Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 235024 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #330 Dátum: 2013. Március 17. - 20:34:50 »

Nem vagyok vadász, ezt egy vadász említette (egyenesen erre kérdeztem rá: 100m-ig minek távcső?), azaz vadászok terjesztik a rémhírt.
"kötelező a céltávcső"
 Vállat von
Szervusz!
..én sem vagyok vadász, és nem is voltam..  Mosolyog .. 
..és nem csodálkozom, azon a vadászon sem, aki ezt a hírt terjesztette.., DE! ..megtudom érteni..  Vigyorog ..
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #331 Dátum: 2013. Március 17. - 20:42:06 »

Véleményem, hogy minél pontosabb lövést adjanak le szerencsétlen vadra a sebzés elkerülése miatt ezért én kötelezővé is tenném nagy golyós puskánál a céltávcső használatát.
 Effendi


Én meg azt tenném kötelezővé, hogy akinek nincs céltávcsöve, lusta- vagy nem tud  közelebb cserkelni, annyira, hogy nyílt irányzékkal is ,,biztos" legyen a jó találat, és mégis lő, az szégyellje magát Türelmetlenül
Bár ez itt talán már off...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #332 Dátum: 2013. Március 17. - 20:57:21 »


Továbbviszem:
Én akkor adnám ki az éves vadászjegyet, ha az éves 100m-es optikai minősítő versenyen legalább 3o elér.
(sportfegyver tartás esetén évente kell minősítést produkálni pedig élettelen dologra lövünk)
 Angyal



 
 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #333 Dátum: 2013. Március 18. - 22:44:51 »

Véleményem, hogy minél pontosabb lövést adjanak le szerencsétlen vadra a sebzés elkerülése miatt ezért én kötelezővé is tenném nagy golyós puskánál a céltávcső használatát.
 Effendi


Én pedig bevezetném bizonyos esetekben a kasztrálást...
Mert bizonyos eszmék terjedését természetesen nem lehet megakadályozni vele de legalább a vérvonal nem megy tovább... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #334 Dátum: 2013. Március 18. - 23:10:30 »

Én pedig bevezetném bizonyos esetekben a kasztrálást...
Mert bizonyos eszmék terjedését természetesen nem lehet megakadályozni vele de legalább a vérvonal nem megy tovább... Tasli
Ismerek egy garantáltan profi meskárolót csak szólj . Ördög
 Igen
ÜDV vadász75
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #335 Dátum: 2013. Március 18. - 23:30:36 »

Továbbviszem:
Én akkor adnám ki az éves vadászjegyet, ha az éves 100m-es optikai minősítő versenyen legalább 3o elér.
Hadd vigyem még tovább.
Ha már magyar vadászjegyről beszélünk.....
Én kötelezővé tenném, hogy csak azok kaphassanak, akik érthető módon és helyesen írnak, fogalmaznak a mi gyönyörű anyanyelvünkön.  Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #336 Dátum: 2013. Március 19. - 11:03:39 »

Továbbviszem:
Én akkor adnám ki az éves vadászjegyet, ha az éves 100m-es optikai minősítő versenyen legalább 3o elér.
(sportfegyver tartás esetén évente kell minősítést produkálni pedig élettelen dologra lövünk)
 Angyal


Nem fogja az bevezetni senki, mert bevétel csökkenést eredményezne és amúgy is sok politikus szert vadászni.

Tényleg nem szükségszerű a tűzfegyver sem a vadászathoz, de területenként változhatnak a követelmények:
 Én itthon a hétvégi leveshez fegyver nélkül szoktam levadászni a gyöngytyúkokat. Jól tudnak repülni, de úgy becserkelem őket, hogy kézzel bármelyiket megfogom    Foez
 Emelem


Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #337 Dátum: 2013. Március 19. - 11:12:22 »

hogy csak azok kaphassanak, akik érthető módon és helyesen írnak, fogalmaznak a mi gyönyörű anyanyelvünkön.  Wave

Na, akkor az 50-55 lecsökkenne ötezerre maximum.
Ha még billgécct is kikapcsolnák, akkor a kamara hozná házhoz a jegyet, hogy szíveskedjek már megvenni...


S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #338 Dátum: 2013. Március 19. - 12:08:58 »

Na, akkor az 50-55 lecsökkenne ötezerre maximum.
Ha még billgécct is kikapcsolnák, akkor a kamara hozná házhoz a jegyet, hogy szíveskedjek már megvenni...


S

Ez viszont igen jó lenne! (5000)
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #339 Dátum: 2013. Március 19. - 14:21:48 »


Amit írtam az csak az én meglátásom. Általában minden szerelék 2 ponton van rögzítve a puskához, ebből is következik, hogy az 1 pontos rögzítés nem 100%-os.



Komlón a billenő csövű fegyverekhez fejlesztették ki ezt a típust, de FÉG-hez is tökéletes.
Való igaz, hogy kicsit "lélegzik" a szerelékkel a távcső, de ez nem baj, mindig ugyanoda áll vissza.

Az alábbi hozzászólásban írtam meg a tapasztalataimat a dologról. (Hogy a tudásszomjas kollégáknak ne kelljen keresgélni, bemásolom, de ígérem, hogy utoljára idéztem magam)

Úgy látom, hogy épp itt az ideje megosztani a tegnapi belövésem lőlapját, ha már megint felmerült, hogy ilyen-olyan rissz-rossz a 7,62x54R, úgyis mint kaliber, úgyis, mint öreg fegyverkonstrukció, kilőtt csövek, stb.  Ördög

Nos, az ősszel itt is bemutatott (Vostok) GV-men a rátákolt szerelék amúgy se tetszett, meg mivel a reszelésen kívül egyéb állítási módja nem volt a távcsőtubus és a csőtengely párhuzamba állításának, bizony nem tudtam a Schmidt-Bendert rendesen belőni, végállásig kellett tekerni a tornyot, ami nem egészséges.
Felhívtam Peti urat Komlón, hogy ugyan gyártana-e nekem egy szereléket, ami annyiban tér el az általa standardként gyártottól, hogy Sako Optilock gyűrűket szeretnék rá felfogni. (Ismertek már, nekem ez a mániám. Gépész szemmel nézve hatalmas találmány!) Peti úr kicsit vonakodott, de végül felár nélkül (!) legyártotta.
A talp felszerelését Kotroczó mester végezte. (Megint megérte kivárni nála a sort  Kacsint )

Ansch fórumtárs önzetlenségéből fakadóan a belőtt lőszer Siroki FPJ-M 9,4 grammos, vashüvelyes.

A belövési táv sajnos csak 50 méter volt, ami egyes egyedül azért okozott problémát, mert a Bender kb. 6-8 centis parallaxis hibával rendelkezik ezen a távon. (Hogy ez normális-e, azt nem tudom, a gyár elvileg 100 méterre nulláz, és olyan távon valóban nem is vettem észre hibát... Fejvakarás )

Egy szónak is száz a vége, a képen megtekinthető egy három lövésből álló vízszintes szóráscsoport, melynek a legnagyobb szélessége 26,5mm, illetve alatta egy négy lövéses szóráscsoport, ami egy 20,5 mm-es átmérőjű körülírható körben van benne. (Viszonyításul az 5 Ft-os pénzérme 21,2 mm!)
A fegyver 42 éves FÉG csővel rendelkezik, mérés szerint 3 század csőkopással, gödrösre rozsdásodva.
Szerintem megérte azt a 30 ezer forintot, amibe került.  Ördög




Illetve a szerelék:

Sanyooo drasztikus követelésének nem tudok ellene szegülni.  Röhög

Íme két fotó a szerelékről.  Ördög
A gyűrűket a lehetőségek határáig lemarattam alacsonyra, így kb. egy százforintos fér el a távcső és a gyűrűtartó konzol között.
A pofadékhoz is meglehetősen jó magasságba került a távcső, nem "zsiráfnyakas".
A gyűrűk titán-alumínium-nitrid bevonatot kaptak, jut eszembe.  Ördög A többi rész még nem, de tervben van a puska szolíd tuningolása, ami egyenlőre egy barnításban, meg tusfelújításban fog kimerülni. A cső marad.  Vigyorog Majd rézkefézem... Röhög


Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #340 Dátum: 2013. Március 19. - 16:32:29 »


Komlón a billenő csövű fegyverekhez fejlesztették ki ezt a típust, de FÉG-hez is tökéletes.
Való igaz, hogy kicsit "lélegzik" a szerelékkel a távcső, de ez nem baj, mindig ugyanoda áll vissza.

Az alábbi hozzászólásban írtam meg a tapasztalataimat a dologról. (Hogy a tudásszomjas kollégáknak ne kelljen keresgélni, bemásolom, de ígérem, hogy utoljára idéztem magam)

Illetve a szerelék:


Zolimester hozza ám a puska képét a Google!
 Emelem  Emelem

Megírom őszintén: nem hagyott nyugodni a céltávcső gondolata…..volt próbalövési lehetőségem pont ilyen szerelékkel…. nem fogok beégni a 100m optikán, ha kap egy céltávcsövet a Vostok.

Épp ma rendeltem meg a komlói szereléket és szombaton megyek egy vadászhoz az általa 27 éve vásárolt vastag szálkeresztes MOM távcsőért vidékre.     Stoel    A MOM-ba bízok, azt még tartós fogyasztási cikknek tervezték és még Európában gyártották. Egyszerű fix 6x42-es, nincsen rajta hókuszpókusz állítgatás.
A szereléken lehet, hogy fogok módosítani. A diopter rögzítési pontjához szeretném plusz lerögzíteni, de lehet, marad így (az egy felületen történő rögzítésnek is megvan a mechanikai előnye!! Te is említed).
Így tulajdonképpen csak 3db furat kerül a Vostokra (amit én fúrok ki) Utólag bármikor visszaszerelhető a diopter a puskára és használható mint precíz fémirányzékos sportpuska.
 Lő
 Emelem




Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #341 Dátum: 2013. Március 19. - 18:15:42 »

    "Így tulajdonképpen csak 3db furat kerül a Vostokra (amit én fúrok ki) Utólag bármikor visszaszerelhető a diopter a puskára és használható mint precíz fémirányzékos sportpuska."              Ez mind rendben is van, azért azzal a kifúrás-sal  vigyáznék , inkább szakemberre bíznám , mert nagyon el lehet b@szni! ( bár nem tudom mi a végzettséged ) !  A szereléktalpat meg általába  rögzíteni szokták (ragasztással, de van aki lágyforrasztással )!     (Ismerek olyat aki megpróbálta ilyet otthon , kifúrni kifúrta , csak utána beletört a menetfúró)     
Naplózva
.357
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


WWW
« Új üzenet #342 Dátum: 2013. Március 19. - 18:42:32 »

    "Így tulajdonképpen csak 3db furat kerül a Vostokra (amit én fúrok ki) Utólag bármikor visszaszerelhető a diopter a puskára és használható mint precíz fémirányzékos sportpuska."              Ez mind rendben is van, azért azzal a kifúrás-sal  vigyáznék , inkább szakemberre bíznám , mert nagyon el lehet b@szni! ( bár nem tudom mi a végzettséged ) !  A szereléktalpat meg általába  rögzíteni szokták (ragasztással, de van aki lágyforrasztással )!     (Ismerek olyat aki megpróbálta ilyet otthon , kifúrni kifúrta , csak utána beletört a menetfúró)     

Jogos az írásod.

A Fegyver Mester monda is „ha egyedül akarod csinálni, akkor lehet, utána el is dobhatod a puskát”
Majd egyeztetve együtt fogjuk „szerelvényezni” a Vostokot.
Tervezek egy spéci autóiparban használatos fémragasztó használatát a két felület közé. A dioptert nem fogja zavarni a fixen rögzítendő elem (zár miatt az magasépítésű)
 Emelem



Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #343 Dátum: 2013. Március 19. - 20:57:18 »

Na, akkor az 50-55 lecsökkenne ötezerre maximum.
Ha még billgécct is kikapcsolnák, akkor a kamara hozná házhoz a jegyet, hogy szíveskedjek már megvenni...


S
Szia S.
Egyre jobban kedvelem a fanyar humorod .
Aktivizáld többször .  Vigyorog Vigyorog
A billgécct szerintem megerősítésre is használjuk.(felül bírálható)
 Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #344 Dátum: 2013. Március 19. - 21:00:33 »

Kis segítséget és meg erősítést kérnék .
Oldható SuM gyári szerelék , szerintetek mennyit ér?
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: