Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303001 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1080 Dátum: 2013. December 18. - 23:33:08 »


Szóval emlegettem, hogy vasárnap folytatódott a sorozat.
AZ A KUTYA    Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 19. - 12:06:57 írta Pyrus » Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1081 Dátum: 2013. December 19. - 10:22:33 »

Írni fogok bővebben is, csak nem volt még időm rá, hogy úgy írjam le, hogy aki olvassa, az is érezzen valamit a keresések hangulatából.
Addig is még egy kép.
A kannal való affér után kiderült, hogy Somának lett egy kis lyuk az oldalán. Bár csak a bőr szakad fel. Le is kezeltem még ott a bozótban a disznó mellett, aztán riasztottuk a helyi állatorvost. Amíg vártunk rá erősen vívódtam, hogy bevállaljuk-e a délutáni keresést, de a doki megnyugtatott, Soma is fitt volt, meg aztán egy régen várt lehetőség volt ez egy fiatal véreb és szintén tanuló vezetője számára. Már egy hónapja megbeszéltük, hogy erre a terelésre elkísérnek, gyakorolnak majd egy kicsit, ha lesz sebzés. Nem akartam csalódást okozni nekik. Nagy örömünkre az első szarvaskeresésükhöz és az első hajszájukhoz asszisztálhattunk Somával. Kiskutyám teljesen jól bírta, még a vérebet is helyre utasította a terítékre hozott szarvas mellett. Meg is kapta a szarvas fél szívét meg némi hájat, hogy töltődjön energiával. Volt még egy szarvas sebzés kontroll is, de nem találtunk semmit. Utána Soma nagyon leeresztett. Láthatóan fájdalmai voltak, és nagyon el is fáradt a két nap megpróbáltatásai után. Vasárnap estétől kedd reggelig szinte egyfolytában aludt, kivéve mikor evett és ivott. Folyamatosan ellenőriztem, hogy rendben van-e, és kedden délután már ismét elém szaladt, mikor hazaértem munkából.

Máj csúcson lőtt gímtehén, 600m csapa, 100m hajsza

Üdv, Dani
Naplózva

csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1082 Dátum: 2013. December 19. - 11:06:43 »

Jó kép, vártam már ilyen képet a 'pályakezdőktől '!  Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1083 Dátum: 2013. December 19. - 11:39:19 »

Köszönjük, de azért a kalapemelős szint ettől jóval magasabb.]

Üdv, Dani

ETTŐL ????      Emelem Emelem Emelem

Nem látom a puskát egyik képen sem ! Megírhatnád hogy szerinted mi volt az oka hogy egy tár ( már az is kérdés hogy mekkora ? ) lőszer nem volt elég a röfit megállítani . Sok elképzelésem van de én csak találgathatok. Halálos veszélyben volt a Soma ( és Te is ) azt biztos  tudod . Ha ilyen kisméretű de még nagyobb kutya is ha a felhergelt disznó szájába kerül - bármi megtörténhet.         Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1084 Dátum: 2013. December 19. - 12:11:56 »

ETTŐL ????      Emelem Emelem Emelem

Nem látom a puskát egyik képen sem ! Megírhatnád hogy szerinted mi volt az oka hogy egy tár ( már az is kérdés hogy mekkora ? ) lőszer nem volt elég a röfit megállítani . Sok elképzelésem van de én csak találgathatok. Halálos veszélyben volt a Soma ( és Te is ) azt biztos  tudod . Ha ilyen kisméretű de még nagyobb kutya is ha a felhergelt disznó szájába kerül - bármi megtörténhet.         Emelem

Stefi!  A duplagolyóst eladtam. Van helyette utánkeresni egy nagyon kezes, rövid csövű 8x57 mauser, most avattam fel, 4 keresés, 4 terítékre hozott vad, jó lesz. 3 lőszer volt a tárban, én meg sz@rul lőttem, bár nagyon nagy volt a sűrű és a sok gally alighanem közrejátszott ebben. Az első a nyakát érte, de a lapocka alatt elcsúszott, a második nem tudom, a harmadik az orrát érte. Bár közben félkézzel Somát is próbáltam megtartani, mert pont az efféle közelharcot akartam elkerülni. Gyorsan peregtek az események, és bár minden részletre nem emlékszek, azzal végződött a dolog, hogy az üres puskát elhajítottam, Somát kirántottam a kan szájából, majd a nekem forduló sebzett füleit elkapva a hátára ugrottam és lenyomtam a földre. Természetesen Soma is segédkezett ebben, de megint a vagdalkozó disznó szájánál, amit eddig sose tett. Őt hátrahajítottam fél kézzel, nehogy megharapja, aztán meg leszúrtam a disznót. Annyi szerencsénk volt, hogy az egyik lövésem az alsó-felső álkapcsot roncsolta, rendesen harapni nem tudott, illetve ellőt első lábbal már feltápászkodni se tudott a súlyom alatt. Bár, ha rendes helyen éri valamelyik lövés, akkor elmaradt volna ez a birkózás és Soma sérülése is, de még így is jól végződött.
Naplózva

csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1085 Dátum: 2013. December 19. - 13:01:33 »

Én egyszer kapaszkodtam 60 kiló körüli kan hátulján - különben elveszett volna az ingoványosban a Barátom első disznója. Az sokkos, súlyosan beteg volt, de majdnem elvitte a 92 kilómat! Sejtem milyen lehetett Dani!  Kijár nektek a tisztelet, csoda páros vagytok a négylábúval!!!  Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1086 Dátum: 2013. December 19. - 13:08:04 »

............... az üres puskát elhajítottam, Somát kirántottam a kan szájából, majd a nekem forduló sebzett füleit elkapva a hátára ugrottam ............... Annyi szerencsénk volt, hogy az egyik lövésem az alsó-felső álkapcsot roncsolta, rendesen harapni nem tudott, illetve ellőt első lábbal már feltápászkodni se tudott a súlyom alatt.


    Igen Igen Igen       Na ezért érdemes csinálni !       Taps Taps Taps

Amíg jártam hajtásokra be a sűrűbe két kutyával (Nem voltam így eltunyulva.) elég gyakran szúrtunk ,mert ha sok kutya összejött az acsarkodásra képtelenség volt lőni. Egyszer támadt meg egy koca . Kettőnk között akart kitörni a hajtásból már túl is ért rajtunk mikor rásütöttem az alsó csövet . Nem talált de a disznó egyszerűen egy kilencven fokos fordulattal elindult felém ( vagy a pont odaérő vizslám felé ) . Bevártam és közvetlen közelről fejbe lőttem ami úgy sikerült hogy a szeme alatt találtam el és ezért elesett de az első lábat is törte a Brenneke . A következő pillanatban már fel is állt a disznó de a támadó kedvét elvesztette . Mire betöltöttem már egy bokor mögött volt és vártam hogy onnét mikor lép ki de nem lépett mert a vizsla megfogta a csánkját ezért a törött lába oldalára zuhant a tacskó pedig azonnal táncolt rajta.
Lábbal kotortam le a kutyákat és közelről nyakon lőttem. Egy korábbi gyógyulóban lévő szintén gyöngygolyótól eredő sérülés volt rajta talán e miatt volt olyan támadó kedve.       Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1087 Dátum: 2013. December 19. - 18:01:15 »

Stefi!  A duplagolyóst eladtam. Van helyette utánkeresni egy nagyon kezes, rövid csövű 8x57 mauser, most avattam fel, 4 keresés, 4 terítékre hozott vad, jó lesz. 3 lőszer volt a tárban, én meg sz@rul lőttem, bár nagyon nagy volt a sűrű és a sok gally alighanem közrejátszott ebben. Az első a nyakát érte, de a lapocka alatt elcsúszott, a második nem tudom, a harmadik az orrát érte. Bár közben félkézzel Somát is próbáltam megtartani, mert pont az efféle közelharcot akartam elkerülni. Gyorsan peregtek az események, és bár minden részletre nem emlékszek, azzal végződött a dolog, hogy az üres puskát elhajítottam, Somát kirántottam a kan szájából, majd a nekem forduló sebzett füleit elkapva a hátára ugrottam és lenyomtam a földre. Természetesen Soma is segédkezett ebben, de megint a vagdalkozó disznó szájánál, amit eddig sose tett. Őt hátrahajítottam fél kézzel, nehogy megharapja, aztán meg leszúrtam a disznót. Annyi szerencsénk volt, hogy az egyik lövésem az alsó-felső álkapcsot roncsolta, rendesen harapni nem tudott, illetve ellőt első lábbal már feltápászkodni se tudott a súlyom alatt. Bár, ha rendes helyen éri valamelyik lövés, akkor elmaradt volna ez a birkózás és Soma sérülése is, de még így is jól végződött.
Igen Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1088 Dátum: 2013. December 20. - 09:43:13 »

Két nappal a harapós kan esete után jött egy hívás disznó sebzés ügyben. Kicsit aggódtam Soma miatt, de mint kiderült felesleges volt. Bár a 30 kilós süldőcske nem állította komoly kihívások elé, arról megbizonyosodhattam, hogy a disznótól továbbra sem tart, sőt igen mérgesen rázta meg a dermedt vadat.

Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1089 Dátum: 2013. December 20. - 09:52:19 »

Két nappal a harapós kan esete után jött egy hívás disznó sebzés ügyben. Kicsit aggódtam Soma miatt, de mint kiderült felesleges volt. Bár a 30 kilós süldőcske nem állította komoly kihívások elé, arról megbizonyosodhattam, hogy a disznótól továbbra sem tart, sőt igen mérgesen rázta meg a dermedt vadat.


    Igen

Ebben a műfajban nincs "HA" de rossz belegondolni mi van ha akkor nincs szétlőve a kan állkapcsa !? Az utánkereső fegyverről tehetnél fel képet az aktuális topikba !                  Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1090 Dátum: 2013. December 20. - 13:56:06 »

Dani, le a kalappal előtted és Soma előtt is! Ha lesz időd, kicsit bővebbre is ereszthetnéd a történeteket!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1091 Dátum: 2013. December 24. - 01:28:45 »

Kiírtam magamból, kicsit bővebbre eresztve  Mosolyog A többire egyelőre még nem volt időm sajnos.
Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt és jó olvasást kívánok!

Veszedelem a kökényesben

Minél többet jár az ember a sebzett vad, főként a sebzett vaddisznók nyomán, annál inkább biztos lesz benne, hogy a disznó könnyen válhat veszélyessé. Elsősorban persze nem ránk, hanem a négylábú társunkra, ami nyilván valóan ugyanolyan nagy baj. Időről-időre igazolják ezt a keresésre használt kutyák sérülései és szinte biztosan számíthatunk rá, hogy előbb-utóbb velünk is meg fog történni. Próbálunk persze az ilyen helyzetekre is felkészülni, elképzeljük, hogy mit tennénk, ha ez vagy az történne, de az utánkeresésben ritkán folynak forgatókönyv szerint a dolgok.
Sokszor gondolkodtam már én is ezen. Volt már néhányszor afférunk vaddisznóval, többször előfordult az is, hogy a Soma mellett hajszázó, vadat állító kutyák meg is sérültek, de a kis tacskó mindig ügyesen tért ki a támadó kedvű sebzettek elől. Volt aztán olyan is, hogy én fékeztem meg egy jól irányzott lövéssel a vadat, megelőzve ezzel a bajt. A biztonság kedvéért beszereztem egy komoly elsősegély csomagot, amiből – egy barátomnak köszönhetően – a sebvarráshoz szükséges eszközök sem hiányoznak, de reméltem, hogy soha nem kell majd felbontani a dobozt.
***
Igen fárasztó szombati napon voltunk túl, egy tacskóhoz mérten komoly, hajszás gímbika és egy nagy testű sebzett kan keresésünk is volt aznap. Aztán este megcsörrent a telefon és máris bővült a vasárnapi program. Reggel disznót keresünk, ami éppen útba esik a terelés helyszíne felé, ahol délután kell majd utánkeresni. Az eset nem tűnt túl bonyolultnak. A disznó beugrott a sűrűbe, de vonszolta magát, még órák múlva is a szóró közelében morgott.
***
Végre reggel van. Rövid autózást követően  Zolival, a sebzővel, ott állunk a tetthelyen. Mutatja, hogy innen jött a disznó, ami szerinte egy harmadik éves kisebb kan lehet. Oda lépett bele a gödörbe, amikor a lövés érte. Összeesett, de lábra is kapott azonnal és eltűnt a sűrűben. Talált vért, de a disznó még a közelben zörgött, amit a sötét miatt meglőni úgyse tudott volna, így aztán hazament és hagyott neki néhány órát. Később ketten jöttek vissza, hogy megkeressék, de hiába. A kökényes szélét végig bújták, vért is találtak, ám a disznó nem volt sehol.
Soma könnyedén veszi fel a nyomot, kis forduló után bebújunk a kedvelt disznótanyának számító több hektáros kökényesbe.
- Na, ez négykézlábas keresés lesz, az biztos – állapítom meg rögtön az elején. Kiskutyám róni kezdi a vargabetűket, de már látom, hogy nem lesz ez azért olyan egyszerű. Vér nem nagyon van és nem is sűrűn. Én meg csak lassan haladok ebben az átkozott bozótban.
- Erre jött – mondja az utánunk kúszó Zoli. – A csapa majd visszakanyarodik ide felém. Innen hallottam este a zörgést is.
Nem nagyon szeretem, ha ennyire közel van hozzánk valaki. Akaratlanul is elvonja a figyelmünket. Pláne, ha még meg is előz a csapán, mert olyan is elő ám szokott fordulni, de Zoli innen már tartja a távolságot, nem tudja merre lehet a folytatás. Néhány vargabetű után Soma egy váltóra áll, azon haladunk tovább. Elég tempósan húz, bízok benne.
Gyűlnek a méterek a lábunkba, de semmi vér, semmi megnyugtató. Olyan helyeken haladunk, ahol naponta jár a disznó, elhagyott vackok, dörgölődző fák, akár jó is lehet az irány, csak épp semmi friss nyom. Ámbár a föld elég fagyos, ezen nehéz lenne a körömbevágást meglátni.
- Van erre valami dagonya vagy víz? – kérdezem Zolit. –  Nagyon egy irányba haladunk, nem nagyon tetszik ez nekem. – Lejjebb lesz majd, talán odament hűteni a sebét – jött a válasz. Ebben egyetértünk.
Aztán egy elég friss disznóvacoknál megállunk. Alaposan megvizsgálom, Somának is mutatom, de ő másfelé menne. Végül mégis a vacokba bújik és jobbra kitér az eredeti útiránytól. Na, ez az a pont, amikor kételkedni kezdek. Ha megállunk, és őt el lehet téríteni az általa választott iránytól, akkor többnyire rossz nyomon vagyunk. Kerülünk egyet a bokrok alján, aztán mégiscsak az eredeti irányt tartva kiérünk egy akácligetbe. Soma megáll, tétovázik, látom rajta. Nagy félkörívvel, légszimattal visszafelé kezd keresni. Tuti rossz nyomon jöttünk. Kiskutyám vezetésével visszamegyünk az előbbi disznóvacokig és ott kibújunk a kökényes széléig.
- Na, ez biztos, hogy téves kör volt – mondom Zolinak. – Soma jól megjáratott bennünket, a fene vinné el, bár itt van a vetés szélén disznónyom bőven.
Visszamegyünk a rálövéshez, nem akarom elhinni, hogy ezt a disznót nem tudjuk megtalálni. Időnk van, hát nekikezdünk ismét.
- Te maradj itt nyugodtan Zoli, majd kiálltok, ha találunk valamit – azzal be is bújunk  a kökényalagútba.
Soma most megfontoltabban keres. Megyünk szépen az előző jelöléseim mentén,  aztán egyszer kissé kitér az előbbi iránytól és vért mutat. Sőt a vérnek van folytatása is. Az avar fel van dúlva, a növényzet itt-ott lenyomva. Biztos, hogy erre tört utat a sebzett disznó magának. Onnan tán még ötven métert se megyünk előre, amikor Soma felkapja a fejét. Ott fekszik velünk szemben vagy tizenöt méterre egy galagonya bokornak dőlve a disznó.
- Na, ez rendben van – állapítom meg örömmel, és Soma mellé kúszok, hogy leoldjam róla a hámot. Ilyenkor mindig engedem, hogy elsőként érjen oda és birtokba vegye a vadat. Kattintom a csatot az oldalán, amikor a disznó pislant egyet.
- Hogy az a… – kapok a félig már elengedett Soma után. Nagy nehezen visszahúzom és lefogom. – Na, most mi legyen?
Ilyenkor el szoktam engedni, és amíg lefoglalja a vadat, nekem van időm a puskát levenni a hátamról, majd megadni a kegyelemlövést.
- Ááá, ebben a sűrűben nem engedem el Somát – beszélem meg magammal – még az kellene, hogy valami baja essen, ha megszorítja a disznó. Meglövöm a vackában, és kész. Nem kockáztatok.
Az ötlet kiváló, nem hiányzik a bujkálós, veszélyes hajsza, csak a célzás megy nehezen négykézláb. Soma már nagyon menne, fél kézzel őt tartom, miközben óvatosan lecsúsztatom a puskát a hátamról. Próbálom célba venni a kan fejét, de takarják az ágak. Egyedül a nyaka látszik rendesen, oda akarok lőni, de Soma nem bír magával. Leteszem a földre a tekergő tacskót, félig ráülök, hogy pontos legyen a lövés, aztán:
- Bumm – a kan csattogó agyarakkal ugrik fel és egyenesen nekünk ront.
- Bumm –  nincs hatása, a kan jön tovább, mint a szélvész.
- Bumm – a kan orra bukik, de máris felkel, de a puska már üres. Már majdnem elér, amikor Soma kitépi magát a kezemből és nem számolva semmivel a neki ugrik, hogy engem mentsen. Soha nem megy szemből a disznónak, de most egyenesen a pofáját kapja el. A disznó fordul egyet és derékon ragadja a tacskót, lenyomja a földre és tapossa, gyűri maga alá. Soma éktelenül vicsorog, óriási a kavarodás. Nincs idő tétovázni, a puskát eldobom és a vezetéket felkapva kiskutyámat kirántom a kan szájából. A disznó nekem fordul, de Soma újra a pofáját fogja, nem tud megharapni, aztán – ha lehet ezt még fokozni – az események még inkább felgyorsulnak.
Mindkét kézzel megragadom az előttem lévő kan füleit, és mellé kerülve lenyomom a földre. Ráülök, ráfekszek a hátára a hánykolódó disznónak, miközben jobb kézzel Somát próbálom letépni a vagdalkozó disznó pofájáról. Még az kéne, hogy megvágja.
Elsőre nem sikerül, mert tacskóm újra belefog, de aztán hátra lendítem a kan combjához. Hagy fogja ott, az a fele nem olyan veszélyes.
Vége a közvetlen veszélynek, de egy pillanatra elfog a tanácstalanság. Szorítom lefelé a disznót, ahogy csak tudom, de ez az állapot sokáig nem tartható, még nagyon eleven. Kiabálni kezdek Zolinak.
- Gyere! Gyere gyorsan! – s ő helyből ugrik le a magaslesről, ahol rám várakozott. Semmit nem lát, csak a lövéseket és a csatazajt hallja. Törtet befelé, de lassú, nekem valamit tennem kell, mert elszabadul a disznó. Előrántom a késemet és azzal vetek véget a sebzett szenvedésének. Mire a segítség odaér vége a küzdelemnek, a kan már odaát járja az erdőt, csak Soma tartja még hátul egyre morogva.
- Mi történt itt? – érkezik a sebző lihegve.
- Látod, kézzel kellett legyűrni, hogy Somának baja ne essen.  Ezt aztán el nem hiszi majd senki, én se hinném, hogy ilyen megeshet.
Leülünk a földre és csak szuszogunk. Irtó nagy a felfordulás. Puska, vezeték szanaszét, a sapkám véresen a disznó alatt. Nem volt fél perc az egész, megijedni se volt idő. Végre Soma is elengedi a kant, és odajön hozzám.
- A francba, véres az oldala! – kapom ölbe és tapogatom végig. Szerencsére csak egy apró kis harapásnyom van a bőrén. Alig pár csepp vér folyt ki belőle, nem kell összeölteni. Mindjárt le is fertőtlenítem a nálam lévő szerrel. A többi vér a disznóé, de azért van Somán egy pár zúzódás meg horzsolás. Nyüszítve húzza el magát, amikor a hátát, oldalát nyomogatom. Csontja szerencsére nem tört.
A disznó két első lába volt ellőve a lapockák forgójánál, ettől függetlenül nagyon fürge volt. Én  nyaktőn találtam el először, ott ahol akartam, de a lapocka alatt elment a lövedék, nem hatolt a testüregbe. A második lövés nemigen talált, a harmadik pedig az álkapcsát roncsolta. Ez volt a szerencse a szerencsétlenségben, mert így nem tudott rendesen harapni. Különben igen verekedős fajta lehetett, amíg élt, mert mindkét füle félig le volt tépve.
Somával aztán a helyi állatorvoshoz vitt az utunk, aki a fertőzés ellen antibiotikumot adott neki, és megnyugtatott, hogy igen nagy szerencsénk volt. Nincsen semmi baja.
Így esett hát, hogy most már Soma oldalán is van egy apró forradás, emlékeztetve arra, hogy nemcsak a medve, de a disznó sem játék!

Üdv, Dani
Naplózva

Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1092 Dátum: 2013. December 24. - 04:24:46 »



 Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #1093 Dátum: 2013. December 24. - 06:57:02 »

 Dani! Igen  Meghajol Ez "férfimunka" volt! És az írás is jól adja vissza a helyzetet!  Emelem

Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1094 Dátum: 2013. December 24. - 08:30:24 »

Kiírtam magamból, kicsit bővebbre eresztve  Mosolyog A többire egyelőre még nem volt időm sajnos.
Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt és jó olvasást kívánok!
Üdv, Dani

Gratulálok Dani!  Emelem Jó csapat vagytok!  Igen

Nem semmi izgalmak, egy levegővel olvastam végig!  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: