Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303006 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #990 Dátum: 2013. Június 19. - 10:08:55 »

........., Már jónéhány perce szöszmötöltek egy kicsit feljebb mint a víz széle mikor végre egy szürkésebb árny teljesen a vízpartra ért. A lámpa fényére fel sem nézett a disznó mikor útjára engedtem a 9,3 -as Mega lövedéket. ........

Üdv Stefi!  Igen
..Hol érte a göbecs, a sertést?!.. Sam6..       ..Gondolom, konyhalövésre sikeredett..    Stoel .. 
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #991 Dátum: 2013. Június 19. - 11:16:50 »

Stefi, Kaktusz!

Gratulálok nektek!

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #992 Dátum: 2013. Június 19. - 11:23:18 »

Emelem

Nem semmi történet...  Taps
Élmény volt olvasni is.  Igen

Néhány adatra azért kíváncsi lennék: (remélem a megválaszolása nem ütközik a vérebesek szabályzatába)
- Milyen lövést kapott a gesznyó a sebzéskor?
- Milyen sebesülést szerzett Roni kutya?  Okos (Remélem nem súlyos)
- Hova ment a két fejre célzott lövésed?
 Wave


Szia Anti!

2013. május 15-i bejegyzésemben vannak a képek.
Jobb első lába volt sebezve, de csak horzsolás volt. Ennek ellenére a csont eltört. Valószínű kapott a lövéstől egy erős ütést, és a hajsza közben tört el a csont valamelyik meredek falú árokban, mondjuk leugrás közben.
Rony egyik lábát átharapta, a másik oldalon beszúrt a hóna alá, de a mellhártya szerencsére nem sérült, a mellkasán pedig egy csúnya vágást kapott, de már meggyógyult.
Az én - nem eléggé átgondolt lövésem - a homloka helyett a fülét lyukasztotta ki. Hosszabb volt a feje mint sejtettem. Nem csoda, hogy mérges lett.

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #993 Dátum: 2013. Június 19. - 11:35:39 »

..
Jobb első lába volt sebezve....

Fenét, a bal első lába volt sebezve, csak már valaki jobbat írt valahol helyettem...
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #994 Dátum: 2013. Június 19. - 12:13:46 »

Üdv Stefi!  Igen
..Hol érte a göbecs, a sertést?!.. Sam6..       ..Gondolom, konyhalövésre sikeredett..    Stoel .. 

Ami a képen van az a kimenet ! Kissé ferdén állt a lapocka mögé tettem az ólmot .

Stefi gratulálok neked és a Csipetkének. Emelem Igazi szép vadregényes helyen vadászol. Nyálcsorog

Üdv: Kaktusz

Vadregényes és változatos ! Hihetetlen de ez ugyan az a disznó és  húzzuk a sivatagba mert a kocsival ( Samuraj !  Kacsint ) nem tudtam odamenni a sívó homokon.  ( Képet később teszem fel ! ) 
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #995 Dátum: 2013. Június 19. - 14:41:56 »

Meglábaltam a mocsárt ! (Feleslegesen !)

Szia Stefi! Gratulálok nektek! Akkor végülis reggel a második indításnál jól elment a nyomon a kutya?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #996 Dátum: 2013. Június 19. - 14:57:10 »



A mocsártól 50 méterre ez a sivatag ! Amikor a vérről indult egyből megtalálta a kutya.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #997 Dátum: 2013. Június 19. - 17:51:48 »

Ami a képen van az a kimenet ! Kissé ferdén állt a lapocka mögé tettem az ólmot . 

..Ezek szerint, ..ha nehezen is, de átütötte!  Vigyorog  Stoel ..    Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #998 Dátum: 2013. Június 19. - 19:17:27 »

..Ezek szerint, ..ha nehezen is, de átütötte!  Vigyorog  Stoel ..    Emelem

 9,3x62   Nem szól szám         Stoel
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #999 Dátum: 2013. Június 20. - 12:56:25 »

Stefi, gratula neked meg csipetkének is! Igen
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1000 Dátum: 2013. Június 30. - 13:56:36 »


Most elhatároztam hogy egy vidrát fogok utánkeresésre tanítani !  A történet később !

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1001 Dátum: 2013. Június 30. - 15:45:51 »

Arra még nem gondoltál, hogy vaddisznót? Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1002 Dátum: 2013. Július 01. - 08:39:36 »


Végre sikerült kijutnom egy esti vadászatra.Igaz kicsit késve érkeztem de nagy reményekkel foglaltam el helyem kényelmes mobil fotelomban.
"Ha nem jön semmi legalább alszom egy jót !"  Ördög  gondoltam mikor fél óra után megszólalt a természetesen hangos üzemmódban hagyott telefonom. A terület ellenkező végéről hívott egy vadásztársam és izgatottan a szokásos heves szójárásával előadta hogy két lövést adott le egy disznóra még világosban - sok vér van és segítsége is érkezett de egy éren átmenve teljesen nyomaveszett a sebzettnek. A megbeszélés szerint
értem jön és a lakásomon találkozunk. Csipetke kutyám cuccait és a sörétes Izs-t készítettem elő míg megérkeztek és már indultunk is. A korai lövés és a körülmények nem engedték hogy reggelre halasszuk a keresést mert akkorra biztos hasznavehetetlenné válik a hús. A második lövés helyén sok vért találtunk . A disznó az első lövés után visszaszaladt a lekaszált rétről az erdő szélére és ott megvárta a következő lövést .  Angyal
A közelben működő gázágyúnak köszönhetően imunissá váltak a durranásra. A vérről indított tacskóm jól belehúzva a vezetékbe haladt a többiek előtt már ismert vércsapán , mikor oda értünk  egy sekélyebb részéhez  az ároknak elbizonytalanodott és kisebb keresgélés után nekivágott hosszában a Sárvíz holtágának.  :Mosolyog  " Jaaaaj az arra egyre mélyül és arra van a "tó"! " mondta a sebző aki társával az ér szélén haladtak. Erre hamar rájöttem én is mert Csipetke már úszott és az én gumicsizmám is megmerült. A nádon még mindig jól látható fújós tüdővér cseppek biztattak hogy nekem talán nem kell úsznom. Nagyon nehéz volt ez görbelábú barátomnak mert néha a nád miatt néha az elakadt vezeték miatt nem tudott úszni.   Fejvakarás Az ölembe mégse vehettem és mentünk volna amerre erősen néz ?  Vállat von  Ilyen gondolataim voltak mikor eltűnt a szemem elől Csipike egy nádköteg mögött amit a part felé megkerülve azt láttam hogy egy süldő alkotta szigeten szárítkozik és vidáman tépi a disznó fülét a nap hőse. Sajnos kutyám mellső lábának hónaljában megsérült az éles nádtól de mint tudjuk "Eb csont beforr!"
A disznó 42 kg kansüldő. 7x64 es kaliber 11,2 gr. S&B lőszer. Menekülés földön 30 méter vízben 30 méter, blatt mögötti tüdőlövés 1 találat . 
 Emelem
( Hozzáteszem zárásként hogy egyszer kb. két éve kaptam egy kompetencia plusz húst amiért sok vadat megmentett a kutyám .   Nem szól szám  Persze nem azért csinálja az ember meg akkor is csinálnám ha nekem kell érte fizetnem csak ............ )

Arra még nem gondoltál, hogy vaddisznót? Mosolyog

De igen, csak nagyon büdös és sok helyet foglal a Suzukiban !       S.Peti
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1003 Dátum: 2013. Július 01. - 10:08:22 »



De igen, csak nagyon büdös és sok helyet foglal a Suzukiban !       S.Peti

Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1004 Dátum: 2013. Július 01. - 10:14:26 »

Végre sikerült kijutnom egy esti vadászatra.Igaz kicsit késve érkeztem de nagy reményekkel foglaltam el helyem kényelmes mobil fotelomban.
"Ha nem jön semmi legalább alszom egy jót !"  Ördög  gondoltam mikor fél óra után megszólalt a természetesen hangos üzemmódban hagyott telefonom. A terület ellenkező végéről hívott egy vadásztársam és izgatottan a szokásos heves szójárásával előadta hogy két lövést adott le egy disznóra még világosban - sok vér van és segítsége is érkezett de egy éren átmenve teljesen nyomaveszett a sebzettnek. A megbeszélés szerint
értem jön és a lakásomon találkozunk. Csipetke kutyám cuccait és a sörétes Izs-t készítettem elő míg megérkeztek és már indultunk is. A korai lövés és a körülmények nem engedték hogy reggelre halasszuk a keresést mert akkorra biztos hasznavehetetlenné válik a hús. A második lövés helyén sok vért találtunk . A disznó az első lövés után visszaszaladt a lekaszált rétről az erdő szélére és ott megvárta a következő lövést .  Angyal
A közelben működő gázágyúnak köszönhetően imunissá váltak a durranásra. A vérről indított tacskóm jól belehúzva a vezetékbe haladt a többiek előtt már ismert vércsapán , mikor oda értünk  egy sekélyebb részéhez  az ároknak elbizonytalanodott és kisebb keresgélés után nekivágott hosszában a Sárvíz holtágának.  :Mosolyog  " Jaaaaj az arra egyre mélyül és arra van a "tó"! " mondta a sebző aki társával az ér szélén haladtak. Erre hamar rájöttem én is mert Csipetke már úszott és az én gumicsizmám is megmerült. A nádon még mindig jól látható fújós tüdővér cseppek biztattak hogy nekem talán nem kell úsznom. Nagyon nehéz volt ez görbelábú barátomnak mert néha a nád miatt néha az elakadt vezeték miatt nem tudott úszni.   Fejvakarás Az ölembe mégse vehettem és mentünk volna amerre erősen néz ?  Vállat von  Ilyen gondolataim voltak mikor eltűnt a szemem elől Csipike egy nádköteg mögött amit a part felé megkerülve azt láttam hogy egy süldő alkotta szigeten szárítkozik és vidáman tépi a disznó fülét a nap hőse. Sajnos kutyám mellső lábának hónaljában megsérült az éles nádtól de mint tudjuk "Eb csont beforr!"
A disznó 42 kg kansüldő. 7x64 es kaliber 11,2 gr. S&B lőszer. Menekülés földön 30 méter vízben 30 méter, blatt mögötti tüdőlövés 1 találat . 
 Emelem
( Hozzáteszem zárásként hogy egyszer kb. két éve kaptam egy kompetencia plusz húst amiért sok vadat megmentett a kutyám .   Nem szól szám  Persze nem azért csinálja az ember meg akkor is csinálnám ha nekem kell érte fizetnem csak ............ )

De igen, csak nagyon büdös és sok helyet foglal a Suzukiban !       S.Peti

Nekem is volt egy ilyen keresésem, a disznóból kb. féltenyérnyi lógott ki a vízből de az árok fölé hajló növényzet azt is eltakarta. A vérebem még nem volt egy éves, nem hittem neki, csak kerestem a túloldalon a nyomokat amik persze nem voltak. Ő meg ült az árok partján és nézte, milyen hülye a gazdája... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: