Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 316619 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #870 Dátum: 2014. Október 18. - 18:15:32 »

Üdv a vadászoknak Emelem

Van esetleg valaki köztetek aki CZ550-nel vadászik 308 w és RWS Kegelspitz lőszert használ? Tudom hogy a lőszer jó, de hogyan viheti a CZ csöve?
Én jelenleg Sako Super Hummerhead-del etetem de nem merek kísérletezgetni nehogy csőcsere legyen. Ha van ebben tapasztalatotok kérlek osszátok meg velem.

Köszönettel Emelem

Sejtem hogy mik a kételyed okai. Annyit tudnék ajánlani hogy próbáld ki a 12 grammos Lapua Megát (ha már a Skandinávoknál maradjunk) az biztos nem kemény és és.......... kérdezd meg gáloscsabust miért .                  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #871 Dátum: 2014. Október 18. - 20:43:54 »

próbáld ki a 12 grammos Lapua Megát
gyozo  Igen  Vigyorog

kérdezd meg gáloscsabust miért
Kérdezz meg bárkit, aki használja.
Nem hinném, hogy lesz aki sok rosszat mondana róla.....sőt én pl. egyet sem tudok Ördög

Azt a csőcsere dolgot meg én sem értettem, de ne is foglalkozzunk vele... Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
R308W
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #872 Dátum: 2014. Október 18. - 20:51:46 »

gyozo  Igen  Vigyorog
Kérdezz meg bárkit, aki használja.
Nem hinném, hogy lesz aki sok rosszat mondana róla.....sőt én pl. egyet sem tudok Ördög

Azt a csőcsere dolgot meg én sem értettem, de ne is foglalkozzunk vele... Kacsint
Szia Csaba!
Jut eszembe, a puska szereti már csak élesben kell kipróbáljam!(Lapua Mega 12g) Állítás nélkül kb oda vitte mint az S&B-ét! (picit feljebb)
 Emelem
Naplózva
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #873 Dátum: 2014. Október 19. - 10:45:32 »

Üdv  Emelem
Köszön a válaszokat!

Nos az RWS KS-sel van tapasztalatom de csak 7mm remington magnummal nem 308-ban és szerintem az a lőszer pazar! Nem is értem miért írja Ogre hogy nem az!! tapasztalatból tudom hogy az!
Hogy miért gondolkodom a váltáson? Mert remek lőszer és megbízom benne és mindig a jobbra a tökéletesebbre törekszem..(legalábbis ez a szándék) Hozzá kel tenni hogy a jól meglőtt disznó ott fekszik (lőszertől függetlenül) ha jól meg van lőve akkor nem lehet gond!

Olvasni? Rengeteget olvasok de sajnos az internet úgy gondolom nem hiteles forrás mert az "internetes" vadászok nagy többsége hozzászól de valódi tapasztalata nincs:( ezért gondoltam esetleg köztetek van akire illenek a "paraméterek".

a csőcsere: Egy idős vadászbarátot rábeszéltek egy vadászboltban egy "csodalőszerre" mert az öreg hibázik,korából adódóan egyre többet sajnos. Szerencsétlenségére olyan csapat viszi ki akik között van aki 6 éve nem keresett után pedig hivatásból minden este kint van és lövi a disznókat!!(tiszteletreméltó lő tudás és megfontoltság) Nyilván az öreg a lőszerre fogja, vagy a puska a hibás stb.. Vulcánt a 30.06-osban Hornadi-ra. Egy doboz sem ment ki a cz-ből máris gondok voltak vele, a fegyvermester csövet kellett cseréljen benne Szomorú Az öreg megállta röhögés nélkül, annak ellenére hogy többen mondták nem kéne váltani.. Nos ezt nem szeretném...

Mindenkinek köszi a hozzászólást még egyszer!
 Emelem
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #874 Dátum: 2014. Október 19. - 10:58:52 »

Hogy miért gondolkodom a váltáson? Mert remek lőszer és megbízom benne és mindig a jobbra a tökéletesebbre törekszem..(legalábbis ez a szándék) Hozzá kel tenni hogy a jól meglőtt disznó ott fekszik (lőszertől függetlenül) ha jól meg van lőve akkor nem lehet gond!

Hát ez elég sommásra sikeredett.

Majd rájössz, hogy a jól meglőtt disznó sem feltétlenül fekszik "ott" mindig, ha ugye a rálövés helyére gondolsz az "ott"-al.
Ne beszéljünk a gerinc és fej lövésekről, - nem ide tartozik- ,de a jól meglőtt, akár a teljes szívet szétlőtt esetben is elmehet akár 50 métert is a disznó.

Nem az a kérdés, hogy elmegy-e, (mert elmegy), hanem, hogyan megy el? Ad-e vért, vagy nincs egy csepp sem, mert luk-luk úgy üti át a vadat és tényleg csak a kutya segít megtalálni, vagy mintha öntözőkannából locsolták volna két oldalt a vért és simán megtalálható? És ezek közötti átmenet természetesen.

Ez múlik a megfelelő lőszer választáson!


Idézet
a csőcsere: Egy idős vadászbarátot rábeszéltek egy vadászboltban egy "csodalőszerre" mert az öreg hibázik,korából adódóan egyre többet sajnos. Szerencsétlenségére olyan csapat viszi ki akik között van aki 6 éve nem keresett után pedig hivatásból minden este kint van és lövi a disznókat!!(tiszteletreméltó lő tudás és megfontoltság) Nyilván az öreg a lőszerre fogja, vagy a puska a hibás stb.. Vulcánt a 30.06-osban Hornadi-ra. Egy doboz sem ment ki a cz-ből máris gondok voltak vele, a fegyvermester csövet kellett cseréljen benne Szomorú Az öreg megállta röhögés nélkül, annak ellenére hogy többen mondták nem kéne váltani.. Nos ezt nem szeretném...

Beperelni azonnal a Hornadyt, mégiscsak disznóság attól a lőszertől.   Röhög

Melyik is az?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #875 Dátum: 2014. Október 19. - 12:39:22 »

Gábor!
Nem gondolnám, hogy a Hornady lövedékei bántanák a csövet. Én egy ideje a 7x64-hez a Hornady SST, -t, 2 barátom 30-06 -hoz Hornady Interlock-ot, egy másik pedig 308-hoz Hornady InterBond-ot használnak jó ideje, sokat lőnek, és a puskunak semmi baja. A GMX az ami monolit lövedék, de azt is bátran használnám. (ki is fogom próbálni :-)  )
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #876 Dátum: 2014. Október 19. - 13:20:14 »


Nos az RWS KS-sel van tapasztalatom de csak 7mm remington magnummal nem 308-ban és szerintem az a lőszer pazar! Nem is értem miért írja Ogre hogy nem az!! tapasztalatból tudom hogy az!
Hogy miért gondolkodom a váltáson? Mert remek lőszer és megbízom benne és mindig a jobbra a tökéletesebbre törekszem..(legalábbis ez a szándék) Hozzá kel tenni hogy a jól meglőtt disznó ott fekszik (lőszertől függetlenül) ha jól meg van lőve akkor nem lehet gond!


Talán azért gondolja mert neki is volt (6.5x68) és mert érdekli a téma és mert vadászott vele egy pár cimbije (akik már nem vadásznak vele és hálásak) . Mellesleg pont a nagysebességü kaliberekhez nem való mert hamar szétesik és nagy a repeszhatása és  kimenet (6.5x68-ban ) még az őzön sem volt , csak a fél őzet elkellet dobbni a sérülések miatt . A legmakacsabb barátom is lecserélte (8x68) Blaser CDP-re nagy-nagy megelégedésére , azóta sokkal kevesebbet kell keresnie . Ha midíg a "jobbra" a "tökéletesebbre " törekszel akkor tedd azt , de ha már felteszel egy kérdést egy adott topikban akkor először gondolt át alaposan . Ha elolvastad volna ezen topikot akkor rájöttél volna a tőllem sokkal tapasztaltabbak írásából , hogy pont ez a kaliber az ami nagy , puha klasszikus ÓLOM göbecseket kedveli . De mivel valószínüleg már eldöntödted a saját tudásod alapján ezért kárrúgoztatni az olvtársakat .

Üdv az OGRE aki csak okoskodik . Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #877 Dátum: 2014. Október 19. - 13:31:50 »

Talán azért gondolja mert neki is volt (6.5x68) és mert érdekli a téma és mert vadászott vele egy pár cimbije (akik már nem vadásznak vele és hálásak) . Mellesleg pont a nagysebességü kaliberekhez nem való mert hamar szétesik és nagy a repeszhatása és  kimenet (6.5x68-ban ) még az őzön sem volt , csak a fél őzet elkellet dobbni a sérülések miatt . A legmakacsabb barátom is lecserélte (8x68) Blaser CDP-re nagy-nagy megelégedésére , azóta sokkal kevesebbet kell keresnie . Ha midíg a "jobbra" a "tökéletesebbre " törekszel akkor tedd azt , de ha már felteszel egy kérdést egy adott topikban akkor először gondolt át alaposan . Ha elolvastad volna ezen topikot akkor rájöttél volna a tőllem sokkal tapasztaltabbak írásából , hogy pont ez a kaliber az ami nagy , puha klasszikus ÓLOM göbecseket kedveli . De mivel valószínüleg már eldöntödted a saját tudásod alapján ezért kárrúgoztatni az olvtársakat .

Üdv az OGRE aki csak okoskodik . Emelem

Na most már jó lenne neked is bevallani, hogy régesrég ellövöldözted lőtéren azokat a semmire se való Nosler Partition magokkal szerelt Norma burgyingokat, és titokban, nagy sunyin, hogy más ne tudja meg mi a jó, RWS-eket használsz Kegelspitzel. Ideje lenne színt vallani nagy erdők Ogréja... Türelmetlen    Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #878 Dátum: 2014. Október 19. - 15:35:18 »

Talán azért gondolja mert neki is volt (6.5x68) és mert érdekli a téma és mert vadászott vele egy pár cimbije (akik már nem vadásznak vele és hálásak) . Mellesleg pont a nagysebességü kaliberekhez nem való mert hamar szétesik és nagy a repeszhatása és  kimenet (6.5x68-ban ) még az őzön sem volt , csak a fél őzet elkellet dobbni a sérülések miatt . A legmakacsabb barátom is lecserélte (8x68) Blaser CDP-re nagy-nagy megelégedésére , azóta sokkal kevesebbet kell keresnie . Ha midíg a "jobbra" a "tökéletesebbre " törekszel akkor tedd azt , de ha már felteszel egy kérdést egy adott topikban akkor először gondolt át alaposan . Ha elolvastad volna ezen topikot akkor rájöttél volna a tőllem sokkal tapasztaltabbak írásából , hogy pont ez a kaliber az ami nagy , puha klasszikus ÓLOM göbecseket kedveli . De mivel valószínüleg már eldöntödted a saját tudásod alapján ezért kárrúgoztatni az olvtársakat .

Üdv az OGRE aki csak okoskodik . Emelem

Szia Ogre!
Miért a 6,5x68-as melyik municioval hagy egy őzből felénél többet? Volt egy visszajáró vendégem, aki használta ezt a kalibert, de azt mondta őzből mindig csak egy levesre való maradt:-)  (be kell valljam az én 243-om is tudott néha kíméletlen lenni! Wave Taps
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #879 Dátum: 2014. Október 19. - 20:25:00 »

Mondjuk ha lenne akkor  olyan 8 g körüli NP maggal szerintem jól muzsikálna vagy egy hasonló kötöttebb lövedékkel , de nem a KS-sel . Mondjuk az a barátom aki megvette töllem a 6.5x68-ast az isteníti " mert mindent agyonb@sz" , igaz előtte 222-sel vadászot és nemtudja máshol eltalálni a vadat csak fejen v. gerincen.
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #880 Dátum: 2014. Október 19. - 20:36:12 »

Mondjuk ha lenne akkor  olyan 8 g körüli NP maggal szerintem jól muzsikálna vagy egy hasonló kötöttebb lövedékkel , de nem a KS-sel . Mondjuk az a barátom aki megvette töllem a 6.5x68-ast az isteníti " mert mindent agyonb@sz" , igaz előtte 222-sel vadászot és nemtudja máshol eltalálni a vadat csak fejen v. gerincen.

Látod mennyit számít a sebesség! (Bár tudom ezt nem Neked kell mondanom.)
A 6,5x57R nagyon parádés a KS-el. (8,2g) Sőt mondhatom a legjobb azok közül amiket próbáltam. 375 H&H-ban is jó volt. Arra viszont nem gondolnék, hogy a 308-ban rossz lenne, de ezzel nincs tapasztalatom.
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #881 Dátum: 2014. Október 25. - 11:45:48 »

Üdvözlet a vadásztársaknak!

Jómagam jelenleg egy .308-as Marlinnal vadászok, már 3. éve. Több kalibert is kipróbáltam már az évek során, nagy különbséget nem érzékelek köztük. (Kivéve a lőszerárakat....)  Mosolyog

Mivel még nem volt lehetőségem végigolvasni az összes hozzászólást, az volna a kérdésem, hogy használ-e közületek valaki Hornady lőszert? Én eddig a 165 gr-es InterLock-ot használom, kb. 25 nagyvad után elég vegyesek a tapasztalataim, ezért ki szeretném próbálni a szintén 165 gr-es, jóval erősebb (Superformance) SST-t, bár jelenleg nem beszerezhető a forgalmazónál.

Ha valamelyikőtök használ ilyen kaliberben SST-t nagy tisztelettel várom a hozzászólásokat.

Drága lőszert nem kívánok használni, ezért is maradnék a Hornadynál. Esetleg később talán kipróbálom a Geco Plust is.

Köszönöm a válaszokat.

Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #882 Dátum: 2014. Október 25. - 13:02:19 »

Üdv!

Esetleg gondolkozhatsz nehezebb lövedékben, pláne ha nagyvadas területen vadászol (180 grs). Sako v. Lapua lőszerek elérhetők viszonylag kedvezőbb árfekvésben (Norma egy kicsit drágább). Mennyit lősz évente, hogy ennyire számít az árfekvés???

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #883 Dátum: 2014. Október 25. - 13:29:40 »

Üdv!

Esetleg gondolkozhatsz nehezebb lövedékben, pláne ha nagyvadas területen vadászol (180 grs). Sako v. Lapua lőszerek elérhetők viszonylag kedvezőbb árfekvésben (Norma egy kicsit drágább). Mennyit lősz évente, hogy ennyire számít az árfekvés???

 Emelem Viktor

Szia!

Nincsen szükségem nehezebb lövedékre, teszi ez is a dolgát, sőt..... Talán egy picit keményen is. Ezért gondolom, hogy kipróbálnám az SST-t.

Korábban sokat lőttem 11,7 grammos Norma Vulkant (30-06-ban), de egyszerűen nem érzek semmi különbséget. Jó lőszer a vulkan, de kétszer annyiba kerül. Egyszerűen túl van árazva a Norma! Az RWS-ről és a többiről ne is beszéljünk. A Hornadyt jelenleg 9.000.- Ft-ért vettem. A Lapua nálunk nem igazán beszerezhető.

Továbbra is érdekelne, hogy valaki használ-e SST-t?

Köszönöm!







Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #884 Dátum: 2014. Október 26. - 08:15:00 »

Gábor!
Nem gondolnám, hogy a Hornady lövedékei bántanák a csövet. Én egy ideje a 7x64-hez a Hornady SST, -t, 2 barátom 30-06 -hoz Hornady Interlock-ot, egy másik pedig 308-hoz Hornady InterBond-ot használnak jó ideje, sokat lőnek, és a puskunak semmi baja. A GMX az ami monolit lövedék, de azt is bátran használnám. (ki is fogom próbálni :-)  )

Szia Ruger!

Írj nekem légyszíves az SST-ről. Igaz, hogy nem egyforma kaliber, de minden gyakorlati információ érdekelne róla.

Előtte milyen lőszert használtál?

Köszönöm a választ!

Naplózva
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: