Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314127 alkalommal)
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1110 Dátum: 2015. Május 01. - 13:21:51 »

IGENIGENIGEN!!

Tegnap megtörtént az új pusek vadászfegyverré avatása!

120-ról úgy fültövön találtam egy kancsit hogy megijedni sem volt ideje. Állva halt meg szegény.
A Geco teilmantel tette a dolgát. Gondolom a sok csont miatt nem találtam kimenetet, és maradványtestet sem, de hogy őszinte legyek nem is kerestem. Úgy örültem a röfinek mint kisgyerek a Karácsonynak. Zsigerelés után még mindig maradt benne plusz 100 kg. Erősen szuszogtunk mire kihúztuk a búzából.

Aki azt meri állítani, hogy a 308 Win nem elég a olvasson több fórumot!! Ördög Ördög Ördög Ördög

Üdv: Laci Emelem
Naplózva

az igazság odaát van!?!
forester73
Vendég
« Új üzenet #1111 Dátum: 2015. Május 01. - 13:52:34 »

Nem akarok ünneprontó lenni -mellesleg gratula a kanhoz- és minden bizonnyal kitűnő kaliber a 308-as , én alátámasztani nem tudom mert nem sok gyakorlati tapasztalatom van vele . Viszont  azt azért kétlem , hogy ezen állítás "120-ról úgy fültövön találtam egy kancsit hogy megijedni sem volt ideje. Állva halt meg szegény....Aki azt meri állítani, hogy a 308 Win nem elég a olvasson több fórumot!!  " alapján summás véleményt mondani nem szerencsés . Ha fültövön lövöd akkor a .222-es is kitűnő kaliber . Majd ha levadásztál vele egy pár évet és elejtettél vele jópár vadat és akkor is ez lessz a véleményed akkor már lessz alapja ! Az olvasás nem helyettesíti a gyakorlati tapasztalatokat csak segíthet kiszűrni a zsákutcákat .

Üdv az  OGRE
Naplózva
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1112 Dátum: 2015. Május 01. - 17:13:33 »

Úgy bizony!
Kitűnő kaliber a 308 win. Nincs is nála jobb, szebb, pontosabb. Ja és kedvesebb. És a puskámnál sincs jobb Vigyorog. Legfeljebb drágább.  Vadász  Stoel
És el ne felejtsem, az én apukámnak CASCO-ja is van. Be be beee!!! Ördög
Egyébként pedig megtört az átok! Volt egy kolléganőm aki akkor állatbarát volt, hogy minden kóbor macskát haza vitt. Ő átkozott meg két éve. Azóta nem lőttem csak 3 fácánt.
Kénytelen voltam munkahelyet váltani és puskát cserélni, mert az úgy már nem mehetett tovább.
Huh. vége az átoknak Táncol




Naplózva

az igazság odaát van!?!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1113 Dátum: 2015. Május 01. - 17:30:44 »

Úgy bizony!

Egyébként pedig megtört az átok! Volt egy kolléganőm aki akkor állatbarát volt, hogy minden kóbor macskát haza vitt. Ő átkozott meg két éve. Azóta nem lőttem csak 3 fácánt.
Kénytelen voltam munkahelyet váltani és puskát cserélni, mert az úgy már nem mehetett tovább.
Huh. vége az átoknak Táncol

Nem lett volna egyszerűbb "udvarolni" neki?  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1114 Dátum: 2015. Május 01. - 17:44:35 »

Nem lett volna egyszerűbb "udvarolni" neki?  Ördög

Vagy ajándék gyanánt bővíteni a befogadottak számát 2-3 hajléktalannak titulált macskával? Ördög
Ha már úgyis gyűjtötte az ilyen cicusokat... Vigyorog
 Emelem 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1115 Dátum: 2015. Május 01. - 18:39:55 »

Mindig az a "legjobb" kaliber, amije éppen van az embernek.
Rám is nézett már "nő"-nek nevezett amazon, hogy vadász létemre hogy tudok kutyát-macskát tartani? Mert ugye utálom az állatokat, különben nem gyilkolnám őket.
Naplózva
kila
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #1116 Dátum: 2015. Május 01. - 19:32:47 »

Nem lett volna egyszerűbb "udvarolni" neki?  Ördög

Udvarolni egy boszorkánynak?  Hogyne, hogy még jobban elátkozzon!
Kicsit közhelyes, de a házinyúl vadászatból már kinőttem Nyihi

Amúgy isteni lett a resztelt máj Kacsint
Naplózva

az igazság odaát van!?!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1117 Dátum: 2015. Május 01. - 19:58:54 »

Amúgy isteni lett a resztelt máj Kacsint
A 308-as után még a máj is sokkal finomabb Vigyorog

Gratula a cocóhoz Igen Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1118 Dátum: 2015. Május 02. - 02:22:02 »

Mindig az a "legjobb" kaliber, amije éppen van az embernek.

Meg a francokat...
Mindig az a "legjobb" kaliber amit épp venni akarsz... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1119 Dátum: 2015. Május 02. - 02:24:24 »



120-ról úgy fültövön találtam egy kancsit hogy megijedni sem volt ideje. Állva halt meg szegény.

Ugye nem baj, ha ehhez nem gratulálok...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #1120 Dátum: 2015. Május 17. - 21:37:41 »

Üdv mindenkinek!

Ma lehetőségem nyílt 150 méteres lőtéren belőni a Remington 700-ast.
Mivel a 308 Win 11,7 grammos SPCE MRD-je 154 méter, így ezt szerettem volna ellenőrizni az 50 méteres téli belövés után, ami kb 1,5 cm volt. Ez picit alacsonyabb volt a papírformától, ami 150 méteren kb hat centi aláhordást eredményezett. Miután sikerült ezt felemelni közel nullára, a három SPCE után a 13 grammos Sako HH nyolc centivel lejjebb csapódott be, tökéletes függővel, a ballisztikai adatai miatt kb erre is számítottam.
Ezek után már csak kíváncsiságból rálőttem 10,7 grammos Hornady SST-vel is, mivel ugye könnyebb is, a marketingje szerint emeltebb töltetű is talán, viszont meglepetésemre ezen a távon alig egy centivel ment mind a két lövés az SPCE által ütött lyukak fölé. Volt még egy 9,7-es maradék BTHP is a dobozban, rálőttem azzal is, az az SST és az SPCE közé ment, a hat lyuk kb egy fém 200 Forintosnyi területben elfért.
Utána kontrollként lőttem 100 métert ezzel a beállítással, az SPCE az előírt 3,8 cm helyett 4 centin csapódott be, az SST kb ugyanoda, vagy talán egy lehelletnyivel feljebb.  Szóval most vagy az SST "gyengébb", vagy a gyári SPCE "mérgesebb" tőle, hogy az egy grammal nehezebb magot szinte ugyanoda hordja.
Volt valakinek ezzel más tapasztalata?
Üdv! Archer  Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1121 Dátum: 2015. Május 17. - 21:53:17 »

Üdv mindenkinek!

Ma lehetőségem nyílt 150 méteres lőtéren belőni a Remington 700-ast.
Mivel a 308 Win 11,7 grammos SPCE MRD-je 154 méter, így ezt szerettem volna ellenőrizni az 50 méteres téli belövés után, ami kb 1,5 cm volt. Ez picit alacsonyabb volt a papírformától, ami 150 méteren kb hat centi aláhordást eredményezett. Miután sikerült ezt felemelni közel nullára, a három SPCE után a 13 grammos Sako HH nyolc centivel lejjebb csapódott be, tökéletes függővel, a ballisztikai adatai miatt kb erre is számítottam.
Ezek után már csak kíváncsiságból rálőttem 10,7 grammos Hornady SST-vel is, mivel ugye könnyebb is, a marketingje szerint emeltebb töltetű is talán, viszont meglepetésemre ezen a távon alig egy centivel ment mind a két lövés az SPCE által ütött lyukak fölé. Volt még egy 9,7-es maradék BTHP is a dobozban, rálőttem azzal is, az az SST és az SPCE közé ment, a hat lyuk kb egy fém 200 Forintosnyi területben elfért.
Utána kontrollként lőttem 100 métert ezzel a beállítással, az SPCE az előírt 3,8 cm helyett 4 centin csapódott be, az SST kb ugyanoda, vagy talán egy lehelletnyivel feljebb.  Szóval most vagy az SST "gyengébb", vagy a gyári SPCE "mérgesebb" tőle, hogy az egy grammal nehezebb magot szinte ugyanoda hordja.
Volt valakinek ezzel más tapasztalata?
Üdv! Archer  Emelem


Valahol azt olvastam,hogy :
Lövéskor a cső kileng.
Mindegyik lőszer esetén másképpen.
Mikor  a cső végénél van a lövedék ,pont készül elhagyni  a csövet  , valamelyik irányban a cső "eldobja" .
Állítólag lassabb nehezebb lövedék is hordhat magasabbra.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1122 Dátum: 2015. Május 18. - 07:32:33 »

Valahol azt olvastam,hogy :
Lövéskor a cső kileng.
Mindegyik lőszer esetén másképpen.
Mikor  a cső végénél van a lövedék ,pont készül elhagyni  a csövet  , valamelyik irányban a cső "eldobja" .
Állítólag lassabb nehezebb lövedék is hordhat magasabbra.

 Igen

Cső (az az adott egyedi ) és lőszer függő a dolog !     Emelem    Bár nekem az " 3,8 cm helyett 4 cm -en csapódott be" kicsit meglökte az agyamat .   :Mosolyog Röhög
Naplózva
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #1123 Dátum: 2015. Május 18. - 08:22:20 »

Igen

 Bár nekem az " 3,8 cm helyett 4 cm -en csapódott be" kicsit meglökte az agyamat .   :Mosolyog Röhög
Na nem is azért írtam így le mert nem voltam elégedett vele, és a két miliméter miatt állítani akartam volna rajta, mert valóban semmi jelentősége.  Angyal
Csupán érzékeltetni szerettem volna hogy az SPCE az én fegyveremből kb azt a röppályát hozta amit a ballisztikai táblázat ír neki, míg az SST nem tudta az elméletileg laposabb röppályát az egy grammal könnyebb maggal, és nagyobb kezdősebességgel. Egyébként írhattam volna akár azt is, hogy 100-on pont jó volt...  Vigyorog

Üdv! Archer  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1124 Dátum: 2015. Május 18. - 17:43:15 »

Üdv mindenkinek!

Ma lehetőségem nyílt 150 méteres lőtéren belőni a Remington 700-ast.
Mivel a 308 Win 11,7 grammos SPCE MRD-je 154 méter, így ezt szerettem volna ellenőrizni az 50 méteres téli belövés után, ami kb 1,5 cm volt. Ez picit alacsonyabb volt a papírformától, ami 150 méteren kb hat centi aláhordást eredményezett. Miután sikerült ezt felemelni közel nullára, a három SPCE után a 13 grammos Sako HH nyolc centivel lejjebb csapódott be, tökéletes függővel, a ballisztikai adatai miatt kb erre is számítottam.
Ezek után már csak kíváncsiságból rálőttem 10,7 grammos Hornady SST-vel is, mivel ugye könnyebb is, a marketingje szerint emeltebb töltetű is talán, viszont meglepetésemre ezen a távon alig egy centivel ment mind a két lövés az SPCE által ütött lyukak fölé. Volt még egy 9,7-es maradék BTHP is a dobozban, rálőttem azzal is, az az SST és az SPCE közé ment, a hat lyuk kb egy fém 200 Forintosnyi területben elfért.
Utána kontrollként lőttem 100 métert ezzel a beállítással, az SPCE az előírt 3,8 cm helyett 4 centin csapódott be, az SST kb ugyanoda, vagy talán egy lehelletnyivel feljebb.  Szóval most vagy az SST "gyengébb", vagy a gyári SPCE "mérgesebb" tőle, hogy az egy grammal nehezebb magot szinte ugyanoda hordja.
Volt valakinek ezzel más tapasztalata?
Üdv! Archer  Emelem

Ez a "bűvös" 2 mm eltérés ugyan hány lövésből adódott ki?  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: