Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 141685 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #300 Dátum: 2011. Június 13. - 23:44:15 »

Üdv Roland!

Lehet hogy igazad van, és én "bentről" egy torz képet látok az egészről, de szerintem "kívülről" sem lehet teljesebb képet látni, legfeljebb másképpen torzat. Az igazság meg valahol a kettő között lehet, mint általában lenni szokott.

Írok privátot.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2011. Június 14. - 16:53:21 »

Üdv Roland!

Lehet hogy igazad van, és én "bentről" egy torz képet látok az egészről, de szerintem "kívülről" sem lehet teljesebb képet látni, legfeljebb másképpen torzat. Az igazság meg valahol a kettő között lehet, mint általában lenni szokott.


Ámmen!  Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #302 Dátum: 2011. Június 25. - 15:34:44 »

"Udv!

Mar egy ideje olvasom a topickot,de mindig csak a sirankozast latom,hogy miliosak a vadkarok. Szerintem nem a vad lelovesevel kellene megelozni a vadkart. Azt a sokszazezer forintot amit kifizetnek vadkarra,ra kene forditani valami hatekonyabb vedelemre (villanypasztor,mozgaserzekelovel elletott fenyszoro,vagy hang kelto keszulek) es ezt csak egyszer kene megvenni,mig a vadkarfizetes minden evben ismetlodik. Persze ez csak az en velemenyem."

Szia Optica2! Emelem

Ez is egy  megoldás lenne!
Lenne, ha megérné a másnap reggelt! Röhög
Szerintem még az drótok kihúzásának a végére sem érnénk, az elejét már bontanák! Fejvakarás
Gondold el hány napig maradna meg, ha még a vasúti átjárók jelzőberendezéseiből is kilopják az akkumulátorokat, vagy az utak melletti jelzők napelemeit is leszerelik! Sajnos!
Nálunk két éve, lángvágóval egy éjjel lelopták a csatornák hídjairól a vaskorlátot, a  zsilipeket , az út menti oszlopokat stb.
Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2011. Június 25. - 15:39:55 »

"Nálunk két éve, lángvágóval egy éjjel lelopták a csatornák hídjairól a vaskorlátot, a  zsilipeket , az út menti oszlopokat stb. "

Attila! Ezt az "állapotot" meg lehetne szüntetni, ha akarnák, és még pénzbe sem kerülne! Te tudod legjobban!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #304 Dátum: 2011. Június 25. - 19:48:18 »

Ezt az "állapotot" meg lehetne szüntetni, ha akarnák, és még pénzbe sem kerülne!
Üdv Emelem!
Meg is lehet.
Az elmúlt 2 évben nem kellett rendőrségre vinni egyetlen villanypásztorral kapcsolatos lopási ügyet sem.
Pedig a 3 szabad területen gazdálkodó erdészetünknél kb. 100 Km nyomvonalon van kerítés. A 2 szálastól a 8 szálasig.
Hogy mivel tudtuk ezt elérni?
A hivatásos vadászaink a dolgukkal foglalkoznak, vagyis hajnalban és este a területet járják.
Összefogtunk a gazdákkal, számukra is előnyös megállapodásokat kötve arra az esetre, ha részt vesznek a villanypásztor telepítésben, karbantartásban, őrzésben.
Felszámoltuk a "fertőzött" területeken a csábító napelemes és akkumulátoros készülékeket, kizárólag hálózati készüléket használunk és gerincvezetéken juttatjuk el a szükséges feszültséget
a helyszínre. A kiépítése persze többlet költség, de csak addig amíg kiderül, hogy évente több 100ezer Ft marad meg a lopások hiánya miatt.
Aztán a "megoldás" részét képezte egyfajta presszió azon réteg irányába, akik rendszeresen lopták előtte a mi tulajdonunkat Nyihi.
Akinek egyszer "elmagyarázta" a biztonsági szolgálatunk valamely munkatársa, hogy erősen helytelen dolgot művel és "szépen megkérte", hogy hagyjon fel ezzzel a tevékenységgel, az kivétel nélkül mind bölcsen belátta, hogy a szép szónak bizony van ereje Tasli.
Nem megy máshogy.
Így elértük, hogy a 28e ha-on évente kifizetünk 12-20 millió Ft. vadkártérítést, emellett 40-60 milliót költünk védelemre. Évente max. 1 peres ügyünk van, a gazdálkodók mind elégedettek azzal, amit a védelem érdekében teszünk és ahogyan kártalanítjuk őket. Okos párbeszéd kérdése az egész.
Ha ezt nem tennénk, éves szinten a vadkártérítésünk összege elérhetné, de akár jelentősen meg is haladhatná a 100 millió Ft-ot. Az pedig tönkre tenné a céget.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #305 Dátum: 2011. Június 25. - 21:08:27 »

A vadásztársaságunktól két hete lopták el az ötödik villanypásztor jeladót két év alatt.
Az enyém tavaly óta szinte mindennap kint van, tavaly és most kukoricán, télen makkvetésen, ezt még nem bántották.
Igaz, úgy indítottam, hogy öntöttem betonból egy 20 cm. vastag falú monstrumot, 5-ös kazánlemez ajtóval, súlya kb. 1 tonna. Homlokrakodóval mozgatjuk. Az ajtó belső záras, a zár és a zsanérok jó alaposan bezsírozva, úgyhogy nagyot durran, ha lángvágót használ a néhai elkövető.
Nagyjából fél köbméter beton, némi vas, meg a zár. Munkadíjat nem számolva cca. 25 e Ft.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #306 Dátum: 2011. Június 25. - 21:51:09 »

úgyhogy nagyot durran, ha lángvágót használ a néhai elkövető.
Nyihi  Igen  Nyihi  Érintőméreg leírás a "guglin" ...!

 Wave

Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #307 Dátum: 2011. Június 27. - 19:27:55 »

úgyhogy nagyot durran, ha lángvágót használ a néhai elkövető.

Jó ötlet a betonkocka.  Igen

De az a kis zsír nem számít, hacsak rá nem keni az oxigéntartályra. Nem éri meg nekik a macera szerencsére.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #308 Dátum: 2011. Június 28. - 07:27:48 »

De az a kis zsír nem számít, hacsak rá nem keni az oxigéntartályra.


Psssssszt!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #309 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:04:32 »

Hol is állunk mi vadászati kultúra terén?

A következő képek megnézetele után annyit kommentáltam egy román vadászati fórumon hogy nem 3 disznó van a képen, képeken  hanem 6.
Erre kitiltottak 5 napra a fórumról, de ezeket a képeket és az iparosokat dícsőitő kommenteket meghagyták.





Érdemes ezeket a filmeket is megnézni:



http://www.youtube.com/watch?v=wpqRQRWmMQo&feature=youtu.be

Na meg ez a kép is magáért beszél:




Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:16:35 »

Büdös gyökerek Hány
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #311 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:31:52 »

A vadásztársaságunktól két hete lopták el az ötödik villanypásztor jeladót két év alatt.
Az enyém tavaly óta szinte mindennap kint van, tavaly és most kukoricán, télen makkvetésen, ezt még nem bántották.
Igaz, úgy indítottam, hogy öntöttem betonból egy 20 cm. vastag falú monstrumot, 5-ös kazánlemez ajtóval, súlya kb. 1 tonna. Homlokrakodóval mozgatjuk. Az ajtó belső záras, a zár és a zsanérok jó alaposan bezsírozva, úgyhogy nagyot durran, ha lángvágót használ a néhai elkövető.
Nagyjából fél köbméter beton, némi vas, meg a zár. Munkadíjat nem számolva cca. 25 e Ft.




Lajos!

A lombok között elrejtett, mozgásérzékelős kamera sokat segíthet!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #312 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 14:35:18 »



Engem meg lehet, hogy ezért tiltanak ki, de...akinek történelme sincsen, annak kultúrája sincsen!!!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #313 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 15:19:04 »

Loránd  Emelem WaveStoel Miért mész másik fórumra ?  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #314 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 16:58:16 »

Eddig is ritkán léptem, de ez már túlhaladta a tűrőképességemet, musszáj volt válaszoljak.

Wetzlar - ezt már tudjuk  Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: