Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303584 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #825 Dátum: 2013. Január 06. - 20:14:16 »

Sziasztok!

Na jól van. A fotó direkt volt így készítve, mert a másik oldalát látva egyértelmű lett volna.
A megfejtés: Második éves kis kancsi bal oldali kisagyar darab. Másfél óra múlva, 220m vezetékmunkát , majd 6500m embert próbáló hajszát követően a helyére is tudtam illeszteni. Wave

Jager74! A bika keresése nem volt olyan nagyon érdekes, de majd egyszer, ha lesz egy kis időm.  Wave

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #826 Dátum: 2013. Január 07. - 13:34:42 »

Így kezdődött

Aztán másfél órával később, két faluval arrébb

De este ez is a terítékre került a többi mellé
Naplózva

Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #827 Dátum: 2013. Január 07. - 13:49:57 »

No...akkor már csak a bikával vagy adós!  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #828 Dátum: 2013. Január 08. - 12:10:07 »



Aztán másfél órával később, két faluval arrébb



Gondolom élt mikor megtaláltátok !?  Milyen fegyverrel lett sebezve ? A fogon kívül mit vitt még a glöbecs stb.? Tudod te mi lehet itt érdekes.  Türelmetlenül
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #829 Dátum: 2013. Január 08. - 14:37:41 »

Gondolom élt mikor megtaláltátok !?  Milyen fegyverrel lett sebezve ? A fogon kívül mit vitt még a glöbecs stb.? Tudod te mi lehet itt érdekes.  Türelmetlenül

Szia Stefi!

Egy hajtáson sebezték, pár csepp vér meg volt jelölve. Odafelé menet Soma egy helyen letette az orrát a fűbe és ott volt egy körömnyi pulpa, vagyis a fog belső része. Hájnak nézték, de én gondoltam, hogy ez valahonnan a szájából származik, aztán Soma mutatta a kisagyar két darabját, meg egy kis csontot az állkapocsból. Így már egyértelmű volt a dolog. Szerintem valami vékony kaliberrel lőtték meg, mert a pofája alig sérült, csak a kisagyar fordult ki a helyéről. A másik oldalon nem is látszott, hogy baja lenne. Közel feküdt egy nagyon sűrű részen, elég jó vér volt odáig, de csak az orrából folyt. Onnan felugrott, Somával elmentek, hosszú és nehéz hajsza volt ,de Soma kitartott, másfél óráig volt a nyomában. Autóval eléjük kerülve csökkentettük a távot, de megelőztek, még onnan 5km-t végig "futottam" utánuk. A táv nehezen akart csökkenni, de a disznó végül elfáradt és lefeküdt egy bokorban, (6,5km-re a hajsza kezdetétől). Soma ott ugatta, amíg az utolsó 40 méteren hason kúszva becserkeltem őket a szederindán keresztül. A disznó felém nézett, de már nem tett semmit, beletörődött szerintem, hogy vége.

Üdv, Dani
Naplózva

J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #830 Dátum: 2013. Január 08. - 14:41:07 »

Dani!
Minden elismerésem a "hatlábú" párosnak! Taps Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #831 Dátum: 2013. Január 08. - 14:44:41 »

Szia Stefi!

Egy hajtáson sebezték, pár csepp vér meg volt jelölve. Odafelé menet Soma egy helyen letette az orrát a fűbe és ott volt egy körömnyi pulpa, vagyis a fog belső része. Hájnak nézték, de én gondoltam, hogy ez valahonnan a szájából származik, aztán Soma mutatta a kisagyar két darabját, meg egy kis csontot az állkapocsból. Így már egyértelmű volt a dolog. Szerintem valami vékony kaliberrel lőtték meg, mert a pofája alig sérült, csak a kisagyar fordult ki a helyéről. A másik oldalon nem is látszott, hogy baja lenne. Közel feküdt egy nagyon sűrű részen, elég jó vér volt odáig, de csak az orrából folyt. Onnan felugrott, Somával elmentek, hosszú és nehéz hajsza volt ,de Soma kitartott, másfél óráig volt a nyomában. Autóval eléjük kerülve csökkentettük a távot, de megelőztek, még onnan 5km-t végig "futottam" utánuk. A táv nehezen akart csökkenni, de a disznó végül elfáradt és lefeküdt egy bokorban, (6,5km-re a hajsza kezdetétől). Soma ott ugatta, amíg az utolsó 40 méteren hason kúszva becserkeltem őket a szederindán keresztül. A disznó felém nézett, de már nem tett semmit, beletörődött szerintem, hogy vége.

Üdv, Dani

Dani !  Igen                         Tacsi Igen
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #832 Dátum: 2013. Január 08. - 15:57:24 »

Köszönöm. Valahogy egyre inkább "megtalálnak" az ilyen esetek.
Naplózva

csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #833 Dátum: 2013. Január 08. - 17:46:20 »

 Igen Emelem

Gondolom hajtások, terelések után.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #834 Dátum: 2013. Január 08. - 18:23:05 »

Köszönöm. Valahogy egyre inkább "megtalálnak" az ilyen esetek.

És ezekből az "esetekből" szokott az óriási tapasztalat összegyűlni! Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #835 Dátum: 2013. Január 18. - 12:17:52 »

A kan, amit kétszer kerestünk

Van énnekem egy nagyon jó barátom, aki az idén igencsak rendet vágott a disznók között, Annyi nagy kant lőtt, hogy már lassan a plafonra is agyarat akaszthat. Hogy aztán a vágyakozó kocákkal mi lesz, honnan akad legény, aki gondoskodik majd az utódnemzésről, azt nem tudom.  Vállat von Még a végén neki kell majd besegíteni  Nyihi
Sok munkánk nem szokott adódni ennél a barátomnál, igazán „lik” iránt hord a puskája, ha meg néha szükség is van ránk, az csak azért lehet, mert olyan kövér és zsíros kanokat lő néha, hogy bizony egy csepp vér se marad utánuk. Aztán, ha ilyenformán keresésre került a sor, mindig valami derék jószág került még elő.
December közepén is így jártunk. A nagyobbacska kan megjött, ahogy kell, a lövés eldördült, még becsapódás is volt, de aztán se disznó, se vér, se semmi.
A rálövés környékét alaposan átvizsgálva se találtunk semmit, de előkerült a földbe fúródott lövedék. Sokkal nem lettünk okosabbak, elég gyanús volt a dolog, de az elugró disznó első néhány szökkenésének nyoma jól látható volt a sárban. Azon indultunk el. Soma szépen követte a nyomot, de nem olyan igazi hévvel. Azért összejártuk a disznó váltóit, fel egészen messze a hegytetőig, ahonnan érkezni szokott.
Ott aztán Soma kicsit izgatottabb lett, ráállt valami friss nyomra a fenyvesben. Na, gondoltam menjünk még pár lépést, amikor egy jókora erdei fenyő mellett majdnem ráléptem a disznóra!
Mit disznóra? Disznókra! Igaz hárman se voltak akkorák, mint amit kerestünk. Olyan erős oldalszél fújt, hogy Soma észre se vette őket először, pedig egy méternyire voltunk egymástól. Erősen lapítottak, még arra is volt idő, hogy lefotózzam a társaságot.


Aztán persze eloldalogtak, de csak ketten. A két satnya malac egy már korábban elpusztult társán feküdt. Gondolom testvérek voltak, és nem akarták elhagyni a már kissé kikezdett harmadik malacot.
Egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy leviszem a barátomnak, hogy tessék, itt a „kan”, de végül inkább otthagytam, ki tudja milyen ebolás jószág lehetett...
Elkönyveltük a hibázást, amit az is igazolt, hogy a kan egy idő után – nyilván a nagy szerelem hatására – ismét megjelent a kocákat kísérgetve. A tegnapi napon már nem tévesztett célt a lövedék. A lövést követően a disznó egy pillanatra állva maradt, de aztán elugrott a többivel együtt. Barátom a rálövés közelében tüdő és máj darabkákat talált, de semmi továbbit.
Így adódott, hogy másodjára is keresni kezdtük a kant, már sokkal nagyobb reménnyel. Nem is volt semmi különös gond, a rálövéstől távolodva még találtunk egy pici vércseppet egy árokparton, onnan balra a hegynek fordulva egy váltón bogarászott tovább Soma. Vér egyáltalán nem volt, de biztosra vettük, hogy a disznó már valahol kimúlva várja, hogy rátaláljunk. Némi bujkálást követően kiskutyám légszimatolni kezdett, és nem sokára meg is pillantottam a feldőlt kan farát a galagonyásban. Srégen érte a lövés, vitte a tüdőt és a máját. Amíg a szívének volt mit pumpálni, addig futott utolsó erejével. Az összes vér a testüregben maradt, így nehéz lett volna kutya nélkül megtalálni.



Üdv, Dani
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #836 Dátum: 2013. Január 18. - 14:03:02 »

 Igen Igen Emelem

Hát az első képből nem igazán tudtam kinézni miféle szörny lehet... Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #837 Dátum: 2013. Január 18. - 14:45:03 »


Dani !   Igen

Érdekes lehetett az a malac alom  Meglepődött   Az én Csipikém most kényszerpihenőn van. Biztos a vérében lesz a kölykeinek az utánkeresés mert a szülés előtt egy jó héttel még két kilóméteres vezetékmunkát csinált nagyon kevés véren és nem rajta múlt hogy nem lett meg a disznó. Meglepődtem hogy még akkor is nagy hassal mennyire bírta  az iramot.    S.Peti
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #838 Dátum: 2013. Január 18. - 15:39:52 »

Sziasztok!

Kamerával követtem Vodnák Lacit és Borkát, az Utánkeresők Baráti Körének tagjait:
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2013/01/laci-es-borka-elso-idei-munkai.html

Üdv
SC
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #839 Dátum: 2013. Január 18. - 15:56:37 »

Sziasztok!

Kamerával követtem Vodnák Lacit és Borkát, az Utánkeresők Baráti Körének tagjait:
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2013/01/laci-es-borka-elso-idei-munkai.html

Üdv
SC

Le a kalappal!  Emelem A video is profi.  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: