Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314145 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1095 Dátum: 2015. április 28. - 01:57:15 »

A fegyvercso tisztitasa szerintem nagyon sokat fugg attol, hogy mennyit van lov-e a fegyver. Amikor tisztitasrol beszelunk akkor pontosan milyen tisztitasrol ? a "hagyomanyos" rezkefe, filc, olaj ? az egy sokat lott fegyver esetebe nem eleg.

Sajat tapasztalat: Sako Hunter 7mm Rem. Magnum kaliberu fegyver, hetvegeken elengedtem 80 - 100 golyot rutinosan belole, szorakozo loveszetkeppen. A fegyver kitunoen lott a lovesek rutinosan egybeszakadtak 100-on hosszu idon at (nem emlekszem pontosan az idotartamra) gyari golyokkal 175 grain magokkal (Federal, Remington, Hornady es Winchester toltenyeket hasznaltam) es nagyon szerettem a fegyvert. A tolteny marka nem szamitott mindent jol lott kb egy inch plusz-minusz elteressel. Csak "klasszikus" megszokott pucolast adtam neki elvetve, vagyis Shooters Choice oldoszer, gyenge kefe, nagyon enyhe olajos filc a vegen. Ez igy ment eleg soka, nem vagyok biztos meddig ez regen tortent, de egyszer csak a fegyver elkezdett szorni csunyan, ugy 20 cm szoraskep 100 -on 3 lovesbol. Az allam esett le nem tudtam mi tortent. Raktam ra egy masik celtavcsovet habar sejtettem nem az a gond.....nem is az volt. Lazasan tisztogattam a csovet a tisztito anyagokkal de a szoraskep csak nagyon keveset javult. 

Vegul is elvittem egy jo nevu fergyvermuveshez megvizsgalta a csovet, azt mondja tele van rezzel a cso. Elkezdte egy speci rez oldoszeres kefevel huzogatni (es benne hagyta az oldoszert vagy 10 percig mielott kihuzta, Sweet's 7.62 a rez oldoszer neve) a rongy darabok akar a tinta, olyan keken jottek ki a csobol. Kerdezte mennyit lovok, mondtam sokat es azt mondta, hogy a hagyomanyos tisztitas ilyen esetbe nem eleg hanem rez oldoszeres tisztitot kell hasznalni es gyakran.Ezzel tisztitottam utana sokat, de a szoraskepet csak ugy 6-7 cm-re sikerult visszahoznom 3-bol 100-on. Nem tetszett ez az egesz igy es rakattam ra egy uj hornyolt match grade custom csovet (majdnem ugyanannyiba kerult mint akkor a fegyver ujjonan) Ez a cso kituno uj "cso betoresi" (barrel break -in) aprolekos utmutasokkal jott es sub-MOA szoraskep garantalt.....ami be is vallt.  Az uj "cso betores" nagyjabol abbol all, hogy minden loves utan athuzod a csovet ammonia oldoszeres kefevel, ronggyal vagy 40-50 lovesig kulonbozo lovesi szegvenciakba.  Ez az eljaras meghosszabitja a cso elettartamat azt mondjak a cso gyartok.  Jo felnapos "melo" ....habar jo szorakozas kint az erdobe. A "betores" utan meg nyomtuk tovabb kulonbozo tavokra.

 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1096 Dátum: 2015. április 28. - 08:22:21 »

A fegyvercso tisztitasa szerintem nagyon sokat fugg attol, hogy mennyit van lov-e a fegyver. Amikor tisztitasrol beszelunk akkor pontosan milyen tisztitasrol ? a "hagyomanyos" rezkefe, filc, olaj ? az egy sokat lott fegyver esetebe nem eleg.

Sajat tapasztalat: Sako Hunter 7mm Rem. Magnum kaliberu fegyver, hetvegeken elengedtem 80 - 100 golyot rutinosan belole, szorakozo loveszetkeppen. A fegyver kitunoen lott a lovesek rutinosan egybeszakadtak 100-on hosszu idon at (nem emlekszem pontosan az idotartamra) gyari golyokkal 175 grain magokkal (Federal, Remington, Hornady es Winchester toltenyeket hasznaltam) es nagyon szerettem a fegyvert. A tolteny marka nem szamitott mindent jol lott kb egy inch plusz-minusz elteressel. Csak "klasszikus" megszokott pucolast adtam neki elvetve, vagyis Shooters Choice oldoszer, gyenge kefe, nagyon enyhe olajos filc a vegen. Ez igy ment eleg soka, nem vagyok biztos meddig ez regen tortent, de egyszer csak a fegyver elkezdett szorni csunyan, ugy 20 cm szoraskep 100 -on 3 lovesbol. Az allam esett le nem tudtam mi tortent. Raktam ra egy masik celtavcsovet habar sejtettem nem az a gond.....nem is az volt. Lazasan tisztogattam a csovet a tisztito anyagokkal de a szoraskep csak nagyon keveset javult. 

Vegul is elvittem egy jo nevu fergyvermuveshez megvizsgalta a csovet, azt mondja tele van rezzel a cso. Elkezdte egy speci rez oldoszeres kefevel huzogatni (es benne hagyta az oldoszert vagy 10 percig mielott kihuzta, Sweet's 7.62 a rez oldoszer neve) a rongy darabok akar a tinta, olyan keken jottek ki a csobol. Kerdezte mennyit lovok, mondtam sokat es azt mondta, hogy a hagyomanyos tisztitas ilyen esetbe nem eleg hanem rez oldoszeres tisztitot kell hasznalni es gyakran.Ezzel tisztitottam utana sokat, de a szoraskepet csak ugy 6-7 cm-re sikerult visszahoznom 3-bol 100-on. Nem tetszett ez az egesz igy es rakattam ra egy uj hornyolt match grade custom csovet (majdnem ugyanannyiba kerult mint akkor a fegyver ujjonan) Ez a cso kituno uj "cso betoresi" (barrel break -in) aprolekos utmutasokkal jott es sub-MOA szoraskep garantalt.....ami be is vallt.  Az uj "cso betores" nagyjabol abbol all, hogy minden loves utan athuzod a csovet ammonia oldoszeres kefevel, ronggyal vagy 40-50 lovesig kulonbozo lovesi szegvenciakba.  Ez az eljaras meghosszabitja a cso elettartamat azt mondjak a cso gyartok.  Jo felnapos "melo" ....habar jo szorakozas kint az erdobe. A "betores" utan meg nyomtuk tovabb kulonbozo tavokra.

 

Üdvözletem!

Én ennek a történetnek az eszenciáját úgy értékelem, hogy gyakorlatilag kilőtted a Sako csövét. Most már csak az a kérdés, hogy egyik napról a másik napra következet be, vagy egy folyamat eredménye volt. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1097 Dátum: 2015. április 28. - 10:24:36 »

Veszettül én sem suvickolom a csövet . Én az alábbiak szerint teszem :

1. Csőkígyó egyszer , kétszer .

2. Fegyverolaj a csőbe .

3. Gyapottal átolom 2-3-szor ,

4. Féktisztító a csőben fújva szintén a töltényűr felől .

5. Filccel leellenőrzöm ha fehér a filc és nem látok koszt a csőben akkor befejezettnem tekintem a tisztítást .

Nem befolyásolja a lőképet .

 Emelem

Ez egy teljesen korrekt tisztítás.  Igen  Én is hasonlóképpen csinálom, esetleg néha beiktatok a 2. és 3. lépés közé egy kis rézkefézést. (+ évente egyszer vagy a lövésszámtól függően még ritkábban egy Robla-s rézoldást.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1098 Dátum: 2015. április 29. - 19:58:10 »

Veszettül én sem suvickolom a csövet . Én az alábbiak szerint teszem :

1. Csőkígyó egyszer , kétszer .

2. Fegyverolaj a csőbe .

3. Gyapottal átolom 2-3-szor ,

4. Féktisztító a csőben fújva szintén a töltényűr felől .

5. Filccel leellenőrzöm ha fehér a filc és nem látok koszt a csőben akkor befejezettnem tekintem a tisztítást .

Nem befolyásolja a lőképet .

Szia!

A féktisztítónak mi a szerepe?

Ez spray?

Gondolom ez ki is párolog a csőből. ...vagy nem?

Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1099 Dátum: 2015. április 29. - 21:31:52 »

A féktisztító az ha jól tudom gyorsan illó alacsony forrásapontú szénhidrogének keveréke van benne ami nagyon jó zsíroldó olajoldó. Hamar szárad szinte nyomtalanul.
Ráadásul a fújás miatt jobb a hatásfoka is.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
forester73
Vendég
« Új üzenet #1100 Dátum: 2015. április 29. - 21:33:06 »

Szia!

A féktisztítónak mi a szerepe?

Ez spray?

Gondolom ez ki is párolog a csőből. ...vagy nem?



Pedig egyszerü . A tisztítás után ha napi használatban van a fegyver akkor én nem hagyom olajosan a csövet , a féktisztító nem más mint palackozott mosóbenzín . Mivel olaj nincs ezért a lőkép sem változik az első lövéskor . Természetesen a szezon végén olajosan rakom el a fegyvert . Ez csak egy apró trükk a pontosság terén . Emelem

Üdv az OGRE
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1101 Dátum: 2015. április 29. - 22:03:40 »

Pedig egyszerü . A tisztítás után ha napi használatban van a fegyver akkor én nem hagyom olajosan a csövet , a féktisztító nem más mint palackozott mosóbenzín . Mivel olaj nincs ezért a lőkép sem változik az első lövéskor . Természetesen a szezon végén olajosan rakom el a fegyvert . Ez csak egy apró trükk a pontosság terén . Emelem

Üdv az OGRE

Köszönöm szépen!  Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1102 Dátum: 2015. április 30. - 08:26:52 »

Pedig egyszerü . A tisztítás után ha napi használatban van a fegyver akkor én nem hagyom olajosan a csövet , a féktisztító nem más mint palackozott mosóbenzín . Mivel olaj nincs ezért a lőkép sem változik az első lövéskor . Természetesen a szezon végén olajosan rakom el a fegyvert . Ez csak egy apró trükk a pontosság terén . Emelem

Üdv az OGRE

Barnítást gondolom nem bántja. Jó ötlet, asszem rendszeresítem.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
forester73
Vendég
« Új üzenet #1103 Dátum: 2015. április 30. - 10:51:28 »

Szia Doki !

A barnítást biztosan nem bántja , hiszen az egy oxid réteg nem olaj származék . Amúgy is csak a töltényűr felől fújom be a palckhoz járó kb 20cm-es csővel úgy , hogy a fegyver csövét lefelé tartom , alá meg egy rossz rongyot teszek .

Mellesleg mivel még másnál nem láttam , hallottam sőt a neten sem olvastam még ezért elgondolkozom a levédésén , akár úgy , hogy a féktisztítót átcimkézem lőpontosságot javító fegyvercsőápolóvá . Röhög Röhög Röhög Úgyhogy Doki siess nehogy licenszdíjat kelljen fizetned !! Röhög Taps Wave Wave Wave

Üdv Csaba
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1104 Dátum: 2015. április 30. - 10:57:25 »

Szia Doki !

A barnítást biztosan nem bántja , hiszen az egy oxid réteg nem olaj származék . Amúgy is csak a töltényűr felől fújom be a palckhoz járó kb 20cm-es csővel úgy , hogy a fegyver csövét lefelé tartom , alá meg egy rossz rongyot teszek .

Mellesleg mivel még másnál nem láttam , hallottam sőt a neten sem olvastam még ezért elgondolkozom a levédésén , akár úgy , hogy a féktisztítót átcimkézem lőpontosságot javító fegyvercsőápolóvá . Röhög Röhög Röhög Úgyhogy Doki siess nehogy licenszdíjat kelljen fizetned !! Röhög Taps Wave Wave Wave

Üdv Csaba
Veszünk két raklappal én átcímkézem, legyen CS+Cs lőpontosság javító. Darabja 6000-ért alkalmi vétel.Fórumtársaknak a posta ajándék. Ördög Ördög Ördög  Kivéve Bentshaftot és ingereltet,meg feketeerdőt. Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1105 Dátum: 2015. április 30. - 11:04:39 »

Veszünk két raklappal én átcímkézem, legyen CS+Cs lőpontosság javító. Darabja 6000-ért alkalmi vétel.Fórumtársaknak a posta ajándék. Ördög Ördög Ördög  Kivéve Bentshaftot és ingereltet,meg feketeerdőt. Nyihi

Metszette Derkovits?   Vállat von  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1106 Dátum: 2015. április 30. - 12:52:23 »

Csabust meg beveszitek SALES/ KEY Account manágernek, kitalál rá valami "kettőt fizet, ugyanitt IZS-18ast is vehet" szlogent, tiétek a világ..  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1107 Dátum: 2015. április 30. - 14:14:50 »

Metszette Derkovits?   Vállat von  Röhög
Dózsa György dédunokája vagyok én... Röhög Ja és a marketingre se legyen gond,máris beszereztem a pirossal áthúzott 6999-es táblákat,alá nyomtatva a szenzációs akciót 5999-ért. Aki most rendel,az kap egy 30 ml-s flakonnal ajándékba és elővásárlási jogot Gálos következő megunt holmijára... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1108 Dátum: 2015. április 30. - 14:48:51 »

Dózsa György dédunokája vagyok én... Röhög Ja és a marketingre se legyen gond,máris beszereztem a pirossal áthúzott 6999-es táblákat,alá nyomtatva a szenzációs akciót 5999-ért. Aki most rendel,az kap egy 30 ml-s flakonnal ajándékba és elővásárlási jogot Gálos következő megunt holmijára... Vigyorog


Kufárkodunk-kufárkodunk!? A NAV-ot meg szarba se nézzük  Ördög

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1109 Dátum: 2015. április 30. - 22:27:50 »


Kufárkodunk-kufárkodunk!? A NAV-ot meg szarba se nézzük  Ördög

Dehogynem. Ördög Rájuk is tudok mindenkinél jobb ajánlatot tenni. Vigyorog A sarki kocsmában a cigicsempészek egészen pontosan be is tudnák őket árazni. Kacsint Nem szól szám Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: