Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314123 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1005 Dátum: 2015. Február 19. - 10:42:55 »

A minap voltam egy vadászboltban (nevet nem írok, de Érden volt  Ördög), ahol a boltos egy kezdő, első puskáját megvenni szándékozó srácnak magyarázta nagy hévvel, hogy a 308win csak azoknak való, akik nagyon pontosan tudnak lőni. És ezzel a kaliberrel van a legtöbb sebzés...  Nooormalis? Bezzeg a 30-06 az sokkal jobb - szerinte... (Persze az a ~30m/s kezdősebesség különbség k.va sokat számít Fejvakarás)
Hát itt tartunk... Woest
Én meg végighallgatva a sok sületlenséget (még fokozta a céltávcsövekkel is), amikor a boltos nem figyelt, odanyújtottam a srácnak a Budaörsi vadászbolt kártyáját... Ott szakmailag tényleg  Igen, nem beszélve arról, hogy 308win tulaj a boltos srác.  Vigyorog
Párszor leírtam már,de mindig az jut eszembe,amikor a vadászboltos hölgy a fülem hallatára magyarázta a felszerelkező vadásznak: minél nagyobb a kaliber,annál nagyobb távcső kell rá... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1006 Dátum: 2015. Február 19. - 10:46:59 »

Párszor leírtam már,de mindig az jut eszembe,amikor a vadászboltos hölgy a fülem hallatára magyarázta a felszerelkező vadásznak: minél nagyobb a kaliber,annál nagyobb távcső kell rá... Ördög


Biztos neki is nagy volt, a nagyot szereti másnál is!  Vigyorog
Mondjuk manapság a net korában sokkal könnyebb, még a kezdőnek is! A mi időnkben másképp volt. (ez nagyon öregesre sikerült)  Vigyorog
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1007 Dátum: 2015. Február 19. - 12:30:19 »

Üdv.

Épen golyós fegyver vétele elött állok, használt ZKK600 vagy CZ550 kaliberre pedig 7x64 vagy 30-06-ost akarnék venni. Viszont nézegettem a 308Win-t. Arra kérnélek titeket, hogy mondjátok el, válasszam inkább a 30-06, 7x64 vagy inkább a 308Win kalibert?

Köszi,
Üdv.

Szia!
 Én pár évig zkk 600 7x64 el vadásztam és a legtöbb vadat azzal ejtettem. Voltak bizonytalanságaim a fegyver elsütése körül és néha érthetetlen hibázások, így beléptem a lövész klubba és gyakorolgattam.
Nagyon elégedett voltam, miután Norma Vulkánra váltottam és mai napig az a fegyverem lenne, ha a körmös szerelék és sínes céltávcső lecserélése nem lenne annyira drága. ( Vulkán is drága, de megéri)
Ezután örököltem egy 30-06 os Kepplingert, ami egy viszonylag könnyű fegyver. Igen rugdosott, de össze szerettem volna vele szokni.
Szereltettem rá varia vil. pontos távcsövet, és sako HH val etettem. Mentem lőtérre is, de amikor szabadkézből 20 méterről alálőttem a disznónak és újra lejátszottam a történéseket észre vettem, hogy a sütés pillanatában összerezzenek-rándulok és ezért hibázok.
Tudat alatt féltem a puskától.
Majd volt egy zkk 30-06, luxus tussal, ami megfelet volna rúgás ügyileg, de nem volt kielégítő a szórásképe.
Végül van egy zastava 308 win. Mintha a slavia 630 al lőnék. Miután begyorsítom az elsütőt ráhelyezem az ujjam , célzok és amikor arra gondolok, hogy jöhet a lövés, mintha magától történne...
Régebben volt olyan érzésem, mint amikor segíteni akarsz a puskának lőni, mintha meglöknéd lövésnél.
Meg a balkezemmel is igen szorítottam a fegyvert, mostanra ezeket a hibákat le tudtam építeni...

Naplózva
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1008 Dátum: 2015. Március 01. - 11:35:20 »

Üdvözletem Mindenkinek!

Pár hónapnyi fórum olvasás után kopogom le első soraimat.
A kérdésem a végén lesz, de akinek van kedve az olvassa végig.
15 év 7x57 ZKK-s múlt után, és hosszas mérlegelés és utánaolvasás végén megszületett a döntés, 308 win. Igaz a vadászapró böngészése közben néha meginogtam, de sikerült hűségesnek maradni a kiválasztotthoz. A FEHOVA-n eltöltött 2 nap után sikerült végre kiválasztani a nagy Öt. Amennyit én ott végig tapogattam, próbálgattam kerestem azt nem is tudom elmondani.
A nagy Ö pedig nem más mint Weatherby Vanguard. Hogy mi győzött meg? A sütése. Olyan érzésem volt mint ha a régi Anschütz kisöbű sportpuskám lenne újra a kezemben. Na jó egy kicsit keményebb formában.
Tetejére került egy Delta T. 2,5-10x56.
Gyermelyen Tógyer Imivel összeraktuk és belőtük. Lőszer: a Federal valamelyik 170grn-es céllövő változata. Számomra hihetetlen volt, hogy a beállítás végén az utolsó öt lövésem összeért.
Egy fém kétszáz forintossal letakarhattam a lövéseket.
Ezután jött a dilemma. (nem fogom megkérdezni, hogy milyen vadászlőszert vegyek Kacsint)
Hol lehet olyan lőteret találni, ahol árulnak darabra is muníciót?
Megveszek valamit sok pénzért (20db/doboz) és kiderült, hogy nem szeretik egymást a csővel. Maradt mondjuk 15-17db. Mit kezdek vele?
Viszont mondjuk kérek 3-3 db különböző lőszert (akár még egy kis felárral is) és választhatok. Majd jön a következő vadász kolléga és Ő is keresi a megoldást. A boltosnak fogy a patron, én meg nem veszek meg fölöslegesen használhatatlan lőszert. Ha meg vásárolni szeretnék akkor nem zavar ha éppen nincs a boltban csak 14 db. Akkor annyit veszek. legközelebb majd lesz egész dobozzal is.
Jelen estben tiszta lutri az egész.

Üdv: Laci
 
Naplózva

az igazság odaát van!?!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1009 Dátum: 2015. Március 01. - 11:48:55 »

Hol lehet olyan lőteret találni, ahol árulnak darabra is muníciót?


Először is üdv a fórumon!

Szerintem nem lesz könnyű ilyen lőteret találni, de olyan fórumtársat igen, aki .308-ast használ. Szerintem a topikot olvasva, biztosan találsz olyan hozzászólást, amiben leírja valaki mennyire elégedett az általa használt lőszer teljesítményével. Keresd meg privátban, biztosan fog segíteni, hogy ki tudd próbálni az adott lőszert szereti-e a csöved, vagy sem?

 Emelem

 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1010 Dátum: 2015. Március 01. - 12:22:40 »

Üdv Laci!
Hol tanyázol kishazánkon belül?
Szívesen adok a készleten lévő gyári lőszereimből pár db-ot próbára. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1011 Dátum: 2015. Március 01. - 13:19:44 »

Szia!
 Én pár évig zkk 600 7x64 el vadásztam és a legtöbb vadat azzal ejtettem. Voltak bizonytalanságaim a fegyver elsütése körül és néha érthetetlen hibázások, így beléptem a lövész klubba és gyakorolgattam.
Nagyon elégedett voltam, miután Norma Vulkánra váltottam és mai napig az a fegyverem lenne, ha a körmös szerelék és sínes céltávcső lecserélése nem lenne annyira drága. ( Vulkán is drága, de megéri)
Ezután örököltem egy 30-06 os Kepplingert, ami egy viszonylag könnyű fegyver. Igen rugdosott, de össze szerettem volna vele szokni.
Szereltettem rá varia vil. pontos távcsövet, és sako HH val etettem. Mentem lőtérre is, de amikor szabadkézből 20 méterről alálőttem a disznónak és újra lejátszottam a történéseket észre vettem, hogy a sütés pillanatában összerezzenek-rándulok és ezért hibázok.
Tudat alatt féltem a puskától.
Majd volt egy zkk 30-06, luxus tussal, ami megfelet volna rúgás ügyileg, de nem volt kielégítő a szórásképe.
Végül van egy zastava 308 win. Mintha a slavia 630 al lőnék. Miután begyorsítom az elsütőt ráhelyezem az ujjam , célzok és amikor arra gondolok, hogy jöhet a lövés, mintha magától történne...
Régebben volt olyan érzésem, mint amikor segíteni akarsz a puskának lőni, mintha meglöknéd lövésnél.
Meg a balkezemmel is igen szorítottam a fegyvert, mostanra ezeket a hibákat le tudtam építeni...



Üdv. a 308-as klubban!

 Taps
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1012 Dátum: 2015. Március 01. - 14:46:54 »

Először is üdv a fórumon!

Szerintem nem lesz könnyű ilyen lőteret találni, de olyan fórumtársat igen, aki .308-ast használ. Szerintem a topikot olvasva, biztosan találsz olyan hozzászólást, amiben leírja valaki mennyire elégedett az általa használt lőszer teljesítményével. Keresd meg privátban, biztosan fog segíteni, hogy ki tudd próbálni az adott lőszert szereti-e a csöved, vagy sem?

 Emelem

 

Szia!

Ez lesz a megoldás!
A szentendrei lőtéren létezik a pár darabot ellövök-kifizetek lehetőség, de ebben a kaliberben, mivel nem olyan elterjedt, szerintem nem.
Naplózva
krisco
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #1013 Dátum: 2015. Március 01. - 15:20:41 »

Üdv Mindenkinek!
Pontosan az a gondom,mint Kilának,de a szentendrei lőtér valóban megoldás lehet,ha távolságban elérhető.
Annyi hasfájásom van csupán vele,hogy három hete várom a MEGÁT. Egyébként,van kb 4-5 féle lőszerük ebben a kaliberben.
Üdv:Krisztián Emelem
Naplózva

A világon a legveszélyesebb dolog az élet.
 Abba eddig még mindenki belehalt.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1014 Dátum: 2015. Március 01. - 16:39:14 »

Üdvözletem Mindenkinek!

Hol lehet olyan lőteret találni, ahol árulnak darabra is muníciót?


Üdv: Laci
 

Sok sikert az új puskához ! Azt tudom tanácsolni hogy kérdezz rá néhány közeli fegyvermesterre is , időnként van nekik néhány darabos készletük is .     Emelem
Naplózva
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1015 Dátum: 2015. Március 01. - 20:11:10 »

Üdv Laci!
Hol tanyázol kishazánkon belül?
Szívesen adok a készleten lévő gyári lőszereimből pár db-ot próbára. Wave

Szia!

Köszönöm a felajánlást! Igazán jól esik.
Esztergomi vagyok. Nem politikai értelemben. Ördög
Bemutatkozást is írtam a megfelelő részbe.

Laci


Naplózva

az igazság odaát van!?!
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1016 Dátum: 2015. Március 02. - 18:56:58 »

Üdv Mindenkinek!
Pontosan az a gondom,mint Kilának,de a szentendrei lőtér valóban megoldás lehet,ha távolságban elérhető.
Annyi hasfájásom van csupán vele,hogy három hete várom a MEGÁT. Egyébként,van kb 4-5 féle lőszerük ebben a kaliberben.
Üdv:Krisztián Emelem


Szia!
 Készülök bemenni hozzájuk Hétfőn. Remélem addigra megszerzi Laci bácsi a portékát, habár még van a tavalyi 2 dobozból kb. 8 darab.
Tag vagy a Lövész Klubban?
Üdv: KÁ
Naplózva
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #1017 Dátum: 2015. Március 02. - 20:40:56 »

Szia!

Köszönöm a felajánlást! Igazán jól esik.
Esztergomi vagyok. Nem politikai értelemben. Ördög
Bemutatkozást is írtam a megfelelő részbe.




Szia Laci!
Milyen kicsi a világ, szokták mondani! Üdv a 308-as klubban! :-)
Én S&B SPCE-t használok, teljes megelégedéssel, előtte a 8x57- ből is ezt lőttem, ott is nagyon jól működött, azért is próbáltam ezzel először a fegyvert, és marad is. Nekem alap Remington 700-as puskám van, szintetikus tussal, 50 méterről össze szoktak szakadni vele a lövések lőtéren. Vadban még eddig dám bika volt a legnagyobb, amit elejtettem vele, szépen dolgozott, kis kimenetel sok vérrel, ha csontot ér, akkor sem csinál "hentesmunkát"!
11,7-es maggal ha veszel és nem tetszik, a maradékot átveszem, ha találkozunk versenyen valahol.
Mellesleg Szlovákiából egy ajróért tettem szert darabjára, úgyhogy ez a gyakorló lőszerem is!  Táncol
Üdv!
Umi Bajáról!  Emelem

Naplózva
krisco
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #1018 Dátum: 2015. Március 02. - 23:00:37 »

Szia Ádám.
Nem vagyok tag,csak oda járok fegyvert belőni.
Megmagyarázhatatlan vonzódásom van a finn lőszerek,fegyverek,kések....... iránt!
Az,hogy még jók is,csak hab a tortán. Remélem a puskum szeretni fogja a MEGÁT.
Próbára veszek még egy doboz interlockot is. Nem sikerült belőle db-ot szereznem. A környezetemben alig használ valaki 308-ast.
Kila,ha Pest közelében jársz,szívesen átjátszok néhány db-ot,ha gondolod.
Boar! Megkérdezhetem,Te mivel eteted a KRICO-t?
Üdv:Krisztián
Naplózva

A világon a legveszélyesebb dolog az élet.
 Abba eddig még mindenki belehalt.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1019 Dátum: 2015. Március 03. - 00:15:08 »


Boar! Megkérdezhetem,Te mivel eteted a KRICO-t?
Üdv:Krisztián
Házi készítésű süteménnyel.
Brenneke TUG v. Nosler Partiton maggal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: