Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314140 alkalommal)
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #1080 Dátum: 2015. április 17. - 10:57:19 »

Sziasztok!  Emelem
Én SPS 700 Varmint fegyvert vásároltam, kb3 éve....
IGEN VALÓBAN a tusa nem remekmű, de a csöve az!
Egyszerűen akinek nem tetszik csináltat rá olyan tust, amilyet szeretne, vagy vásrol hozzá 20000 HUF-ért egy POLICE tust és ennyi...
Én így tettem... A véleményem az, hogy aki precíz, kotyogás nélküli fegyvert szeretne az vegyen Steyr Mannlicher fegyvert...
Nekem ár-érték arányban még mindíg a kedvencem és az is marad..
Megint csak az én véleményem, hogy a Police semmivel sem külömb a varmintnál.. Van ez is az is...  nincs külömbség.. Nyihi
Volt új CZ-m is, soha nem adnám oda  a jelenlegi fegyveremet egy CZ-ért..
DE! Ez is csak egy vélemény, elnézést a CZ, BLASER..stb tulajdonosoktól...

üdv
FM
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1081 Dátum: 2015. április 17. - 17:15:20 »

Üdv!
A világért sem szeretnék senki lelkébe beletaposni.
Van az a helyzet, amikor egyszerűen nem jut több pénz valamire....
De ez a 700-as Rem. egy erősen silány fogyasztói termék Stoel
Anyagában, kidolgozásában, működésében is borzasztóan igénytelen holmi.
Tudom, hogy sokan használják és eredményesen vadásznak vele, de ha egy mód van rá tegyél hozzá még egy kis pénzt és vegyél akár egy CZ-t, azzal is jobban jársz (és még eladható is lesz, ha valamiért beleunnál Kacsint )
 Emelem


Volt remington 700 cdl-em, rozsdamentes csővel. Nem volt rossz, de használhatóságát, kezelhetőségét tekintve nem tartom többre a Marlin x7-nél. A lenyitható tárfedelet nem számítva, szinte ugyanaz. Aztán egy havas hideg decemberi estén kiált elém egy meglehetős kan, és nem ment el a lövés! Nem a lőszer hibájából. Persze a kan az elment. Abban az évben ő volt az első . és az utolsó is.
 A reminek mennie kellett, jött egy CZ exkluzív, és nem bántam meg. A zárszerkezetét mindenképpen jobbnak tartom. Fogtam a kezemben új 550 luxot, az tényleg reszelősen járt, de az enyém úgy műkszik, mint a vaj. Gondolom, a némi felárért picit többet polírozgatták, illesztgették.
Nem rossz a Remington 700 sem, de az én véleményem szerint nem éri meg az árkülönbözetet, ami a marlin x7 és közte van. persze a külcsín más kérdés.
Naplózva
kiserik
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #1082 Dátum: 2015. április 18. - 12:50:53 »

Nincsen a Rem 700-assal semmi baj, nagyon jó kis fegyverek, de a mostani árak úgy el vannak szállva, hogy már érdemes elgondolkodni rajtuk (ugye annó olcsóbb volt, mint a CZ, és jóval olcsóbb mint a Tikka, most meg az sps varmint 300.000Ft   Csodalk ). Amúgy most a Long Range 30-06 verzió tűnik az egyik legjobb fogásnak.
Naplózva
takkerman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1083 Dátum: 2015. április 19. - 19:05:06 »

Köszönöm a válaszokat!
Ezek az ár adatok szerintetek valósak lehetnek? (Csak mert a többi oldalhoz képest jóval lejjebb vannak az árak)
http://www.gemencbolt.hu/web/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=1222
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1084 Dátum: 2015. április 19. - 23:51:11 »

Köszönöm a válaszokat!
Ezek az ár adatok szerintetek valósak lehetnek? (Csak mert a többi oldalhoz képest jóval lejjebb vannak az árak)
http://www.gemencbolt.hu/web/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=1222
Volt itt már szó róluk. Ezeréves árlista, a "hívott számon előfizető nem kapcsolható", emailre nem válaszolnak stb...
Amúgy"VAD-ÉP Építőipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft", minimális forgalommal(2013-ban hat és fél millió volt a nettó árbevételük, a 2014-est még nem látom), nem hiszem, hogy igazán működő bolt lennének.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1085 Dátum: 2015. április 26. - 20:54:35 »

És megtörtént!

Nem, sajnos még nem ejtettem el első vadamat az új puskával, de megtörtént a lőszermustra.
GálosCsabustól kaptam 5 különböző gyártmányú és különböző súlyú magokkal szerelt lőszereket. Magam is beszereztem még plusz 4 fajtából pár darabot.
Az eredmény: Baromira mindegy volt mit dugtam a csőbe, 100m-en nem volt különbség a szórásképben. Lőszerenként nem volt több 2cm- nél. És mindegy volt hogy 160gr vagy 180gr. magassági eltérés sem volt. Egyedül a GECO ment balra kb 3-4 cm-el de a találatok ott is összeértek.
Viszont!!!!! az első két lövés amit teljes köpenyessel lőttem  (bemelegítés gyanánt) bizony nem ment a közepébe. És ez elgondolkoztatott.
Ha van közöttünk hajdani sportlövő az talán emlékezik arra, hogy azoknak a puskáknak soha nem húztuk ki a csövét. Lehet, hogy ez így szentségtörésnek hangzik pláne egy Anshutz kisöbű kapcsán, de aki csövet pucolt annak bizony 1-2 doboz ellövése után kezdett újra pontosan lőni a fegyvere. Én 15 év alatt egyszer tettem meg. Szóltak is a többiek, hogy talán nem kéne, de én meg úgy gondoltam, hogy egyszer megérdemli a cső. Következő edzésen meg pislogtam, hogy az első lövések még a táblát sem vitték.
Valahogy ez volt az érzésem a mai lőszermustra alkalmával is.
Szóval, hogy is állunk az állandó csőpucolgatással?


Naplózva

az igazság odaát van!?!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1086 Dátum: 2015. április 27. - 16:12:16 »

És megtörtént!

Nem, sajnos még nem ejtettem el első vadamat az új puskával, de megtörtént a lőszermustra.
GálosCsabustól kaptam 5 különböző gyártmányú és különböző súlyú magokkal szerelt lőszereket. Magam is beszereztem még plusz 4 fajtából pár darabot.
Az eredmény: Baromira mindegy volt mit dugtam a csőbe, 100m-en nem volt különbség a szórásképben. Lőszerenként nem volt több 2cm- nél. És mindegy volt hogy 160gr vagy 180gr. magassági eltérés sem volt. Egyedül a GECO ment balra kb 3-4 cm-el de a találatok ott is összeértek.
Viszont!!!!! az első két lövés amit teljes köpenyessel lőttem  (bemelegítés gyanánt) bizony nem ment a közepébe. És ez elgondolkoztatott.
Ha van közöttünk hajdani sportlövő az talán emlékezik arra, hogy azoknak a puskáknak soha nem húztuk ki a csövét. Lehet, hogy ez így szentségtörésnek hangzik pláne egy Anshutz kisöbű kapcsán, de aki csövet pucolt annak bizony 1-2 doboz ellövése után kezdett újra pontosan lőni a fegyvere. Én 15 év alatt egyszer tettem meg. Szóltak is a többiek, hogy talán nem kéne, de én meg úgy gondoltam, hogy egyszer megérdemli a cső. Következő edzésen meg pislogtam, hogy az első lövések még a táblát sem vitték.
Valahogy ez volt az érzésem a mai lőszermustra alkalmával is.
Szóval, hogy is állunk az állandó csőpucolgatással?



Ha cheyenne ezt olvasná, könnybe lábadna a szeme a meghatottságtól... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1087 Dátum: 2015. április 27. - 16:21:10 »

Ha cheyenne ezt olvasná, könnybe lábadna a szeme a meghatottságtól... Ördög

És melyik résztől? A kiváló japán csőtől, vagy a kisöbű cső pucolásától? Vigyorog
Naplózva

az igazság odaát van!?!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1088 Dátum: 2015. április 27. - 16:28:58 »

És melyik résztől? A kiváló japán csőtől, vagy a kisöbű cső pucolásától? Vigyorog
Attól, hogy a cső pucolása szerinte nem is egyszerűen felelőtlenség, hanem egyenest bűncselekmény... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1089 Dátum: 2015. április 27. - 17:04:47 »

Attól, hogy a cső pucolása szerinte nem is egyszerűen felelőtlenség, hanem egyenest bűncselekmény... Ördög

Ok!
Ha a verseny csövet nézem akkor szerintem a cső takarítása nem volt indokolt. Heti 3-4 száz lövés több mint húsz éven át és a pontosság mit sem változott. Rendben, hogy ólom mag meg "bálnazsír", de az ellőt darabszám az rengeteg. Még sem ment tönkre a cső!
Mi a helyzet a réz köpennyel? Ha egy kemény acél felszínen végigszáguld egy puhább réz mag akkor biztos, hogy egy "vékony" réz hártya felkenődik a cső falára. Na szerintem ezt a "fóliát" nem szabad letakarítani mindenféle kefével. Szerintem pont ez védi meg a közvetlen rozsdásodástól. Ha egy puha kefével kihúzzuk a kormot és utána egy olajos filcet végigtolunk a csőben akkor annak elégnek kell lenni a tároláshoz. Vadászat előtt meg csak egy gyors szárazra törlés,húzás.

Szerintem ez a csőpucolás túl van misztifikálva.  És a lőtéren bizonyosságot nyernek a dolgok. Emelem
Naplózva

az igazság odaát van!?!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1090 Dátum: 2015. április 27. - 17:19:08 »

és utána egy olajos filcet végigtolunk a csőben akkor annak elégnek kell lenni a tároláshoz. Vadászat előtt meg csak egy gyors szárazra törlés,húzás.

Na akkor Te is kegyvesztett lettél az indiánnál. Ő arra volt büszke, hogy a fegyvercsövei sosem láttak olajat.
Mi meg nem láttuk a fegyvereit...sem... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1091 Dátum: 2015. április 27. - 17:40:59 »

Na akkor Te is kegyvesztett lettél az indiánnál. Ő arra volt büszke, hogy a fegyvercsövei sosem láttak olajat.
Mi meg nem láttuk a fegyvereit...sem... Vigyorog

Holott Néked beígérte.  Nyihi Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1092 Dátum: 2015. április 27. - 18:01:15 »

Holott Néked beígérte.  Nyihi Nyihi

Reméljük be is tartja !?   Ördög   Azéééé csak fizessé be vagy 5 évet előre !   Stoel
Naplózva
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1093 Dátum: 2015. április 27. - 18:52:09 »

Húsz éve, amikor építettük a házunkat kiástunk két rozsdás karabélyt. A fa részeket már felemésztették a kukacok és a vasa is pikkelyekben hámlott. Békés hasznosítás végett, nagyapám bekötözte a vasalásba és rákerült másfél méter beton. Így konzerválta az örökkévalóságnak.
Lehet, hogy a fentebb említett szerszámok is már csak valami hasonló hasznosításra valók? Ördög
Naplózva

az igazság odaát van!?!
forester73
Vendég
« Új üzenet #1094 Dátum: 2015. április 27. - 19:09:31 »

Veszettül én sem suvickolom a csövet . Én az alábbiak szerint teszem :

1. Csőkígyó egyszer , kétszer .

2. Fegyverolaj a csőbe .

3. Gyapottal átolom 2-3-szor ,

4. Féktisztító a csőben fújva szintén a töltényűr felől .

5. Filccel leellenőrzöm ha fehér a filc és nem látok koszt a csőben akkor befejezettnem tekintem a tisztítást .

Nem befolyásolja a lőképet .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: