Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234113 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Augusztus 25. - 21:49:25 »

Hali!
Peti úr mennyiért készít az új MARLIN-ra weaver sínt, tudja valaki? Köszi!  Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 08:02:32 »

Sziasztok!

Van valakinek Remingtonon komlói szereléke?
Ha van tudna feltenni róla képet?


Én pont tegnap helyeztem fel egy ilyen szereléket, fixben, ua. majd nem, mint a zastava szerelék.
Külön a talpazat, arra megy fel a felső része.
Szerelékgyártó honlapján képekben látható a formáció.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 08:30:26 »

Én pont tegnap helyeztem fel egy ilyen szereléket, fixben, ua. majd nem, mint a zastava szerelék.
Külön a talpazat, arra megy fel a felső része.
Szerelékgyártó honlapján képekben látható a formáció.

Köszi! A honlapon a képeket láttam, csak olyan kicsik Szomorú

Amúgy az oldható verzióról mi a véleményed, mennyire megbízható? (fixként használva, nem az oldás a lényeg, csak abból gyártanak alacsonyabbat is. - 17,3 mm-est, ami elvileg elég is, fixből a legalacsonyabb, 19,5-ös)
(csak mert hallottam olyat, hogy minnél több darabból vannak ezek a szerelékek, annál könyebben szétrázódhatnak idővel, azért kérdezem)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 14:42:16 »

Köszi! A honlapon a képeket láttam, csak olyan kicsik Szomorú

Amúgy az oldható verzióról mi a véleményed, mennyire megbízható? (fixként használva, nem az oldás a lényeg, csak abból gyártanak alacsonyabbat is. - 17,3 mm-est, ami elvileg elég is, fixből a legalacsonyabb, 19,5-ös)
(csak mert hallottam olyat, hogy minnél több darabból vannak ezek a szerelékek, annál könyebben szétrázódhatnak idővel, azért kérdezem)

Ha nem a Weaver említem, akkor a Komlói hagyományos oldható szerelékek, sajnos még mindig nem mennek vissza a helyükre, valamint több esetben is lövéskor hajlamosak kioldódni.
Ezt már tudva a gyártó, egy csavart helyezett el a kar mellé, hogy azt lehessen fixálni.

De, akkor ugye minek oldható szerelék, ha fix. Fejvakarás Meglepődött Kacsint Mosolyog

Fix Komlói szerelékekkel nincs gond, vagy ha van, akkor az korrigálható.

Tudom, hogy alacsonyat szeretnél, de a túl alacsonynál figyelni kell, hogy a zárszerkezet karja is elférjen még a szemlencsétől, kényelmesen.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 14:57:51 »

Ha nem a Weaver említem, akkor a Komlói hagyományos oldható szerelékek, sajnos még mindig nem mennek vissza a helyükre, valamint több esetben is lövéskor hajlamosak kioldódni.
Ezt már tudva a gyártó, egy csavart helyezett el a kar mellé, hogy azt lehessen fixálni.

De, akkor ugye minek oldható szerelék, ha fix. Fejvakarás Meglepődött Kacsint Mosolyog

Fix Komlói szerelékekkel nincs gond, vagy ha van, akkor az korrigálható.

Tudom, hogy alacsonyat szeretnél, de a túl alacsonynál figyelni kell, hogy a zárszerkezet karja is elférjen még a szemlencsétől, kényelmesen.

Na akkor megnézem mégegyszer Mosolyog
Amugy weaver sint is gyártanak? Vagy csak a szereléket rá? (a honlapon csak szerelék van)
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:07:42 »

Na akkor megnézem mégegyszer Mosolyog
Amugy weaver sint is gyártanak? Vagy csak a szereléket rá? (a honlapon csak szerelék van)
Nekem egyedi méretek alapján készítettek Komlón Weaver-sínt.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:12:34 »

Nekem egyedi méretek alapján készítettek Komlón Weaver-sínt.

Hm, és mennyiből jött ki a sin+szerelék?
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:22:10 »

Hm, és mennyiből jött ki a sin+szerelék?
Én kigyógyultam az oldható EAW-ből is...közel sem ér annyi pénzt.
A komlói 18+posta...sín + a két 30-as gyűrű.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 15:23:57 »

Én kigyógyultam az oldható EAW-ből is...közel sem ér annyi pénzt.
A komlói 18+posta...sín + a két 30-as gyűrű.

 Meglepődött Akkor az nem volt drága egy sinért + a két gyűrűért.
Azt hittem sokkal többet mondassz
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 10:04:54 »

Hali!
Peti úr mennyiért készít az új MARLIN-ra weaver sínt, tudja valaki? Köszi!  Wave

Szia!

Biztos olvastad, amit Peti Írt. De közben meg is kérdeztem. Egy weaver szerelék (sin+szerelék) 21 eFt.
Annyi mint a sim fix szerelék. Csak a sin külön ha jól emlékszem 10 ezer.
(de nem szokta javasolni a weavert, inkább a fixet, mert tölteni is kell a fegyvert, úgy meg nehezebb ha ott van a sin, kivéve ha kivágnak belőle)
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 11:12:59 »

Szia!

Biztos olvastad, amit Peti Írt. De közben meg is kérdeztem. Egy weaver szerelék (sin+szerelék) 21 eFt.
Annyi mint a sim fix szerelék. Csak a sin külön ha jól emlékszem 10 ezer.
(de nem szokta javasolni a weavert, inkább a fixet, mert tölteni is kell a fegyvert, úgy meg nehezebb ha ott van a sin, kivéve ha kivágnak belőle)
 Wave

Szia!
Olvastam, de azért köszi! Mosolyog
Weaver-sínben gondolkozom mindenképp! Ronda-nem ronda, mindegy, de szabványos, tehát könnyen lehet cserélgetni rajta a feltéteket.   
Wave
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Augusztus 30. - 20:55:50 »

Csak úgy érdekesség:

Itt van egy videó, hogyan kell felszerelni egy távcsövet (sajnos angolul):

(érdekes ez a Leupold szerelék, hogy a hátsó szerelék talpon az oldalirányt lehet még állítani)

Itt lehet neten nézni:
http://206.29.99.9/Announcements/HowTo/mount_scope_ST.asx

Itt meg le lehet tölteni:
http://206.29.99.9/Download/HowTo/mount_scope_DL.wmv

(láttam olyan videót is, ahol a 2 gyűrűbe még egy-egy kis hegyes végű csövet dugott elősszőr, úgy hogy a két cső hegyének középen pont össze kellett érni, így ellenőrizve, hogy a 2 gyűrű azonos magasságban van e)
Naplózva
Tlaci
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 09:43:24 »

Sziasztok!

Van valakinek Remingtonon komlói szereléke?
Ha van tudna feltenni róla képet?


Szia!

Kevés időm van a gép előtt ülni, de ha még aktuális a kérdésed, este teszek fel képet, vagy küldök át privátban.
 Wave
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 09:45:41 »

Szia!

Kevés időm van a gép előtt ülni, de ha még aktuális a kérdésed, este teszek fel képet, vagy küldök át privátban.
 Wave


Köszi, már nem annyira fontos, de azért megköszönöm Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 10:11:38 »

Csak úgy érdekesség:

Itt van egy videó, hogyan kell felszerelni egy távcsövet (sajnos angolul):

(érdekes ez a Leupold szerelék, hogy a hátsó szerelék talpon az oldalirányt lehet még állítani)

Itt lehet neten nézni:
http://206.29.99.9/Announcements/HowTo/mount_scope_ST.asx

Itt meg le lehet tölteni:
http://206.29.99.9/Download/HowTo/mount_scope_DL.wmv

(láttam olyan videót is, ahol a 2 gyűrűbe még egy-egy kis hegyes végű csövet dugott elősszőr, úgy hogy a két cső hegyének középen pont össze kellett érni, így ellenőrizve, hogy a 2 gyűrű azonos magasságban van e)

Szerelék talpazat hátsó, egyik csavarját nem húzta meg a mester, a nyomaték kulccsal. Kacsint Vigyorog
Valamint nem ártott volna előtte ellenőrizni, hogy a csavarok nem nyúlnak-e túl a tokozaton, mert akkor érné a meglepetés, ha már megkötött a ragasztó.
Nem megy előre a zárszerkezet effektus, nála még nem játszott, biztos nem volt neki még Komlói szereléke. Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: