Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303020 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1125 Dátum: 2014. Január 25. - 08:11:25 »

Szia Tamás!
Gratulálok! Már akartam is kérdezni, hogy mi történt, hogy van a kutyád, mert hallottam, hogy megvágta a disznó.
Szia,Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1126 Dátum: 2014. Február 24. - 21:47:41 »

Nem is mondtam még nektek, hogy Soma ez évtől elkönyvelheti mind az öt hazai nagyvadfajt. Nem volt szerencsénk eddig a kosokhoz, sőt még a szarvatlan muflonokhoz sem, pedig felénk annyi van, hogy folyton beléjük botlik az ember. Sebzettet nem is kellett keresnünk egy alkalmat kivéve, inkább csak kontrollként voltunk jelen. Idén aztán egy külhoni atyafi itt szerette volna meglőni kosát, hozzá hetente jártunk keresni, bepótolva a korábbi éveket, de a "legjobb" lövése is csak pár szőrszálat borotvált le az egyik kos hátáról. A többi alkalommal láthatóan nem talált, vagy épp Soma vezetett oda a kicsit odébb már békésen legelésző kosokhoz, akik teljes egészségben és létszámban megvoltak. Aztán hál' istennek végre belehibázott egybe és elutazott.
De máshol is lett sebzés, épp abban a kertben, ahol évekkel ezelőtt az első sebzett kosunkat próbáltuk megtalálni - sajnos sikertelenül. Ismét szerephez jutottunk, és igencsak örülhetett mindenki a szép trófeának (még ha a vadász első lövése épp azt találta is el).


Üdv, Dani
Naplózva

vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1127 Dátum: 2014. Február 24. - 22:00:31 »

Neked és a sparhelt lábnak is  Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1128 Dátum: 2014. Február 25. - 10:24:24 »


Dani , Soma !  Igen      Na lesznek utódok ?   
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1129 Dátum: 2014. Február 25. - 10:30:10 »

Gratulálok, és a kép is szuper jó! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1130 Dátum: 2014. Február 25. - 10:44:18 »

Köszönjük! Több szempontból is döntő jelentőségű keresés volt.

Stefi!
Amennyiben az utódok születése Somán és Félixen múlik, már pedig mi máson múlna, akkor kijelenthetem, hogy ők aztán megtettek mindent, többször is  Kacsint Remélem valóban lesznek kiskutyák, mert ezzel a párosítással sikerülne egyesíteni Soma és Szigeti János Pötyijének vérét. Félix ugyanis Pötyi fia. Aki valamennyire ismeri a valóban vadászó tacskót tenyésztőket, annak Szigeti Jánost nemigen kell bemutatni. Pötyi legendásan jó utánkereső kutya még most is.

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1131 Dátum: 2014. április 04. - 10:25:38 »

Egy jónak ígérkező vadászkutyás programot szeretnék a figyelmetekbe ajánlani. Minden vadásznak és vadászat iránt érdeklődő embernek érdekes lehet.

Bővebb információ: http://utankeresok.hu/utankereso-nyilt-nap-2014-majus-31-barna/
Naplózva

Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1132 Dátum: 2014. április 09. - 07:24:29 »

Tegnap este 19,30-kor még jó lővilágnál lesről rálőttem egy 50 m-re keresztben álló 40 kg körüli süldőre. 7x64, 11,2 g SPCE. (Nyakra céloztam,kompetencia lett volna.) Jó becsapódás hang,a disznó leült a hátuljára és megmerevedett,reszketett.Mire új lőszert toltam a csőbe,belépett az erdőbe.Rálövés helyén gyufaszál vastagságú 5 cm hosszú zsír,és gyufásdoboznyi húsvér.20 m-es körzetben semmi egyéb.
Most indulunk vérebbel keresni,addig is várom a tippeket!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1133 Dátum: 2014. április 09. - 09:08:23 »

Szia .
Nagy valószinűséggel  üres nyaklővés jobb esetben gerinc tüske .(egyszerübb lett volna blat mőgé löni).

várjuk a beszámolot .

becsüllek mert hívtál kutyást.  Emelem

Üdv:HSanyi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1134 Dátum: 2014. április 09. - 10:01:28 »

Tegnap este 19,30-kor még jó lővilágnál lesről rálőttem egy 50 m-re keresztben álló 40 kg körüli süldőre. 7x64, 11,2 g SPCE. (Nyakra céloztam,kompetencia lett volna.) Jó becsapódás hang,a disznó leült a hátuljára és megmerevedett,reszketett.Mire új lőszert toltam a csőbe,belépett az erdőbe.Rálövés helyén gyufaszál vastagságú 5 cm hosszú zsír,és gyufásdoboznyi húsvér.20 m-es körzetben semmi egyéb.
Most indulunk vérebbel keresni,addig is várom a tippeket!
Disznót nyakon lőni? Tasli
KOMPETENCIA disznót nyakon lőni? Tasli Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1135 Dátum: 2014. április 09. - 10:02:53 »

.

becsüllek mert hívtál kutyást.  Emelem
Nahallod...már megpirították a hagymát...meg kell lenni a disznónak... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1136 Dátum: 2014. április 09. - 10:44:03 »

Disznót nyakon lőni? Tasli
KOMPETENCIA disznót nyakon lőni? Tasli Tasli
Komingót: Két hónapja rálőttem egy erős süldőre...Mivel a közelgő eső miatt feltorlódtak a felhők,egy idő után, az addig legalább félhomályban világító Hold sem tudott tovább segíteni...Vaksötétben először elmentünk  a rálövés helye mellett. Tartott egy ideig míg rátaláltunk: A nyomok alapján valahogy keresztbe-hosszába átlőttem.Volt ott minden,hús-háj-tüdő-bél-sűrű és híg vér...Hiába mentünk utána,folyamatos vérnyomon, nem volt sehol... Fejvakarás Kenést 50 centi felett is találtunk...olyan volt mintha több sebből is vérezne... Vállat von Pár száz méter után szakadni kezdett az eső,egy idő után nem láttunk már semmit,és úgy esett két napig.Meghívóm másnap délelőtt -míg vagy másfél órán át nem esett-folytatta a keresést,az utolsó vértől,eredménytelenül. Vérebes csak munkaidő után tudott volna menni,de a rengeteg eső miatt, az sem sok eséllyel. Dögön nem maradt,mert azóta megtalálták volna...(Saját tippem szerint egy arra járó jótét lélek megsajnálta a sok húst és előzékenyen hazavitte...sosem fogom megtudni mi történt .) Leginkább az érdekelne,hogy hol és hogyan találtam el,hogy utána még annyit bírt menni,láthatóan súlyos sebbel/sebekkel...? Olyasmi érzésem volt mintha a Hornady Interlock Sp kettészakadt volna,pedig homokból kiszedett 8 lövedék közül is csak 1 volt ilyen...
Szégyellem magam azóta is,nem így neveltek,hogy dögre lőjek,de ez a szegény disznó valami csoda folytán nem maradt ott. Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1137 Dátum: 2014. április 09. - 12:16:53 »

Balkó!
A legnagyobb jószándék mellett is előfordul ilyen.
Azért a vérebet kár volt kihagyni, találtunk meg a Tóth Lajos Gerdájával egy napnyi szakadó havaseső után lábas szarvasborjút.

Disznónál eszembe se jutna a nyaklövés....pláne kompetenciasüldőt!? Fejvakarás Ördög
Ha kellően közeli és 100%-os a helyzet, akkor fejre lövök (tudom, sokaknak ez is szentségtörés, de még nem ment el fejbelőtt disznóm, pedig párat sikerült már íly módon terítékre hoznom).
Ha messzebb van 50 méternél, akkor inkább bevállalom, hogy esetleg ugrik a Marsalmáj, de megy a kugli lapocka mögé bőven.
Ilyen se nagyon veszett még el Emelem

Remélem a keresés sikeresen zárul....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1138 Dátum: 2014. április 09. - 12:28:08 »

Balkó!
A legnagyobb jószándék mellett is előfordul ilyen.
Azért a vérebet kár volt kihagyni, találtunk meg a Tóth Lajos Gerdájával egy napnyi szakadó havaseső után lábas szarvasborjút.
Kislányom orrmandulaműtéte akadályozott a másnapi keresésben. A vérebes leghamarabb 17.00-ra ígérte magát meghívómnak,akkortájt még 18 óra körül sötét lett.
Örök tanulság van benne több is...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1139 Dátum: 2014. április 09. - 13:33:28 »

Tegnap este 19,30-kor még jó lővilágnál lesről rálőttem egy 50 m-re keresztben álló 40 kg körüli süldőre. 7x64, 11,2 g SPCE. (Nyakra céloztam,kompetencia lett volna.) Jó becsapódás hang,a disznó leült a hátuljára és megmerevedett,reszketett.Mire új lőszert toltam a csőbe,belépett az erdőbe.Rálövés helyén gyufaszál vastagságú 5 cm hosszú zsír,és gyufásdoboznyi húsvér.20 m-es körzetben semmi egyéb.
Most indulunk vérebbel keresni,addig is várom a tippeket!
Na szóval...hannoveri vérebbel mentünk ki,amelynek kb. 50 eredményes keresése volt már.A gazdája rátette a rálövés helyére,de a kutyát nem nagyon érdekelte a dolog...aztán elindult (NY-felé) szerintem rossz irányba,mert a lövés után K-i irányba halottam pár távolodó roppanást.Mentünk vagy 1,5 km-t,de semmi jel nem utalt arra,hogy jó felé mennénk.Másodszori indításra a kutya elindult (É-felé) szerintem megint rossz felé,szintén 1,5 km eredmény nélkül.Harmadszori indításra D-i irányba ment,megint kb.1 km vér,szőr és sebágy nélkül.Aztán levette a vezetőszárat a gazdi a kutyáról...na ezután már a kutyát kerestük 1,5 óráig,nem a disznót...
A vérebesnek semmi ötlete nem volt,azt sem gyanítja,milyen lövése lehetett a süldőnek.
Nekem az a véleményem,most is,meg a lövés után is,hogy üres nyaklövése volt,ami picit csíphette a nyakgerinc szilánkját is.Nyelőcső,gége nem sérülhetett (hörgést nem halottam),vérveszteség kifelé csak annyi volt,amennyit a rálövés helyén találtam.Jó eséllyel túl fogja élni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: