Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141704 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #165 Dátum: 2010. November 11. - 15:14:43 »

Mondjuk pl. a vadászjegyem kamarai részét jobb helyen tudnám a vadőr fizetésében, mint a kamarai semmittevők zsebében...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #166 Dátum: 2010. November 11. - 15:19:31 »

Viszont a vad az államé, a vadászattal kapcsolatos szabályozás, igazgatás, annak betartatása szintén.
Fizessen az állam a vaddal kapcsolatos munkákért, fizessen + a társaság a vadászati jog gyakorlásával kapcsolatos tevékenységért. "Fifti-fifti."  Kacsint

Ilyen mentalitás mellett ez nem kivitelezhető. csevegő: « Új üzenet #2883 Dátum: Tegnap - 09:16:36 » Mármint, hogy mindent az adófizetők pénzéből finanszírozzanak, meg a felelősség is az államé legyen... Régen ez működött 90 előtt! 90 előtt nyugodtan rábízhattad az erdőt a vadászokra, volt szelektálás, volt vadászetika, tisztesség, becsület, és kemény büntetések, most nincs! Nézd meg most ki lehet vadász?: Bárki akinek pénze van! Ezért mennek sorra tönkre a vadásztársaságok. A környezetemben olyan emberek vadásznak, akik nem tisztelik a vadat, nem szeretik a természetet, csak egy hobbi számára a "levadászás, gyilkolás", vagy egyszerűen csak húsvadász, vagy trófeavadász, vagy egy sznob újgazdag! Régen ha figyeltek egy aranyérmes bikát és az nyomtalanul eltűnt, mindenkit sorba állítottak, megtalálták a felelőst és megbüntették! Most nem egy aranyérmes bika tűnik el nyomtalanul, büntetlenül, felelős nélkül!

Elnézést kérek a kivételtől, azoknak maximális tisztelet!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #167 Dátum: 2010. November 11. - 15:38:29 »

Elacc, elnézésed kérem, de én úgy érzem, hogy pontosan önmagad gondolatmenetének mondasz ellent az iménti hozzászólásodban!
(Vagy nem jól értem, az is lehet. Fejvakarás)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #168 Dátum: 2010. November 11. - 15:43:46 »

Szia Elacc.
Ezek szerint a rendszerváltás előtt (mikor még az államé volt a vadászati jog és nemzeti kincs volt a vad) akkor jobban működött a rendszer.
Én nem tudom mert 94 óta vadászom csak de még akkor is több tekintélye volt a hivatásos vadászoknak mint most( fent emlitett problémák miatt)
Mindenesetre azt el kellene érni (érdek képviselet,"kamara" lobby) hogy hivatásos személyzet ki kerüljön a Vt munkaadói kötelekéből.Üdv:HSanyi
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #169 Dátum: 2010. November 11. - 15:59:56 »

Melyik rendszer ? 45 után is volt egy  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #170 Dátum: 2010. November 11. - 16:26:06 »

Mondjuk pl. a vadászjegyem kamarai részét jobb helyen tudnám a vadőr fizetésében, mint a kamarai semmittevők zsebében...

Abban is benne lennék, hogy fizessek mondjuk 10.000,- Ft-tal többet a vadászjegyért évente, amiből egy közös alapot hoznak létre a vadőr alkalmazásához / fizetéséhez. 60.000,- érvényes vadászjeggyel rendelkező jáger körül járunk, így évente 600.000.000,- Ft jutna csak erre. De az esetleg plusszos vt.-k-nél is nem a 66 féle adót kéne sarcoltatni, hanem mondjuk a jövedelmük x %-át hozzájárulásként ugyanebbe az alapba, oszt nőne az egyből. (Pl. a most kifizetett munkavállalói járulékaik egy részének megfelelő összeget.)

Ott vagyok meglőve a számolgatásban, hogy nem tudom pontosan országos szinten mekkora a vadőrök létszáma. (ha jól tudom 3000 ha-ként kell egy)  :Mosolyog

Másfelől lehetne munkáltató az illetékes önkormányzat is, sőt tovább megyek, ha már egyszer megvannak, akár a kamarák is. 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #171 Dátum: 2010. November 11. - 16:29:17 »

Ez igaz Sándor, de vadat a hivatásos gondozza, óvja, ha hagyják neki szakszerűen /hiszen ezt tanulta/. Az ezt követő sikeres vadászatból, pedig állambácsi is profitálhat.



 
Ugye ezt Te sem gondolod komolyan?  Szerinted több az igazi elhivatott vadőr mint a jó Vadász?  Szerinted a vadőrök hány százaléka tudna! és akarna! több, jobb munkát végezni több pénzért? Én erősen hajlok a felé, hogy itt is kellene egy reform az oktatásban, és az iskola előtt egy  pályaalkalmassági vizsgálat! De mielőtt kitépnétek az összes hajamat nézzetek körül a saját környezetetekben, hány valóban jó szakembert ismertek?

A vadőrök pénzét akkor sem az állam fizetné, ha közalkalmazottak lennének, hanem a társaságok fizetnék be. Lenne még egy háttér személyzet, több irodista, és semmi nem lenne jobb, csak a fizetésük, az sem számottevően. . Egyébként ha megnézitek a közalkalmazotti bérbesorolást, egy középfokú végzettségű szakmunkás bérétől sem lehet seggre esni.

Ha nagyon őszinték akarunk lenni legalább magunkhoz, akkor azt is be kell látni, hogy a vadőri szakma soha nem tartozott az elismertek közé. Soha, mondom SOHA. Ha olvastok tudhatjátok, hogy háború előtt szinte cselédekkel volt egyenlő. A háború után sem volt még annyi sem, mint egy közepes szakmunkás! Ez a szomorú! Lehet ezt csűrni-csavarni, de ehhez mi magunk járultunk hozzá a legjobban.
Igazán jól dolgozó vadőrök ott vannak, ahol létezik a munka kiadása, és a rendszeres számonkérés! Egyébként szépen lassan ellaposodik a munka, egészen addig, míg a vadőrrel már a területen sem találkozunk. Hány helyen voltatok úgy vadászni napokig, hogy a vadőrrel nem is találkoztatok, a terítéket a vadászok csinálták amíg a vadőr sörözik?
Gyerekkoromban amikor még a vadőrök gyalog jártak, Apám ha leadott egy lövést fogadást lehetett kötni arra, hogy egy órán belül ott az Öreg Hevér!
Azt sem tartom igazi megoldásnak, hogy egy társaság, vállalkozás stb. úgy fizessen bért -még ha az államon keresztül is-egy "alkalmazottjának", hogy nincs joga a munkáját irányítani. Szerintem az lenne az igazi megoldás,ha rendszeresen ellenőriznék (valójában) a vadászatra jogosultak gazdálkodását, ha már a közvagyonnal gazdálkodunk!. Nem egy évben egyszer a "tervtárgyaláson", hanem a helyszínen rendszeresen. A szakembergárda meglenne hozzá! Na őket fizesse az állam!

Nagysas!
Miért fizessen az is akinek még területe sincsen?

 Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #172 Dátum: 2010. November 11. - 16:32:37 »


Nagysas!
Miért fizessen az is akinek még területe sincsen?

 Stoel Stoel Stoel


 Stoel Stoel Stoel

Ugyanaz a jáger a vadászjegyért miért fizet?

Szerva itt csere ott  Igen Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #173 Dátum: 2010. November 11. - 16:39:37 »

Stoel Stoel Stoel

Ugyanaz a jáger a vadászjegyért miért fizet?

Szerva itt csere ott  Igen Ördög

A vadászjegy törvényi alapfeltétel ahhoz, hogy fegyvert tarthass, vadászhass! A tagság nem! Volt idő amikor a tagság is az volt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #174 Dátum: 2010. November 11. - 16:41:45 »

Stoel Stoel Stoel

Ugyanaz a jáger a vadászjegyért miért fizet?

Szerva itt csere ott  Igen Ördög

Ebben igazad van, a terület nélküli vadász is vadászik valahol.
És általában a terület nélküliek vadásztatásához kell a hivatásos személyzet.
Tehát ha valakinek kellene fizetni, akkor mindenkinek.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #175 Dátum: 2010. November 11. - 16:59:06 »

A vadászjegy törvényi alapfeltétel ahhoz, hogy fegyvert tarthass, vadászhass! A tagság nem! Volt idő amikor a tagság is az volt!

Ez igaz. Csak egy ötlet volt, nem több. A vadászjegy ára, évente történő érvényesítésének összege az, amit sem Te, sem más nem lát viszont sehol, leszámítva az évi egy évkönyvet, meg vadásznapot, esetleg vadászbált. Nem a kamarák létét, szükségességét akarom vitatni, jó az, kell az, tudom hogy folyik ott szakmai, érdemi munka. De ha már fizetünk érte, legyen tényleg általános és gyakorlatias célja evégből is, ami szerintem vállalható teher, de ez persze megint csak személyes vélemény.

Másfelől a dolgok jelen állása szerint kizártnak tartom, hogy államunk gondol egyet, és holnaptól alkalmazza az összes vadőrt. Ezt kilobbizni szerintem képtelenség, ugyanakkor tárgyalási alapot adott esetben jelenthet(ne), ha ezért a kívánságért cserébe minden vadászatra jogosult honpolgárunk áldozatot vállal. Ha nem a tagságnak kell eltartania a vadőrt más tagdíjról is beszélhetünk, vagy költhetjük másra is azt a pénzt.   

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #176 Dátum: 2010. November 11. - 17:02:24 »

Szia nagysas!

Hidd el,  értettem az egészet!
Csak megelőztem húsz felháborodott hozzászólást! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #177 Dátum: 2010. November 11. - 17:16:04 »


Szerinted a vadőrök hány százaléka tudna! és akarna! több, jobb munkát végezni több pénzért? Én erősen hajlok a felé, hogy itt is kellene egy reform az oktatásban, és az iskola előtt egy  pályaalkalmassági vizsgálat! De mielőtt kitépnétek az összes hajamat nézzetek körül a saját környezetetekben, hány valóban jó szakembert ismertek?

Nem nekem szólt ugyan a kérdés, de szerintem szinte mindegyik! Amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten! Amíg valaki kiszolgáltatott "kapca" (hogy egy előbbi hozzászólásból idézzek), addig a túlélést keresi, és a 24 órás szolgálatban örül, hogy él. De ha felesküdött állami tisztviselő, akinek általános szabályoknak kell megfelelnie, akkor a szakmai önérzet, igényesség csodákat tehet. (Nem máról holnapra, persze, és kutyából se lesz szalonna! De mindig magvat kell vetni, azzal kezdődik minden.) Értelmes kompromisszumot indíthat meg a társaság elvárásai, és a szakmai szempontok, törvényi előírások, ésszerű vadgazdálkodás között.
Én sok jó szakembert ismerek. És bevallom, most egyikkel se cserélnék.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #178 Dátum: 2010. November 11. - 17:45:37 »


Másfelől a dolgok jelen állása szerint kizártnak tartom, hogy államunk gondol egyet, és holnaptól alkalmazza az összes vadőrt. Ezt kilobbizni szerintem képtelenség, ugyanakkor tárgyalási alapot adott esetben jelenthet(ne),

Ez nagyon valószínű, én is kizártnak tartom a megvalósulást, de "szigorúan elvileg" mit gondolsz erről? A vad, és sok ehhez kapcsolódó feladat az államé!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #179 Dátum: 2010. November 11. - 17:52:57 »

A kérdés mindenkinek szól, és természetesen mindenki válaszolhat! Én legalább is örülök minden építő hozzászólásnak!

Szerencsés ember vagy! Én olyan sokat nem ismerek!
Abban igazad van, hogy vetni kell előbb!

"De ha felesküdött állami tisztviselő, akinek általános szabályoknak kell megfelelnie, akkor a szakmai önérzet, igényesség csodákat tehet"
 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
erre szoktam azt kérdezni: Hány éves vagy királyfi? Ördög

Az utolsó két szó a kérdéses! Csodákat tehet!
De félre a tréfa! Ha nem bíznék a javulásban nem provokálnám itt a vitát! Csak ez is  baromi nehéz kérdés! Én olyan emberek között dolgoztam, akikről Te az idézett mondatban írsz! Felesküdött, állami tisztségviselők, hivatásosok! Tudod hányan szegték (most még többen)  meg az esküt?  
Harminc év alatt volt egy néhány ember a vezetésem alatt. Én azt tapasztaltam, hogy az emberek nagyon nagy része akkor sem tud rendesen dolgozni, ha több pénzt ígértem neki. (Pedig tudták, hogy amit ígérek megadom!)
Ahol nincs ellenőrzés hamar elkanászodik az ember, ha pedig megszokott egy munkastílust nehéz rajta változtatni!! Itt valamit alapjaiban kellene átformálni. Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: