Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335057 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #840 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 18:02:50 »

Sziasztok!

Szeretném a véleményetek, illetve segítségetek kérni.

Van egy M96-os Mauserem, kurtított csővel. Nagyon szeretem, rendkívül kezes és pontos kis puska, egyetlen gondom van vele: a zászlós biztosítása. Hüvelykujjal épp csak működtethető, de akkora hanggal old, hogy még egy süket süldő is elszaladna tőle, két kézzel meg nem túl kényelmes, nem is praktikus oldani. Ennek a gyógyítására, átalakítására milyen megoldások léteznek? Az utólagosan kialakított nyakbiztosítás pl. csendesen, megbízhatóan teszi a dolgát? Vagy célszerűbb beépíteni egy biztosítóval szerelt komplett elsütő szerkezetet (már ha van egyáltalán, Timney-ben nem láttam)? Milyen költségekkel jár egy ilyen „műtét”? Kell utána műszakiztatni a fegyvert?

Előre is köszönöm!

 Emelem   


Ha rendkívül kezes és pontos akkor tartsd meg így ahogy van. A biztosítást lehet egy picit finomítani de nincs túl nagy jelentősége , nekem a biztosítóval semmi bajom nem volt és máig bánom hogy eladtam mert a cső pontossága rendkívül jó a nehéz lövedékekkel . Nekem a Sako 10,1 gr -os vált be .    Igen  Valamelyik topikba tettem is fel képet az összeszakadó lőképröl .   Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #841 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 19:06:20 »



Az enyém a 115. évét tapossa, Oberndorfban gyártották. Sajnos így sem eredeti állapotú, 51 cm- re van kurtítva a cső, így az ágyazás sem a gyári már. Szeretném ennyivel "vadászpuskábbá" tenni, de máshoz nem nyúlnék. Azt viszont sajnálom, hogy már előttem szétbarmolták a történelem eme darabkáját (az előző tulaj csináltatta kb. 15 éve, Pusztai István keze munkája, így azért nem hívnám barmolásnak. Pár éve mikor először mentem Szekszárdra a lőtérre, azonnal megismerte a mester a puskát).
Vaddisznó vadászatára szerintem is alkalmasabb lehet, mint pl. a .243, de nagyobb disznót inkább útjára engednék, még ha két hétig is tele kellene sírnom utána a párnám, minthogy megkíséreljek egy kockázatos lövést. Jobb a békesség...  Kacsint

 




Az elsütéssel semmi gondom, hamar megszoktam. Jól érezhetően, kiszámíthatóan engedi el az ütőszeget. 10,1g-s Sakoval használom.  50 méteres lőtéren tudtam csak lapra lőni, a vágott csővel is összeszakadnak a lövések. Precíz műszer  Igen

 Emelem

 
Naplózva

Üdv,
Barna
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #842 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 19:34:57 »

Az enyém a 115. évét tapossa, .......
 

Így már értem, miért nem marad helyzetben, az előlretolt, lezáratlan, zárdugattyú.   Ördög ..
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #843 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 20:14:37 »

Így már értem, miért nem marad helyzetben, az előlretolt, lezáratlan, zárdugattyú.   Ördög ..

 Ugyan, nepáli asszonynál sem kor ez még!  Ördög
Naplózva

Üdv,
Barna
Stefi
Vendég
« Új üzenet #844 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 11:47:39 »



Az elsütéssel semmi gondom, hamar megszoktam. Jól érezhetően, kiszámíthatóan engedi el az ütőszeget. 10,1g-s Sakoval használom.  50 méteres lőtéren tudtam csak lapra lőni, a vágott csővel is összeszakadnak a lövések. Precíz műszer  Igen

 Emelem

 


Ha rám hallgatsz nem adod el és nem bütykölöd agyon. Nagyon kellemes a lövés vele és jól öl , esetleg a vér kevés ha keresni kell de arra meg kell egy jó  Tacsi    Ha belegondolsz hogy a már igazán nagyvadra való 7x64 -es is 10-11 grammos lövedékkel működik .   Kacsint
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #845 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 12:22:21 »


Ha rám hallgatsz nem adod el és nem bütykölöd agyon. Nagyon kellemes a lövés vele és jól öl , esetleg a vér kevés ha keresni kell de arra meg kell egy jó  Tacsi    Ha belegondolsz hogy a már igazán nagyvadra való 7x64 -es is 10-11 grammos lövedékkel működik .   Kacsint

Eladni? Eszemben sincs! Nem mondom hogy soha, de ilyen mindenest talán nem is lehet találni a mai gyártmányok között. Ha egyszer kell, majd legfeljebb lesz másik-is  Nyihi . Még nem rendeltem meg az elsütőszerkezetet, az 56$ szállítási költség elgondolkodtatott. Most meg, huszlavikával együtt, tulajdonképp meggyőztetek. Lehet, hogy befolyásolható vagyok.  Vállat von Próbálom megfogadni a tapasztaltabbak tanácsait. Évek óta használom így, majd egyszer valamikor megszokom ezt a hibáját... Ha nagyon nem megy, akkor meg később visszatérek a "barkácsolásra". Amit erre szántam, abból beruházok egy jobb optikára, hozzátéve a mostani árát is- ha el tudom adni...  :Mosolyog

Köszönöm!

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #846 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 13:41:31 »

Jól látod a kérdést, illetve a fontossági sorrendet. Sajnos ma az itthoni golyós vadászatok esetében fontosabb egy jó optika, mint a puska maga.
Igazából nem azt kell irigyelni, akinek van egy szörnyű drága csillagvizsgáló a puskáján, hanem azt, aki nyílt irányzékkal is tud eredményesen vadászni.....
Aki pedig nem, vagyis sokunk, annak egy jó fegyvertávcső tényleg az egyik legfontosabb vadászati eszköz.
Legyen vele sok élményed!
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #847 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 17:59:13 »


Nekem eddig semmi gondom nem volt semelyik biztosító szerkezettel kivéve az Izs 18 -as tolókás biztosítóját - abban nem bíztam . A csattogós biztosító ellenszerei az olaj a nyugodt lassú megfontolt mozgatás és főleg hogy azt legtöbbször a vad megjelenése előtt zajra.zörejre,riasztásra kibiztosított állapotba lehet helyezni. A ZKK és a CZ biztosítója se néma .  Röhög                             Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #848 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 18:27:18 »


Nincsenek komoly álmaim, csak egy 6x42 Zeiss vagy S&B használtan, de szép állapotban. Nagyobbhoz a szerelékem is alacsony, szükségét sem érzem(még), meg nem is mutatna szépen a puskán. A mostani Seeadler sem rossz, de azért van egy hajszálnyi különbség  Ördög
A nyílt irányzékot sajna buktam, csak dísznek jó a vágott cső végén a gyári irányzék visszaforrasztva.

Köszönöm, huszlavika!  Wave


Tudom, hogy nincs néma biztosító...    OOO  Röhög

 Emelem


Naplózva

Üdv,
Barna
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #849 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 18:44:17 »

az előző tulaj csináltatta kb. 15 éve, Pusztai István keze munkája, így azért nem hívnám barmolásnak. Pár éve mikor először mentem Szekszárdra a lőtérre, azonnal megismerte a mester a puskát
A Pista nekem is csinált ilyen fegyvert, amit hirtelen felindulásból eladtam.....csak nem??????
Milyen elsütő szerkezete van?
Tennél fel róla egy képet?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #850 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 19:26:26 »

Uraim!

 Meghajol

Nagyon köszönöm!
Megrendelem, bár látom most nincs készleten nekik.

 Emelem


       Igaz nem biztosítós. 
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #851 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 19:33:13 »

       Igaz nem biztosítós. 

  Figyelmes olvasás

Boar be is linkelte: http://www.boydsgunstocks.com/product.htm?pid=5846

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #852 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 19:36:11 »


Nekem eddig semmi gondom nem volt semelyik biztosító szerkezettel kivéve az Izs 18 -as tolókás biztosítóját - abban nem bíztam . A csattogós biztosító ellenszerei az olaj a nyugodt lassú megfontolt mozgatás és főleg hogy azt legtöbbször a vad megjelenése előtt zajra.zörejre,riasztásra kibiztosított állapotba lehet helyezni. A ZKK és a CZ biztosítója se néma .  Röhög                             Emelem

Tudom, hogy nincs néma biztosító...    OOO   Röhög

 Barna!

Próbálok picit segíteni:

..Stefi, valószínűleg arra gondolhatott, hogy NEM, A BIZTOSÍTÓ milyenségétől függ.., a vadászat eredményessége.
..Amennyiben nem így lenne, kérlek mindkettőtöket.., nézzétek el, a rosszul értelmezésem..  :Mosolyog ..


Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #853 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 19:39:27 »

Sziasztok!

Szeretném a véleményetek, illetve segítségetek kérni.

Van egy M96-os Mauserem, kurtított csővel. Nagyon szeretem, rendkívül kezes és pontos kis puska, egyetlen gondom van vele: a zászlós biztosítása. Hüvelykujjal épp csak működtethető, de akkora hanggal old, hogy még egy süket süldő is elszaladna tőle, két kézzel meg nem túl kényelmes, nem is praktikus oldani. Ennek a gyógyítására, átalakítására milyen megoldások léteznek? Az utólagosan kialakított nyakbiztosítás pl. csendesen, megbízhatóan teszi a dolgát? Vagy célszerűbb beépíteni egy biztosítóval szerelt komplett elsütő szerkezetet (már ha van egyáltalán, Timney-ben nem láttam)? Milyen költségekkel jár egy ilyen „műtét”? Kell utána műszakiztatni a fegyvert?

Előre is köszönöm!

 Emelem   

           Egyébként az én k98-asomnak is ez volt a baja ,  szereztem bele egy másik biztósitófület , azzal jó lett !   http://www.egun.de/market/item.php?id=4352315    
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #854 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 19:41:37 »

     Ja, igen !     figyelmes olvasás  Nem szól szám
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: