Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232790 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #210 Dátum: 2012. Január 16. - 16:08:07 »

Hubertus 3-9x40-es

Amennyiben összejön az üzlet azonnal cserélendő, vagy, azért valamelyest használható ez a távcső...mármint mire jó? Mosolyog Mosolyog...bugyuta kérdés...

Ha jó a fegyverhez és bírja is, akkor nagyon ne piszkáld, csak ha már lesz pénzed egy jobb minőségű csőre (mondjuk jénai Zeiss, használt Schmidt&Bender, ilyesmi.)
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #211 Dátum: 2012. Január 16. - 16:18:06 »

Forma4  Emelem ! Látom Pesti vagy , van egy csomó bolt , ott is van használt puska .
Nézzél körül  Igen Nem kell kapkodni minek ? Az a vad amit neked tartogat Nimród apánk az a tied lesz . Igen
Beleugorni egy golyós vásárlásba  Fejvakarás . A türelem a vadász legfőbb erénye .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #212 Dátum: 2012. Január 16. - 16:29:00 »

Hubertus 3-9x40-es

Amennyiben összejön az üzlet azonnal cserélendő, vagy, azért valamelyest használható ez a távcső...mármint mire jó? Mosolyog Mosolyog...bugyuta kérdés...

Ha bírja a lövést, akkor valamennyire használható. Este már nemigen, de tűrhető fényviszonyok között lehet vele látni. Előbb be kell fejezni vele a vadászatot, mint egy prémium távcsővel.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #213 Dátum: 2012. Január 16. - 16:33:04 »

Forma4  Emelem ! Látom Pesti vagy , van egy csomó bolt , ott is van használt puska .
Nézzél körül  Igen Nem kell kapkodni minek ? Az a vad amit neked tartogat Nimród apánk az a tied lesz . Igen
Beleugorni egy golyós vásárlásba  Fejvakarás . A türelem a vadász legfőbb erénye .  Emelem

Köszönöm Mosolyog

..de ez most nem hiszem, hogy hibás döntés lesz...ez Pécs mellett van ( a főnököm vadász..pécsi)...már úton van, hogy megnézze a fegyvereket...ha megfelelő...110-ért elhozhatom, annyit már csak meg ér  Stoel

A képek megjöttek, az elsütő billentyű felett, ahogy az agyazás befordul a cső alá...egy 4 mm-es hajszál repedés van rajta (képen alig látszik).

A két fegyver külsőleg, szinte patent...persze szóráskép stb...ezt megnézik
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #214 Dátum: 2012. Január 16. - 16:52:28 »

U.Peter ! Emelem

...köszönöm szépen, hogy ezt a linket megosztottad, és talán tényleg a lehetőségeimhez mérten, talán sikerül két megfelelő fegyverhez hozzájutnom.

...azt hiszem, hogy az itt levőknek is köszönettel tartozom...köszönöm Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #215 Dátum: 2012. Január 16. - 16:56:10 »

U.Peter ! Emelem

...köszönöm szépen, hogy ezt a linket megosztottad, és talán tényleg a lehetőségeimhez mérten, talán sikerül két megfelelő fegyverhez hozzájutnom.

...azt hiszem, hogy az itt levőknek is köszönettel tartozom...köszönöm Emelem

Igazán nincs mit, örülök, ha segítettem!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2012. Január 16. - 17:02:08 »

Én ilyen feltételek mellett (sötétben, egyedül, sűrűben) még sosem kerestem disznót. Világosban már kerestem egyedül, sűrűben is, vagy sötétben egyedül de szálerdőben. Vagy sötétben, sűrűben, de akkor nem egyedül.

De igazad van, aki éjszaka egyedül bebújik a nagy disznó után a sűrűbe, az tartson vegyescsövűt. Vigyorog

Én kerestem disznót sötétben, igaz nem egyedül, de nem is volt vegyescsövűm!  Vigyorog Aztán lőttem "nagy" disznót este (majdnem) sötétben, egyedül, de Ő tűzben rogyott, a fogát is ott hagyta (a nappalimban).  Mosolyog Aztán hibáztam elsőre disznót, másodikra lett meg  Stoel nem ment sűrűbe, de ott ketten voltunk. Megfogadom a tanácsod, ezután disznóra vegyescsövű nélkül ki nem megyek!  Vigyorog Ja! Szalonkázáskor kiállt elém 15 méterre egy kancsi, nem is hagyta ott a fogát, madársörétre volt töltve a lapát!  Stoel
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #217 Dátum: 2012. Január 16. - 17:16:53 »

...Nem kell kapkodni minek ? Az a vad amit neked tartogat Nimród apánk az a tied lesz . Igen
Beleugorni egy golyós vásárlásba  Fejvakarás . A türelem a vadász legfőbb erénye .  Emelem
Szerintem mindenki volt itt első fegyver vásárlás előtt és nem tévedek nagyot, ha azt mondták volna, hogy ha jégen mezitláb elgyalogolok érte Záhonyig, akkor már vihetem is,.......
na abból gyaloglás lett volna Ördög
Legalább is én az utolsó éjszaka félóránként robogtam a budira mert tudtam, hogy másnap a kezemben lesz első golyóspuskám....ez akkor olyan hihetetlen volt Táncol!!!!

De ha már így alakult, hogy itt van ez a jó kis közösség (akkoriban jó, ha 2-3 tapasztaltabb vadászembertől kaphattam használható tanácsot, mert a többségnek jó volt a leköszörült hadi lőszer, meg a szatyma, már ha volt egyáltalán golyós fegyvere Fejvakarás), akkor tényleg kár lenne elkapkodnia bármit is a vásárlás előtt álló, leendő vadásztársnak.
A gazdasági környezet most kifejezetten a keresletnek szól, nem a kínálatnak.

Forma4!
Ha tényleg csak hajszálrepedés van a fán, akkor azt nagyon jól rendbe lehet tenni úgy, hogy szinte nyoma sem marad és teljes értékű lesz a fegyver.
2-es fúró, bambusz fogpiszkáló, faragasztó, csiszoló, polírozó. A leg lehetetlenebb helyeken megrepedt szolgálati fegyvereket sikerült így hosszú időre újra használhatóvá tennem, pedig volt amelyiken nem repedés volt, hanem ketté vált a nyak a szálak mentén egy ZKK-600-on. De a kezelés után még évekig használtm tovább, míg a csöve teljesen le nem amortizálódott.
És csak pár, 2 mm átmérőjű kis pötty maradt láthatóan a nyoma, amik lassan szinte eltűntek a sok viaszos és olajos kezelés hatására.
Ha tényleg olyan állapotban vannak és annyiért odaadják, akkor érdemes velük foglalkozni. ha valami mégsem stimmel körülöttük, akkor keress tovább, hatalmas a kínálat.
Az, hogy ki mennyit akar kapni a hirdetett fegyverért, csupán tájékoztató jellegű adat.
Én is egy éve hirdetem a duplagolyóst és már lassan fele áron adom (adnám) de nem kell senkinek, pedig nem egy tucatpuska  
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #218 Dátum: 2012. Január 16. - 17:53:03 »

lőttem már vele rókát 100m-ről, 10percre rá meg egy borzot a sörétessel,
Síszer Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #219 Dátum: 2012. Január 16. - 17:57:25 »

Ha egy 222-sel vadászik én nem hívnám disznóra.  Stoel


Én 9.3x64-el vadászom. Mikor mehetek? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #220 Dátum: 2012. Január 16. - 18:14:11 »

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket
Megvan a két fegyver, saját aksis lámpával (nem cipelős), szíjjakkal, két bőr fegyvertáskával,TAPSol ...és lemegyek értük..xarok az 500 km-rre...mert nagyon örülök nekik....ja buktam az üzleten...nem adják 100-ért..................110 lett a vége Stoel

Nagyon köszönöm a segítségeteket, amivel meg beszívok esetleg, azt is elmondom itt, mert azért nem lehet minden kerek...
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 16. - 20:11:50 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #221 Dátum: 2012. Január 16. - 18:18:23 »

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket
Megvan a két fegyver, saját aksis lámpával (nem cipelős), szíjjakkal, két bőr fegyvertáskával, Taps ...és lemegyek értük..xarok az 500 km-rre...mert nagyon örülök nekik....ja buktam az üzleten...nem adják 100-ért..................110 lett a vége Stoel

Nagyon köszönöm a segítségeteket, amivel meg beszívok esetleg, azt is elmondom itt, mert azért nem lehet minden kerek...

 Igen

Képeket majd tegyél fel, ha megvannak a fegyverek!

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 16. - 20:16:25 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #222 Dátum: 2012. Január 16. - 18:28:22 »

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket
Megvan a két fegyver, saját aksis lámpával (nem cipelős), szíjjakkal, két bőr fegyvertáskával, + grátisz 30-06-os hibátlan tartalék csővel Taps ...és lemegyek értük..xarok az 500 km-rre...mert nagyon örülök nekik....ja buktam az üzleten...nem adják 100-ért..................110 lett a vége Stoel

Nagyon köszönöm a segítségeteket, amivel meg beszívok esetleg, azt is elmondom itt, mert azért nem lehet minden kerek...

Majd a lőképnél kiderül, hogy beborul -e!  Kacsint
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #223 Dátum: 2012. Január 16. - 18:43:48 »

Majd a lőképnél kiderül, hogy beborul -e!  Kacsint

Mindig csak az a jó indulat  Ördög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #224 Dátum: 2012. Január 16. - 19:27:08 »

Igeeen  Ördög

Erről kérdezz meg egy jogászt.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: