Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195875 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #285 Dátum: 2010. November 03. - 08:30:35 »

ha pl. gyakorláskor 25ből pl. 20 korongot eltalálok, akkor már kb. nyugodt szívvel mehetek vizsgázni.

...akkor már lassan az olimpiára is nyugodt szívvel mehetsz!  Ördög

Persze, én nem tudom, hogy vizsgán melyik lőállásból kell lőni. Gondolom, a nehezebbekből nem, mert akkor ennyi embernek sem lenne meg.

Mondjuk van olyan megye is, ahol vizsgán csak egyszer el kell sütni a sörétest, egyszer a kisgolyóst (ami jó, ha négy lövésből egyszer elsül, mert olyan régi, rossz lőszert adnak bele) és sikeres is a vizsga.  :Mosolyog

Naplózva
mikac
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #286 Dátum: 2010. November 03. - 08:58:17 »

Köszönöm a hozzászólásokat és a védegylet linket. Megnéztem őket, sajnos kiesnek, mert nem érnék oda a hétközbeni foglalkozásokra. Ami esetleg a Hub mellett szól, hogy szombatonként van a képzés és óraszámban is többet ad (9-14 óráig) , a másik 17-20 óráig, ugyanannyi alkalom mellett, gyakorlati nap mindkét helyen van. Viszont a Ven is nagyon szimpatikus, lehet, hogy a hosszas mérlegelést végül egy érme feldobása fogja eldönteni   Vigyorog 
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #287 Dátum: 2010. November 03. - 10:22:30 »

Úgy legyen! Ördög Na igen, a vizsgadrukk sokszor keresztbe tehet. Szomorú Az biztos, hogy sokat kell gyakorolnom a lövészetet, és ha pl. gyakorláskor 25ből pl. 20 korongot eltalálok, akkor már kb. nyugodt szívvel mehetek vizsgázni. (de szólj, ha tévedek) Ezen kívül még kispuska lövészet iis van, nem? Golyósnál és ennél milyen táv.ból és milyen célt kell vizsgán eltalálni?

A golyós lövészet kispuskával történik. 3 próba után tíz lövést kellett leadni egy 50 méterre álló A/3-as méretű fekete-fehér őzalakra. Anatómiai találatok voltak: a halálos lövések 8-9-10 egységet értek, a lágy vagy végtaglövések meg 0-t. Soponyán vizsgáztam (Fejér megye), ott (példaértékűen) komolyan vették a vizsgáztatók a feladatukat. A sörétes vizsgát a lőtérvezető irányította, a golyóst pedig egy idős vadászember a megyétől. A sörétes vizsga 2 pozícióból történt. 1.állás: hátulról elmenő, majd szembejövő korongra lőttél. 2. állás: balról elmenő, végül jobbról érkezőket kellett eltalálni. Segíthet, ha megtudod, hogy melyik illetékes lőtéren fogsz vizsgázni. Menj ki, válassz vagy választass ki magadnak egy puskát és szokd meg. Vizsgán, ha van lehetőséged (én így tettem anno), kérd azt! 50%-kal nőtt az esélyed.


Mondjuk van olyan megye is, ahol vizsgán csak egyszer el kell sütni a sörétest, egyszer a kisgolyóst (ami jó, ha négy lövésből egyszer elsül, mert olyan régi, rossz lőszert adnak bele) és sikeres is a vizsga.  :Mosolyog



Sajnos ilyen megyét én is tudok mondani... Kisgolyós lövészet nem is volt, sörétessel 3 lövést adtak le, a találat nem számított. Csak azt figyelték az urak, hogy a fegyvert meg tudja-e törni a delikvens, esetleg nagyon hadonászik-e vele a lőállásban... Ilyen esetben csendesen figyelmeztették...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #288 Dátum: 2010. November 03. - 10:32:35 »

...akkor már lassan az olimpiára is nyugodt szívvel mehetsz!  Ördög

Persze, én nem tudom, hogy vizsgán melyik lőállásból kell lőni. Gondolom, a nehezebbekből nem, mert akkor ennyi embernek sem lenne meg.

Mondjuk van olyan megye is, ahol vizsgán csak egyszer el kell sütni a sörétest, egyszer a kisgolyóst (ami jó, ha négy lövésből egyszer elsül, mert olyan régi, rossz lőszert adnak bele) és sikeres is a vizsga.  :Mosolyog


Ördög Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #289 Dátum: 2010. November 03. - 10:40:45 »

A golyós lövészet kispuskával történik. 3 próba után tíz lövést kellett leadni egy 50 méterre álló A/3-as méretű fekete-fehér őzalakra. Anatómiai találatok voltak: a halálos lövések 8-9-10 egységet értek, a lágy vagy végtaglövések meg 0-t. Soponyán vizsgáztam (Fejér megye), ott (példaértékűen) komolyan vették a vizsgáztatók a feladatukat. A sörétes vizsgát a lőtérvezető irányította, a golyóst pedig egy idős vadászember a megyétől. A sörétes vizsga 2 pozícióból történt. 1.állás: hátulról elmenő, majd szembejövő korongra lőttél. 2. állás: balról elmenő, végül jobbról érkezőket kellett eltalálni. Segíthet, ha megtudod, hogy melyik illetékes lőtéren fogsz vizsgázni. Menj ki, válassz vagy választass ki magadnak egy puskát és szokd meg. Vizsgán, ha van lehetőséged (én így tettem anno), kérd azt! 50%-kal nőtt az esélyed.

Sajnos ilyen megyét én is tudok mondani... Kisgolyós lövészet nem is volt, sörétessel 3 lövést adtak le, a találat nem számított. Csak azt figyelték az urak, hogy a fegyvert meg tudja-e törni a delikvens, esetleg nagyon hadonászik-e vele a lőállásban... Ilyen esetben csendesen figyelmeztették...
A nógrád megyei vadászvizsga gyakorlata a galgamácsai lőtéren zajlik, szoktak is lenni lövészeti oktatások (legalábbis a veblapjuk azt írja: http://www.banyavolgy.hu/node/7 ), csak sajnos az égvilágon senkit nem ismerek onnan, de azért párszor biztos, hogy el fogok menni oda vizsga előtt gyakorolni. Majd még kitalálom, hogy hogyan.
Tud valaki esetleg a lőtérről valamit? Tel.szám, vagy nyitvatartás (ha van ilyen)? Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #290 Dátum: 2010. November 03. - 11:20:26 »

A nógrád megyei vadászvizsga gyakorlata a galgamácsai lőtéren zajlik, szoktak is lenni lövészeti oktatások (legalábbis a veblapjuk azt írja: http://www.banyavolgy.hu/node/7 ), csak sajnos az égvilágon senkit nem ismerek onnan, de azért párszor biztos, hogy el fogok menni oda vizsga előtt gyakorolni. Majd még kitalálom, hogy hogyan.
Tud valaki esetleg a lőtérről valamit? Tel.szám, vagy nyitvatartás (ha van ilyen)? Emelem
Szombaton megyek oda lőni. Mosolyog
Utána tudok beszámolni, nem én szerveztem.
De tudtommal közelebb is van lőtér.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #291 Dátum: 2010. November 03. - 11:34:53 »

Sziasztok!
egy kis segítség:GALGAMÁCSA lőtér

Szabó Zoltán 06-30-984-66-31lőtérvezető
Varga András 06-30-641-35-85 lövészetvezető
Üdv:HSanyi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #292 Dátum: 2010. November 03. - 11:35:47 »

Szombaton megyek oda lőni. Mosolyog
Utána tudok beszámolni, nem én szerveztem.
De tudtommal közelebb is van lőtér.

Majd számolj be! Igen
Hát, van közelebb, de mivel a vizsga ott lesz, ezt a lőteret is ismernem kell. Néhányszor oda is el kéne mennem.
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #293 Dátum: 2010. November 03. - 11:37:15 »

Sziasztok!
egy kis segítség:GALGAMÁCSA lőtér

Szabó Zoltán 06-30-984-66-31lőtérvezető
Varga András 06-30-641-35-85 lövészetvezető
Üdv:HSanyi
ó, köszi, Sanyi! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #294 Dátum: 2010. November 03. - 11:49:42 »

...akkor már lassan az olimpiára is nyugodt szívvel mehetsz!  Ördög

Persze, én nem tudom, hogy vizsgán melyik lőállásból kell lőni. Gondolom, a nehezebbekből nem, mert akkor ennyi embernek sem lenne meg.

Mondjuk van olyan megye is, ahol vizsgán csak egyszer el kell sütni a sörétest, egyszer a kisgolyóst (ami jó, ha négy lövésből egyszer elsül, mert olyan régi, rossz lőszert adnak bele) és sikeres is a vizsga.  :Mosolyog


A Gönyű-i lőtéren is csak a fegyver biztonságos kezelését nézték, de csak a rendőrök. Aztán a lövészeten, kispuskával 100-ból minimum 50 kört, sörétesnél pedig valamennyi lőállásból kellett lőni, és 25-ből min 8 találatot kellett elérni. Komolyan vették, szerencsére!
Naplózva
tomy555
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #295 Dátum: 2010. November 03. - 18:24:35 »

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy Borsod megyében hol lehet tenni vadászvizsgát?
mert tudtommal sörétesre engedélyezett lőtér nincs.
Egyedül a sörétestől tartok ha vizsgához kerülök a kispuskától nem félek hiszen sportlóvész vagyok és 90 felett lövök.   /Toz8-assal/
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 03. - 19:24:49 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #296 Dátum: 2010. November 03. - 20:01:05 »

a kispuskától nem félek hiszen sportlóvész vagyok és 90 felett lövök.   /Toz8-assal/

 jól van jól van

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #297 Dátum: 2010. November 03. - 20:03:35 »

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy Borsod megyében hol lehet tenni vadászvizsgát?
mert tudtommal sörétesre engedélyezett lőtér nincs.
Egyedül a sörétestől tartok ha vizsgához kerülök a kispuskától nem félek hiszen sportlóvész vagyok és 90 felett lövök.   /Toz8-assal/
Milyen versenyszámban lősz te 90-et? 30 fekvő nyílt irányzékkal elég halovány... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #298 Dátum: 2010. November 03. - 20:09:04 »

...  Fejvakarás :Vvona kispuskától nem félek hiszen sportlóvész vagyok és 90 felett lövök.   /Toz8-assal/
Milyen szerénynek teccik lenni Fejvakarás Lő Fejvakarás
Én nem is ismerek olyat itt, aki ilyen sokat tudna lőni... :Mosolyog Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #299 Dátum: 2010. November 03. - 20:10:03 »

Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy Borsod megyében hol lehet tenni vadászvizsgát?
mert tudtommal sörétesre engedélyezett lőtér nincs.
Egyedül a sörétestől tartok ha vizsgához kerülök a kispuskától nem félek hiszen sportlóvész vagyok és 90 felett lövök.   /Toz8-assal/

Vizsgára a kamaránál jelentkezhetsz (46/504-125), sörétes és golyós fegyverrel pedig a tomori lőtéren kell vitézkedni.
De van még engedéllyel rendelkező lőtér Hercegkúton is.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: