Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kertészkedő vadászok  (Megtekintve 80325 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #420 Dátum: 2021. április 13. - 09:08:36 »

Olvastam egy érdekes könyvet.
Peter Wohlleben írta és a címe:
A Fák titkos élete
Aki szeretne kissé másként is a fákra, az erdőre nézni és gondolni, annak ajánlom, hogy olvassa el.
Amikor az erdőre azt mondjuk, hogy "magas szintű növényi társulás", akkor ezzel csak a dolgok lényegének a felszínét kapirgáljuk.
Olyan szintű együttműködés van a fák és cserjék között, amit a legtöbben csak sci-fi-ként tudnak értelmezni.
A technológiai fejlettségünk elért oda, hogy értékelve a különféle elektromos és egyéb kommunikációs lehetőségeket (amikre az ember is képes lehet
csak általában ezt a képességet nem fejleszti és nem használja, kivéve az egyébként hátrányokkal élők egy részét) lassan ki fog derülni az, hogy a növények
még az egymással való kommunikációra is képesek, bizonyos értelemben és szinteken.
Képesek felismerni azt, hogy ki a "barát" és ki az "ellenség" és horrible dictu még a végén az is kiderülhet, hogy konkrét érzéseik is vannak...
Ez a minket körülvevő világ sokkal-sokkal színesebb és izgalmasabb, mint amit mi látunk vagy látni akarunk belőle.

Napi rutinommá vált már (ha nem indulok hajnalban dolgozni), hogy a reggeli kávémmal kisétálok a kertbe, végig látogatom a fáimat és átnézem a veteményeket.
Azon kívül, hogy így jobban képben vagyok az egészségi állapotukkal, azonnal látom, ha valamilyen beavatkozásra lenne szükség,
sokkal jobban esik utána a napi feladatok indítása....pedig ezek "csak" növények.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #421 Dátum: 2021. április 13. - 09:29:48 »

Legközelebb hozok egy hajtást a diófáid alól és beültetem a kajszik közé.Tanítónak.(és ezt most csak félig gondolom viccnek,mert ott az egész területnek van valami -rán nézve pláne- kisugárzása)

A szarvasok is kedvelik valamiért.
Nagyon érdekes az is, hogy amikor voltak még disznóhajtások a területen, az elcsatangolt hajtókutyák többnyire odajöttek. Háromra is emlékszem, ami így visszakerült a gazdájához, pedig csak nagyon alkalmi jelleggel tartózkodtam kint.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #422 Dátum: 2021. április 13. - 14:07:09 »

Napi rutinommá vált már (ha nem indulok hajnalban dolgozni), hogy a reggeli kávémmal kisétálok a kertbe, végig látogatom a fáimat és átnézem a veteményeket.
Azon kívül, hogy így jobban képben vagyok az egészségi állapotukkal, azonnal látom, ha valamilyen beavatkozásra lenne szükség,
sokkal jobban esik utána a napi feladatok indítása....pedig ezek "csak" növények.

Ebben a bezárt világban, az sem gond, ha beszélsz hozzájuk. A gond akkor kezdődik, ha válaszolnak.  Ördög

A témánál maradva, olvastam régebben egy tanulmányt, a fák életéről "viselkedéséről", ahol több jelét írta le a szerző a fák egymással való kommunikációjukról. Az egyik érdekes rész volt, amikor a csoportban élő fák gyökereit vizsgálta, és azt tapasztalta, hogy növekedésük közben mindig kikerülik a közelben levő másik fa gyökerét, de úgy, hogy állítólag nem is érintik egymást.
« Utoljára szerkesztve: 2021. április 13. - 14:20:44 írta Boar » Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #423 Dátum: 2021. április 13. - 14:46:08 »

https://faipar.hu/hirek/par-perc/8117/a-fak-foeld-alatti-kommunikacioja

https://www.ted.com/talks/suzanne_simard_how_trees_talk_to_each_other/transcript?language=hu

https://divany.hu/vilagom/fak-kommunikacio-illatanyag-kartevo/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #424 Dátum: 2022. április 05. - 16:31:52 »

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: