Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143340 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #405 Dátum: 2011. December 15. - 19:24:12 »

Szia Pati!

Ne érts félre, csak elmondom, hogy mit tapasztaltam ezzel kapcsolatban.

Egyértelmű, hogy olyan egységnél dolgozol, ami ft centrikus, az életedet ez befolyásolja,  pontosabban így alakítja.
Sokszor elmondtam már - és nagyon örülök, hogy Lajos a múltkor megírta - milyen ember lesz abból aki csak a vadászatnak - ergo egyetlen dolognak - él.

Nem szabad csak egyféle szemszögből hozzáállni a dolgokhoz, semmihez, nem csak a vadászathoz, semmihez sem!

Éppen ezért volt pl. érdemes elacc bikás hsz.-aira odafigyelni, mert sok esetben egy "kívülálló" véleménye akár tükör is lehet.
Ha a kívülálló korrekt, akkor síktükröt tart elénk.
Ha szemétláda akkor görbe tükröt.
Ezt kell kibogozni a hsz.-ból, hogy most ki milyen tükröt rak elénk és ennek függvényében komolyan venni, vagy elküldeni a halál f@szára!!!

Ki kell válogatni, hogy csak a partról akar-e beleugatni az evezésbe, vagy éppen rutinos kajakosról van szó, aki minket 1 pár evezősöket akár kenterbe is vág! Kacsint

Azt sem véletlenül szoktam mondani, ami ugye - akaratom ellenére - szállóigévé vált, hogy ugyi "a figyelmes olvasás csodákra képes!". Kacsint
Ki kell hámozni mi a másik fél mondandója.
Ahhoz persze, hogy megértse az ember rendelkezni kell bizonyos ismérvekkel és felkészültséggel.
Ebben is sokat segít, ha az ember odafigyel azokra is, akik nem kapnak fokozott figyelmet esetleg...de a bötűk között ott rejlik azért az igazság.

Ezért nem fogom én magam sosem elfogadni ősigazságnak sem egyik, sem másik oldal kizárólagos igazságát, mert ilyen nincs.
Könnyű helyzetben van az, akinél nincs vadkár, mert ez írásba vagyon foglalva.
Könnyű helyzetben van az, akinek rengeteg pénze van, mert ki tudja fizetni a sok-sok vadkárt.

...és itt bezárult a kör, mert e két megoldás a fix pont és vége nincs több.

Ezeken kívül már nagyon-nagyon ingatag a mező, nagyon sok türelemre és információra, empátiára van szükség, hogy életben tudj tartani pl. egy emberi közösséget, amit mondjuk nevezhetnek vadásztársaságnak, vagy ft. közösségnek is.
...és akkor a legsúlyosabb dologról nem is beszéltünk...a legmocskosabb dolog amit valaha az ember kitalált...ez pedig a pénz!

Hát csak ennyit akartam írni.  Kacsint
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #406 Dátum: 2011. December 15. - 19:27:17 »

ÁMEN!  Igen Emelem
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #407 Dátum: 2011. December 15. - 20:33:42 »

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #408 Dátum: 2011. December 16. - 14:35:56 »

Húsz év óta szarul kormányolják a dübörgő Nagy Magyar Gazdasági Armadát , köztük a vadászat hajóját is ... !



 Emelem

Hoffi után szabadon :  "Szavazz bárkire a rendszer @ar marad !"
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2011. December 16. - 14:52:37 »


Könnyű helyzetben van az, akinél nincs vadkár, mert ez írásba vagyon foglalva.
Könnyű helyzetben van az, akinek rengeteg pénze van, mert ki tudja fizetni a sok-sok vadkárt.


Hát csak ennyit akartam írni.  Kacsint

Roli ! "Érdekességként" említem meg hogy az irigyelt és az általad is ismert szomszédos VT. nél robbant a túltartott vadlétszámból eredő bomba. Vadkár kb. 38 millió, bevétel 23 millió. A különbözetről most kapták meg a levelet. Minden tagnak 520 ezer Ft.-al kell, kellene beszálni a költségekbe.   Hogy mi lesz ?   Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #410 Dátum: 2011. December 16. - 15:06:01 »

Roli ! "Érdekességként" említem meg hogy az irigyelt és az általad is ismert szomszédos VT. nél robbant a túltartott vadlétszámból eredő bomba. Vadkár kb. 38 millió, bevétel 23 millió. A különbözetről most kapták meg a levelet. Minden tagnak 520 ezer Ft.-al kell, kellene beszálni a költségekbe.   Hogy mi lesz ?   Vállat von Fejvakarás
Stefi!
Ez, ha csak egyszeri eset, akár még meg is tudják oldani! De ez így lesz jövőre és azután is, mert egy év alatt a magas vadlétszámot képtelenség drasztikusan lecsökkenteni!
Borítékolom, hogy a tagság nagy része nem fogja befizetni az összeget, inkább kilép, abbahagyja a vadászatot, esetleg átmegy máshová, ha felveszik. Viszont ott ismét csak igen magas beugróval számolhat és ki garantálja, hogy az új társaságnál nem kell zsebbe nyúlni?
Nekem tehát az a véleményem, hogy most vadásszunk annyit, amennyit a lehetőségeink megengednek, mert lehet, hogy a későbbiekben csak az emlékeinknek élünk!
Nekem is volt régebben három olyan évem, amikor rengeteget dolgoztam és igen kevés idő jutott a vadászatra. Nem kerestem rosszul, de most mégis azt mondom: nem érte meg!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2011. December 16. - 15:30:38 »

Stefi!
 inkább kilép, abbahagyja a vadászatot, 

Robi!

Nem érzed, hogy ez esetleg szándékos volt a "tisztességes" földtulajdonos (vadászok?) részéről?
Szerintem biztos lesz ott pár olyan ember, aki majd "jól megmenti" a társaságot és befizeti a nagy lóvét...
...és míly érdekes a kiesik az is aki azért áldozott volna többet, meg a f@szarági is, aki 3 ft-ért akart vadászni...kurv@sokat.
Én azokat a tisztességeseket sajnálom, akik azért még áldoztak volna egy kicsit rá, de a f@szarágiak miatt nem lehetett.

Az a baj, hogy ez a sors vár(hat) sok más társaságra is.

Sok helyen van az, hogy nem sokkal kellene több tagdíjat fizetni, hogy ne csak átvészeljék az éveket.
Ez azonban sokaknak már nem akaródzik és ez a vége.

Tudok olyan nagyvadas társaságól ahol 24 ezer Ft az éves tagdíj.
...és tudok olyan apróvadasról ahol 100ezer Ft.

Előbbi vegetál, marakodik, zsörtölődik - meg verekedtek is már - utóbbi pedig köszöni szépen jó hangulatban elvadászik, örülnek egymásnak.
Nem adnak el semmit sem, lövik a bakot-tarvadat, nyulat-fácánt, meg az évi 20-25 disznót, 1-2 gímbikát, meg 5-6 tarvadat hozzá.

El lehet dönteni, hogy melyik társaságban lehet jobb.

Elnézést a kifejezésért, de ez a rohadt nagyvad fogja szétmarni a magyar vadásztársadalmat!!!!!
Mintha a szarvason, meg a disznón túl nem lenne semmi...

...és még mi nevezzük magunkat tradícionális vadásztársadalomnak...
Ugyanmár...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #412 Dátum: 2011. December 16. - 15:32:29 »

Stefi!
Ez, ha csak egyszeri eset, akár még meg is tudják oldani! De ez így lesz jövőre és azután is, mert egy év alatt a magas vadlétszámot képtelenség drasztikusan lecsökkenteni!
Borítékolom, hogy a tagság nagy része nem fogja befizetni az összeget, inkább kilép, abbahagyja a vadászatot, esetleg átmegy máshová, ha felveszik. Viszont ott ismét csak igen magas beugróval számolhat és ki garantálja, hogy az új társaságnál nem kell zsebbe nyúlni?
Nekem tehát az a véleményem, hogy most vadásszunk annyit, amennyit a lehetőségeink megengednek, mert lehet, hogy a későbbiekben csak az emlékeinknek élünk!
Nekem is volt régebben három olyan évem, amikor rengeteget dolgoztam és igen kevés idő jutott a vadászatra. Nem kerestem rosszul, de most mégis azt mondom: nem érte meg!
Több dologban egyetértünk ! Sajnos azért sokan nem engedhetik meg hogy kihasználják a meglévő vadászati lehetőségeiket. Hogy holnap is lesz e?  Vállat von
Némi adalék az előzőkhöz. Nagyon jó nagyvadas terület . Ennek megfelelően 1,5 milliós beugróval fel is vettek jópár pénzes tagot. Ezek a tagok már képesek voltak megvenni az addig eladott bikákat is. Tradicionálisan kímélni kell (kellett) a kocákat ! teheneket . Már írtam hogy egyre több 50 -70 szarvasból álló rudlit számoltak meg ,dörzsölték is a  kezüket  lesték "irigy" pillantásainkat. Most helyzet van ! (Még mindig büntetik ha valaki kocát lő !) Szerintem most fog elválni  a @ar a fo@tól. Az újgazdagok befizetik a zsét a régi kispénzű tagok és azok akik nem látnak jövőt a társaságban kihullanak. Kérdés : Ez volt e a cél ? Esetleg ez csak egyszeri dolog. Egyébként a terület egy ismert bankvezér mezőgazdasági érdekeltsége  OOO   .   Kíváncsi vagyok a fejleményekre mert ez egyfajta modelt is képez .   Sam6
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #413 Dátum: 2012. Január 21. - 21:07:40 »

Nesze neked...
Ez ma indult el a "világhálón"...









A k@urva anyját az ilyen városi nyálas kis köcsögöknek...
Kár, hogy nem tudok házzászólni...  Fej a falba Fej a falba
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #414 Dátum: 2012. Január 21. - 21:14:45 »

Még ez is idetartozik...







...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #415 Dátum: 2012. Január 21. - 21:22:09 »

Nesze neked...
Ez ma indult el a "világhálón"...









A k@urva anyját az ilyen városi nyálas kis köcsögöknek...
Kár, hogy nem tudok házzászólni...  Fej a falba Fej a falba

Megbocsáss, de nem értelek. Ez a fotó (már ha igaz) jó fényt vet a vadászokra?  Fejvakarás
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #416 Dátum: 2012. Január 21. - 21:28:09 »

Megbocsáss, de nem értelek. Ez a fotó (már ha igaz) jó fényt vet a vadászokra?  Fejvakarás

Két hajtás - vagy terelés - között a vadászház udvarán hogyan lehetne másképp tárolni a vadat terítékre kerülése előtt?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #417 Dátum: 2012. Január 21. - 21:32:51 »

Két hajtás - vagy terelés - között a vadászház udvarán hogyan lehetne másképp tárolni a vadat terítékre kerülése előtt?
Legalább felügyelettel...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #418 Dátum: 2012. Január 21. - 21:34:11 »

Két hajtás - vagy terelés - között a vadászház udvarán hogyan lehetne másképp tárolni a vadat terítékre kerülése előtt?

Te ott voltál, láttad, hogy másképpen nem lehetett?
Valahogy nekem ez nem "vadászház udvarnak tűnik! A lőtt vadak "tárolása" meg egyenesen vérlázító! Ha ott ez elfogadott a "vadászok" körében, ne csodálkozzanak, ha jövőre nem vadászhatnak!  Nem
Naplózva
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #419 Dátum: 2012. Január 22. - 05:17:05 »

Te ott voltál, láttad, hogy másképpen nem lehetett?
Valahogy nekem ez nem "vadászház udvarnak tűnik! A lőtt vadak "tárolása" meg egyenesen vérlázító! Ha ott ez elfogadott a "vadászok" körében, ne csodálkozzanak, ha jövőre nem vadászhatnak!  Nem

Megerdemelnek,hogy ne vadaszhassanak.

De a foto keszitoje is elmehetne....... mondjuk egy vagohidra,es ott minden nap keszithetne ennel brutalisabb kepeket is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: