Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226106 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:50:06 »

Sziasztok!Mint már régebben írtam a farkas több család már régebben él nálunk.Hiúzból is több van csak egyes példányok talán.A Zemplén északi határ közeli szinte megközelíthetetlen helyein.Ezen biztos adatokról nem fogtok hllani olvasni sehol az biztos,legalábbis egyenlőre. Wave
A Borzsonyben tobb nev is orzi a regi idoket: Farkasvolgy, Medvepatak stb. Tegnap beszeltem idos apammal, aki csak most mondta el, hogy regebben is latott hiuzt a Borzsonyben vadaszat kozben. A Medvepataknak nevezett reszen latta mar tobb mint 20 eve a hiuzt. Itt a hegyekbol lejon egy patak egeszen az Ipolyig, amelynek masik oldalan egy jarhatatlan meredek hegy van. Az erdo es a folyo (orszaghatar) kozott alig 120-150 meter a tavolsag.

Ipolytarnócon a juhászunk is mondta, hogy találkozott már olyan ragadozó nyommal hóban-sárban,ami nem passzol egy általa ismert vadhoz sem. Azt mondja, hogy a vadmacskáéhoz hasonlít, csak sokkal nagyobb. Gondolom ezt is hiúz hagyhatta ott-az járhatatlan erdőket ismerve arrafelé meg elég valószínű lehet.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 13:59:52 »

Az egyetemen volt egy évfolyamtársam, aki a hiúz és a farkas jelenlegi terjeszkedéséről írta a diplomáját, és a környezetvédelmi minisztériumból segítette valaki adatokkal. Nos, én nála találkoztam először vele, hogy akkor már(2005) legalább 25-30 állandóan Mo-n élő hiúzról tudtak az Északi-khg területén, valamint a farkasok is megtelepedő félben vannak. Csak nem akarták a nyilvánosság elé hozni, mert féltek a visszhangtól. De ha jól tudom, a NYME Soproni karán most is vannak olyanok,akik ezzel foglalkoznak.

Sziasztok!Mint már régebben írtam a farkas több család már régebben él nálunk.Hiúzból is több van csak egyes példányok talán.A Zemplén északi határ közeli szinte megközelíthetetlen helyein.Ezen biztos adatokról nem fogtok hllani olvasni sehol az biztos,legalábbis egyenlőre. Wave
Nemrég olvastam, hogy a szlovák populáció is egyre intenzívebben növekszik. Összefüggésbe hozzák a brutális vaddisznóállomány robbanással.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:05:16 »

Sziasztok!Mint már régebben írtam a farkas több család már régebben él nálunk.Hiúzból is több van csak egyes példányok talán.A Zemplén északi határ közeli szinte megközelíthetetlen helyein.Ezen biztos adatokról nem fogtok hllani olvasni sehol az biztos,legalábbis egyenlőre. Wave
A Borzsonyben tobb nev is orzi a regi idoket: Farkasvolgy, Medvepatak stb. Tegnap beszeltem idos apammal, aki csak most mondta el, hogy regebben is latott hiuzt a Borzsonyben vadaszat kozben. A Medvepataknak nevezett reszen latta mar tobb mint 20 eve a hiuzt. Itt a hegyekbol lejon egy patak egeszen az Ipolyig, amelynek masik oldalan egy jarhatatlan meredek hegy van. Az erdo es a folyo (orszaghatar) kozott alig 120-150 meter a tavolsag.
Ipolytarnócon a juhászunk is mondta, hogy találkozott már olyan ragadozó nyommal hóban-sárban,ami nem passzol egy általa ismert vadhoz sem. Azt mondja, hogy a vadmacskáéhoz hasonlít, csak sokkal nagyobb. Gondolom ezt is hiúz hagyhatta ott-az járhatatlan erdőket ismerve arrafelé meg elég valószínű lehet.

Vagy egy új RTL-párduc...
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:23:41 »

Nemrég olvastam, hogy a szlovák populáció is egyre intenzívebben növekszik. Összefüggésbe hozzák a brutális vaddisznóállomány robbanással.
Szervusz!
A hiuz eszik dogot is, vagy csak a maga zsakmanyolt elo allatot fogyasztja?
Ha eszik dogot is, akkor a Borzsonyben a masfel eve dulo sertespestis miatt teritett asztal varja.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:26:20 »

Szia Genfi!

Lehet, hogy tévedés, de úgy olvastam, a hiúz nem nagyon eszik dögöt.  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:46:59 »

Szia Genfi!

Lehet, hogy tévedés, de úgy olvastam, a hiúz nem nagyon eszik dögöt.  Vállat von
Hát nem tudom... mint macskaféle lehet, hogy nem szívesen fogyasztja, de mint ragadozó, bizony megeszi, ha elé kerül. Talán egy- vagy két faj nem eszik dögöt, ha a fene fenét eszik, akkor se! És az állatok alkalmazkodóképességét ismerve...nos, szerintem kihasználja a terjeszkedéshez a terülj terülj asztalkámat.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:51:18 »

Mintha arról olvastam volna, hogy a saját elrejtett zsákmányára napokig visszajár.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 14:58:36 »

Mintha arról olvastam volna, hogy a saját elrejtett zsákmányára napokig visszajár.

Igen nekem is az rémlik, hogy a saját elejtett dögjére rájár de másét nem fogyasztja. Talán Nadler vagy Maderspach írt erről de megmondom őszintén homályos, nem emlékszem  Zavarodott
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:09:35 »

Mintha arról olvastam volna, hogy a saját elrejtett zsákmányára napokig visszajár.

Igen nekem is az rémlik, hogy a saját elejtett dögjére rájár de másét nem fogyasztja. Talán Nadler vagy Maderspach írt erről de megmondom őszintén homályos, nem emlékszem  Zavarodott
Nem akarom én kétségbe vonni a szavaikat-kicsi vagyok én ahhoz. De egy terjeszkedő ragadozó fajnak(ami ráadásul alkalmas is rá) a mai időkben ökológiai luxus lenne nem fogyasztani dögöt, ha a rendelkezésére áll. Bár attól még lehet,hogy ugyanolyan finnyás maradt, mind Maderspach idejében volt Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:13:33 »

Mintha arról olvastam volna, hogy a saját elrejtett zsákmányára napokig visszajár.

Igen nekem is az rémlik, hogy a saját elejtett dögjére rájár de másét nem fogyasztja. Talán Nadler vagy Maderspach írt erről de megmondom őszintén homályos, nem emlékszem  Zavarodott
Nem akarom én kétségbe vonni a szavaikat-kicsi vagyok én ahhoz. De egy terjeszkedő ragadozó fajnak(ami ráadásul alkalmas is rá) a mai időkben ökológiai luxus lenne nem fogyasztani dögöt, ha a rendelkezésére áll. Bár attól még lehet,hogy ugyanolyan finnyás maradt, mind Maderspach idejében volt Bion

Én is úgy gondolom egyébként, nem veti meg a dögöt...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:53:02 »

Mivel annak idején, amikor még lehetett rá vadászni, lelkesen csapdázták is az erdészek-vadászok, és állítólag nagyon könnyedén bele is ment a csapdába (lásd: Széchenyi: Ünnepnapok), nagy valószínűséggel rámegy a dögre.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 15:56:29 »

Mivel annak idején, amikor még lehetett rá vadászni, lelkesen csapdázták is az erdészek-vadászok, és állítólag nagyon könnyedén bele is ment a csapdába (lásd: Széchenyi: Ünnepnapok), nagy valószínűséggel rámegy a dögre.
Igen, nekem is rémlik. Amilyen nehéz puskavégre kapni, olyan könnyen belesétál a vasba.Nyilván nem élő csalit használtak. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 16:01:16 »

Mivel annak idején, amikor még lehetett rá vadászni, lelkesen csapdázták is az erdészek-vadászok, és állítólag nagyon könnyedén bele is ment a csapdába (lásd: Széchenyi: Ünnepnapok), nagy valószínűséggel rámegy a dögre.
Igen, nekem is rémlik. Amilyen nehéz puskavégre kapni, olyan könnyen belesétál a vasba.Nyilván nem élő csalit használtak. Wave


Valamelyik, Erdélyben sokat tartózkodó vadászunk (röstellem, de nem ugrik be a neve) pedig írta, hogy a leskunyhóból a dög mögül felnéző hiúzt lőtte meg. Mikor odament nagy boldogan, látta, hogy már vagy 2 napja vasban volt nyomorult állat, tisztára el volt feketedve a mancsa. Talán valamelyik vadőr rakta ki a csapdát...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 17:30:42 »

A legutolsó 15-ös Vadászati Útmutatóban van vagy 120 oldal ami a hiúz vadászattal életével foglalkozik. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 11:14:49 »

Sziasztok!
Beszéltem egy barátommal aki nagyon otthon van a magyarországi ritka ragadozók elterjedésében.Mondott néhány adatot pontosabb hely megjelölés nélkül.Medve
kettő van egy a Zemplénben,egy a Bükkben.Farkas és Hiúzból néhány egyed van.
Ezek mind kóborló egyedek.Az a régebbi kettő farkas család sincs már meg.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: