Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197760 alkalommal)
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #585 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:33:52 »

Sziasztok!

Egy barátom szeretné letenni a vadászvizsgát. Elolvastam a kamara honlapját illetve felidéztem a nem annyira régi emlékeket. A kérdésem az lenne, hogy kötelező-e már tanfolyamon részt venni vagy sem?

Üdvözlettel:
Péter
Naplózva
Toklyó
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14



« Új üzenet #586 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 19:25:36 »

Szia Péter!
Én Júniusban vizsgáztam, egyénileg készültem fel!
Nem kötelező oktatásra járni, csak tanulni kell!
 Emelem Zsolt
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #587 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 19:42:01 »

Sziasztok!

Egy barátom szeretné letenni a vadászvizsgát. Elolvastam a kamara honlapját illetve felidéztem a nem annyira régi emlékeket. A kérdésem az lenne, hogy kötelező-e már tanfolyamon részt venni vagy sem?

Üdvözlettel:
Péter

Szia

Egyelőre nem kell a vizsgához tanfolyam, de elképzelhető, hogy akár már jövőre csak együtt megy. Legalább is én úgy hallottam. Mosolyog
Én is egyénileg tanulok, 1 hónap és vizsga.  OOO
Naplózva
Aghahowa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #588 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 21:23:26 »

Köszönöm a válaszokat!!

Üdv:
Péter
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:36:35 »

A héten vizsgáztam lövészetből és döbbenten láttam, hogy mindenkit átengedtek. A golyós lövészeten a lőállásban kérdezte egy srác, hogy hova tegye a lőszert?
Volt aki a sörétes vizsga előtt nem lőtt még korongra sosem.

El vagyok képedve, hogy 1-2 hónapon belül ezek az emberek akár saját fegyverrel a kézben már (társas) vadászaton is részt vehetnek.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #590 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:48:49 »

MAjd akkor lehet pislogni, mikor egy ilyen kerül melléd hajtásban...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #591 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:51:02 »

Az még a jobbik ha egyáltalán a vizsgán ott van. Nálunk engem kértek fel, hogy lőjek még 2db lőlapra, mert az enyém volt a legjobb.  OOO Tasli
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #592 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 22:18:57 »

Ezek az "emberek" soha sem lesznek VADÁSZOK !
 Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #593 Dátum: 2012. Október 01. - 07:25:51 »

Ezek az "emberek" soha sem lesznek VADÁSZOK !
 Emelem

Mivel az ország igen jelentős hányadában egyáltalán nem idegen a lentebb említett eljárások alapján kiadott bizonyítvány, ezt az állításodat fenntartással fogadom.
Az, hogy a delikvens nemhogy tanfolyamra nem megy el, de még a vizsgán sem jelenik meg, jellemzi az egész társadalmi berendezkedésünket.
Lehet, hogy éppen egy afrikai safarin vesz részt, fegyverrel a vállán zavarássza a nóplízeket a szavannán (Debrecen, 2005).
Arra, hogy Vadász legyen belőle, kevés az esély, de még lehet csoda is.

Szembeállítva a tényeket:
eljárhat a beutalt minden foglalkozásra, meghallgathatja a jobbnál - jobb oktatók előadásait, szerezhet segédanyagot az interneten, biflázhat a vizsgákra, vehet különórákat sörét- és golyólövésből, lehet papíron olyan etikus, vadászias, humánus, lojális, hogy beszakad az égbolt, levizsgázhat summa cum laude - ha előtte szarfej volt, a vadászvizsga sem fog ezen változtatni.

Ezzel mindenkinek magában kell elszámolni, mielőtt fegyverrel a puttonyában alá meri írni a beírókönyvet.

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #594 Dátum: 2012. Október 01. - 07:45:26 »

MAjd akkor lehet pislogni, mikor egy ilyen kerül melléd hajtásban...

Sabbati

Egész pontosan fogalmaztad meg az aggodalmaidat.
Annak ellenére, hogy "előírás" a vizsgán az önálló fegyverkezelés, töltés, stb, a koronglőtéren a vizsgabiztos pakolgatta a patronokat a puskába. Közel 1 éve voltam kint először és idén tavasz óta rendszeresen kint vagyunk. A barátom lőtte a legjobbat, én eggyel lemaradtam, de még így is izgultam, nem akartam leégni. (~30 vizsgázó)

Arról nem is beszélek, hogy ha lövészeten így vettek részt, akkor az elméletet is így gondolják!!!??? Én 4 hónapja készülök. 4-5x kitöltöttem az írásbeli kérdéseket, kijavítva, %-osan kifejezve az eredményességet, a könyvtárból 10-15 plusz könyvet vettem ki, stb, de még így is tartok a holnaputáni vizsgától. ...de ha sikerül is akkor sem mernék egyedül kimenni "lődözni", nehogy valamit elnézzek, mert ugye az elmélet az még messze van a gyakorlati ismeretektől.

Nagy szerencsémre ismerek néhány IGAZI VADÁSZT. Majd tőlük tanulok.  Kacsint


Üdv;
Dani
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2012. Október 01. - 07:46:53 »

Sabbati

Egész pontosan fogalmaztad meg az aggodalmaidat.

Helyett: Egész pontosan fogalmaztad meg az aggodalmaimat.  Vigyorog
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #596 Dátum: 2012. Október 01. - 07:58:29 »


Nagy szerencsémre ismerek néhány IGAZI VADÁSZT. Majd tőlük tanulok.  Kacsint



Te meg egész pontosan fogalmaztad meg az általam gondolt megoldást... Ördög

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #597 Dátum: 2012. Október 01. - 10:19:50 »

Sabbati

Egész pontosan fogalmaztad meg az aggodalmaidat.
Annak ellenére, hogy "előírás" a vizsgán az önálló fegyverkezelés, töltés, stb, a koronglőtéren a vizsgabiztos pakolgatta a patronokat a puskába. Közel 1 éve voltam kint először és idén tavasz óta rendszeresen kint vagyunk. A barátom lőtte a legjobbat, én eggyel lemaradtam, de még így is izgultam, nem akartam leégni. (~30 vizsgázó)

Arról nem is beszélek, hogy ha lövészeten így vettek részt, akkor az elméletet is így gondolják!!!??? Én 4 hónapja készülök. 4-5x kitöltöttem az írásbeli kérdéseket, kijavítva, %-osan kifejezve az eredményességet, a könyvtárból 10-15 plusz könyvet vettem ki, stb, de még így is tartok a holnaputáni vizsgától. ...de ha sikerül is akkor sem mernék egyedül kimenni "lődözni", nehogy valamit elnézzek, mert ugye az elmélet az még messze van a gyakorlati ismeretektől.

Nagy szerencsémre ismerek néhány IGAZI VADÁSZT. Majd tőlük tanulok.  Kacsint


Üdv;
Dani

Ennyi tanulás mellett nem lehet gond a vizsgán! Sok sikert!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #598 Dátum: 2012. Október 01. - 10:25:36 »

Az még a jobbik ha egyáltalán a vizsgán ott van. Nálunk engem kértek fel, hogy lőjek még 2db lőlapra, mert az enyém volt a legjobb.  OOO Tasli

Hogy milyen gyorsan tud romlani az ember lő képessége!  Röhög Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2012. Október 01. - 10:33:21 »

Te meg egész pontosan fogalmaztad meg az általam gondolt megoldást... Ördög

 Emelem Effendi

oooohhhhh, micsoda összhang.  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: