Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141688 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2010. November 11. - 20:01:34 »

Olvasgatom a hsz.-okat és egy dolog jutott eszembe.
Amikor az egészségügyre nem szánnak kellő pénzt, amikor a közbiztonságra nem szánnak kellő pénzt...stb., akkor lát-e valaki esélyt arra, hogy az állam a nyakába vesz egy olyan terhet, hogy a vadőrök fizetését felvállalja?

Más.
Én alapvetően egy nagy dologban látom a klasszikus Vt-ok rákfenéjét.
Ez pedig a generáció különbség.
Ugyanis minden társaságban van minimum 2 csapat, akiknek a vadászattal kapcsolatos elképzelése, célja rohadtul nem ugyanaz.
Vannak azok akik 3 Ft-ért szeretnének vadászni mindenre - mint ezelőtt 30 évvel - és vannak azok, akik áldoznának azért valamelyest többet is erre, de a közgyűléseken nem nagyon lehet átvinni a tagdíjemelést, mert a másik csapat leszavazza.
Ezért aztán hosszú évekig megy a vegetálás a napról napra élés, ennek vagyunk jelenleg szerintem a végkifejletében.
Szerintem a ciklus végéig jópár Vt be fog bukni, de hogy a következő ciklusnál már csak azok fognak fennmaradni, ahol a tagság feléri ésszel, hogy minimum a vadőr bekerülési költségét a tagdíjnak fedeznie kell, legyen szó nagyvadas, vagy apróvadas területről.
A területbérlet, vadkár pedig egy reális - és a tagság vadászati lehetőségeit nem veszélyeztető!!! - vadásztatással megoldható.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #181 Dátum: 2010. November 11. - 20:24:35 »


Amikor az egészségügyre nem szánnak kellő pénzt, amikor a közbiztonságra nem szánnak kellő pénzt...stb., akkor lát-e valaki esélyt arra, hogy az állam a nyakába vesz egy olyan terhet, hogy a vadőrök fizetését felvállalja?

A válasz: NEM! Esélyt nem. A kérdés merőben hipotetikus. De, mint említettem, gondolkodni, eszmét cserélni, felvetni valamit nem kerül semmibe.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #182 Dátum: 2010. November 11. - 20:29:18 »


Ugye ezt Te sem gondolod komolyan?  Szerinted több az igazi elhivatott vadőr mint a jó Vadász?  Szerinted a vadőrök hány százaléka tudna! és akarna! több, jobb munkát végezni több pénzért? Én erősen hajlok a felé, hogy itt is kellene egy reform az oktatásban, és az iskola előtt egy  pályaalkalmassági vizsgálat! De mielőtt kitépnétek az összes hajamat nézzetek körül a saját környezetetekben, hány valóban jó szakembert ismertek?

A vadőrök pénzét akkor sem az állam fizetné, ha közalkalmazottak lennének, hanem a társaságok fizetnék be. Lenne még egy háttér személyzet, több irodista, és semmi nem lenne jobb, csak a fizetésük, az sem számottevően. . Egyébként ha megnézitek a közalkalmazotti bérbesorolást, egy középfokú végzettségű szakmunkás bérétől sem lehet seggre esni.

Ha nagyon őszinték akarunk lenni legalább magunkhoz, akkor azt is be kell látni, hogy a vadőri szakma soha nem tartozott az elismertek közé. Soha, mondom SOHA. Ha olvastok tudhatjátok, hogy háború előtt szinte cselédekkel volt egyenlő. A háború után sem volt még annyi sem, mint egy közepes szakmunkás! Ez a szomorú! Lehet ezt csűrni-csavarni, de ehhez mi magunk járultunk hozzá a legjobban.
Igazán jól dolgozó vadőrök ott vannak, ahol létezik a munka kiadása, és a rendszeres számonkérés! Egyébként szépen lassan ellaposodik a munka, egészen addig, míg a vadőrrel már a területen sem találkozunk. Hány helyen voltatok úgy vadászni napokig, hogy a vadőrrel nem is találkoztatok, a terítéket a vadászok csinálták amíg a vadőr sörözik?
Gyerekkoromban amikor még a vadőrök gyalog jártak, Apám ha leadott egy lövést fogadást lehetett kötni arra, hogy egy órán belül ott az Öreg Hevér!
Azt sem tartom igazi megoldásnak, hogy egy társaság, vállalkozás stb. úgy fizessen bért -még ha az államon keresztül is-egy "alkalmazottjának", hogy nincs joga a munkáját irányítani. Szerintem az lenne az igazi megoldás,ha rendszeresen ellenőriznék (valójában) a vadászatra jogosultak gazdálkodását, ha már a közvagyonnal gazdálkodunk!. Nem egy évben egyszer a "tervtárgyaláson", hanem a helyszínen rendszeresen. A szakembergárda meglenne hozzá! Na őket fizesse az állam!


Üdvözöllek!

Igen erre gondoltam én is! Létre kellene hozni egy országos ellenőrző csoportot, amit az állam finanszíroz! Ezek az ellenőrző bizottsági emberek, természetesen megfelelő szakmai és megbízható erkölcsi háttérrel rendelkeznek, és területenként ellenőriznék a vadásztársaságok, gazdasági, és vadgazdálkodási tevékenységét! Persze ezt így kimondani egyszerű, de mégis úgy gondolom, hogy megvalósítható, és ami még fontosabb szerintem szükség van erre az intézkedésre ahhoz, hogy a szakadékba zuhanást megakadályozzuk.  (((Miért mondom ezt?, mert minél jobban szorul egy vadásztársaság nyakán a hurok annál több a szabálytalanság én ezt tapasztalom.))) Tudom ez nem lenne olcsó mulatság! Viszont azt mindenkinek felkell ismerni, hogy itt nagy a fejetlenség, pedig a magyar vadászat hagyományait megkell őriznünk, tovább kell vinnünk, és az innen beáramló összegek is jelentősek lehetnek, ha megfelelő az ágazat működése, ezért ez a kiadás, bizonyos idő után megtérülne, a vadásztársadalom becsülete is helyre állhatna. (((Erről fontos volna meggyőzni a parlamentbe felszólalni, indítványozni tudó embereket, hiszen ez egy ország érdeke!!!))))Persze aki tiszta, aki szakmailag jól végzi a dolgát, annak semmitől nem kellene tartania!
A vadőrökről és az ellenőrzésükről annyit, hogy én fotósként nagyon sokat járom a természetet, de kereken három évnek kellett ahhoz eltelni, hogy a lakóhelyem környéki "újonnan beiktatott" vadőrrel összefussak... Ok elismerem, sok a dolga, "de akkor nem kell egyetlen utcaseprőre bízni az M7-es karbantartását" A szakmailag gyengén szereplő embereknek pedig valóban "pályaalkalmassági vizsgát kellene tenni" A helyi felügyelő bizottsági tagok megválasztásánál is sok szempontot mérlegelni kellene, az összeférhetetlenséggel kapcsolatban is, meg azt megakadályozni, hogy barát ellenőrizzen barátot, mert annak végképp semmi értelme, szóval államilag ellenőrizni minden területet! Tudom senkinek nem szimpatikus amit most ide írok, de én nagy ellenőrzéseket tartanék, és a nem megfelelő magatartással szemben büntetéseket alkalmaznék. Persze itt lehet pénzbüntetés is, amit visszalehetne fordítani a vadásztársaság működésére, de a "szarvas" hibákért, természetesen nagyobb szankciókat kellene alkalmazni. Az illetőt végleg eltiltani a vadászathoz kapcsolódó minden tevékenységtől és helyette egy alkalmas személyt választani. Persze errefelé sokan panaszkodtak hogy "hát nem lehet elkapni, csak ha tetten éred..." Vannak a tettenérésnek különböző lehetőségei, például egy éjjellátó (infra) mozgásdetektoros kamera, amit bárhová föllehet szerelni! Persze tudom ezek nem olcsó dolgok, de a problémákat nem lehet megoldani befektetés nélkül! Ami véleményem szerint, megtérül, ha nem is rövid időn belül, de hosszú távon mindenképpen! A vadászok körében elterjedt, hogy rablógazdálkodás folyik az országban. Nagyon sokan nem érzik a felelősségüket, nincsenek szankciók, nincsenek ellenőrzések, úgy érzik, azt tesznek a területeken amit akarnak. Sokan nem úgy gondolják, hogy az államé, az országé a vad, hanem egyenesen úgy gondolják a vad az övék! Olyan vadászmesterről is tudok, akit kirúgtak a vadásztársaságtól, de egyszerűen nem tudják kitiltani a területről, nem tudnak tenni ellene! A mái napig kijár vadászni, és hűtőkocsi jár a házához! Nem lehet tetten érni, pedig olyan vadászlest, szórót is találtak ami köré még hurkok is voltak rakva... Az ilyen embereket elkell kapni és börtönbe kell zárni, ne károsítsák a vadásztársaságot, az országot, és ne rontsák a vadásztársadalom hírnevét! Az ilyen történetet, még leírni is szégyen, de elkell mondani ahhoz, hogy mindenki értse, miért tartunk most itt! Szóval kemény ellenőrzések, kemény szankciók az ország egész területén! Korrupciót felszámolni a vadászatban is!
Naplózva

" There is good out there "
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #183 Dátum: 2010. November 11. - 20:30:12 »

Olvasgatom a hsz.-okat és egy dolog jutott eszembe.
Amikor az egészségügyre nem szánnak kellő pénzt, amikor a közbiztonságra nem szánnak kellő pénzt...stb., akkor lát-e valaki esélyt arra, hogy az állam a nyakába vesz egy olyan terhet, hogy a vadőrök fizetését felvállalja?


Nem. Ezért írtam ötlet gyanánt, amit.  Vigyorog

Én alapvetően egy nagy dologban látom a klasszikus Vt-ok rákfenéjét.
Ez pedig a generáció különbség.
Ugyanis minden társaságban van minimum 2 csapat, akiknek a vadászattal kapcsolatos elképzelése, célja rohadtul nem ugyanaz.
Vannak azok akik 3 Ft-ért szeretnének vadászni mindenre - mint ezelőtt 30 évvel - és vannak azok, akik áldoznának azért valamelyest többet is erre, de a közgyűléseken nem nagyon lehet átvinni a tagdíjemelést, mert a másik csapat leszavazza.
Ezért aztán hosszú évekig megy a vegetálás a napról napra élés, ennek vagyunk jelenleg szerintem a végkifejletében.
Szerintem a ciklus végéig jópár Vt be fog bukni, de hogy a következő ciklusnál már csak azok fognak fennmaradni, ahol a tagság feléri ésszel, hogy minimum a vadőr bekerülési költségét a tagdíjnak fedeznie kell, legyen szó nagyvadas, vagy apróvadas területről.
A területbérlet, vadkár pedig egy reális - és a tagság vadászati lehetőségeit nem veszélyeztető!!! - vadásztatással megoldható.

Valamilyen szinten mindkét oldalnak igaza van, és érthető is az álláspontjuk. De némi kompromisszummal - ami sajnos tényleg a legtöbbször hiánycikk -  ezért is lehetne tenni. Akit többet ad, kapjon többet is. Habár ez is csak íróasztal mellőli okoskodás.  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #184 Dátum: 2010. November 11. - 20:45:59 »

Szia Wetzlar! Emelem

Már ne is haragudj, de ez egyáltalán nem korfüggő, és egyáltalán nem mindenütt van így!
Valóban vannak a vadásztársaságoknál ellentétek, de legritkább esetben  a kor miatt!
Szerintem a vadásztársaságok nagy többségében már  azok vadásznak akik vagy a rendszerváltást megelőző években, akkoriban, vagy utána lettek vadászok! Az a pár "Öreg" pedig nem tudna megszavazni a "fiatalok" nélkül semmit! A mi társaságunkban legalább is azok vannak többségben akik még  húsz éve sem vadásznak, mégis nehéz minden ilyesmit átverni.
Inkább az a hozzáállás, hogy régen az öregek mindent hazavittek ingyen, most rajtunk a sor!! Ez már más kor!
Azt sem szabad elfelejteni, hogy az embereknek egyre kevesebb jut a "szórakozásra" és semmiért nem akarnak többet fizetni. Nem véletlenül panganak az üdülők, a sportpályák, az autó szervizek/ ügynökségek, éttermek stb!
Aki pedig hajlandó többet fizetni az olyan privilégiumokat akar magának amit szerintem sehol sem néznek jó szemmel, és normálisésszel el sem fogadnak.
 Egy közepes apróvadas terület évi  kiadása  5 Millió Forint körül van. ha ezt elosztom a taglétszámokkal akkor fejenként havonta tizenöt-húszezer forintot kellene fizetni tagdíjként! Ugyan hány társaságnál szavaznák ezt meg? Te ki tudnád fizetni ?

 Wave


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #185 Dátum: 2010. November 11. - 21:07:46 »

Szervusz elaccc!

Nagyon sok dologban egyetértünk.
Még húsz évvel ezelőtt minden választási ciklusban (vadásztársasági választás) volt egy átfogó vizsgálat a társaságoknál. Pest megyében ahol a legtöbb társaság volt,és talán ma is van, még gyakrabban is, pedig egyszerre csak egy társaságot vizsgáltak!  Ezen részt vett az adóhatóság, a megyei vadászati felügyelet, egy állami hajjakend,(aki általában valami jogász volt) és két-három napig kirázták az Ib-t a gatyájából! Átnéztek minden jegyzőkönyvet, kimutatást, vadfelhasználást, stb. Feltettek kérdéseket a vadászatok levezetésével, a vadgazdálkodással kapcsolatosan, és nagyon hamar rájöttek, ha nem mondtunk igazat, mert általában nem egyszerre beszélgettek mindenkivel! Ha javítható hibát találtak megúsztuk figyelmeztetéssel, kisebb pénzbírsággal, de ha komoly gond volt felfüggesztették/feloszlatták a társaságot.
Meg is gondolta mindenki, hogy elvállaljon egy tisztséget csak azért, hogy elmondhassa ő az elnök, titkár, ...stb!
Most van un. ügyészségi ellenőrzés, de én az elmúlt tízen évben csak egy ilyenről tudok a környezetemben! Nálunk biztosan nem volt tizenöt éve semmi! Loptak is, sikkasztottak is rendesen!
Valami normális Kontról igen is kellene! A szakembereink megvannak hozzá!
De ezekhez azt is hozzá kell tenni, hogy egy vadásztársaság irányítását, vezetését teljes anyagi-büntetőjogi felelősséggel már társadalmi munkában ellátni nem igen lehet!  Vállat von

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #186 Dátum: 2010. November 11. - 21:48:14 »

Jogilag most is megvan a felügyelet.
A vadászati szakmai felügyeletet a megyei vadászati hatóság, a törvényességi felügyeletet az ügyészség, az adóügyek felettit meg az Apeh gyakorolja. A társadalmi civil kontrollt pedig a földtulajdonosi közösség, ill. a gyakorlatban annak képviselője. Hatóságilag végülis nem állunk rosszul, az egy más kérdés, hogy mindannyian mással vannak elfoglalva, mint a mi ellenőrzésünkkel.

Ez a "jól megfizetem-jól dolgozik" szemlélet az én tapasztalatom szerint sem áll. Nagyon ritka a belsőleg motivált ember, a dolgozók zömét sajnos folyamatosan rugdosni és ellenőrizni kell, különben elkutyálkodnak. Tudok olyan munkahelyről, ahol a traktoros éves átlagban bruttó 3 millát keres. Mit gondoltok, mennyivel jobban figyel oda a gépére, mennyivel kevesebb gázolajat lop, mint a szomszéd társaságnál dolgozó kollégája, aki minimálbérért robotol napi 12-14 órát?
Emlékeztek Hofira?
 - Tud úszni?
 - Nem!
 - És ha jól megfizetem?
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #187 Dátum: 2010. November 12. - 08:19:50 »


De ezekhez azt is hozzá kell tenni, hogy egy vadásztársaság irányítását, vezetését teljes anyagi-büntetőjogi felelősséggel már társadalmi munkában ellátni nem igen lehet!  Vállat von



Én úgy gondolom, azt látom, tapasztalom, hogy azok a felelős emberek akik egy vadásztársaságot irányítanak, vezetnek, magyarországi viszonylatokban egzisztenciálisan, a felső harmadban helyezkednek el. (((Arra gondolok, hogy általában ezt a tevékenységüket inkább csak kiegészítő, hobbi munkaként végzik, (a többi mellett) az "érdemi" munka inkább a beosztottaké...))) Remélem, legalábbis bízom benne, hogy az ilyen felelősséggel ellátott emberek zöme, sokkal jobban szereti a természetet, az állatokat, a vadászatot, a vadászatot körbe lengő varázslatos szertartásokat, élményeket, mint a pénzt, és nem okoz számukra elviselhetetlen lelki, és anyagi terhet, ha mondjuk egy évig ebből az ágazatból nem gyarapíthatják, így is jelentős vagyonukat... Ez az Ő érdekük is volna, hiszen egy később (az ellenőrzések hatására) jól működő társaság profitjából ők részesülhetnek nagyobb mértékben.   Emelem
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #188 Dátum: 2010. November 12. - 08:30:45 »

Én úgy gondolom, azt látom, tapasztalom, hogy azok a felelős emberek akik egy vadásztársaságot irányítanak, vezetnek, magyarországi viszonylatokban egzisztenciálisan, a felső harmadban helyezkednek el. (((Arra gondolok, hogy általában ezt a tevékenységüket inkább csak kiegészítő, hobbi munkaként végzik, (a többi mellett) az "érdemi" munka inkább a beosztottaké...))) Remélem, legalábbis bízom benne, hogy az ilyen felelősséggel ellátott emberek zöme, sokkal jobban szereti a természetet, az állatokat, a vadászatot, a vadászatot körbe lengő varázslatos szertartásokat, élményeket, mint a pénzt, és nem okoz számukra elviselhetetlen lelki, és anyagi terhet, ha mondjuk egy évig ebből az ágazatból nem gyarapíthatják, így is jelentős vagyonukat... Ez az Ő érdekük is volna, hiszen egy később (az ellenőrzések hatására) jól működő társaság profitjából ők részesülhetnek nagyobb mértékben.   Emelem

Sajnos az ember nem ilyen, tisztelet a nem kevés kivételnek.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #189 Dátum: 2010. November 12. - 09:31:28 »

Csak néhány észrevétel:

-ellenőrző-eljáró hatóság van bőven most is. Ha ténylegesen akarnának rendet tenni, most is megvan hozzá minden feltétel.
-Wetzlarnak igaza van annyiban, hogy a generációk között is van feszültség. Nem is feltétlenül a fizetés miatt (fizetni senki sem szeret Kacsint), nálunk inkább amiatt, hogy az "öregek" vadászni nagyon keveset járnak, aki meg a fiatalabbak közül kicsit eredményesebben csinálja, azt hamar kikezdik. Jó, persze amikor fel van szabadítva a bika vagy a bak vadászat, akkor kettőt kell lapozni, hogy találj egy üres helyet a beírókönyvben, mert hirtelen mindenki rájön hogy ő vt tag - amikor meg vadkározni kell, akkor oldalakon keresztül ugyanazt a 2-3 nevet látod...
-hogy '90 előtt nem loptak? Hát ez:   Nyihi Nyihi Nyihi  Az "egyet magadnak, egyet a Mavadnak" mondás vajon mikor született?
- vt vezetők; a közvetlen közelünkben 2 vt-nél váltották le a vezérkart, (az egyiknél már kétszer)  mert a vadásztatásból származó bevétel nem feltétlenül a közös kasszába csordogált be, és valahogy kiderült a mutatvány. Nem hinném hogy országos viszonylatban ilyen csak Tolnában fordult elő...

stb stb....
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #190 Dátum: 2010. November 12. - 11:13:08 »

jan !
Ha nem haragszol, pontosítanék : "Egyet a MAVAD-nak, kettőt magadnak !"...! Nyihi
Ma sem jobb a helyzet.
 Én  csak ámulok, hogy milyen ügyesek ezek a mai, harminc év körüli erdész-vadász gyerekek...! Már a második nagy házat építik abból a netto 85 ezres fizetésből ----- és még Afrikában is voltak vadászni!!! Csak megéri erdésznek menni ! Nyihi
Hálás az erdő... A ház nagyobbik részét a fa adja, csak a tető, a kerítés, meg a fürdőszoba készül szarvasból !!! Nyihi Nyihi
 
Az érem másik oldala - "Nyomtató lónak nem kötik be a száját.", meg a 85 ezer is gyalázat...! Ördög
 Emelem
( Ez nem a VT-okról szól, --- azok gazdálkodása(?) és tagi "diverzitása" Nyihi, ugyanis kritikán aluli ! )
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #191 Dátum: 2010. November 12. - 14:38:15 »

Csak néhány észrevétel:

-ellenőrző-eljáró hatóság van bőven most is. Ha ténylegesen akarnának rendet tenni, most is megvan hozzá minden feltétel.
-Wetzlarnak igaza van annyiban, hogy a generációk között is van feszültség. Nem is feltétlenül a fizetés miatt (fizetni senki sem szeret Kacsint), nálunk inkább amiatt, hogy az "öregek" vadászni nagyon keveset járnak, aki meg a fiatalabbak közül kicsit eredményesebben csinálja, azt hamar kikezdik. Jó, persze amikor fel van szabadítva a bika vagy a bak vadászat, akkor kettőt kell lapozni, hogy találj egy üres helyet a beírókönyvben, mert hirtelen mindenki rájön hogy ő vt tag - amikor meg vadkározni kell, akkor oldalakon keresztül ugyanazt a 2-3 nevet látod...
-hogy '90 előtt nem loptak? Hát ez:   Nyihi Nyihi Nyihi  Az "egyet magadnak, egyet a Mavadnak" mondás vajon mikor született?
- vt vezetők; a közvetlen közelünkben 2 vt-nél váltották le a vezérkart, (az egyiknél már kétszer)  mert a vadásztatásból származó bevétel nem feltétlenül a közös kasszába csordogált be, és valahogy kiderült a mutatvány. Nem hinném hogy országos viszonylatban ilyen csak Tolnában fordult elő...

stb stb....

Ellenőrző hatóság van bőven, egyetértünk, csak most mondod, hogy minek?, nem működnek megfelelően, de ezt a mostani áldatlan helyzet bizonyítja!!! Hát majd a gyermekeit, rokonait, barátait ellenőrzi, meg bünteti??? azokat is felkell számolni, és újakat kell helyettük, akik nem korrumpálhatók, nem szakmai dilettánsok és tisztességesek, becsületesen végzik a munkájukat! Vannak még itt a fórumon is olyan emberek akik erre a felelősségteljes feladatra alkalmasak volnának, tapasztaltak és tényleg tenni is akarnak!!!
Igen 90 előtt is loptak, és az csak egy illúzió, hogy itt majd 10 millió ember becsületes állampolgár lesz, messze nem erről beszéltem. Egyébként csak azt szeretném még hozzátenni, hogy Édesapám 45 évet dolgozott egy nagy állami vállalatnál, mint hegesztőtechnikus, és lakatos, de nyugdíjazásakor egy darab gyári szerszámot nem találtál volna itthon!!! Viszont a kollégáihoz ha elmégy a nagy részüknél műhely van berendezve volt állami szerszámokból, gépekből... Szóval akkor is voltak etikátlan, sunyi emberek, csak az a baj, hogy most gátlástalanul csinálják azok akik a tűz közelébe kerültek, és senkire, semmire nincsenek tekintettel, csak a vagyonuk gyarapodjon! Gátlástalanul harácsolnak és ez már a szenvedélyükké vált, és ezáltal befolyásos körökbe is beférkőztek!!! Na ezeket az embereket szeretném én ha kiszűrnék az újonnan alakult ellenőrző bizottság emberei, és az igazságszolgáltatás felügyelete mellett, más hűvösebb éghajlatra vezényelnék őket. (Alaszka a rénszarvasok gondozása...)

Hosszú évek óta ma délelőtt megvásároltam a NIMRÓD (2010-11.) Novemberi számát és nem csalódtam, az újság színvonal emelkedett aminek rettentően örülök. Remélem ez a vadászatra is elmondható lesz a közeljövőben. Mindenkinek ajánlom ezt a számot, a trófeaszemlék is nagyon érdekesek, és van benne egy pár izgalmas vadásztörténet is képekkel illusztrálva. Én egy cikket emelnék ki belőle, ami olvasása után megdobbant a szívem és felcsillant egy pici reménysugár:



Én a magam nevében, ezúton is megköszönöm a cikket Pechtol János Úrnak! Most már a  tettek következzenek!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #192 Dátum: 2010. November 12. - 15:11:41 »

jan !
Ha nem haragszol, pontosítanék : "Egyet a MAVAD-nak, kettőt magadnak !"...! Nyihi
Ma sem jobb a helyzet.
 Én  csak ámulok, hogy milyen ügyesek ezek a mai, harminc év körüli erdész-vadász gyerekek...! Már a második nagy házat építik abból a netto 85 ezres fizetésből ----- és még Afrikában is voltak vadászni!!! Csak megéri erdésznek menni ! Nyihi
Hálás az erdő... A ház nagyobbik részét a fa adja, csak a tető, a kerítés, meg a fürdőszoba készül szarvasból !!! Nyihi Nyihi
Az érem másik oldala - "Nyomtató lónak nem kötik be a száját.", meg a 85 ezer is gyalázat...! Ördög
 Emelem
( Ez nem a VT-okról szól, --- azok gazdálkodása(?) és tagi "diverzitása" Nyihi, ugyanis kritikán aluli ! )

Nos, ha ez vigasztal, én szolgálati lakásban lakom, és nincs két nagy ház, csak egy kicsi. 97-98-ban két évig nyomtam Ausztriában segédmunkásként, hogy ki tudjam fizetni.

Egzotikus helyeken viszont tényleg vadásztam, a legmesszebbi ahová eljutottam: Pusztavacs. (173 km háztól házig) Kacsint

Egyébként amit írsz, az létező dolog, de nem általános.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2010. November 12. - 15:25:11 »

Szia Wetzlar! Emelem

Már ne is haragudj, de ez egyáltalán nem korfüggő, és egyáltalán nem mindenütt van így!
Valóban vannak a vadásztársaságoknál ellentétek, de legritkább esetben  a kor miatt!
Szerintem a vadásztársaságok nagy többségében már  azok vadásznak akik vagy a rendszerváltást megelőző években, akkoriban, vagy utána lettek vadászok! Az a pár "Öreg" pedig nem tudna megszavazni a "fiatalok" nélkül semmit! A mi társaságunkban legalább is azok vannak többségben akik még  húsz éve sem vadásznak, mégis nehéz minden ilyesmit átverni.
Inkább az a hozzáállás, hogy régen az öregek mindent hazavittek ingyen, most rajtunk a sor!! Ez már más kor!
Azt sem szabad elfelejteni, hogy az embereknek egyre kevesebb jut a "szórakozásra" és semmiért nem akarnak többet fizetni. Nem véletlenül panganak az üdülők, a sportpályák, az autó szervizek/ ügynökségek, éttermek stb!
Aki pedig hajlandó többet fizetni az olyan privilégiumokat akar magának amit szerintem sehol sem néznek jó szemmel, és normálisésszel el sem fogadnak.
 Egy közepes apróvadas terület évi  kiadása  5 Millió Forint körül van. ha ezt elosztom a taglétszámokkal akkor fejenként havonta tizenöt-húszezer forintot kellene fizetni tagdíjként! Ugyan hány társaságnál szavaznák ezt meg? Te ki tudnád fizetni ?

 Wave

Szia Attila!  Emelem

Ha általánosítást vélsz felfedezni, akkor elnézést.
Sajnos felénk pedig bizony ez a tendencia.

A számokkal nem nagyon értek egyet.
Én nem az összköltséget várnám el a tagdíjból, hanem a vadőr költségét.
Már nincsenek a nagy 20ezer ha-os területek, így egy átlag 4000-5000 ha-os vadászterület vadőri költsége megáll 2 millió Ft-ban. (mindenki tudja, hogy ez megoldható, ne legyünk álszentek, mert "hivatalosan" 5 millió Ft az egy 6000-8000 ha-os terület vadőreinek éves bére, ahol viszont már a lehetőség is több.)
Erre vannak mondjuk 30-an, vadkár szinte semmi.
Minden társaságnak megvannak a kapcsolataik, tört szemre, léhára...stb.-re, így a takarmányköltségeket is lehet csökkenteni, de akár egy minimális bakvadászattal - vagy amire a VT gondol - a tagoknak is jó lehetőségeik maradnának.
...és akkor máris nem 10-20ezreket kell havonta fizetni, mert azt én sem bírnám.
Sajnos azt tudomásul kell venni, hogy ez van, manapság nem lehet évi 120,-Ft-ért tagságot fenntartani.
Ha meg van ahol mg 10-20ezer ha-os apróvadas területek vannak, ott meg van bevételi forrás a bakból, tarvadból és nyúlból, vagy vízivadból.

Én azt gondolom ebben a kérdésben mindenki erősen "sterilen" számolja a pénzt, a költségeket, holott egy jó közösségben ezekből jócskán lehet spórolni.
Lehet dobálózni a milliókkal, de egy jó közösség ki tudja alakítani magának azt az életteret, ahol jut is marad is.
A hangsúly a jó közösségen van...na ebből van kevés.

Ahhoz a véleményemhez pedig tartom magam, hogy a generációk közötti különbözőségnek igenis van szerepe ebben a kérdésben, mert ezt már sok helyen járva tapasztaltam.
Biztosan van olyan ahol nem így van, de én az esetek 80%-ában ezt tapasztalom.

Azt kell eldönteni a tagságoknak, hogy akarnak-e együtt vadászni, vagy sem.
Amíg ez nincs tisztába rakva ugyanez a vegetálás fog menni addig, amíg be nem dől a dolog.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #194 Dátum: 2010. November 12. - 16:02:48 »

Egyébként amit írsz, az létező dolog, de nem általános.
  Vigyorog Vigyorog Persze, hogy nem általános ! Mindig csak ott van, ahol éppen járok...!  Ördög Vigyorog
A napokban volt a Vértesben egyik erdészet által, a bérlőnek rendezett disznóhajtás . Esett egy szarvastehén, meg egy 60 centis muflonkos . Disznó egy darab sem...!   Ördög
A "minimális befektetéssel, maximális hasznot", szinte jelszó lett az erdészeteknél !
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: