Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234114 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 10:14:17 »

Szerelék talpazat hátsó, egyik csavarját nem húzta meg a mester, a nyomaték kulccsal. Kacsint Vigyorog
Valamint nem ártott volna előtte ellenőrizni, hogy a csavarok nem nyúlnak-e túl a tokozaton, mert akkor érné a meglepetés, ha már megkötött a ragasztó.
Nem megy előre a zárszerkezet effektus, nála még nem játszott, biztos nem volt neki még Komlói szereléke. Vigyorog


Én az első talpazatot, bilincset és fordítva helyeztem volna fel, mert sok céltávcsőnél nem lenne megfelelő a szemtávolság, mert rövid a tubus hossz mérete.
Mint látható, neki már nincs is állítási lehetősége, ezzel az Amerikai szereléssel. Vigyorog
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 10:21:18 »

Én az első talpazatot, bilincset és fordítva helyeztem volna fel, mert sok céltávcsőnél nem lenne megfelelő a szemtávolság, mert rövid a tubus hossz mérete.
Mint látható, neki már nincs is állítási lehetősége, ezzel az Amerikai szereléssel. Vigyorog

 Vigyorog
Azt nem is vettem észre, hogy nem húzta meg az egyik csavart Mosolyog
Amúgy lecsekkolja a csavaros dolgot, hogy nem e akad meg a zárduaggyú, de csak utólag, illetve mondja is hogy a ragasztó sokára szárad meg, van idő módosítani, de persze jobb lett volna, elősszőr megnéznie Mosolyog
Egyébként ha jol emlékszem (tegnap néztem), mondja hogy lehet vele variálni, hogy hogyan rakjuk fel a bilincset/talpazatot, hogy legyen elég hely mozgatni a távcsövet, de a fene se emlékszik pontosan.
Csak érdekességként raktam fel Mosolyog
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 10:23:11 »

De a legjobb a befőttes hasonlat, ha nincs nyomatékkulcsunk, milyen erősen kell meghúzni a talp csavarjait...mint amennyi erő kell az üveg kinyitásához Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 12:50:27 »

De a legjobb a befőttes hasonlat, ha nincs nyomatékkulcsunk, milyen erősen kell meghúzni a talp csavarjait...mint amennyi erő kell az üveg kinyitásához Mosolyog

Igen, ebben igaza van.
Én azt szoktam mondani, hogy annyira kell meghúzni, hogy a kéz kicsit megfájduljon.
Megtépni, reccsenésig húzni nem szabad.
( főleg, érvényes ez a tubust rögzítő bilincsek csavarjaira.) Mosolyog
Naplózva
öregedő vadász
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 14:51:02 »

Tisztelt TAL, Tisztelt vadásztársak !


Elsősorban Tal mestertől kérdezem, de ha valaki megoldotta már ezt a problémát, vagy tud ilyen megoldásról nyugodtan tegye fel.

Én egy öregedő vadász vagyok, több mint 25 éve használok ZKK 600-as fegyvereket a gyári” szereléken lévő Zeiss Jena 4x32 távcsővel.  Ezt hordoztam motoron, (estem is vele néhányat) traktoron, gyalog, mindenhol. Mindent kibírt, ha jól meggondolom 8 éve állítani sem kellett rajta.  Lehet, hogy korszerűtlen amit mondok, de a nagyítása, fényereje nappali viszonyok között elég volt, 50-60 méteren még a lámpa is éppen a látómezőt világítja be, leállóként hajtásban is boldogultam vele. Igaz, a távlövésekről néhány csúnya sebzés után még fiatal koromban leszoktam, most meg már nem is lövök 80-100 m-nél hosszabbat, azt is támasztékról vagy botról.  Az utóbbi időben azonban többször tapasztaltam, hogy szürkületben a mostani látásomhoz ez távcső már kevés, ha pl a keresőtávcsővel még  jól látom disznókat, a 4x32 céltávcsőben meg már csak próbálom elválogatni, hogy melyik a malac, melyik a fűcsomó, tényleg mozog-e vagy csak szeretném?
Egyszóval jól összeszoktunk, kézre áll, mindenképpen ragaszkodok hozzá..!

Kaptam nemrég egy 8x56-os távcsövet (kipróbálásra)  hát nagyon tetszett amit láttam benne, ezért arra gondoltam, hogy megpróbálnám a két távcső váltott használatát, mert a puskára szerelt kályhacsövektől azért kicsit idegenkedek.  Ehhez kapcsolódik a kérdésem: létezik-e olyan megoldás, hogy a sínes gyári ZKK fogadó felületre egy ugyanolyan felfogatású (két recés csavar a jobb oldalon), de felül bilincses (25,4 tubusméret) szerelék is felrakható legyen? Megnéztem a komlói szerelékeket az interneten, de nem tudtam eldönteni, hogy melyik típusú lenne alkalmas? Elvinni, rápróbálni pedig nem tudom. A kérésem leegyszerűsítve: milyen szereléket kell kérnem és milyen adatokat kell megadnom a rendeléshez? 
Remélem van aki megérti, hogy az ember ragaszkodik az eszközeihez.   Előre is köszönöm a segítséget!

Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:11:18 »

Üdv!

A rendelésnél annyit kell mondanod, hogy ZKK-ra kérsz fix szereléket, colos gyűrűkkel, 56-os távcsőhöz. A többit tudni fogják.

Az én ZKK puskámon is komlói szerelék van, csak nem fix, hanem oldható. Viszont arra felhívnám a figyelmedet, hogy ha szerelékkel együtt cseréled a távcsöveket, minden felrakás után ellenőrző lövés szükséges, mert egyáltalán nem biztos hogy ugyanúgy áll vissza, mint ahogy le lett véve.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:22:39 »

Tisztelt TAL, Tisztelt vadásztársak !


Elsősorban Tal mestertől kérdezem, de ha valaki megoldotta már ezt a problémát, vagy tud ilyen megoldásról nyugodtan tegye fel.

Én egy öregedő vadász vagyok, több mint 25 éve használok ZKK 600-as fegyvereket a gyári” szereléken lévő Zeiss Jena 4x32 távcsővel.  Ezt hordoztam motoron, (estem is vele néhányat) traktoron, gyalog, mindenhol. Mindent kibírt, ha jól meggondolom 8 éve állítani sem kellett rajta.  Lehet, hogy korszerűtlen amit mondok, de a nagyítása, fényereje nappali viszonyok között elég volt, 50-60 méteren még a lámpa is éppen a látómezőt világítja be, leállóként hajtásban is boldogultam vele. Igaz, a távlövésekről néhány csúnya sebzés után még fiatal koromban leszoktam, most meg már nem is lövök 80-100 m-nél hosszabbat, azt is támasztékról vagy botról.  Az utóbbi időben azonban többször tapasztaltam, hogy szürkületben a mostani látásomhoz ez távcső már kevés, ha pl a keresőtávcsővel még  jól látom disznókat, a 4x32 céltávcsőben meg már csak próbálom elválogatni, hogy melyik a malac, melyik a fűcsomó, tényleg mozog-e vagy csak szeretném?
Egyszóval jól összeszoktunk, kézre áll, mindenképpen ragaszkodok hozzá..!

Kaptam nemrég egy 8x56-os távcsövet (kipróbálásra)  hát nagyon tetszett amit láttam benne, ezért arra gondoltam, hogy megpróbálnám a két távcső váltott használatát, mert a puskára szerelt kályhacsövektől azért kicsit idegenkedek.  Ehhez kapcsolódik a kérdésem: létezik-e olyan megoldás, hogy a sínes gyári ZKK fogadó felületre egy ugyanolyan felfogatású (két recés csavar a jobb oldalon), de felül bilincses (25,4 tubusméret) szerelék is felrakható legyen? Megnéztem a komlói szerelékeket az interneten, de nem tudtam eldönteni, hogy melyik típusú lenne alkalmas? Elvinni, rápróbálni pedig nem tudom. A kérésem leegyszerűsítve: milyen szereléket kell kérnem és milyen adatokat kell megadnom a rendeléshez? 
Remélem van aki megérti, hogy az ember ragaszkodik az eszközeihez.   Előre is köszönöm a segítséget!



Tiszteletem !

Igen, ez a céltávcső mindenki számára közismert, közismerten nagyon jó, csak hát az objektívmérete nem tudja már azt a szürkületi értéket, ami manapság már elvárható lenne, annak ellenére, hogy Zeiss Jena, csodákra nem képes, nem képes meghazudtolni a 32mm-es tulajdonságát.
A gyári fix ZKK-600-as szintén ismert szereléke, fix, de ugye oldható, azt le lehet venni és könnyen vissza is megy, de gyárilag nem tudja azt a pontosságot, mint egy precíz oldható.
És most nem a Komlóit említem, mert az sajnos oldhatóban elég sok betegséggel küszködik, és ennek az anyagminősége és a konstrukció a hibás.
Ha jó lenne oldhatóban, akkor nem találta volna ki a gyártó az oldhatónak való fixálási lehetőségét ugye.
Fix-ben a Komlói ellenben megfelelő felszerelés, beszabályozás esetén, megbízható.
Kérni, rendelni egyszerű:
Tisztelt Peti István Úr !
Vagy egy ZKK-600 fegyverem, erre kérek egy fix szereléket, az első szerelék elnyújtott legyen hátrafelé, a céltávcsövem ( 25,4mm, 26mm, 28mm, 30mm-es tubusmérettel rendelkezik).
Céltávcsövem objektív mérete meg ( 32mm, 40mm, 42mm, 50mm, 56mm, stb).
Ezen méretek tudtával a gyártó biztosítani tudja már a megfelelő szereléket a fegyverre, céltávcsőre.

Váltott csere, tehát a két céltávcső használatához, megbízhatóan, csak a prémiumszerelékek használatával lehet érdemben foglalkozni.
De ezek árban nagyon húzósak. ( Leupold, EAW , Recknagel, stb). 60-90 ezer Ft kb. ezek ára, és akkor még ugye még többet is kell rendelni, mert a talpazat lehet egy, de két felsőrész szükségeltetik.
Hát, nem egy olcsó mulatság.

Én azt javaslom a kis 4x32-es Zeiss Jena céltávcsövet, szerelékestül el kell rakni tartalékba, gond esetén jól jöhet még, és egy megbízható szürkületi értékkel rendelkező és egyben lövésálló céltávcsövet kell beszerezni.
Ha lehet, akkor ezt sem horror áron.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:29:24 »

Üdv öregedő!

Ez meglehetősen nyűgös és kényszerű megoldás lenne.

Amennyiben a fix szerelékkel szerelt távcsövet leveszed, az valószínűleg nem oda fog vinni, amikor visszarakod.
A fix szerelékek nem biztosítják azt, hogy a távcső levétel után is oda vigyen.
Szóval minden egyes távcső levétel és felrakás után újra kell lőni a puskát.

Nem beszélve arról, hogy ez a fel-le rakosgatás nagyon nem tesz jót a fix szerelék csavarjainak, mert ezeket a szerelékeket és csavarokat nem ilyen igénybevételre gyártották.
Erre szokták az oldható szerelékeket alkalmazni, de azok meglehetősen drága jószágok.

Ami esetleg megoldást jelenthetne, hogy veszel egy komlói oldható szereléket, amihez kérsz a zeisshez való 2 db sínes felsőt és az 56-os távcsőhöz való 2 db felső collos gyűrűt.

A 2 távcső így azonos tuskón fog lenni és a szereléked oldható lesz, az a távcső kerülhet rá, amelyik éppen kell.
Azt persze nem tudom, hogy a komlói szerelék hogyan bírná az cserélgetést, mennyire tartaná a lövés pontosságát.

Én a helyedben eltenném a kis Zeisset hamár tényleg nem látsz vele.

üdv.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 18:12:12 »

Üdv öregedő!

Ez meglehetősen nyűgös és kényszerű megoldás lenne.

Amennyiben a fix szerelékkel szerelt távcsövet leveszed, az valószínűleg nem oda fog vinni, amikor visszarakod.
A fix szerelékek nem biztosítják azt, hogy a távcső levétel után is oda vigyen.
Szóval minden egyes távcső levétel és felrakás után újra kell lőni a puskát.

Nem beszélve arról, hogy ez a fel-le rakosgatás nagyon nem tesz jót a fix szerelék csavarjainak, mert ezeket a szerelékeket és csavarokat nem ilyen igénybevételre gyártották.
Erre szokták az oldható szerelékeket alkalmazni, de azok meglehetősen drága jószágok.

Ami esetleg megoldást jelenthetne, hogy veszel egy komlói oldható szereléket, amihez kérsz a zeisshez való 2 db sínes felsőt és az 56-os távcsőhöz való 2 db felső collos gyűrűt.

A 2 távcső így azonos tuskón fog lenni és a szereléked oldható lesz, az a távcső kerülhet rá, amelyik éppen kell.
Azt persze nem tudom, hogy a komlói szerelék hogyan bírná az cserélgetést, mennyire tartaná a lövés pontosságát.

Én a helyedben eltenném a kis Zeisset hamár tényleg nem látsz vele.

üdv.
Jogos. Arról nem is beszélve, hogy nem tudom, orvosolta-e már a komlói mester azt a problémát, hogy a ZKK oldható szerelékének tuskójától nem látszik a nyílt irányzék...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 18:45:57 »

Az EAW-nál sem oszt az majd 90 db. ezres... Kacsint
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 18:48:41 »

Az EAW-nál sem oszt az majd 90 db. ezres... Kacsint
A recknagel olcsóbb és tudja ugyanazt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:10:41 »

Ebben a két céltávcsőhasználatos megoldásban egy vagyont fizetne ki a kérdező, mert ugye kell egy talpazat és arra kell, két nem egyforma felsőrész.
Ez még recknagel esetén is szerintem a 100 db ezrest elérheti, és akkor még lehet ugye a felszerelés, beszabályozás, belövés költsége is, ha igényli.

Szerintem ebből olcsón nem lehet kijönni, még alaphangon sem. :Mosolyog
Maga az ötlet, kívánság jó és technikailag megoldható, csak a kérdés, hogy érdemes-e ezzel a kérdéssel foglalkozni, kíván-e a kérdező ennyi összeget befektetni erre a megoldásra. :Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 19:16:52 »

Üdv   Wave 
 Vagy vesz még egy Zkk-át- Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 20:01:54 »

Ebben a két céltávcsőhasználatos megoldásban egy vagyont fizetne ki a kérdező, mert ugye kell egy talpazat és arra kell, két nem egyforma felsőrész.
Ez még recknagel esetén is szerintem a 100 db ezrest elérheti, és akkor még lehet ugye a felszerelés, beszabályozás, belövés költsége is, ha igényli.

Szerintem ebből olcsón nem lehet kijönni, még alaphangon sem. :Mosolyog
Maga az ötlet, kívánság jó és technikailag megoldható, csak a kérdés, hogy érdemes-e ezzel a kérdéssel foglalkozni, kíván-e a kérdező ennyi összeget befektetni erre a megoldásra. :Mosolyog
Meg az is kérdés, hogy az ő szeme ki tudja-e használni a 8x56-os távcső jókora kilépőjét, vagy esetleg ugyanolyan jól látna egy 42-es csővel is, ami már nem "hurkatöltő", így feleslegessé teszi a két távcső-egy szerelék tépelődést...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 20:59:12 »

....

Ami esetleg megoldást jelenthetne, hogy veszel egy komlói oldható szereléket, amihez kérsz a zeisshez való 2 db sínes felsőt és az 56-os távcsőhöz való 2 db felső collos gyűrűt.

A 2 távcső így azonos tuskón fog lenni és a szereléked oldható lesz, az a távcső kerülhet rá, amelyik éppen kell.

...

Ez azért nem jó megoldás, mert a kis Zeisshez oldalállítós szerelék kell.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: