Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232820 alkalommal)
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #225 Dátum: 2012. Január 16. - 19:30:48 »

Erről kérdezz meg egy jogászt.

Miért?..bondolom (bár látod nem is kérdeztem), kellene róla papírjának lenni?...hát ha váltócsőről kell, akkor erröl is...vagy csőcserénél ez hogy működik?...na újabb bonyodalom  Fejvakarás
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2012. Január 16. - 19:36:28 »

A cső fegyver fődarab, ez jogi kategória! Ha egyáltalán birtokolhatnád, kéne egy + vásárlási engedély hozzá! Ha jól tudom.
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #227 Dátum: 2012. Január 16. - 19:36:35 »

Erről kérdezz meg egy jogászt.

Háát, a váltócsövünél, ugye más kaliberré változik a fegyver, ennél semmi nem változik, ha cserélve lenne (bár lehet abban van a szám..nem tudom), de ilyen alapon zárszerkezet sem lehet pluszban és semmi fegyver darab ...na ennek holnap utána megyek  Fejvakarás
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #228 Dátum: 2012. Január 16. - 19:52:03 »

Csak olyan puskaműves cserélhet csövet,akinek van rá engedélye.
Ez olyan fődarab amit Te nem is birtokolhatsz.

Nos állítólag ugyan úgy mint váltócsőnél, birtokolhatod, de ugyanúgy be kell íratnod, mint egy váltócsövet és vizsgával kell rendelkeznie...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2012. Január 16. - 20:00:20 »

Nos állítólag ugyan úgy mint váltócsőnél, birtokolhatod, de ugyanúgy be kell íratnod, mint egy váltócsövet és vizsgával kell rendelkeznie...

Na! Ezt a marhaságot ki mondta neked????    Röhög
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #230 Dátum: 2012. Január 16. - 20:02:17 »

Na! Ezt a marhaságot ki mondta neked????    Röhög

Egy értelmes, da azóta már kerekedik a dolog...nem birtokolható...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #231 Dátum: 2012. Január 16. - 20:04:43 »

A cső fegyver fődarab, ez jogi kategória! Ha egyáltalán birtokolhatnád, kéne egy + vásárlási engedély hozzá! Ha jól tudom.

Igen, a váltócsőre is kell ugyan úgy papír! Rajta is van a vásárlásin egyébként, váltócsövek, számuk, stb.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #232 Dátum: 2012. Január 16. - 20:10:36 »

Tudtommal  ismétlő tolózáras fegyverhez, csak azokhoz tarthatsz váltócsövet ami gyárilag cserélhető csövü! (Lsd  Sauer 202, Blaser, Rössler stb)       A zastava M98 Pedig nem ilyen ? abba cső szorosan menettel csatlakozik a tokba ,csak speciális szerszámmal lehet kitekerni  Ha ilyen fegyveren csövet cserélnek a régi csövet vissza se adják , megy  a kóhóba!
Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #233 Dátum: 2012. Január 16. - 20:23:08 »

Tudtommal  ismétlő tolózáras fegyverhez, csak azokhoz tarthatsz váltócsövet ami gyárilag cserélhető csövü! (Lsd  Sauer 202, Blaser, Rössler stb)       A zastava M98 Pedig nem ilyen ? abba cső szorosan menettel csatlakozik a tokba ,csak speciális szerszámmal lehet kitekerni  Ha ilyen fegyveren csövet cserélnek a régi csövet vissza se adják , megy  a kóhóba!

Na fel lett kavarva a trutyi, de legalább le lett tisztázva....NEM LEHET ILYEN !!!

Emberrel beszéltem, az apósa, mert övé az eladó cucc, lekapta a tíz körméről....állítólag volt róla szó évekkel ezelőtt, hogy kaphatna egy tarcsi csövet, de mivel ez Magyarországon nem megoldható...nem fogadta el a német barátjától.

Veje kedves odáig jutott, hogy tudott eme dologról, hitte azt hogy nekik van ilyen és most ez is jár a puskához.

Nincs plusz cső...fars infó volt...most már azért az apóssal beszéltem, hogy a többi dolog úgy van-e ahogy vejjel beszéltem, mondta a többi rendben van..

Phúúú...megnyugodtak a kedélyek....milyen zavaros ez az élet
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #234 Dátum: 2012. Január 16. - 20:25:38 »

Na fel lett kavarva a trutyi, de legalább le lett tisztázva....NEM LEHET ILYEN !!!

Emberrel beszéltem, az apósa, mert övé az eladó cucc, lekapta a tíz körméről....állítólag volt róla szó évekkel ezelőtt, hogy kaphatna egy tarcsi csövet, de mivel ez Magyarországon nem megoldható...nem fogadta el a német barátjától.

Veje kedves odáig jutott, hogy tudott eme dologról, hitte azt hogy nekik van ilyen és most ez is jár a puskához.

Nincs plusz cső...fars infó volt...most már azért az apóssal beszéltem, hogy a többi dolog úgy van-e ahogy vejjel beszéltem, mondta a többi rendben van..

Phúúú...megnyugodtak a kedélyek....milyen zavaros ez az élet

Ebben a bizniszben elég sok a rizikó faktor.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #235 Dátum: 2012. Január 16. - 20:56:53 »

Na fel lett kavarva a trutyi, de legalább le lett tisztázva....NEM LEHET ILYEN !!!

Emberrel beszéltem, az apósa, mert övé az eladó cucc, lekapta a tíz körméről....állítólag volt róla szó évekkel ezelőtt, hogy kaphatna egy tarcsi csövet, de mivel ez Magyarországon nem megoldható...nem fogadta el a német barátjától.

Veje kedves odáig jutott, hogy tudott eme dologról, hitte azt hogy nekik van ilyen és most ez is jár a puskához.

Nincs plusz cső...fars infó volt...most már azért az apóssal beszéltem, hogy a többi dolog úgy van-e ahogy vejjel beszéltem, mondta a többi rendben van..

Phúúú...megnyugodtak a kedélyek....milyen zavaros ez az élet

A főnököd megnézte akkor a puskákat?
Milyen érdekes, hogy eltűnnek dolgok, amikor rezeg a léc...
Egyébként mérget vehetsz rá, hogy ott van az a másik cső is!  Kacsint
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #236 Dátum: 2012. Január 16. - 21:37:29 »

A főnököd megnézte akkor a puskákat?
Milyen érdekes, hogy eltűnnek dolgok, amikor rezeg a léc...
Egyébként mérget vehetsz rá, hogy ott van az a másik cső is!  Kacsint


Eltünt a válaszom Mosolyog

Írtam, hogy volt, de jobb is így , így tisztázódott ez a dolog...kapok elég dolgot így is ezért a pénzért szerintem...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #237 Dátum: 2012. Január 16. - 21:41:26 »

Phúúú...megnyugodtak a kedélyek....milyen zavaros ez az élet
Csak nekem tűnik olybá, hogy elég aktívan vonzod be magadhoz a bonyolultnál-bonyolultabb élethelyzeteket fegyvervásárlás fronton Fejvakarás??
 Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Január 16. - 21:50:28 »

Csak nekem tűnik olybá, hogy elég aktívan vonzod be magadhoz a bonyolultnál-bonyolultabb élethelyzeteket fegyvervásárlás fronton Fejvakarás??
 Röhög

..de azért megoldódnak a dolgok..  Ördög...még azért remélhetőleg egy távcső csere is lesz egy kis felhajtás...de az még odébb lesz  Meglepődött
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Január 16. - 21:53:36 »

Eltünt a válaszom Mosolyog

Írtam, hogy volt, de jobb is így , így tisztázódott ez a dolog...kapok elég dolgot így is ezért a pénzért szerintem...

Mielőtt kifizeted menj ki vele a lőtérre, lőj el legalább egy doboz (20 darab) lőszert, és ha megfelel neked, akkor vedd meg!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: