Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vegyescsövű fegyverek  (Megtekintve 232808 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #285 Dátum: 2012. Január 16. - 23:16:53 »

 jól van
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #286 Dátum: 2012. Január 16. - 23:19:56 »

Godena  hány vegyescsővűd volt ?
Egy. Van. Remélem, hogy még sokáig is marad. 3. puska egyébként, de messze a legtöbbet használt és a legnagyobb kedvenc. (12/70-243win) Amit írtam, az az én erősen érzelmi alapon született tapasztalatomat tükrözte. Apróvadason vagyok tag és nagyon szeretek dúvadazni...
Csak Forma4 ft-nak szerettem volna segíteni a válaszommal, azt persze magam sem gondoltam, hogy egyetlen fegyverként megoldás lehet. De azt továbbra is tartom, hogy egy sörétes párjaként akár 2. puskaként is megállhatja a helyét, ha a golyós kalibert jól választja meg hozzá az ember. Pl. a Te 30-06-os Brno kombid...
 Wave
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #287 Dátum: 2012. Január 16. - 23:24:06 »

Miben csalódhatok?...max a vadászokban, hogy így fogadnak be embereket...de ettől ne kíméljen meg senki, mert NEM AKAROK és remélhetőleg nem is fogok csalódni bennük...hiszen közéjük szeretnék előbb utóbb tartozni..lehet hogy rögös az út, de ezt vállaltam
Akkor most szólok. A vadászembernél és a kankutyánál irigyebb jószág nincs. Ezt jól vésd az eszedbe, sok csalódást megspórolhatsz vele.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #288 Dátum: 2012. Január 16. - 23:25:35 »

Akkor most szólok. A vadászembernél és a kankutyánál irigyebb jószág nincs. Ezt jól vésd az eszedbe, sok csalódást megspórolhatsz vele.

Köszönöm...megjegyzem  Emelem
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #289 Dátum: 2012. Január 16. - 23:57:18 »

Akkor most szólok. A vadászembernél és a kankutyánál irigyebb jószág nincs. Ezt jól vésd az eszedbe, sok csalódást megspórolhatsz vele.
Nem pontos teljesen! A vadászembernél és a kanTACSKÓNÁL irigyebb jószág nincsen!  Ördög Ördög Ördög Ne tudd meg, még néha magától is sajnálja a szukát és elfolytaná. Persze ilyen emberformánál is előfordul néha... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #290 Dátum: 2012. Január 17. - 10:22:07 »

Tudtommal  ismétlő tolózáras fegyverhez, csak azokhoz tarthatsz váltócsövet ami gyárilag cserélhető csövü! (Lsd  Sauer 202, Blaser, Rössler stb)       A zastava M98 Pedig nem ilyen ? abba cső szorosan menettel csatlakozik a tokba ,csak speciális szerszámmal lehet kitekerni  Ha ilyen fegyveren csövet cserélnek a régi csövet vissza se adják , megy  a kóhóba!

ELVILEG !
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #291 Dátum: 2012. Január 17. - 11:01:45 »

Köszönöm...megjegyzem  Emelem

Szerintem azt is fogadd meg: ha vadászember felajánlja a segítségét a lövészet gyakorlásához, ráadásul mindezt a saját fegyverével, fogadd el! Sok ilyenben nem lesz részed, erről biztosíthatlak (lásd: amiről Boar is írt)!
Saját fegyvered pedig mint azt már egy jó párszor leírtam, sajnos még néhány HÓNAPIG bizonyosan nem lesz, mivel csak az erkölcsidnek kell egy hét, mire megküldik és hol van még a többi.., de már leírtam ezt sokszor neked, ismételgetni többet nem fogom.
Szóval szerintem menj lőni, barátkozz a kaliberrel és az sem hátrány, ha úgy lövöd azt a szórásképet majd a saját fegyverednél, hogy tudod, mire számíts.  Kacsint  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #292 Dátum: 2012. Január 17. - 11:19:15 »

Szerintem azt is fogadd meg: ha vadászember felajánlja a segítségét a lövészet gyakorlásához, ráadásul mindezt a saját fegyverével, fogadd el! Sok ilyenben nem lesz részed, erről biztosíthatlak (lásd: amiről Boar is írt)!
Saját fegyvered pedig mint azt már egy jó párszor leírtam, sajnos még néhány HÓNAPIG bizonyosan nem lesz, mivel csak az erkölcsidnek kell egy hét, mire megküldik és hol van még a többi.., de már leírtam ezt sokszor neked, ismételgetni többet nem fogom.
Szóval szerintem menj lőni, barátkozz a kaliberrel és az sem hátrány, ha úgy lövöd azt a szórásképet majd a saját fegyverednél, hogy tudod, mire számíts.  Kacsint  Igen


Én már lezárnám ezt a dolgot, de olvass vissza...

Ezt írta a kollégájának, ...miután " meghívott"

" Wazze! Neked magyarázzam? Barátunk foghat-markolhat igazi puskát, lőhet vele, megszagolhatja, megízlelheti. Lehet, hogy nem is tetszik neki és egy életre lemond a vadászatról! Szerinted ez nem érné meg?"

-..elég önzetlen meghívásnak és barátinak tűnik Mosolyog

Gondolom egy Afrikában használatos kaliberrel lőhettem volna, ami agyonüt, ha nem tudom kezelni, és közröhej tárgyát képezhettem volna...de lehet nem látom jól a hozzáállást...de ettől sem sz@rom össze magam, csak nem értem miért kellett belém kötni...lehet itt nagy arcok ezek az emberek, de nincs senkire sem itt kiírva, hogy ki előtt kell meghunyászkodni.

Mindegy pont a végén  Emelem

Minden papírom egy hónapja bent van...csak a vadász jegy kell, beadom és a következő fogadónap mehetek a szerzésiért (már nem is kell szerzési...csak az első fegyverhez...)
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #293 Dátum: 2012. Január 17. - 11:28:59 »

Én már lezárnám ezt a dolgot, de olvass vissza...

Ezt írta a kollégájának, ...miután " meghívott"

" Wazze! Neked magyarázzam? Barátunk foghat-markolhat igazi puskát, lőhet vele, megszagolhatja, megízlelheti. Lehet, hogy nem is tetszik neki és egy életre lemond a vadászatról! Szerinted ez nem érné meg?"

-..elég önzetlen meghívásnak és barátinak tűnik Mosolyog

Gondolom egy Afrikában használatos kaliberrel lőhettem volna, ami agyonüt, ha nem tudom kezelni, és közröhej tárgyát képezhettem volna...de lehet nem látom jól a hozzáállást...de ettől sem sz@rom össze magam, csak nem értem miért kellett belém kötni...lehet itt nagy arcok ezek az emberek, de nincs senkire sem itt kiírva, hogy ki előtt kell meghunyászkodni.

Mindegy pont a végén  Emelem

Minden papírom egy hónapja bent van...csak a vadász jegy kell, beadom és a következő fogadónap mehetek a szerzésiért (már nem is kell szerzési...csak az első fegyverhez...)


Szerintem rosszul látod, senki sem kötött beléd.
Azt pedig végképp, hogy azért hívott meg, mert Afrika kalibert akart a kezedbe adni és ezzel nevetségessé tenni. Ilyesmi honnan jut az eszedbe?  Röhög Röhög Röhög
30-06-ost adna a kezedbe!

Nem tudom, biztos én vagyok túlságosan lemaradva, de tudomásom szerint az a törvénytervezet még igencsak nincs elfogadva, szerintem ennek még nézz utána.
De, hogy se Te, se más nem fog megszerzésit kapni egy munkanap alatt, abban biztos vagyok! 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #294 Dátum: 2012. Január 17. - 11:33:12 »



Gondolom egy Afrikában használatos kaliberrel lőhettem volna, ami agyonüt, ha nem tudom kezelni, és közröhej tárgyát képezhettem volna...

Na, sanyooo meg az afrika kaliber... Ördög
Légpuska...már csak meleg levegő jön belőle... Röhög Röhög Röhög
Viccet félretéve, ez egy jóindulatú felajánlás volt Sanyooo részéről, amire csöppet paranoidra sikeredett a reakciód...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #295 Dátum: 2012. Január 17. - 11:34:08 »

Na, sanyooo meg az afrika kaliber... Ördög
Légpuska...már csak meleg levegő jön belőle... Röhög Röhög Röhög
Viccet félretéve, ez egy jóindulatú felajánlás volt Sanyooo részéről, amire csöppet paranoidra sikeredett a reakciód...

Csak csöppet?  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #296 Dátum: 2012. Január 17. - 11:34:44 »

Szerintem rosszul látod, senki sem kötött beléd.
Azt pedig végképp, hogy azért hívott meg, mert Afrika kalibert akart a kezedbe adni és ezzel nevetségessé tenni. Ilyesmi honnan jut az eszedbe?  Röhög Röhög Röhög
30-06-ost adna a kezedbe!

Nem tudom, biztos én vagyok túlságosan lemaradva, de tudomásom szerint az a törvénytervezet még igencsak nincs elfogadva, szerintem ennek még nézz utána.
De, hogy se Te, se más nem fog megszerzésit kapni egy munkanap alatt, abban biztos vagyok! 

Akkor biztos rosszul látom...és ismételten én kérek elnézést

Elnézést  Emelem

Nem egy munkanap...egy hét, mivel heti két nap van ügyintézés...de lényegtelen, ebben a vadász idényben,már biztos nem fogok ténylegesen vadászni, Budakeszi lőtér, meg céges tulajdon és hál istennek, napi szinten kitudunk járni (ha van rá keret Mosolyog ) gyakorolni...és minél többet kifogok járni, a saját érdekem is
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #297 Dátum: 2012. Január 17. - 11:38:23 »

Csak csöppet?  Röhög Röhög Röhög
Hát...ehhez Sanyooo-t is ismerni kell...no de ne menjünk a dolgok elébe... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #298 Dátum: 2012. Január 17. - 11:38:36 »

Na, sanyooo meg az afrika kaliber... Ördög
Légpuska...már csak meleg levegő jön belőle... Röhög Röhög Röhög
Viccet félretéve, ez egy jóindulatú felajánlás volt Sanyooo részéről, amire csöppet paranoidra sikeredett a reakciód...

Nos, ha Rólad írnék itt egy barátomnak egy ilyen hozzászólást, te mit reagálnál rá? Mosolyog...ráadásnak, hogy nem is ismerjük egymást...

" Wazze! Neked magyarázzam? Barátunk foghat-markolhat igazi puskát, lőhet vele, megszagolhatja, megízlelheti. Lehet, hogy nem is tetszik neki és egy életre lemond a vadászatról! Szerinted ez nem érné meg?"


-..elég önzetlen meghívásnak és barátinak tűnik Mosolyog

Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #299 Dátum: 2012. Január 17. - 11:39:55 »

Te tényleg nehéz eset vagy!  Okos
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: