Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302998 alkalommal)
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #975 Dátum: 2013. Június 14. - 15:35:14 »

Hol esett, ki fogta?

No comment, ez a vérebesek egyik fő szabálya.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #976 Dátum: 2013. Június 14. - 21:00:58 »

Gratulálok a Csapatnak!

Megadtad a Kannak, ami jár, az írással is!  Igen Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #977 Dátum: 2013. Június 15. - 14:28:19 »



A Bicska-völgy Ura




  Igen   Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #978 Dátum: 2013. Június 15. - 21:35:07 »

Ez igen! Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #979 Dátum: 2013. Június 17. - 09:04:59 »

Köszönöm Nektek.
Naplózva

Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #980 Dátum: 2013. Június 17. - 10:16:26 »

Hol esett, ki fogta?

No comment, ez a vérebesek egyik fő szabálya.

Ok, teoretikus kérdés volt. Majd elmondja élőszóban!  Tasli  Nyihi  Wave  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #981 Dátum: 2013. Június 18. - 14:30:17 »


Ott feküdt előttük Ő, a Bicska-völgy Ura, aki megmutatta, hogy mire képes, ha megszorítják. Tisztelet a Vadnak, zúgjon neki az erdő odaát!

Üdv, Dani

 Emelem

Nem semmi történet...  Taps
Élmény volt olvasni is.  Igen

Néhány adatra azért kíváncsi lennék: (remélem a megválaszolása nem ütközik a vérebesek szabályzatába)
- Milyen lövést kapott a gesznyó a sebzéskor?
- Milyen sebesülést szerzett Roni kutya?  Okos (Remélem nem súlyos)
- Hova ment a két fejre célzott lövésed?
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #982 Dátum: 2013. Június 18. - 14:31:32 »


Néhány adatra azért kíváncsi lennék:
+1
 Képet!
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #983 Dátum: 2013. Június 18. - 15:00:52 »

Az érdekes őzbak.

Az őzbak topikban bemutatott bak története.

Korán reggel megszólalt a telefonom és a szomszéd társaság vadászmestere hívott, hogy az egyik idősebb tagúkkal kimentek bakra vadászni, és a vadföldnél rálövetett egy bakra. A bak beugrott az erdőbe egyből, és a rálövésnél van vér, de nem sokáig. Meg neki gyanús volt a rálövés utáni elugrás is, és inkább úgy döntött, hogy felhív.
Meg beszéltük, hogy összeszedem magam és a felszerelésem, utána indulunk. Megbeszélés szerint találkozunk a rálövésnél, ők ott fognak várni. Sietni nem akartam, mert a nyom hagy öregedjen.
Megérkezésemkor elmondták még egyszer hogyan is történt, míg én felkészültem a helyszínen, és mentünk a rálövési helyre. Ahol láttam jó erős sötét vért és nagyon sok szőrt, de mivel ez egy sózó oszlop mellet volt így a szőröknek nem nagy jelentőséget adtam. Amikor bentebb léptem az erdőbe akkor elég sok vért találtam és folyamatosnak tűnt.
Visszamentem Didóért, és megmutattam neki a rálövést, és el is indult befele az erdőbe, majd tíz méter után a nyom elkezdett kanyarodni balra, úgy kilencvenfoknyit. Majd szépen haladtunk a fák között és vér is volt úgy öt-hat méterenként. Hetven méter után megláttam a bakot egy nagy tölgyfa mögött, de csak a hátulja látszódott ki a takarásból, és úgy tűnt mind ha dermedt lett volna. Akkor a Didó is észrevette, úgy négy méterről, és elkezdte csóválni a farkát. Én kiszóltam a vadászmesternek, megvan a bak, és ekkor vettem észre, hogy a bak megmozdult a fa mögött és ugrik is fel, ekkor a Didó utána ugrott és elkapta a hátsó combját és így le is rántotta, ekkor én is oda ugrottam és segítettem  lefogni a bakot, ekkor vetem észre, hogy mozog az agancsa, ezért gyorsan át is fogtam a fülére, és megváltottam a szenvedésétől. A vadászmesterrel kihúztuk az erdő szélére, és megadtuk a tiszteletet a vadnak és az elejtőnek.
Száraz adatok:
A vadra leadott lövés: kb. 90m
Találat: szegy előtt, nyaktőnél és érte az ütőeret és a légcsövet.
Vezeték munka: kb. 80m
Hajsza: 0   

Üdv: Kaktusz
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #984 Dátum: 2013. Június 18. - 15:46:54 »

 Emelem:OKO Emelem
Naplózva

Üdv End
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #985 Dátum: 2013. Június 18. - 16:27:40 »

Szervusz Kaktusz.

gratulálok a sikeres munkához,mennyivel egyszerűbb igy mint világba hajtani a sebzett vadat ,lehet,hogy 1h késöbb mész már kivérzett volna és a sebágyban dermedten találod.

üdv:HSanyi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #986 Dátum: 2013. Június 18. - 16:37:43 »

A bak beugrott az erdőbe egyből, és a rálövésnél van vér, de nem sokáig. Meg neki gyanús volt a rálövés utáni elugrás is, és inkább úgy döntött, hogy felhív.


 Igen   Ha minden sebző és vadásztató így csinálná !?   Igen
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #987 Dátum: 2013. Június 19. - 09:09:09 »

a szomszéd társaság vadászmestere hívott

Mondtam én, hogy előbb-utóbb elmondod hol lőtték. Szűkül a kör...  Röhög Nyihi

Gratulálok Didónak, és gazdájának is!

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #988 Dátum: 2013. Június 19. - 09:36:04 »


Meglábaltam a mocsárt ! (Feleslegesen !)

Tegnap a körülnézés nyomozás elkeserítő eredménnyel járt . Valahogy nem tudtam itthon maradni és az az ötletem támadt hogy ilyen meleg nap után ha valahova akkor a dagonyára.vízre biztos megjönnek a disznók. Először még világosban egy ígéretes bika vett jó negyedórás fürdőt előttem. Taps   Ezután hosszas kétségekkel vegyes várakozás következett éjfélig. Néhány őz riasztása és bagoly huhogás jelezte hogy éled az erdő valami sötét gombócok járják éjszakai útjukat . Törés és süldők nyikkanása jelezte hogy jól számítottam . A lámpát fel kellett már tenni mert a lenyugvó hold már kevés fényt adott a kis katlanba. Akár hogy meresztgettem a szemem nem láttam egyetlen sötét foltot sem a keresőben és a víz sem csobogott, a sár nem cuppant. Már jónéhány perce szöszmötöltek egy kicsit feljebb mint a víz széle mikor végre egy szürkésebb árny teljesen a vízpartra ért. A lámpa fényére fel sem nézett a disznó mikor útjára engedtem a 9,3 -as Mega lövedéket. Egy reccsenés és azonnali loccsanás volt a válasz , majd biztató zörgés a dagonya végén lévő rendkívül sűrű vesszősből ." Aaaa  -  sima liba !" gondoltam. Tacsikám néhány vakkantással jelezte a közelben lévő autóból hogy vette az adást. A rálövés helyén vért nem találtam de a víz miatt nem is igazán kerestem. Csipetke nekivágott a térdig érő limánynak és én becsülettel követtem a gaz között úszó társamat. Sehol egy csepp vért nem találtunk és olyan rettenetes sűrűbe értem hogy értelmetlen lett volna oda éjszaka bemenni. Hajnalban a hivatásos vadásszal folytattuk a keresést. A lényeg hogy négykézláb átmásztam  a vesszősön és még 50-100 métert követtem a tacskót de nem igazán volt meggyőző a viselkedése. A rálövés helyén újra körülnéztünk és most kissé feljebb két csepp vért találtuk amiről indítva szinte teljesen vér nélküli csapán 100 méter után megtaláltuk a kis kant ami nem a víznek indult a lövés után hanem pontosan az ellenkező irányba.  Nem szól szám  Nem volt könnyű eljuttatni az autóhoz zsákmányomat.    Tacsi  Emelem








Naplózva
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #989 Dátum: 2013. Június 19. - 09:51:08 »

Stefi gratulálok neked és a Csipetkének. Emelem Igazi szép vadregényes helyen vadászol. Nyálcsorog

Üdv: Kaktusz
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: