Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 234933 alkalommal)
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #510 Dátum: 2012. Augusztus 28. - 22:18:21 »

      Mire kell figyelni egy ilyen puskánál , gondolom ugyanúgy kell átnézni mintha golyóst+ sörétest venne az ember , de a vegyes csőpár próbájakor mire kell figyelni?

Nagyjából ugyanúgy. Mivel billenőcsövű, nézzed meg alaposan a "kotyogást". Leveszed az előagyat és úgy "feszegeted" finoman. Mondjuk meglepne, ha egy Kersten zárral szerelt fegyver normál használat mellett kotyogós lenne, de fegyvermester barátaink biztosan láttak már ilyent is.
Szereléket ugyanúgy kell ellenőrizni, mint bármi más fegyveren. Tényleg milyen szerelék van rajta? A gyárival nekem az a bajom, hogy szerintem túl magas. Bár van aki szeret néha szükség esetén átnézni a cséltávcső alatt. Akkor  meg előny.
Lövésnél figyeljed  meg mennyire módosul a találati pont a cső melegedésével. A FÉG ebből a szempontból is kedvező, mivel szabadon lengő csővel szerelték. (Gondolom gyári a vegyes csőpár, a ventillált csősinnel?)
Summa-summárum, szerintem nem fogod megbánni, Kameniczky József igen jó munkát végzett véleményem szerint a fegyver megtervezésekor. A többi átnézendő dolgot nem részletezném, mert minden más fegyvernél ugyanazok a fontosak.
Üdv, remélem segítettem: monti
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #511 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 12:23:17 »

Üdv Márk!

Mint ahogyan már a többiek leírták, vegyescsövűt azért választunk vadászatra, mert a nagyvad mellett a ragadozókat és a tollas népséget is szívesen vadásszuk. Azon túlmenően, hogy a gerezna ép marad, teljesen más íze van söréttel pl. a rókalövésnek. Számomra hangulatosabb.
Én akkor döntöttem a vegyescsövű mellett, amikor még 30-06-os Tikka-val vadásztam, és elhibáztam egy terelővadászaton a nyiladékon felágaskodó engem észrevevő nyestet...betege voltam. Sajnos azóta se sikerült nyestet lőnöm, de legalább csapáztam párszor... Ilyenkor csak leveszem a távcsövet, kiveszem a golyós töltényt, és hajrá, hátha. Tollasra is szívesen odapattint az ember.
Másrészt a vegyescsövü általában rövidebb, jól kiegyensúlyozott és számomra szebb is.
Vadőrnak különösen előnyös, mert a dúvadat is jobban lehet vele vadászni. Emelem
Nem utolsó sorban disznó utánkereséskor is előnyös (a gyengébb biztosítást nem nézve...), mert gyorsan ott van a nagy golobis, ha kell.
Vadászüdv
Naplózva

Erdő az én templomom...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #512 Dátum: 2012. Augusztus 29. - 23:21:44 »

Üdv Márk!

Mint ahogyan már a többiek leírták, vegyescsövűt azért választunk vadászatra, mert a nagyvad mellett a ragadozókat és a tollas népséget is szívesen vadásszuk. Azon túlmenően, hogy a gerezna ép marad, teljesen más íze van söréttel pl. a rókalövésnek. Számomra hangulatosabb.
Én akkor döntöttem a vegyescsövű mellett, amikor még 30-06-os Tikka-val vadásztam, és elhibáztam egy terelővadászaton a nyiladékon felágaskodó engem észrevevő nyestet...betege voltam. Sajnos azóta se sikerült nyestet lőnöm, de legalább csapáztam párszor... Ilyenkor csak leveszem a távcsövet, kiveszem a golyós töltényt, és hajrá, hátha. Tollasra is szívesen odapattint az ember.
Másrészt a vegyescsövü általában rövidebb, jól kiegyensúlyozott és számomra szebb is.
Vadőrnak különösen előnyös, mert a dúvadat is jobban lehet vele vadászni. Emelem
Nem utolsó sorban disznó utánkereséskor is előnyös (a gyengébb biztosítást nem nézve...), mert gyorsan ott van a nagy golobis, ha kell.
Vadászüdv
Full!  Igen
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #513 Dátum: 2012. Augusztus 30. - 03:29:27 »

Üdv Márk!

Mint ahogyan már a többiek leírták, vegyescsövűt azért választunk vadászatra, mert a nagyvad mellett a ragadozókat és a tollas népséget is szívesen vadásszuk. Azon túlmenően, hogy a gerezna ép marad, teljesen más íze van söréttel pl. a rókalövésnek. Számomra hangulatosabb.
Én akkor döntöttem a vegyescsövű mellett, amikor még 30-06-os Tikka-val vadásztam, és elhibáztam egy terelővadászaton a nyiladékon felágaskodó engem észrevevő nyestet...betege voltam. Sajnos azóta se sikerült nyestet lőnöm, de legalább csapáztam párszor... Ilyenkor csak leveszem a távcsövet, kiveszem a golyós töltényt, és hajrá, hátha. Tollasra is szívesen odapattint az ember.
Másrészt a vegyescsövü általában rövidebb, jól kiegyensúlyozott és számomra szebb is.
Vadőrnak különösen előnyös, mert a dúvadat is jobban lehet vele vadászni. Emelem
Nem utolsó sorban disznó utánkereséskor is előnyös (a gyengébb biztosítást nem nézve...), mert gyorsan ott van a nagy golobis, ha kell.
Vadászüdv

Kosz ertem, a "Vadkamerak" topikba is beszelgettunk roluk. Masak Europaba a vadaszati modok, ott bevalltak, itt nem hasznaljak oket (ritkan esetleg)
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #514 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 12:20:48 »

Sziasztok! Ma láttam egy olyat,de olyat,hogy lehet odaadtam volna érte a Merkelem... FÉG vegyescsövű,és volt hozzá egy 9,3x62- 243win váltócső. Ez a cső 150méteren 5 centi átmérőjű körbe "pakolta" mindkét kaliber lövéseit....ámultam bámultam...
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #515 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 14:39:38 »

Sziasztok! Ma láttam egy olyat,de olyat,hogy lehet odaadtam volna érte a Merkelem... FÉG vegyescsövű,és volt hozzá egy 9,3x62- 243win váltócső. Ez a cső 150méteren 5 centi átmérőjű körbe "pakolta" mindkét kaliber lövéseit....ámultam bámultam...
Az nem semmi!  Igen
Milyen Merkeled van?

BP  Emelem
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #516 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 14:57:46 »

Na ő az én szemem fénye  Vigyorog  Felső cső 12/70,alsó 7x65r. 6x42-es Zeiss Jena van rajta,levehető szereléken.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.


Petibácsi! Ilyen Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #517 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 15:28:06 »

Sziasztok! Ma láttam egy olyat,de olyat,hogy lehet odaadtam volna érte a Merkelem... FÉG vegyescsövű,és volt hozzá egy 9,3x62- 243win váltócső. Ez a cső 150méteren 5 centi átmérőjű körbe "pakolta" mindkét kaliber lövéseit....ámultam bámultam...

 Meglepődött  Igen
Erről írhatnál bővebben is.
Egyszer volt fönn vadászaprón egy ilyen puska (lehet, hogy ugyan arról beszélünk). Azt Herczeg András készítette (mármint a váltócsöveket), sörétes, vegyes cső és egy ugyanilyen 9,3x62- 243win vegyesgolyós volt hozzá. Beszéltem is az akkori tulajjal, ő készíttette, de nem nagyon volt képben.  Fejvakarás Sokáig úgy hirdette, és azt állította szóban is, hogy 9,3x64-es, mire a végén kderült, hogy "csak" 9,3x62-es. Röhög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #518 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 15:57:10 »

Meglepődött  Igen
Erről írhatnál bővebben is.
Egyszer volt fönn vadászaprón egy ilyen puska (lehet, hogy ugyan arról beszélünk). Azt Herczeg András készítette (mármint a váltócsöveket), sörétes, vegyes cső és egy ugyanilyen 9,3x62- 243win vegyesgolyós volt hozzá. Beszéltem is az akkori tulajjal, ő készíttette, de nem nagyon volt képben.  Fejvakarás Sokáig úgy hirdette, és azt állította szóban is, hogy 9,3x64-es, mire a végén kderült, hogy "csak" 9,3x62-es. Röhög
 Wave
Szia!  Emelem

Nagykőrösön van egy ilyen fegyver, fent is volt az aprón. A kaliberben nem vagyok én sem biztos, csak a tulajt ismerem. Lehet, hogy a 3 történet egy fegyverről szól?
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #519 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 16:39:07 »

Az lesz az a puska!!! Kőrösi a tulaj,és volt is fent az aprón! Hozzátartozik a történethez,hogy a lövéseket nem láttam,csak a lőlapot,meg a fegyvert,de az egyik barátom szemtanúja volt az eseményeknek,és számomra az ő szava megkérdőjelezhetetlen! / de szép szó ez Vigyorog / Meg kell szereznem azt a puskát,azzal a csővel  Ördög
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #520 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 18:19:02 »

 Igen
Szerintem ne add oda másért  Kacsint!
BP Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #521 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 18:56:26 »

Urak, a Brno 502 vegyescsövű golyós csöve gyorsítós sütésű vajon? És ehhez a fegyvertípushoz van sörétes váltócsőpár?

 Emelem

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #522 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 18:59:53 »

Urak, a Brno 502 vegyescsövű golyós csöve gyorsítós sütésű vajon? És ehhez a fegyvertípushoz van sörétes váltócsőpár?

 Emelem



Legjobb tudomásom szerint az - ill. a legtöbb az -  és van, de meg kéne nézni, hogy az adott készségen van-e..  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #523 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 19:03:57 »

Legjobb tudomásom szerint az - ill. a legtöbb az -  és van, de meg kéne nézni, hogy az adott készségen van-e..  Vigyorog

Ez jogos, rá is kérdeztem a tulajnál, de nem tudja!  Ördög Csak holnap fog kiderülni...
Köszönöm! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #524 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 21:04:14 »

Urak, a Brno 502 vegyescsövű golyós csöve gyorsítós sütésű vajon? És ehhez a fegyvertípushoz van sörétes váltócsőpár?

 Emelem



Nekem volt 502-10 -em  gyorsítós és van duplasörétes változata is. Utólag persze elég nehéz hozzá sörétes csövet szerezni .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: