Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226320 alkalommal)
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #360 Dátum: 2013. április 08. - 06:55:44 »



Tán soha nem fogok már lőni Mosómedvét, de ma valami különös szerencse mellém állt és összejött.  Taps





Zolika !
Itt is: Emelem
Amit mondtam arra figyelj!
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #361 Dátum: 2013. április 08. - 09:16:46 »

A holnapi Blikk: Eltűnt a gyerekek kedvence:
Bács megyében látták utoljára Mosó Masát! Vigyorog

Gratulálok a kismedvéhez!  Emelem

Pár éve Pápa környékén lőttek egyet. Vadász cimborái már a következő napilapba betették: Elveszett a mosómedvém, a cirkuszban ő volt a fő szám. És valami irdatlan pénzt ígértek a nyomravezetőnek. És hétről hétre srófolták fel a becsületes megtalálónak a jutalmat.
A koma meg  Fejvakarás  Vállat von  Fejvakarás
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 08. - 09:33:54 írta Pyrus » Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #362 Dátum: 2013. április 08. - 16:20:40 »

Gratulálok Simi! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #363 Dátum: 2013. április 08. - 17:27:50 »

Gratulálok a kismedvéhez!  Emelem

Pár éve Pápa környékén lőttek egyet. Vadász cimborái már a következő napilapba betették: Elveszett a mosómedvém, a cirkuszban ő volt a fő szám. És valami irdatlan pénzt ígértek a nyomravezetőnek. És hétről hétre srófolták fel a becsületes megtalálónak a jutalmat.
A koma meg  Fejvakarás  Vállat von  Fejvakarás

Minek az embernek ellenség, ha ilyen cimborái vannak? Ördög Röhög
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #364 Dátum: 2013. április 08. - 18:19:04 »


Vadász cimborái már a következő napilapba betették: Elveszett a mosómedvém, a cirkuszban ő volt a fő szám. És valami irdatlan pénzt ígértek a nyomravezetőnek. És hétről hétre srófolták fel a becsületes megtalálónak a jutalmat.


Vigyorog  Vigyorog  Igen
Háhháááá, jó fej cimborák!  Vigyorog
Poénnak jó!!! Vigyorog



És köszönöm mindenkinek!  Emelem
Hááát....felejthetetlen élmény volt! Mosolyog

 Piál  Wave
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #365 Dátum: 2013. április 09. - 21:27:19 »

hátha most:




Vélemények a nyomot hagyóról?
Nem én készítettem a képeket. Annyi az infóm róla, hogy ott volt valahol a farkasnyom közelében, erdős terület, erősen a cosinus alfa hatása alatt, 600-800 m tengerszint feletti magasság.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #366 Dátum: 2013. április 18. - 19:26:27 »

 rgalmatlanul el voltam havazva, plusz az ámítógép is beadta a kulcsot, az elmúlt vasárnap jeles volt számomra. Életem első, nem állatkerti vidráját volt módomban jól megfigyelni. Történt ugyanis, hogy az UAZ-nak nem levének teljesen rendben a papírjai (nuku műszaki), a faluban meg holmi "Kobra" (Nem Semirék a német autópályákról, ezek ukrán kobrák. Mérgesek) nevezetú egyenruhások szedték a sápot, hát nem mertem hazamenni. Letanyáztunk a Batár partján egy cimborával meg Levente vadászgyakornokunkkal aztán próbáltunk szarkát-varjút lőni, igencsak mérsékelt sikerrel.Láttunk egy nagy csapat - vagy 4O-45 darabra becsültem- szélkiáltót, amit azt hiszem nállatok nagypólingnak tisztelnek.  Lassan beesteledett, a nőnemú családtagok és családtag jelöltek ismételten szorgalmazták, hogy most már mars haza (fene aki kitalálta a mobiltelefont), de a fakabátok miatt még maradtunk egy keveset. Ép két veszekedő őzbakban gyönyörködtünk amelyek egymással szemben állva válogatott gorombaságokat vágtak a egymás fejéhez amikor odapillantok a vízre és lám ott úszik valami. Elősször pézsmára gondoltam de a távcső tisztázta a helyzetet. Vidra volt mégpedig igen jókora darab. Nem tudom, hogy nem vett-e észre bennőnket, hiszen mindhárman katonai terepruhában voltunk és nem mozogtunk, vagy tényleg olyan bászli jószág ahhogy írják és nem törődik az emberrel, de vagy 2-3 percig uszkált előttünk. Néha lebukott majd feljött. Szemmel láthatóan jólérezte magát.   
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #367 Dátum: 2013. április 18. - 19:54:14 »

Szia Hucul,azt hittem elvitt a víz...A Tiszától két kilométerre elütve talált egy cimbora nemrég egy példányt,nekem meg annak a bőre volt az első,amit láttam.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #368 Dátum: 2013. április 18. - 20:15:15 »

 Nem visz engem olyan könnyen el a Tisza, de ebben a vidrás esetben az a furcsa, hogy tavaly a Batár július és december között teljesen ki volt száradva. Ezt úgy értsétek, hogy egy liter víz nem volt a mederben. Most a vizzel egyőtt szépen jött kacsa és a vidra is megjelent. Vajon honnan jött, vagy ha nem jött, akkor mit evett a tavalyi aszályban, mert halat nem, az biztos.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #369 Dátum: 2013. április 18. - 20:17:01 »

Nálunk azért lehet vidrát látni, de hód sokkal több van.  Tegnap a kocsma teraszáról nézegettünk egy laposfarkút, ott úszott el 5 méterre de nem nagyon zavartatta magát.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #370 Dátum: 2013. április 18. - 20:25:19 »

A vidra nem ritka ragadozónk...
Azt mondjuk elhiszem, hogy az egyetemek állattani tanszékeinek laborjaiba ritkán téved be, de az a szobatudós, aki kilátogat bármely halastó, vagy vízfolyás partjára esetleg beszél halőrökkel, az könnyen találkozhat -ha nem is az állattal- de a (nem is kis számú) jelenlétére utaló csalhatatlan nyomokkal.
Persze ehhez el kell hagyni az irodát.  Kacsint 
Naplózva
Somefire
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71


« Új üzenet #371 Dátum: 2013. április 18. - 20:38:42 »

A Balatonon, éjszakai horgászatok során már többször meg tudtam figyelni vidrát. A nádasok, hullámtörő kövezések mentén halásznak. Persze olyankor nem nagyon kell a horgásznak halat fognia a környéken Nevet

Egyik télen találtunk egy fiatal példányt a jégen, nádvágás közben. Teljesen jó állapotban volt, akkor igen hidegek (15-20 fok körül) voltak éjszaka. Látszott a hely ahol kijött, a nyomai mutatták az (utolsó) útját. Majd egy másik, befagyott lék környékén volt elfeküdve. Gondolom nem tudott visszajutni és ezért fagyott meg. Odaadtam a Balaton-fevidéki Nemzeti Park őreinek.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #372 Dátum: 2013. április 18. - 20:54:07 »

A vidra nem ritka ragadozónk...
 aki kilátogat bármely halastó, vagy vízfolyás partjára

Erdélyi barátom halastavainál láttam jó pár vidrabőrt a pajta oldalára szegelve.   
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #373 Dátum: 2013. április 19. - 13:38:06 »

A vidra nem ritka ragadozónk...
Azt mondjuk elhiszem, hogy az egyetemek állattani tanszékeinek laborjaiba ritkán téved be, de az a szobatudós, aki kilátogat bármely halastó, vagy vízfolyás partjára esetleg beszél halőrökkel, az könnyen találkozhat -ha nem is az állattal- de a (nem is kis számú) jelenlétére utaló csalhatatlan nyomokkal.
Persze ehhez el kell hagyni az irodát.  Kacsint 
Ezzel messzemenően egyet tudok érteni. Én is jártam olyan halgazdaságban, ahol három vidrabőr hirdette, hogy a halfarkas persona non grata. Csak percekig megfigyelni, jól megnézni, gyönyörködni benne, vagy bottal ütni a nyomát és a vadászatainak maradványait szerintem más. Én pont a megfigyelés élménye miatt értékeltem sokra azt a pár percet. Mivel az említett vízfolyásban békán meg pár récén kívül más nem terem, hát részemről grácia fejének. Na de láttam én olyat is amikor egy vidracsalád egy éjszaka alatt olyan jót szórakozott a kétnyaras pontyok "nyújtómedencéjében", hogy a tógazdát majd a mentő vitte el reggel. Ott semmi keresnivalója!
 Más. Tegnapaz új védkerületemet vettem át amikor mi szalad át előttünk. Egy nyest. Tudom ő sem ritkaság, de ha akkor nem jelölőkalapács van nállam, sokért nem adtam volna. Erdőben még nem találkoztam vele, noha a szőlőlugasról pár éve már leszólítottam egyet.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #374 Dátum: 2013. április 19. - 14:23:12 »

Én is jártam olyan halgazdaságban, ahol három vidrabőr hirdette, hogy a halfarkas persona non grata.
Nyihi  Fejvakarás
A vidrabőrök nem szerették a madarakat . . . !!
   Halfarkas .

Vigyorog Wave Emelem


 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: