Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226324 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #285 Dátum: 2012. December 12. - 21:54:40 »

Nálunk a Börzsönyben már vagy 20 éve van hiúz.Hol gyakrabban látni,de van úgy hogy fél évig fel sem bukkan.Nem tudni mennyi lehet.De van.Egy hónapja találtunk muflont,amit megfojtott és evett belőle.Vad pedig ugyan annyi van mint volt.Soha sem fog annyira elszaporodni,mint Somogyban a sakál.Érzékenyebb annál.


Na, ez egy lényegi, konkrét információ, ebből (/ilyenekből) kéne továbbszőni a gondolatmenetet!
A többi inkább huzakodás, mint véleménycsere.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #286 Dátum: 2012. December 12. - 21:58:52 »

Petya, Pati! Hiúz gradációra emberemlékezet óta nemigen volt példa, ettől szerintem (!) nem kell tartani. Nem az a jég hátán megélő faj.
Gaucho, felőlem minden ember arra adományozza a felesleges pénzét, amire óhajtja, de ami a WWF magyar fiókvállalatához kötődik, az engem nem győz meg túlságosan. Megjelenésük óta figyelemmel követem a tevékenységüket, és fokozatosan ábrándulok/ábrándultam ki belőlük.

Szerintem egy "vadgazda" sem örül, ha egy új ragadozófaj települ meg a területén.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #287 Dátum: 2012. December 12. - 22:05:28 »

Szerintem egy "vadgazda" sem örül, ha egy új ragadozófaj települ meg a területén.  Vállat von

De!  Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #288 Dátum: 2012. December 12. - 22:12:37 »

Nem ugyanaz az értéke a hiúznak és a sakálnak...
 A sakál a rókához hasonlítható, gyorsan terjeszkedik, nagyobb  szaporulata. stb. (én arról sem hallottam, hogy védett lenne)
A hiúz egy nagyon érzékeny állat, nagy területeket használ, kevés utóddal. Helye van a faunában. Természetes szelekció amit csinál, a vadászok többsége pedig kontra szelekciót...
500.000 ft az eszmei értéke. Normális gondolkodásmóddal örülni kellene a hiúz visszatérésének.
Jelenleg nem a saját gépemről írok, majd később rakok fel anyagot hiúzzal kapcsolatban, de valaki bizonyíta már be hogy eltűnt az őz ahol megjelenik a hiúz...  Röhög
Arról van szó, hogy mindenki attól fél, hogy a hiúz megjelenésével korlátozódik vagy beszűkül a vadászati lehetősége embereknek. Vagy csak cinizmus beszél mindenkiből, vagy hozzánemértés....

Nem is azt írtam, hogy most védett, hanem védelemmel kezdte, aztán vadászidénye volt (nem teljes éves), mostmár egész évben vadászható.
Hogy mit és miért védenek, azon pedig igencsak el lehetne vitatkozni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #289 Dátum: 2012. December 12. - 22:15:29 »

De!  Kacsint

Te tudod.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #290 Dátum: 2012. December 12. - 22:19:04 »

........
Arról van szó, hogy mindenki attól fél, hogy a hiúz megjelenésével korlátozódik vagy beszűkül a vadászati lehetősége embereknek. Vagy csak cinizmus beszél mindenkiből, vagy hozzánemértés....

Igazad van! Nem értek hozzá, cinikus vagyok, és féltem a vadászati lehetőségeimet! Fejvakarás
A lényeg, hogy te értesz hozzá, és nem vagy cinikus!?
"" Röhög Vadász   Röhög Vadász ""


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #291 Dátum: 2012. December 12. - 22:53:27 »

Ez már szolidabb módon egyszer (egy falu kitelepítése), de megesett Hazánk területén anno...
Üdv Attila!
1. Egy régi Nimród cikk volt Derenkről.
2. Dr. Tóth Sándor: Haragistya- Ménesvölgy
Mindkettőt érdekes volt olvasni.
Üdv: J. vadász Emelem
Derenk község már nem lesz kihaltabb,szerintem oda kéne telepíteni a bojtosfülűeket,és rendeletben szabályozni,hogy a Horthy által kiüríttetett egykori település határait nem hagyhatják el. Vigyorog
Wave Egy túrát megér. A feleségem azóta is emlegeti... Nyihi
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #292 Dátum: 2012. December 12. - 23:38:28 »

Igazad van! Nem értek hozzá, cinikus vagyok, és féltem a vadászati lehetőségeimet! Fejvakarás
A lényeg, hogy te értesz hozzá, és nem vagy cinikus!?
"" Röhög Vadász   Röhög Vadász ""




Nem pont Neked címeztem ezt a hozzászólást, hanem úgy nagy általánosságban írtam. Akinek nem inge...  Figyelmes olvasás
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #293 Dátum: 2012. December 13. - 05:36:33 »

Na, most még én is beleszólok; egy pozitivumja mindenesetre van:

Ahol a hiúz rendszeresen jár, ott eltünik a kóbor macska, a pamacsosfülü nagyon szereti Vigyorog

 Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #294 Dátum: 2012. December 13. - 08:34:35 »

Wave Egy túrát megér. A feleségem azóta is emlegeti... Nyihi

Csak nem azzal rémisztgetted, hogy ha nem viselkedik jól akkor medve vagy hiúzvacsora lesz!? Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #295 Dátum: 2012. December 13. - 09:22:52 »

Csak nem azzal rémisztgetted, hogy ha nem viselkedik jól akkor medve vagy hiúzvacsora lesz!? Röhög
Dehogyis! Csak a kedves néni a túra-házban azt mondta,hogy egy órás könnyű séta...Aztán valahogy 2 órás kemény kaptatás lett belőle.Amikor meg odaértünk a feleségem rájött,hogy én EZÉRT a néhány megmaradt épületért mentem annyit... Nyihi Készítettünk képeket:a feleségem azóta több művészt is megihletett,amikor a ROSSZKEDV-et próbálták női alakba önteni...  Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #296 Dátum: 2012. December 13. - 09:30:57 »

Dehogyis! Csak a kedves néni a túra-házban azt mondta,hogy egy órás könnyű séta...

Neki lehet, hogy annyi idő kell..... Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #297 Dátum: 2012. December 13. - 09:34:48 »

Nem vagy te vadgazdamérnök véletlenül?

Miért az bűnnek számít? Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #298 Dátum: 2012. December 13. - 13:36:00 »

Az idei medve eset egy nagy kamu volt.A medve tavaly volt itt,de arról szerencsére nem zengett a média. Ördög

Hát sajnáltam is nagyon, hogy nem tanáták meg az "állatvédők" a kis hajtóvadászatuk alkalmával....lehetett volna simogatni... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Erdő az én templomom...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #299 Dátum: 2012. December 13. - 14:22:55 »

Hát sajnáltam is nagyon, hogy nem tanáták meg az "állatvédők" a kis hajtóvadászatuk alkalmával....lehetett volna simogatni... Ördög Ördög Ördög

Ááááááá.......a medve az nem játék! Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: