A szétszedésen, tisztításon, olajozáson, a gyorsító érzékenységének beállításán már túl vagyok, de nem segített a gondomon.

Előre is köszi a segítséget! Wave

Az is lehet hogy kikopott a gyorsító... Vállat von
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
sab
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2012. Január 07. - 07:38:16 »

Az is lehet hogy kikopott a gyorsító... Vállat von

Azért van ez a jelenség, mert normális esetben, sima sütéskor a dugattyú akasztót közvetlen húzza le az ember és ezért megtörténik a lövés, ellenben ha gyorsítózva van az elsütőszerkezet, akkor egy elcsettenő oldaná ki a dugattyú ( ütőszeg) akasztót.
Nos, ez utóbbi gyenge lett valamiért, ezért van csak csett, mert az akasztó még mindig fogja a dugattyút, ütőszeget.

Ki kell cserélni a rugót.  Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #569 Dátum: 2012. Január 07. - 08:33:31 »

 Emelem ! Nem okoskodom , de üresen akkor miért működik / töltény nélkül / ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: