Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 227749 alkalommal)
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #60 Dátum: 2009. Február 27. - 19:30:57 »



 

            Re: Felháborító....
« Válasz #761 Dátum: Ma - 13:41:00 »   I

"Azt mondják a hozzáértők, hogy idehaza már nincs nagyon tiszta vadmacs, nagy valószínűséggel az egész állomány hibridizált.
Mindenesetre ha tiszta, ha hibrid, aki vadmcskát lő, az a természetkárosítást is elköveti."



Szia Viktor!

Érdekes gondolatot vetettél fel!
Méghozzá, az a kérdés merült fel bennem, meddig tekinthető vadmacskának a vadmacska? Mint Dr. Szemethy László egy előadásában elmondta, Magyarországon már vadmacskáról a klasszikus értelemben nem beszélhetünk. Több generáció óta, a házimacskával történt párzás miatt, még fellelhetők ugyan a vad jegyek, de már több a házimacska jelleg. Akkor egyáltalán lőhető e vadmacska?  Egyáltalán ezek minek számítanak a „törvény” szerint?   Mondható e rájuk, hogy vadmacska? Fejvakarás Vállat von

Mielőtt bárkiben felmerülne a gondolat, hogy ilyet lőjön,  vagy ebből az írásból azt olvasná ki, hogy „szabad a vásár” én azt kérem, senki ne lőjön vadmacska jegyeket mutató macskát!!!
Annál is inkább, mert még a csavargó házimacska lelövése is komoly gondot okozhat!


Egyetértek Attilával.
Nem kell lelőni valamit ahhoz, hogy örömöt okozzon. A védelem miatti tilalmat ha mi nem tartjuk be, akkor ki?
Mellesleg jegyzem meg, a vadmacska bőre közmondásossan zsíros (erről elég sok információt lehet olvasni a régi (szak)irodalomban), tökéletesen kikészíteni lehetetlen, a szőre néhány év alatt kihullik, tönkre megy. A klasszikus macskabőr mellények mindegyike házimacskából készült. Az igényesebbek egyforma színű macskabőrből készítették...
Üdv mindenkinek.
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #61 Dátum: 2009. Február 27. - 20:47:22 »

Egyetértek Attilával.
Nem kell lelőni valamit ahhoz, hogy örömöt okozzon. A védelem miatti tilalmat ha mi nem tartjuk be, akkor ki?
Szerintem ezzel mindannyian egyetértünk, legalább is akiben egy csepp vadászvér folyik. Kár ezt fírtatni.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #62 Dátum: 2009. Február 27. - 21:53:35 »

Sziasztok!
Azt hiszem érdekes témába csöppentem. Mint volt hivatásos vadász elmondhatom, hogy több száz cica végezte be életét miattam. De soha nem találkoztam (Fejér megye, apróvadas területek) vadmacskával. A sok lelőtt macska közül mindössze egy volt "gyanús", mert hatalmas volt, és nagy volt a feje, plusz a farka is a vadmacskára hajazott. De az is max. hibrid lehetett.
Ami érdekes: akkoriban a lakott területtől 200 m-re már lőhető volt a macska, és nem kelett, hogy támadjon, vagy vadat űzzön. A lakott területek 1 km-es körzetében lőtt macskák színe teljesen azonos volt bármely faluban látott fehér-tarka-barna-vörös-fekete, stb. macskához. Egy km-en túl viszont 1-2 %-tól eltekintve csak szürke-cirmos (vaddmacskaszínű?) macskát lőttem. Igaz, a lőtt macskák 90 %-a a lakott terület 1 km-es körzetén belül esett.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2009. Február 27. - 22:43:45 »

[quote author=Erdőjáró   (Molnár Attila) link=topic=187.msg42361#msg42361 date=1235741686

Szia Viktor!

Érdekes gondolatot vetettél fel!
Méghozzá, az a kérdés merült fel bennem, meddig tekinthető vadmacskának a vadmacska? Mint Dr. Szemethy László egy előadásában elmondta, Magyarországon már vadmacskáról a klasszikus értelemben nem beszélhetünk. Több generáció óta, a házimacskával történt párzás miatt, még fellelhetők ugyan a vad jegyek, de már több a házimacska jelleg. Akkor egyáltalán lőhető e vadmacska?  Egyáltalán ezek minek számítanak a „törvény” szerint?   Mondható e rájuk, hogy vadmacska? Fejvakarás Vállat von

Mielőtt bárkiben felmerülne a gondolat, hogy ilyet lőjön,  vagy ebből az írásból azt olvasná ki, hogy „szabad a vásár” én azt kérem, senki ne lőjön vadmacska jegyeket mutató macskát!!!
Annál is inkább, mert még a csavargó házimacska lelövése is komoly gondot okozhat!

[/quote]

Szia Attila!

Emlékszem, azon az előadáson egymás mellett ültünk.

Nos: már csak azért se kezdjen mindenki macskára lövöldözni, mert éppenhogy az a helyzet, hogy MINDEN olyan macska büntetőjogi védelem alatt áll, amelyikben csak egy csepp vadmacskavér is van. A törvény a hibrideket is ugyanúgy védi...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #64 Dátum: 2009. Február 27. - 23:09:36 »

Hol lehet erről valamit találni?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #65 Dátum: 2009. Február 27. - 23:22:41 »

Sziasztok!
Azt hiszem érdekes témába csöppentem. Mint volt hivatásos vadász elmondhatom, hogy több száz cica végezte be életét miattam. De soha nem találkoztam (Fejér megye, apróvadas területek) vadmacskával. A sok lelőtt macska közül mindössze egy volt "gyanús", mert hatalmas volt, és nagy volt a feje, plusz a farka is a vadmacskára hajazott. De az is max. hibrid lehetett.
Ami érdekes: akkoriban a lakott területtől 200 m-re már lőhető volt a macska, és nem kelett, hogy támadjon, vagy vadat űzzön. A lakott területek 1 km-es körzetében lőtt macskák színe teljesen azonos volt bármely faluban látott fehér-tarka-barna-vörös-fekete, stb. macskához. Egy km-en túl viszont 1-2 %-tól eltekintve csak szürke-cirmos (vaddmacskaszínű?) macskát lőttem. Igaz, a lőtt macskák 90 %-a a lakott terület 1 km-es körzetén belül esett.

Szia!
Ez nálunk is megfigyelhető. Erdőben csak vadmacskaszínű macskák vannak nálunk is (Fejér megye). Állítólag nagyon jól örökíti a vadmacska a farkának és a bundájának "mintáját", és ezért van az, hogy a hibrideknek jóformán mind vadmacskakinézetük van, esetleg a méretük árulhatja el, valójában mi a helyzet.
Legutoljára e hónap elején láttam az erdőben, gondolom a pacsmagolás miatt egy kissé nagyobb a forgalom a szokásosnál. Az is ilyen szürkés volt, de a mérete alapján én vadmacskaként azonosítottam....... Vállat von
Naplózva

Dávid
Viktor
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Február 27. - 23:38:37 »

Hol lehet erről valamit találni?

Btk.-kommentárok.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Február 28. - 11:30:38 »

köszönöm!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
YZXPF
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Március 16. - 01:56:48 »

Tavaly nyáron egy egy íjászversenyen(Herend Maratoni mielőtt Boar megkérdezi) egy tapaszatlt íjasvadász kolléga hívta fel egy vadmacska szerű de anál sokkal nagyobb
lábnyora a figyelmünket,Valószínűleg hiúz hagyhatta.Már ez is érdekes élmény volt.
Naplózva

Láss a szimatoddal!
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #69 Dátum: 2009. április 05. - 07:02:56 »

Véleményeket kérek,a képen látható macskáról.
Az elmúlt ősz óta rendszeresen látom. Lakott terület  2-3 km körzetben nincs, a viselkedése emberre érzékeny.
Szag nyomokat hagy maga után, az állát dörzsöli ágakhoz vizeletével jelöl meg bizonyos helyeket.(territórium jelölés szerintem)

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képminőségért bocs.
Naplózva

hunter55
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #70 Dátum: 2009. április 05. - 07:36:16 »

Véleményeket kérek,a képen látható macskáról.
Az elmúlt ősz óta rendszeresen látom. Lakott terület  2-3 km körzetben nincs, a viselkedése emberre érzékeny.
Szag nyomokat hagy maga után, az állát dörzsöli ágakhoz vizeletével jelöl meg bizonyos helyeket.(territórium jelölés szerintem)


A képminőségért bocs.

Kép alapján a méretét nehéz megállapítani, elképzelhetőnek tartom, hogy keverék de az szerintem biztos, hogy nem tiszta vadmacska. A farkán lévő csíkok is ezt mutatják, mivel kevesebb, mint lenni kellene.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #71 Dátum: 2009. április 05. - 07:47:41 »

Kép alapján a méretét nehéz megállapítani, elképzelhetőnek tartom, hogy keverék de az szerintem biztos, hogy nem tiszta vadmacska. A farkán lévő csíkok is ezt mutatják, mivel kevesebb, mint lenni kellene.
A nagyságáról annyit, valóban nem nagyobb egy házi macskánál.
Naplózva

hunter55
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #72 Dátum: 2009. április 05. - 07:57:09 »

A nagyságáról annyit, valóban nem nagyobb egy házi macskánál.
Így akkor már biztos, hogy csak egy elvadult házi macska!
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. április 05. - 08:27:26 »

Így akkor már biztos, hogy csak egy elvadult házi macska!

Sziasztok!
Csak annyi kérdés, hogy nagyvadas vagy apróvadas a terület?   ???
Mert apróvadason nem feltétlen szükséges eme macska jelenléte.   Vigyorog
Ha a saját területemen lenne, akkor már tuti, hogy kesztyű lenne belőle. Ugyanis a zsíros macskabőr nen ázik át! Bion Bion Bion
Ezt arégi  Vadász-ok jól tudták.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #74 Dátum: 2009. április 05. - 13:58:35 »

Sziasztok!
Csak annyi kérdés, hogy nagyvadas vagy apróvadas a terület?   ???
Mert apróvadason nem feltétlen szükséges eme macska jelenléte.   Vigyorog
Ha a saját területemen lenne, akkor már tuti, hogy kesztyű lenne belőle. Ugyanis a zsíros macskabőr nen ázik át! Bion Bion Bion
Ezt arégi  Vadász-ok jól tudták.
Vegyes vadas terület! Amiből annyi igaz hogy fácánunk sok éve már alig van. Disznó "csak tegnap este tizenhat egyedet láttam"négy göbe malacokkal, bocs de ez már egy másik topik
Naplózva

hunter55
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: