Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234122 alkalommal)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #300 Dátum: 2012. Október 16. - 15:13:39 »

Fix Komlóit. (minek levehető, ha variábel a céltávcső)

Szép ez az "egérrágta" Kacsint Vigyorog lencse, meg, hogy alacsonyra lehet ültetni, csak nem szabad elfelejteni, hogy a zárkarnak is kényelmesen el kell férnie a szemlencsétől, erre nem árt figyelni.

Valamint ha nyílt irányzékkal szerelt a fegyver, akkor a képminőségbe az alacsonyra való szerelésnek köszönhetően, belóghat a nézőke és célgömb képe.
 Emelem

Egérrágta...  Vigyorog
(Eredetileg nem szerepelt ez a terveimben, csak adódott egy jónak tűnő lehetőség, és ebből lett.)

Köszi szépen, TAL!
Jó, hogy szóltál a zárkar miatt!

Közben az egyik haverom ingyen felajánlott közben egy gyári CZ szereléket.
Az mennyire felel meg hozzá?
Vagy mindenképpen érdemes venni egy komlóit?

Amiatt gondoltam a levehetőre, hogy az talán még egyszerűbbé teheti az uránkeresést (a legkisebb nagyítása 3,5-ös; emiatt merült fel a gondolat).

Ellőre is köszi:

Zoli
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #301 Dátum: 2012. Október 16. - 15:17:57 »

A "gyári" - nekem is volt- egy nagy villa g@nyé  Nem
A csavarok 1X használatosak, a szerelék oldal irányban nem állítható.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #302 Dátum: 2012. Október 16. - 16:29:42 »

A "gyári" - nekem is volt- egy nagy villa g@nyé  Nem
A csavarok 1X használatosak, a szerelék oldal irányban nem állítható.

Az a nagy villa ganyé nekem még nem mozdult el a cseh 375-ös rugdosásától.
Szépnek ugyan nem szép, sőt kifejezetten rondának is mondható, de hát elég, ha egy kombóban - puska, távcső, szerelék, lövész - van egy szépség, és annak itt vagyok én! Angyal Angyal
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #303 Dátum: 2012. Október 16. - 16:34:50 »

Azt nem is mondtam, hogy nem lövésálló, azzal nekem sem volt gondom, viszont a másik két probléma valós, és ez szerintem elég érv ellene.
BP  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2012. Október 16. - 16:52:40 »

Egérrágta...  Vigyorog
(Eredetileg nem szerepelt ez a terveimben, csak adódott egy jónak tűnő lehetőség, és ebből lett.)

Köszi szépen, TAL!
Jó, hogy szóltál a zárkar miatt!

Közben az egyik haverom ingyen felajánlott közben egy gyári CZ szereléket.
Az mennyire felel meg hozzá?
Vagy mindenképpen érdemes venni egy komlóit?

Amiatt gondoltam a levehetőre, hogy az talán még egyszerűbbé teheti az uránkeresést (a legkisebb nagyítása 3,5-ös; emiatt merült fel a gondolat).

Ellőre is köszi:

Zoli


Nos, az a gyári, nem gyári, csak egy külsős cég gyártja, de a CZ gyárnak semmi köze hozzá.

Amúgy egy hulladék, mind minőségileg, mind találmányilag.

Ami lényeg, pont az hiányzik róla. ( durva belövéshez az oldalállítási lehetőség )

Nem véletlen, hogy a Komlói , Peti István féle fix szereléket javasoltam, mert árban és minőségben jelenleg az egyik legjobb.

( helyesbítek, a legjobb) Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #305 Dátum: 2012. Október 16. - 17:54:09 »

Sziasztok!


Egy sima CZ 550-es és egy Leupold VX-3L 3.5-10x56 (30 mm-es tubussal)összeházasításához milyen szereléket javasolnátok?
Ez az a bizonyos furcsa tárgylencse kialakítású távcső:


Fixet, vagy levehetőt?
Milyen gyártmányt?

Előre is köszi a javaslatokat, véleményeket:

Zoli


Zoli kérdezd meg Víg Imi apját neki is ilyen egérrágta távcsője van...ha jól rémlik.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #306 Dátum: 2012. Október 17. - 08:05:56 »

Sziasztok!

Köszi szépen az infókat, tapasztalatokat!
Akkor ez eldöntetett: komlói lesz rajta...  Vigyorog

Zoli
Naplózva
ferko01
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #307 Dátum: 2013. Február 17. - 20:31:12 »

Sziasztok!
Légyszíves segítsetek!
Van egy zastava kragujevac mauser puskám (30.06) szeretnék rátenni egy delta titanium 2,5-10x56 optikát...
Kérdés: létezik e olyan szerelék amivel ez lehetséges, és melyik az?
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #308 Dátum: 2013. Február 17. - 20:54:15 »

Sziasztok!
Légyszíves segítsetek!
Van egy zastava kragujevac mauser puskám (30.06) szeretnék rátenni egy delta titanium 2,5-10x56 optikát...
Kérdés: létezik e olyan szerelék amivel ez lehetséges, és melyik az?

Szia!

http://pi-montages.com/

Itt megoldják!

 Emelem
Naplózva
stüszi84
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



« Új üzenet #309 Dátum: 2013. Február 24. - 10:40:05 »

Érdeklődnék. Oldható Suhl körmös szerelékem mennyit érhet?
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #310 Dátum: 2013. Február 26. - 09:34:21 »

Üdv mindenkinek

Az volna a kérdésem, hogy van-e itt valakinek GV-n, vagy Naganton MOM, vagy Zeiss Jena 6x42-es távcsöve, és ha igen, akkor milyen szerelékkel, Komlói-e, és kb. mennyi az annyi?
Köszönöm szépen
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2013. Február 26. - 13:02:46 »

Üdv mindenkinek

Az volna a kérdésem, hogy van-e itt valakinek GV-n, vagy Naganton MOM, vagy Zeiss Jena 6x42-es távcsöve, és ha igen, akkor milyen szerelékkel, Komlói-e, és kb. mennyi az annyi?
Köszönöm szépen

Vagy körmös szerelékkel szokták felrakni, ami manapság az egyedisége miatt nagyon drága, vagy Komlói fix-el, ami kb. 25 ezer Ft. Emelem
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #312 Dátum: 2013. Február 26. - 19:24:04 »

Vagy körmös szerelékkel szokták felrakni, ami manapság az egyedisége miatt nagyon drága, vagy Komlói fix-el, ami kb. 25 ezer Ft. Emelem
Köszönöm szépen
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #313 Dátum: 2013. Március 16. - 20:28:03 »

Vagy körmös szerelékkel szokták felrakni, ami manapság az egyedisége miatt nagyon drága, vagy Komlói fix-el, ami kb. 25 ezer Ft. Emelem

Jó tudni.
 Emelem

Nem látni szinte csak egyedi szereléket Neten. A komlói cégnél a FÉG alatt látható a fix szerelék. Ára korrekt.

Szerintem a komlói  megoldás (töltényűr felett van rögzítve egy ponton a szerelék és hátranyúlik a konzol)   mivel egy ponton rögzítődik és nem túl vastag a rögzítési pontnál a fegyver falvastagsága, "erőkar" "talán lehet nem lesz annyira stabil a rögzítés" ???
Egy oldalszerelékes megoldás lenne a legjobb (mint SZVD-n vagy régi PU távcső szerelék) csak kérdés van-e ilyen sorozatgyártásban (polcon)





 


Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #314 Dátum: 2013. Március 17. - 07:45:25 »

Jó tudni.
 Emelem

Nem látni szinte csak egyedi szereléket Neten. A komlói cégnél a FÉG alatt látható a fix szerelék. Ára korrekt.

Szerintem a komlói  megoldás (töltényűr felett van rögzítve egy ponton a szerelék és hátranyúlik a konzol)   mivel egy ponton rögzítődik és nem túl vastag a rögzítési pontnál a fegyver falvastagsága, "erőkar" "talán lehet nem lesz annyira stabil a rögzítés" ???
Egy oldalszerelékes megoldás lenne a legjobb (mint SZVD-n vagy régi PU távcső szerelék) csak kérdés van-e ilyen sorozatgyártásban (polcon)

Szerinted akkor nem lenne elég stabil? Vajon használ ilyet valaki a fórumtársak közül?
 Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 17. - 07:57:25 írta Voldemort » Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: