Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195887 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #315 Dátum: 2010. November 10. - 14:34:42 »

Tisztelt Uraim!

Üdvözlök Mindenkit,Mike vagyok,még új ezen a fórumon.
Jelen állás szerint még nincs vadászvizsgám,de tervezem.Azt szeretném kérdezni Tőletek,hogy szerintetek tanfolyam nélkül meg lehet-e csinálni a vizsgát?
Úgy értem mennyi a realitása annak,hogy átmegy az ember?Kollégám-barátom nemrég vizsgázott,náluk 3 ilyen önállóan felkészülő pali volt,mindhármat elcsapták.
Azt nem tudni azért-e mert nem tudtak,vagy azért mert nem vettek részt a tanfolyamon tehát nem fizették be a lóvét.Esetleg van köztetek olyasvalaki aki tanfolyam nélkül sikeres vizsgát tett?

Üdv!
Mike

Üdv, Mike! HA visszaolvasnál, látnád, hogy ezt a tanfolyam témát már ezerszer kiveséztük! Tasli Ördög
Még én sem vizsgáztam, eredetileg nem terveztem tanfolyamra menni, de aztán a többiek meggyőztek, így mégis fogok menni. Elvileg, ha jól fel vagy készülve, de nem jártál tanfolyamra, csak azért nem csaphatnak ki, mert nem fizettél tanfolyamot (maga a vizsga is 10e). Legalábbis elvileg... De ez szerintem azért nem egy gyakori dolog... Ha a könyvből, ismerősöktől rendesen fel tudsz készülni, ám legyen. Van realitása, hogy átmész. De inkább javasolnám a tanfolyamot.
Szerintem közülünk sok ember nem járt tanfolyamra, mert az ő idejükben még nem volt erre lehetőség. Én fogok tanfolyamra menni, alánlom neked is! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #316 Dátum: 2010. November 10. - 14:36:05 »

Ha szorgalmas vagy, és érdekel a téma, biztosan sikerül tanfolyam nélkül is. Viszont az ember nehezebben veszi rá magát a tanulásra, ha nem nyaggatják. Én is tanfolyam keretein belül végeztem, és teljesen más úgy vizsgázni. Aki nem járt annak nem is sikerült. Szerintem olvasd el amit ebben a topikban írnak a témával kapcsolatban, és tudsz dönteni. Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #317 Dátum: 2010. November 10. - 15:22:32 »

Szerintem közülünk sok ember nem járt tanfolyamra, mert az ő idejükben még nem volt erre lehetőség. Én fogok tanfolyamra menni, alánlom neked is! Emelem

Nem lehetőség, hanem tanfolyam nem volt, volt viszont helyette vadászjelöltség, az jobb volt, szerintem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #318 Dátum: 2010. November 10. - 20:24:32 »

Nem lehetőség, hanem tanfolyam nem volt, volt viszont helyette vadászjelöltség, az jobb volt, szerintem.
Sziasztok !
Sok olyan vadász van akinek nem volt a családjában , ismeretségében vadász . Viszont , affinítása kedve és lehetőség igen .
Annak csak a tanfolyamon volt lehetősége a tudás "apraját"megszerezni. És mégis "igaz" vadász lett belőle . Mert ott olyan oktatók tartják az előadásokat , hogy a vadászok is előszeretettel halgatják az előadásokat !
üdv RZOLI
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #319 Dátum: 2010. November 11. - 11:23:18 »

Nem lehetőség, hanem tanfolyam nem volt, volt viszont helyette vadászjelöltség, az jobb volt, szerintem.

Nem tudom melyik korról beszéltek, de én a hatvanas évek közepétől nem emlékszem olyanra, hogy tanfolyam nélkül lehetett vadászvizsgát tenni!  (Hivatalosan :-)  )
Sőt! Pest-megyében aki a megengedett óránál többet hiányzott a tanfolyamról azt vizsgára sem engedték.
Ez a tanfolyam nélkülim vizsga csak az új kor találmánya, és azóta van  mióta a még több bevétel lett a cél! (Egyébként évek óta foglalkoznak azzal, hogy tanfolyam nélkül ne lehessen vizsgázni!)

A tagjelöltség egy valóban jó intézmény volt (visszaállítanám tagjelölt igazolványostól!) de az nem a vizsgához, hanem a tagsághoz kellett!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #320 Dátum: 2010. November 11. - 11:30:33 »

Nem tudom melyik korról beszéltek, de én a hatvanas évek közepétől nem emlékszem olyanra, hogy tanfolyam nélkül lehetett vadászvizsgát tenni!  (Hivatalosan :-)  )
Sőt! Pest-megyében aki a megengedett óránál többet hiányzott a tanfolyamról azt vizsgára sem engedték.
Ez a tanfolyam nélkülim vizsga csak az új kor találmánya, és azóta van  mióta a még több bevétel lett a cél! (Egyébként évek óta foglalkoznak azzal, hogy tanfolyam nélkül ne lehessen vizsgázni!)

A tagjelöltség egy valóban jó intézmény volt (visszaállítanám tagjelölt igazolványostól!) de az nem a vizsgához, hanem a tagsághoz kellett!

Bizony.
A nyolcvanas évek végén, mikor én vizsgáztam, akkor is így volt, ahogy írod Attila.
Ha többet hiányzott valaki a tanfolyamról, nem vizsgázhatott.
A tagjelöltség is nagyon jó intézmény volt. Most sem kellene másképp! Igen
Naplózva
Mike
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #321 Dátum: 2010. November 11. - 13:38:06 »

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat!Nem tudom,hogy a Ti lakóhelyeteken milyen rendszerességgel szerveznek tanfolyamot és,hogy mennyibe kerül.Nálunk vidéken egy évben egyszer,és kb.
egy százas+vizsgadíj.Szombatonként van előadás ami nekem alapból nem jó a munkám miatt,plusz a pénz ami emiatt kiesne az még egy százas.Ezen okok miatt gondoltam arra,hogy tanfolyam
nélkül kéne megpróbálni.Ha megbukok az a tízezer nem olyan nagy veszteség,valahogy túlélem.Egyébként a téma nagyon érdekel,imádom olvasni a Vadásziskolát és mindent ami a vadászattal kapcsolatos.(gondolom ezzel Ti is így vagytok.)Ami érdekel azt meg is tudom tanulni,viszont ami nem azt képtelen vagyok.A nejem most vizsgázott kitűnőre valami közigazgatási akármiből.Elég durva
csupa hivatalos szakszöveg törvény paragrafus stb.több száz oldal.(Egy fél oldalt olvastam el belőle és megfájdult tőle a fejem.)Ő sem vett részt tanfolyamon(nem is volt ilyen),két hét alatt bebiflázta.
Igaz az Ő IQ-ja az enyém többszöröse. Kacsint
A fegyverismereti részt is szeretném kihagyni.Íjász vagyok csak íjjal szeretnék vadászni.Sokan azt mondják,hogy ha már egyszer ott vagy csináld meg,meg később megbánod,hogy kihagytad.
Nem áll szándékomban a fegyvertartási és viselési engedélyek megszerzése,fegyver vásárlása meg pláne.Félreértés ne essék,ezzel NEM AKAROM MEGBÁNTANI  a puskás társaimat,csak egyszerűen engem a vadászíjászat foglalkoztat.Lehetséges a fegyver-rész kihagyása a vizsgából?

Üdv!
Mike
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #322 Dátum: 2010. November 11. - 13:43:59 »

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a válaszokat!Nem tudom,hogy a Ti lakóhelyeteken milyen rendszerességgel szerveznek tanfolyamot és,hogy mennyibe kerül.Nálunk vidéken egy évben egyszer,és kb.
egy százas+vizsgadíj.Szombatonként van előadás ami nekem alapból nem jó a munkám miatt,plusz a pénz ami emiatt kiesne az még egy százas.Ezen okok miatt gondoltam arra,hogy tanfolyam
nélkül kéne megpróbálni.Ha megbukok az a tízezer nem olyan nagy veszteség,valahogy túlélem.Egyébként a téma nagyon érdekel,imádom olvasni a Vadásziskolát és mindent ami a vadászattal kapcsolatos.(gondolom ezzel Ti is így vagytok.)Ami érdekel azt meg is tudom tanulni,viszont ami nem azt képtelen vagyok.A nejem most vizsgázott kitűnőre valami közigazgatási akármiből.Elég durva
csupa hivatalos szakszöveg törvény paragrafus stb.több száz oldal.(Egy fél oldalt olvastam el belőle és megfájdult tőle a fejem.)Ő sem vett részt tanfolyamon(nem is volt ilyen),két hét alatt bebiflázta.
Igaz az Ő IQ-ja az enyém többszöröse. Kacsint
A fegyverismereti részt is szeretném kihagyni.Íjász vagyok csak íjjal szeretnék vadászni.Sokan azt mondják,hogy ha már egyszer ott vagy csináld meg,meg később megbánod,hogy kihagytad.
Nem áll szándékomban a fegyvertartási és viselési engedélyek megszerzése,fegyver vásárlása meg pláne.Félreértés ne essék,ezzel NEM AKAROM MEGBÁNTANI  a puskás társaimat,csak egyszerűen engem a vadászíjászat foglalkoztat.Lehetséges a fegyver-rész kihagyása a vizsgából?

Üdv!
Mike

Hát viselésit nem is kapsz!  Fejvakarás
Naplózva

Renkecz Rafael
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #323 Dátum: 2010. November 11. - 13:44:15 »

Üdv Kedves Fórum társak ! Jó lenne , ha már olyan  sokan dicsérik a vadászjelöltséget , nagyon -nagyon őszintén leírni . Mi módon lehetett felkerülni a jó hosszú vadászjelölt listára  Ördög Ördög Ördög Ördög Úgy általában  Fejvakarás   Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #324 Dátum: 2010. November 11. - 13:52:17 »

Üdv Kedves Fórum társak ! Jó lenne , ha már olyan  sokan dicsérik a vadászjelöltséget , nagyon -nagyon őszintén leírni . Mi módon lehetett felkerülni a jó hosszú vadászjelölt listára  Ördög Ördög Ördög Ördög Úgy általában  Fejvakarás   Wave

Most is ugyanolyan módon lehet bekerülni a legjobb területek társaságaiba. Csak most nem kell hozzá tanulni okosodni egy-két évig, hanem másnap lehet menni az erdőbe a magnummal oszt pufogtatni.

Mi két éve visszaállítottuk a vadászjelöltség intézményét úgy hogy a jelölt az első évben csak kísérővel mehet egyéni vadászatra és nincs szavazati joga a közgyűlésen. Tagdíj ugyanannyi mint a rendes tagnak + előre ki kell fizetni a közmunkát, amit ha év közben ledolgozik a vadásztárs, akkor beszámít a beugróba.
Egy év után dönt a közgyűlés hogy eltanácsoljuk, maradhat tagjelölt, vagy rendes tag lehet.

Nálunk úgy néz ki, hogy bejött a dolog!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #325 Dátum: 2010. November 11. - 13:58:14 »

Üdv Kedves Fórum társak ! Jó lenne , ha már olyan  sokan dicsérik a vadászjelöltséget , nagyon -nagyon őszintén leírni . Mi módon lehetett felkerülni a jó hosszú vadászjelölt listára  Ördög Ördög Ördög Ördög Úgy általában  Fejvakarás   Wave

Szia Lacus! Wave
Csak az én példámat tudom elmondani.
Nálam ez úgy sikerült, hogy óvodás korom óta hordott apám magával társadalmi munkákra (na nem dolgozni, mert ugye akkor még nem voltam alkalmas rá), de vitt apám, amikor csak tudott.
Később, már az egyéni, társasvadászatokra is elmehettem vele, hajtóként. Így teltek az évek. Azt nem merem mondani, hogy a vége felé már én vittem a társasvadászatokon a sörétest és én lőttem apám helyett, de gondold csak úgy.
Akkoriban voltak még a tavaszi szarka, varjú vadászatok. Azokon is részt vettem.
A fácánnevelő építésekben, felújításokban is részt vettem, de nem is részletezem, egy szóval: ott voltam.
Ismertek a tagok, szerettek, s mikor elérkezett az idő, 16 éves lettem, a közgyűlésen előterjesztették az én tagjelöltségi felvételem. Megszavazták és én tagjelölt lettem.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #326 Dátum: 2010. November 11. - 13:58:44 »

Most is ugyanolyan módon lehet bekerülni a legjobb területek társaságaiba. Csak most nem kell hozzá tanulni okosodni egy-két évig, hanem másnap lehet menni az erdőbe a magnummal oszt pufogtatni.

Mi két éve visszaállítottuk a vadászjelöltség intézményét úgy hogy a jelölt az első évben csak kísérővel mehet egyéni vadászatra és nincs szavazati joga a közgyűlésen. Tagdíj ugyanannyi mint a rendes tagnak + előre ki kell fizetni a közmunkát, amit ha év közben ledolgozik a vadásztárs, akkor beszámít a beugróba.
Egy év után dönt a közgyűlés hogy eltanácsoljuk, maradhat tagjelölt, vagy rendes tag lehet.

Nálunk úgy néz ki, hogy bejött a dolog!
Szerintem is ez egy korrekt megoldás! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #327 Dátum: 2010. November 11. - 14:08:11 »

Vegyünk egy Angyalföldi fiút , nincs támogató , se rokon senki és még vadász ismerőse sincs , városban lakik  . Egyszerű munkás ember  Fejvakarás akkor hogy volt tovább  Fejvakarás  Leírom szinte semmi esélye nem volt ! 
Tamás akkor lemegyek hozzátok / mondjuk / ismeretlenül és felvesztek jelöltnek  Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #328 Dátum: 2010. November 11. - 14:08:50 »

Üdv Kedves Fórum társak ! Jó lenne , ha már olyan  sokan dicsérik a vadászjelöltséget , nagyon -nagyon őszintén leírni . Mi módon lehetett felkerülni a jó hosszú vadászjelölt listára  Ördög Ördög Ördög Ördög Úgy általában  Fejvakarás   Wave

Ha már nem emlékeznél:  Ördög

1., Volt már bent valaki (ismerős, rokon), akinek a személye garancia volt arra, hogy te is megfelelően beilleszkedsz, ellátod a rád háruló feladatokat. Magyarán protekció.
2., Mindazok, akiktől remélni lehetett valamilyen támogatást/szponzorálást a társaságnak. TSz elnök, főagronómus, állatorvos, párttitkár, üzemek vezetői, főorvos úr...
3., Egyéb úton.  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #329 Dátum: 2010. November 11. - 14:41:00 »

Szia Lacus!

Én csak a régi társaságomról tudok beszélni, mert a mostaninál már más a helyzet!

Két lehetőség volt. Volt aki ismerősként, barátként, családtagként jelentkezett (ez volt a gyakoribb) és volt aki um. az utcáról. Nálunk a Kis-Duna partján sok volt az üdülő, onnan is volt jelentkező bőven.
A vt létszáma 32 fő volt.
A tagjelöltnek jelentkezővel korrekt módon közöltük, hogy van e üres hely, vagy nincs, és kb. mikorra várható üresedés. Azt is elmondtuk, hogy nálunk mi a feltétele a tagságnak. Járjon ki rendszeresen vadászatokra, munkálatokra, és mivel nagyon jó csapat volt, sokat voltunk együtt, éljen együtt a társasággal. Vadásznia (társas vadászaton) csak akkor lehetett, ha rendelkezett vizsgával, fegyverrel, és a vadászmester engedélyt adott rá. Akkor maga mellé vette, és ha kellett figyelmeztette.Egyébként hajtóként vett rajta részt, és hajtó kompetenciát kapott! Egyéni vadászatra akkor mehetett, ha valamelyik rendes tag meghívta. Na itt már többen visszaléptek, mert azt hitték, hogy jelöltségük alatt már saját jogon vadászhatnak.
Általában a nyár végén, tél elején fogadtunk jelentkezéseket, mert az idény alatt több lehetőség nyílt egymás megismerésére.
A tavaszi első közgyűlésen döntöttünk, hogy kinek a kérvényét fogadjuk el, és kit utasítunk el eleve.
Aki megnyerte a társaság tetszését az másfél évig tagjelölt lett. A megyei MAVOSZ kiállított neki egy tagjelölt igazolványt, és ez alatt az idő alatt ha kellet végezhetett a tanfolyammal, megszerezhette a vizsgáját. Természetesen ekkor már többet vadászhatott akinek volt fegyvere, de önállóan még nem.
Viszonylag kevés ember jelentkezett fegyvertartásival, és vadászvizsgával, inkább ez alatt az idő alatt szerezték meg.
A másfél év leteltével az első közgyűlésen döntöttünk a felvételéről. Ha több volt a tagjelölt mind a hely, akkor természetesen a szavazatok aránya döntött.
Aki nem került felvételre tovább várt, vagy elment.
A felvétel után befizette a belépési díjat és a tagdíjat. (1997 ben a belépés 50.000.- a tagdíj 12.ooo. Forint/év volt)
A tagdíjat csak részarányosan felvétele napjától fizette, és a társaságnál szokásos félévi rendszerességgel.
Nálunk valóban az lett felvéve aki a többség szimpátiáját kivívta.
Ha valakinek a viselkedése nem tetszett, vagy úgy ítéltük meg,hogy nem tud beilleszkedni, azt idő közben figyelmeztettük,  keressen más társaságot, mert itt kicsi az esélye, hogy felvegyük. Soha nem vártunk ezzel a jelöltség-tagjelöltség végéig.

Általában ez a két év elég volt arra, hogy kiismerjük egymást, és a későbbiek során sem volt probléma senkivel sem.Tagságot átadni csak apa-fia között lehetett, és ilyenkor általában nem vártuk ki mind a két évet.

A legtöbb esetben az "utcáról" jelentkező jelöltek hamar megunták a kijárást, nem nagyon akaródzott dolgozni, (10-12 nap vadgazdálkodási munkanapunk volt évente) többségük csak azt hitte ez egy jó buli puskával a hátunkon. Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: