Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314237 alkalommal)
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #975 Dátum: 2015. Február 07. - 18:24:55 »

 
 Őszntén megmondom , hogy én se értem !   
 Jobbkezes vagy ( én szintén )  , bal kézzel fogom (tartom az előagyi részt) ,jobb kézzel a pisztolymarkolatot,  sőt ha lesről lő az ember a lesdeszkára (pokróc kabát van alatta )  támasztom a fegyvert sokszor nem is kell a bal kéz!  ( ráadásul nekem nem is cz-m van ,hanem k98 eredeti zászlós biztosítóval) , mégis jobb kézzel simán kezelhető!
 szóval nem értem  Vállat von
 
Ha meg annyira nehezen jár a biztosító , vidd el egy hozzá értő szakemberhez ( egy kis polírozás, reszelés, a megfelelő helyeken) és simán fog működni akár jobb kézzel is! 
 A sütése meg asszem állitható, azzal a csavarral , a schneller elsütési erejét tudod állitani! 
    legalábbis a haverén lehet (Cz550 243Win)  , egyszer eltekergette , begyorsitott billentyűvel elsült ha csak ráfújtál akkor is      ( üres volt ) 

Köszönöm Emelem
Engem ez zavar, nehezen jár és ostoba design mondjuk anyira nem hangos mert vigyazva biztositva nem az csak kapkodva csattog..szerintem sehogy sem áll kézre igen meg lehet szokni de csak ha akarod..
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #976 Dátum: 2015. Február 07. - 18:28:00 »

   
 ahogy nézem, nincs is tőled  olyan messze

 Emelem
Köszönöm elgondolkodom rajta jó megoldásnak tűnik! Taps
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #977 Dátum: 2015. Február 07. - 18:40:32 »

 Emelem
azért az Brovning X bol tés a Tikka T3 is nagyon izgatja a fantáziámat...úgy gondolom sokkal jobbak mint a CZ 550.
Ha minimális veszteséggel el tudom adni a CZ-t és keveset hozzá tennék akkor szerintetek érdemes lenne ezekre cserélni? Vállat von
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #978 Dátum: 2015. Február 07. - 19:01:50 »

Én jobbkézzel, hüvelykujjal célzás közben biztosítom a CZ-t egy hang nélkül, könnyedén. A puskát néha érdemes otthon a szobában is elővenni!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #979 Dátum: 2015. Február 07. - 19:31:11 »

Emelem
azért az Brovning X bol tés a Tikka T3 is nagyon izgatja a fantáziámat...úgy gondolom sokkal jobbak mint a CZ 550.
Ha minimális veszteséggel el tudom adni a CZ-t és keveset hozzá tennék akkor szerintetek érdemes lenne ezekre cserélni? Vállat von


  ha mindenképp cserélni akarsz  ajánlom figyelmedbe a Sauer- t       http://www.egun.de/market/item.php?id=4515671  nem sokkal drágább a másik kettőnél , de jobb, az biztos


 http://www.egun.de/market/item.php?id=5017254
http://www.egun.de/market/item.php?id=5178189
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #980 Dátum: 2015. Február 07. - 19:38:07 »

Emelem

Ha minimális veszteséggel el tudom adni a CZ-t és keveset hozzá tennék akkor szerintetek érdemes lenne ezekre cserélni? Vállat von


Neked kell tetszen. Nekem nagyon bejött a T3, a lőképét a sportpuskások is megpislogták a lőtéren, eddig az egyetlen golyós, amivel vállból is könnyedén ismételek, ez hajtáson nagy előny. De mondom neked tetszen, más nem számít.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #981 Dátum: 2015. Február 07. - 20:51:47 »

Neked kell tetszen. Nekem nagyon bejött a T3, a lőképét a sportpuskások is megpislogták a lőtéren, eddig az egyetlen golyós, amivel vállból is könnyedén ismételek, ez hajtáson nagy előny. De mondom neked tetszen, más nem számít.

 Emelem
Köszi, jól hangzik a dolog a Fehován megnézem mindenképpen!!
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #982 Dátum: 2015. Február 07. - 21:22:00 »

Köszönöm Emelem
Engem ez zavar, nehezen jár és ostoba design mondjuk anyira nem hangos mert vigyazva biztositva nem az csak kapkodva csattog..szerintem sehogy sem áll kézre igen meg lehet szokni de csak ha akarod..

Nem tudom mi lehet a probléma, leírom én hogyan csinálom. A puska ugye vállban van ilyenkor, bal kézzel támasztom az előagyat, a jobb kéz 3 ujja a pisztolymarkolaton, A hüvelyk ujj a biztosítòn, a mutató nyújtva várja, hogy megérinthesse a begyorsított elsütőbillentyűt. A biztosító ilyenkor általában már középső állásban van. Előretolod lassan, picit megtartva a biztosítót, majd a hüvelyk ujj átemelődhet e helyére. A mutató még mindig a sátorvason pihen. Ha kicsit kontrollálva tolod előre, teljesen hangtalanul lehet megtenni. Kis gyakorlással nagyon egyszerű megcsinálni. Leírva hosszú, de egy idő után teljesen automatikus lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 08. - 14:35:50 írta Voldi » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
andgabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #983 Dátum: 2015. Február 07. - 22:32:14 »

Nem tudom mi lehet a probléma, leírom én hogyan csinálom. A puska ugye vállban van ilyenkor, bal kézzel támasztom az előagyat, a jobb kéz 3 ujja a pisztolymarkolaton, A hüvelyk újj a biztosítòn, a mutató nyújtva várja, hogy megérinthesse a begyorsított elsütőbillentyűt. A biztosító ilyenkor általában már középső állásban van. Előretolod lassan, picit megtartva a biztosítót, majd a hüvelyk újj átemelődhet e helyére. A mutató még mindig a sátorvason pihen. Ha kicsit kontrollálva tolod előre, teljesen hangtalanul lehet megtenni. Kis gyakorlással nanyon egyszerű megcsinálni. Leírva hosszú, de egy idő után teljesen automatikus lesz.

 Emelem
Köszi, majd gyakorolom!!:) Az zavar hogy ez egy csomó felesleges mozdulat, míg a többi puskán ez egy sima mozdulat ami hangtalan gyors és automatikus..majd megszokom..
Naplózva

A vadászat: vadűzés és erdőzúgás, de több erdőzúgás.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #984 Dátum: 2015. Február 07. - 22:37:07 »

Nem értem a problémát?
Itt van a CZ a kezembe, gond nélkül biztosítom ki hüvelyjujjal, kicsit hangos ha nem figyelek, de közel se annyira mint a gyorsítója.
Átveszem a bal vállamba, mert amikor kiment a jobb, néhány hónapig úgy vadásztam, bal hüvejkujjal is meg tudom oldani.
Kicsit nyügös mert vissza kell nyúlnom a raraszhoz, de megoldható.
Szerintem neked az oldalbiztosítóval van gondod.
Persze, lehet hogy csak azért mert még zászlóssal nem vadásztál. Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #985 Dátum: 2015. Február 12. - 21:05:52 »

Tessék csak tessék.
Diófa kicsit másképp Ördög
https://vadaszapro.net/reszletek/226162/diofa-valahogy-maskepp--308-w.-billenocsov%C5%B0
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #986 Dátum: 2015. Február 12. - 21:22:41 »

Nagyon gáz az ember.
Már a szöveg ,amivel meg akar dumálni,már az is taszító.
Ad el egyáltalán fegyvert?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #987 Dátum: 2015. Február 12. - 21:25:31 »

Nagyon gáz az ember.
Már a szöveg ,amivel meg akar dumálni,már az is taszító.
Ad el egyáltalán fegyvert?

Ne viccelj! Másfél doboz terheléssel??! Meglepődött
Simán eladja. Angyal
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #988 Dátum: 2015. Február 12. - 21:29:55 »

Ne viccelj! Másfél doboz terheléssel??! Meglepődött
Simán eladja. Angyal
Nananananaaaaaaa!!!!!!!
Másfél doboz terhelés az a 308-asnál, pl. a 185-ös Megával számolva, az annyi mint.........majd 800 gramm!!!!!!
Azééé ekkora terhelés a nem kispálya ám! Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #989 Dátum: 2015. Február 12. - 21:41:56 »

Nananananaaaaaaa!!!!!!!
Másfél doboz terhelés az a 308-asnál, pl. a 185-ös Megával számolva, az annyi mint.........majd 800 gramm!!!!!!
Azééé ekkora terhelés a nem kispálya ám! Vigyorog

OK. Ezt Te tudod.... most, hogy elmondtad, már én is tudom...
De egy nagy csomó ember nem tudja, és hát a robosztus agy csillapít, a kaliber mesterlövész, meg hát fiatal kezes fegyver meg öregeknek is egyaránt...... mi a baj az ilyen objektív szakmai tartalmú színvonalas hirdetéssel Én már számolom a pízt a cihában, de még nem elég rá.... persze mint öregeknek valót venném.... Nyihi
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: