Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232747 alkalommal)
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1440 Dátum: 2022. Augusztus 20. - 20:02:29 »

Tisztelt Urak!

Szeretek rókára, sakálra vadászni, de gyakran megcsúfol mindkét ragadozó.
Volt már nem egyszer, hogy a les alá szaladt be a róka, vagy a sakál került meg 10 méterre az erdőben, és persze ekkor nem volt nálam a sörétes.
Ezekből okulva, sokszor viszek magammal golyós (243 win) és sörétes (16-os) puskát is, ami viszont kellőképpen macerás...

Most találtam egy vegyescsövű puskát (http://vabi.hu/guns/golyos-fegyverek/blaser-es63-vegyescsovu-vadaszpuska), amire esetleg becserélném a CZ 550 luxot, és a Merkel duplát.
Ha valaki látott már ilyen vegyest közelről, vagy esetleg használ(t) is, kérem súgjon nekem, érdemes-e ilyen cserében gondolkoznom?
Esetleg mire kell ügyelni a beszerzésekor?

Köszönettel: KF
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1441 Dátum: 2022. Augusztus 20. - 21:31:32 »

Antinak volt ES asszem.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1442 Dátum: 2022. Augusztus 20. - 22:19:16 »

Tisztelt Urak!

Szeretek rókára, sakálra vadászni, de gyakran megcsúfol mindkét ragadozó.
Volt már nem egyszer, hogy a les alá szaladt be a róka, vagy a sakál került meg 10 méterre az erdőben, és persze ekkor nem volt nálam a sörétes.
Ezekből okulva, sokszor viszek magammal golyós (243 win) és sörétes (16-os) puskát is, ami viszont kellőképpen macerás...

Most találtam egy vegyescsövű puskát (http://vabi.hu/guns/golyos-fegyverek/blaser-es63-vegyescsovu-vadaszpuska), amire esetleg becserélném a CZ 550 luxot, és a Merkel duplát.
Ha valaki látott már ilyen vegyest közelről, vagy esetleg használ(t) is, kérem súgjon nekem, érdemes-e ilyen cserében gondolkoznom?
Esetleg mire kell ügyelni a beszerzésekor?

Köszönettel: KF
Nyilván tudod ez egy hatvanéves puska, szintén nyugger céltávcsővel. Az ára annyi amennyi, egunon meg az osztrákoknál egy ilyen típusú combo 700-800 euró. Nagyon nehéz a sütése, ezekben még messze nincs finomsütés. A gyorsító meg ugye kattan, ennél különösen. Az előágyat nem lehet leszedni szétszedésnél, csavarozva van. A rozsda is szereti, érdemes jól megnézni csőtorkolatnál, hüvelyvonóknál. De legalább vasból és fából van még és feltehetően ez is megjárta Passaut, talán nem használták agyon.  
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1443 Dátum: 2022. Augusztus 21. - 08:45:23 »

Nyilván tudod ez egy hatvanéves puska, szintén nyugger céltávcsővel. Az ára annyi amennyi, egunon meg az osztrákoknál egy ilyen típusú combo 700-800 euró. Nagyon nehéz a sütése, ezekben még messze nincs finomsütés. A gyorsító meg ugye kattan, ennél különösen. Az előágyat nem lehet leszedni szétszedésnél, csavarozva van. A rozsda is szereti, érdemes jól megnézni csőtorkolatnál, hüvelyvonóknál. De legalább vasból és fából van még és feltehetően ez is megjárta Passaut, talán nem használták agyon.  

Köszönöm az információt!
KF
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1444 Dátum: 2022. Augusztus 22. - 10:53:20 »

Antinak volt ES asszem.


 Emelem

Van is lesz is! (Mármint marad, csak nagyon nagy összegért lennék hajlandó megválni tőle. Kacsint)
Szerintem nagyon jó pusku - persze ki kell fogni egy jó állapotút.
A gyorsítója véleményem szerint tökéletes (gyorsító nélkül meg tök mindegy milyen kemény a sütése), pesze hogy kattan egy kicsit, de nem zavaró. Meg azt szvsz. nem akkor kell húzkodni, amikor elötted a sak-áll.  Röhög
Az ES63-67 tipusok tényleg nem szétszedhetők, a későbbiek már igen. Ezen én is meglepődtem először, de ez se okoz lelki problémát.  Vigyor
Az enyém szép állapotú, nem rozsdás. Szerintem minimális normál ápolás mellet nem rozsdaérzékenyebb, mint bármi más.
A golyós csöve brutál pontos.
Mi kell még? Vigyorog

Mondjuk a belinkelt darab kicsit túl van árazva. Egy varia távcső se árt egy vegyescsövűn...

Én pl. ezeket nézegetném:
https://www.egun.de/market/item.php?id=18415710
https://www.egun.de/market/item.php?id=18415713


 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1445 Dátum: 2022. Augusztus 23. - 21:31:03 »

Emelem

Van is lesz is! (Mármint marad, csak nagyon nagy összegért lennék hajlandó megválni tőle. Kacsint)
Szerintem nagyon jó pusku - persze ki kell fogni egy jó állapotút.
A gyorsítója véleményem szerint tökéletes (gyorsító nélkül meg tök mindegy milyen kemény a sütése), pesze hogy kattan egy kicsit, de nem zavaró. Meg azt szvsz. nem akkor kell húzkodni, amikor elötted a sak-áll.  Röhög
Az ES63-67 tipusok tényleg nem szétszedhetők, a későbbiek már igen. Ezen én is meglepődtem először, de ez se okoz lelki problémát.  Vigyor
Az enyém szép állapotú, nem rozsdás. Szerintem minimális normál ápolás mellet nem rozsdaérzékenyebb, mint bármi más.
A golyós csöve brutál pontos.
Mi kell még? Vigyorog

Mondjuk a belinkelt darab kicsit túl van árazva. Egy varia távcső se árt egy vegyescsövűn...

Én pl. ezeket nézegetném:
https://www.egun.de/market/item.php?id=18415710
https://www.egun.de/market/item.php?id=18415713


 Wave

Hasznos információk, köszönöm!
Már el is engedtem a becserélést...
Nem a márkához, hanem a kaliberekhez (16-os és 243-as) ragaszkodnék, és csupán a célszerűség miatt váltottam volna a két puskát vegyescsövűre.
Egyébként jól bevált szerszám mindkettő, nem hiányzik még egy plusz 'vas' a szekrényből.

Üdv!

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1446 Dátum: 2022. Augusztus 24. - 10:14:54 »


Egyébként jól bevált szerszám mindkettő, nem hiányzik még egy plusz 'vas' a szekrényből.

Üdv!



 Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Azért ezt jól gondold át!
 Vigyorog Röhög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1447 Dátum: 2022. Augusztus 24. - 17:02:06 »

Hidd el, nála is vissza fog j Röhögönni az a bogár!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1448 Dátum: 2022. Augusztus 24. - 17:39:27 »

Hasznos információk, köszönöm!
Már el is engedtem a becserélést...
Nem a márkához, hanem a kaliberekhez (16-os és 243-as) ragaszkodnék, és csupán a célszerűség miatt váltottam volna a két puskát vegyescsövűre.
Egyébként jól bevált szerszám mindkettő, nem hiányzik még egy plusz 'vas' a szekrényből.

Üdv!


Amúgy sem váltja ki a kettőt a vegyescsövű, kell egy rendes srétes a háznál. Ördög  Csak elkeveredsz apróvadazni, vagy kacsázni, éppenséggel szalonkázni, ott meg hasznos a két cső. Mondjuk szalonkázásnál a golyó is hasznos, lőttem már süldőt ilyenkor a drillinggel. Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Janika78
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #1449 Dátum: 2023. Február 09. - 16:39:40 »

Uraim jó napot mindenkinek.Adott egy Cz 584(tátra) vegyes csövű fegyver amin  a szerelék  sín 13,5 mm széles.Erre vettek egy 14,5 mm weaver sínt A kérdés  hogy jó lessz-e a szélesebb  rá, okozhat ez valami galibát.
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1450 Dátum: 2023. Február 09. - 21:16:57 »

Uraim jó napot mindenkinek.Adott egy Cz 584(tátra) vegyes csövű fegyver amin  a szerelék  sín 13,5 mm széles.Erre vettek egy 14,5 mm weaver sínt A kérdés  hogy jó lessz-e a szélesebb  rá, okozhat ez valami galibát.
Ha úgy érted, hogy a 13,5-ös sínre szeretne felrakni egy 14,5-ös prizmatalpas szereléket, akkor az nem lesz jó, mert nem lesz vonalban, mert a felrakáskor az egyik oldalt húzzák rá a prizmára a csavarokkal. Persze be lehet lőni egy adott távolságba pontosra, de lesz eltérés alatta-felette az adott távolsághoz képest, Ha rászorul, meg lehet húzni fixre,  akkor lehet használni, de nem lesz tökéletes. SZVSZ.
 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1451 Dátum: 2023. Február 09. - 22:46:33 »

Ha úgy érted, hogy a 13,5-ös sínre szeretne felrakni egy 14,5-ös prizmatalpas szereléket, akkor az nem lesz jó, mert nem lesz vonalban, mert a felrakáskor az egyik oldalt húzzák rá a prizmára a csavarokkal. Persze be lehet lőni egy adott távolságba pontosra, de lesz eltérés alatta-felette az adott távolsághoz képest, Ha rászorul, meg lehet húzni fixre,  akkor lehet használni, de nem lesz tökéletes. SZVSZ.
 

A nem lesz vonalban tul képp 0,5 mm különbséget jelent csak, párhuzamosan, nem? A "tengely" iránya viszont stimmelni fog...
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1452 Dátum: 2023. Február 12. - 10:01:31 »

A nem lesz vonalban tul képp 0.5 mm különbséget jelent csak, párhuzamosan, nem? A "tengely" iránya viszont stimmelni fog...
Nem teljesen. Ha mondjuk 100m-re pontra lövöd, akkor 100m alatt egyik irányba fog elmenni oldalra max 0.5mm-t, 100m fölött meg arányosan annyit. 100m-en 0.5mm, 200on 1mm, 400on 2mm.

Szerintem vadászati célból ez elhanyagolható.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: