Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 236283 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #150 Dátum: 2010. április 01. - 15:18:43 »

Itt is emberek élnek.
Magyarok.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #151 Dátum: 2010. április 01. - 15:21:27 »

Itt is emberek élnek.
Magyarok.
Igen így van csak a távolság miatt írtam én tolna megyében lakom. gyozo
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #152 Dátum: 2010. április 01. - 15:38:16 »

Igen így van csak a távolság miatt írtam én tolna megyében lakom. gyozo
Ha Erdőjáró hamarabb gondol rá, a FeHoVán nála lett volna.
De legkésőbb a Fórumtalálkozón...
Mindenféle egyéb költség nélkül.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #153 Dátum: 2010. április 01. - 15:44:37 »

Ha Erdőjáró hamarabb gondol rá, a FeHoVán nála lett volna.
De legkésőbb a Fórumtalálkozón...
Mindenféle egyéb költség nélkül.
De ha nagyon sürgős, akkor akár a jövő héten Győr, Pest, Nagykanizsa, Zalaegerszeg, Pécs, Szeged, Békéscsaba...hirtelen ennyi.
Adott címeken amit egy kamion elbír.
Ennyit a távolságról...meg az emberekről.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #154 Dátum: 2010. április 01. - 15:46:41 »

De ha nagyon sürgős, akkor akár a jövő héten Győr, Pest, Nagykanizsa, Zalaegerszeg, Pécs, Szeged, Békéscsaba...hirtelen ennyi.
Adott címeken amit egy kamion elbír.
Ennyit a távolságról...meg az emberekről.
Hát igen nekem nincsen ekkora ismerettségi köröm az országban! :'(
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #155 Dátum: 2010. Május 11. - 19:52:56 »

Sziasztok!

Úgy gondolom, kicsit magas a szerelékem.
Jelen állapot szerint 7,3mm a távolság a céltávcső tubusa és a szereléktalp között.
Mit gondoltok mennyire lehet visszavenni belőle, hogy lövés közben se érjen össze a céltávcső a szereléktalppal?

Tamás.

Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
sab
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2010. Május 11. - 21:10:38 »

Sziasztok!

Úgy gondolom, kicsit magas a szerelékem.
Jelen állapot szerint 7,3mm a távolság a céltávcső tubusa és a szereléktalp között.
Mit gondoltok mennyire lehet visszavenni belőle, hogy lövés közben se érjen össze a céltávcső a szereléktalppal?

Tamás.


Mivel nem ismertem a céltávcsövet, ezért jobban arra kéne ügyelni, hogy a zár, a zárkar gombja kényelmesen el tudjon menni a szemlencserendszer alatt.
Ha van hely, akkor akár 1-1,5mm-re is le lehet menni.
Ha megy rá objektív lencsevédő kupak, akkor 2-2,5mm.
Szerintem.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #157 Dátum: 2010. Május 11. - 21:14:34 »

Mivel nem ismertem a céltávcsövet, ezért jobban arra kéne ügyelni, hogy a zár, a zárkar gombja kényelmesen el tudjon menni a szemlencserendszer alatt.
Ha van hely, akkor akár 1-1,5mm-re is le lehet menni.
Ha megy rá objektív lencsevédő kupak, akkor 2-2,5mm.
Szerintem.

1,5-6x42-es céltávcső van rajta. Simán elfér a zárkar akkor is ha 5mm-t leszedek a gyűrű magasságából!

Köszönöm!  Wave

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Május 11. - 22:30:40 »

Szia Tamás!

Nem tudom minek kínlódsz ilyesmivel? Küld át nekem a távcsövet, és nincs vele gondod! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Május 11. - 22:39:34 »

Szia Tamás!

Nem tudom minek kínlódsz ilyesmivel? Küld át nekem a távcsövet, és nincs vele gondod! Ördög

Gondoltam már rá, de nem akarlak megbántani ilyen csekélységgel!  Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Május 11. - 23:16:25 »

Gondoltam már rá, de nem akarlak megbántani ilyen csekélységgel!  Wave

Ok!
OK!
 Küldheted puskával együtt is! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bandita
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Május 16. - 19:44:23 »

Üdv mindenkinek!

Szerelék vásárlás előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket, valamint lenne egy pár kérdésem is.

Szóval mindenképpen fix szerelékben gondolkozom egy CZ-550 típusú fegyverhez és 8X56-os távcsőhöz. A komlóit nézegettem és nem tűnik rossz választásnak, az ára is nagyon baráti. A fegyvert kizárólag távcsővel való vadászathoz fogom használni. 

Korábban volt már a fegyveremhez egy weaver szerelék, de azon a gyűrűk a sínhez alulról voltak csavarral rögzítve és csak a sín eltávolítása után lehetett azokhoz hozzáférni. Véleményetek szerint a weaver vagy a "sima" fix szerelék lenne számomra a jobb megoldás?

Valahol ajánlásként olvastam, hogy a távcső szerelésekor a rögzítő gyűrűk és a tubus közzé valamilyen anyagot raknak és így a tubus -esetleges későbbi átszereléskor- nem hordozza magán a szerelés nyomait. Valaki meg tudná mondani, hogy mit szoktak, vagy mit érdemes ilyen célból a tubus és a gyűrűk közé rakni?

Wetzlar korábban írtad, hogy nagyobb csavarokkal rendelted meg Peti úrtól a szereléked. Ezek szerint érdemes a talpazati csavarokat nekem is ilyen formán kérnem? (Nem nagy kaliberű a fegyverem, csak szeretnék jót!!!)

Arról is volt már szó, hogy ha nem bízik az ember a csavarokban, akkor egy kis menetrögzítő jó megoldás lehet. Hol lehet ilyen menetrögzítőt vásárolni? Érdemes minden csavart (a gyűrű tubust rögzítő csavarjait is) így rögzíteni?

Elnézést ha túl sok és buta kérdést tettem fel, de az új fegyveremet és távcsövemet egy életre szeretném magamnak összeállítani.     
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Május 17. - 17:25:09 »

Ha tisztességes puskaműveshez viszed, az úgy teszi fel, hogy nem lesz utána a levételkor sem nyom, maximum egy kis olajos rongyos áttörlést igényel.
Az első 6x42-es SB-emet 3-szor szereltem át és semmi nem látszódott rajta, igaz acélházas volt, de a festés sem sérült.
A komlói fix szerelék olcsó és jó.
Persze a te döntésed.
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Június 14. - 21:23:00 »

Üdv Mindenkinek!

Engem egy IZS 94 Taiga vegyescsövű puskára szerelék érdekelne. Nem fixre, hanem oldható szerelékre (25,4 mm) gondolok. Tudna valaki segíteni, hogy milyet lenne érdemes választani? Ami árban is elfogadható lenne. A harmóniában a vadászboltos 35 ezer körüli összeget említett. Valóban ennyi lenne rá egy normális szerelék? Kérlek benneteket, adjatok tanácsot nekem.

Vadászüdv

K.Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2010. Június 15. - 07:51:44 »

Üdv Mindenkinek!

Engem egy IZS 94 Taiga vegyescsövű puskára szerelék érdekelne. Nem fixre, hanem oldható szerelékre (25,4 mm) gondolok. Tudna valaki segíteni, hogy milyet lenne érdemes választani? Ami árban is elfogadható lenne. A harmóniában a vadászboltos 35 ezer körüli összeget említett. Valóban ennyi lenne rá egy normális szerelék? Kérlek benneteket, adjatok tanácsot nekem.

Vadászüdv

K.Ádi

A megbízható oldható szerelék neve EAW, vagy Recknagel...avagy jó puskaműves által készített Suhl-i körmös.
Nomármost ezeket szerény becslésem szerint olyan 100eFt körül kapod meg.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: