Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 375609 alkalommal)
Eres
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2280 Dátum: 2023. December 01. - 20:29:56 »

Milyen hosszú a cső?
A 8*57-nek 52 cm már bőven elég. R93 Prof. “lyukba-lyukat”👍
De láttam már 45 cm csövet is, amelyik bőven tudta a 2-3 cm közötti szórást 100 méteren.
Pedig stucni volt, a végén a szokásos vas kolonccal.

Amit olvastam a Sauernél az 42-47 cm a standard kalibernél, magnumnál 52 cm. A hangal nem lenne gond mert maga az egész cső egy hangtompító , ami talán még tol a hosszon, de errol pontos adatot nem találtam.
Akkor a 8x57 nem igényeli egyáltalán a hosszú csövet azt mondjátok? A helyzet hogy épp vásárolás előtt allok, és úgy vagyok vele, hogy mindenképp szép fa tus, viszont nem akarnék valami dioverővel jarkálni cserkelve, meg persze elég süket is vagyok és nem szeretnék mindig fulvedővel mászkalni, ezért is lenne ideális a Sauer 404 Silence , csak ettől a rövid csőtol tartok.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2281 Dátum: 2023. December 02. - 06:47:56 »

Amit olvastam a Sauernél az 42-47 cm a standard kalibernél, magnumnál 52 cm.
………………………………………………………………..
Akkor a 8x57 nem igényeli egyáltalán a hosszú csövet azt mondjátok?
Arra nem árt figyelni, hogy a hatályos jogszabályaink szerint vadászatra kizárólag min. 45 cm csőhosszúságú lőfegyver használható.

Nem, a 8*57 (akár csak pl. a 308 win, ami minden paraméterében rendkívül közel áll hozzá) egyáltalán nem igényel hosszú csövet.
Az eddigi legpontosabb puskám egy 52 cm-es 308-as volt.👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2282 Dátum: 2023. December 04. - 22:28:13 »

Amit olvastam a Sauernél az 42-47 cm a standard kalibernél, magnumnál 52 cm. A hangal nem lenne gond mert maga az egész cső egy hangtompító , ami talán még tol a hosszon, de errol pontos adatot nem találtam.
Akkor a 8x57 nem igényeli egyáltalán a hosszú csövet azt mondjátok? A helyzet hogy épp vásárolás előtt allok, és úgy vagyok vele, hogy mindenképp szép fa tus, viszont nem akarnék valami dioverővel jarkálni cserkelve, meg persze elég süket is vagyok és nem szeretnék mindig fulvedővel mászkalni, ezért is lenne ideális a Sauer 404 Silence , csak ettől a rövid csőtol tartok.
Vettem egy 45cm-es csövű 8x57Js-t.Mauser m03 .Ha lesz vele tapasztalatom referálok.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2283 Dátum: 2023. December 05. - 14:27:21 »

Vettem egy 45cm-es csövű 8x57Js-t.Mauser m03 .Ha lesz vele tapasztalatom referálok.

Kinek-kinek a saját hülyebogara.  Ördög
Én most tekertetek - stílusosan - a 9,3x66-osba egy 66 centi hosszú varmint csövet.
Jó hosszú - jó vastag lesz!
 Röhög
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2284 Dátum: 2024. Február 07. - 08:59:18 »

Sziasztok
Lő valaki 8x57 JS cseh HPC-t?
Tapasztalatok?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2285 Dátum: 2024. Február 07. - 11:15:42 »

Sziasztok
Lő valaki 8x57 JS cseh HPC-t?
Tapasztalatok?

Amikor még meg volt a Zastava használtam, van maradványtestem is belőle kb 60-70 kg-os fiatal kanból,(kb 80 m-ről) akkor az anyaga még Fe/ Cu volt de úgy látom még most is. nagyon csúnyán gombásodott az ólmot nem találtam meg csak az amorf köpenyt ami egész a csónak farig szétnyílt de nem gombásodva, hanem két nagy szárnyra szakadva, pontossága az viszonylag jó volt, a réz hegy az egyben került elő külön de az is össze volt lapulva. röviden ennyi azt tán a 8X57 JS elköltözött. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2286 Dátum: 2024. Február 07. - 11:23:57 »

Amikor még meg volt a Zastava használtam, van maradványtestem is belőle kb 60-70 kg-os fiatal kanból,(kb 80 m-ről) akkor az anyaga még Fe/ Cu volt de úgy látom még most is. nagyon csúnyán gombásodott az ólmot nem találtam meg csak az amorf köpenyt ami egész a csónak farig szétnyílt de nem gombásodva, hanem két nagy szárnyra szakadva, pontossága az viszonylag jó volt, a réz hegy az egyben került elő külön de az is össze volt lapulva. röviden ennyi azt tán a 8X57 JS elköltözött. Emelem

Lehet, hogy másnak bejött vagy bejön de volt egy dolog ami miatt az akkori S&B lőszereket hanyagoltam, hogy a maradványtest köpenyanyaga ott ahol az ólommal is érintkezett retek rozsda volt, de ez nem csak a HPC re volt igaz SPCE is akkor ilyen volt gondolom azóta változott a minőség de a Fe/Cu köpenyanyagokat sosem kedveltem, jó tudom lágy az is meg minden de na hagyjuk... Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2287 Dátum: 2024. Február 07. - 20:25:41 »

Lehet, hogy másnak bejött vagy bejön de volt egy dolog ami miatt az akkori S&B lőszereket hanyagoltam, hogy a maradványtest köpenyanyaga ott ahol az ólommal is érintkezett retek rozsda volt, de ez nem csak a HPC re volt igaz SPCE is akkor ilyen volt gondolom azóta változott a minőség de a Fe/Cu köpenyanyagokat sosem kedveltem, jó tudom lágy az is meg minden de na hagyjuk... Emelem

Szia
.270 win -ben acélköpenyes a geco tm. Az egyik legjobb választás hozzá . Nem zavar az acél,rozsda sem ha nem látom,belül van.
A hatásosságát tekintve milyennek ítéled?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2288 Dátum: 2024. Február 07. - 21:36:51 »

Szia
.270 win -ben acélköpenyes a geco tm. Az egyik legjobb választás hozzá . Nem zavar az acél,rozsda sem ha nem látom,belül van.
A hatásosságát tekintve milyennek ítéled?

A 12,7 g az megold sok mindent és a nagy lövedéktömeg elfedi az esetleges célballisztikai hiányosságokat, én úgy ítéltem meg a tapasztalatok alapján, hogy expanzívabb mint az SPCE vagy az SP. Szándékosan csak az S&B termékeket említettem igaz volt tapasztalatom a kék bevonatos homogén Barnes X-el is de az egy más műfaj. Egyik kedves ismerősöm is használta egy hadi Mauser K98-ból átalakított Kettner nek nevezett csudálatból Ő rajongott érte és nagyon eredményesen használta, sosem panaszkodott a hatására. Egy nagyon régi konstrukció ez a lőszer és a megalkotásánál szerintem nem a hatásossága volt a cél hanem próbáltak valami újat alkotni és túl tenni az akkoriban nyugatinak nevezett hasonló konstrukciókon. Kortársai voltak a W. Silver Tip, vagy a szintén üreges hegyű H Mantel, szerintem ezeket nem sikerült lekörözni, de próbálkozásnak szép volt. A korabeli szakirodalom egyik erényének a kiemelkedő pontosságot említi amiben azért van valami mert szépen hordta fegyver és egy reprezentatív lövedék volt. Nem tudom a mostaniakban van e, de az én általam megtalált maradványtestek fenékrészében mindben be van ütve Az S&B logója manapság ez nemigen divat, hogy lövedéket márkáznak vagy csak nekem nem tűnt fel.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2289 Dátum: 2024. Február 10. - 14:05:38 »

A 12,7 g az megold sok mindent és a nagy lövedéktömeg elfedi az esetleges célballisztikai hiányosságokat, én úgy ítéltem meg a tapasztalatok alapján, hogy expanzívabb mint az SPCE vagy az SP. Szándékosan csak az S&B termékeket említettem igaz volt tapasztalatom a kék bevonatos homogén Barnes X-el is de az egy más műfaj. Egyik kedves ismerősöm is használta egy hadi Mauser K98-ból átalakított Kettner nek nevezett csudálatból Ő rajongott érte és nagyon eredményesen használta, sosem panaszkodott a hatására. Egy nagyon régi konstrukció ez a lőszer és a megalkotásánál szerintem nem a hatásossága volt a cél hanem próbáltak valami újat alkotni és túl tenni az akkoriban nyugatinak nevezett hasonló konstrukciókon. Kortársai voltak a W. Silver Tip, vagy a szintén üreges hegyű H Mantel, szerintem ezeket nem sikerült lekörözni, de próbálkozásnak szép volt. A korabeli szakirodalom egyik erényének a kiemelkedő pontosságot említi amiben azért van valami mert szépen hordta fegyver és egy reprezentatív lövedék volt. Nem tudom a mostaniakban van e, de az én általam megtalált maradványtestek fenékrészében mindben be van ütve Az S&B logója manapság ez nemigen divat, hogy lövedéket márkáznak vagy csak nekem nem tűnt fel.
Köszönöm.
Naplózva
Eres
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2290 Dátum: 2024. április 01. - 21:20:10 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata SB XRG vagy TXRG lőszerrel? A gyártó azt állítja ez az egyik leg húskímélőbb lőszer a kínálatukban, ami nem roncsolja a húst, és véraláfutás is minimális. A ballisztikája is elég jó ahogy néztem. Főleg tarvadazni szeretnék ezért is választottam ezt a kalibert, hogy minel kevesebb hús menjen kárba. A fegyver már megvan Sako Bavarian személyében már csak a lőszer kell megtálni Nevet
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2291 Dátum: 2024. április 02. - 09:42:05 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata SB XRG vagy TXRG lőszerrel? A gyártó azt állítja ez az egyik leg húskímélőbb lőszer a kínálatukban, ami nem roncsolja a húst, és véraláfutás is minimális. A ballisztikája is elég jó ahogy néztem.

Egy német vadászvendégem használja ebben a kaliberben.
Kb. ugyan olyan tulajdonságai vannak, mint a Lapua Naturalisnak.
Találatjelzés sokszor nulla.
Vérzés kifelé a legtöbb esetben kb. ugyan annyi.
Bent persze dolgozik ha jó helyre ment.
A vad testét nagyon nem szaggatja, az igaz. De talán pont ezért, olyan nagy sokkhatása sincsen.
A gímbika csak állt a tüdőlövés után, mint lófasz a hidegvizben és nézelődött, hogy vajon mi történt?
A második kugli után bement a nádba egy csepp vér nélkül, de magasan voltunk, így szerencsére láttam merre megy és, hogy hol dőlt össze.
A csapán végig menve egyetlen kenést találtam valahol félúton.
Nyílt terepre jó lehet (majd ha már a buzeráns törvények végleg kiverik a kezünkből a normális vadászlövedékeket), de addig, és pláne fedett helyen biztosan nem tenném puskába.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: