Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 226339 alkalommal)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #315 Dátum: 2013. Február 09. - 09:05:56 »

http://videotar.mtv.hu/Videok/2013/02/08/13/Medve_koborol_Balassagyarmat_kornyeken.aspx
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #316 Dátum: 2013. Február 09. - 09:09:19 »


Ez újabb, vagy ugyan az, amit kb. egy hete tárgyal a média? Meg mi is.  Fejvakarás Vállat von

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #317 Dátum: 2013. Február 09. - 10:16:30 »

Ugyanaz, de ebben a videóban legalább valós adatokat adnak meg. Nem 300-400 kilós vérmedvéről van szó.  Vigyorog  Röhög
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #318 Dátum: 2013. Február 09. - 11:49:15 »

Egyenlőre vita tárgyát képezi a két talplenyomat között húzódó folyamatos vonal . Az egyik oldal szerint a járókából elrabolt kisgyerek kezében lévő csörgő hagyhatta a nyomot. A másik oldal váltig állítja, hogy vagy a medve orrában lévő karikáról lecsüngő lánc vagy a medve által tolt kerékpár nyoma lehet.

Amint lesz friss hírünk adásunkat megszakítva beszámolunk róla.  Ördög
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #319 Dátum: 2013. Február 09. - 12:34:23 »

 Röhög Hahota Taps  Stoel
:rohoghttp://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/67464_333433466769808_909312456_n.jpg
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #320 Dátum: 2013. Február 09. - 12:35:14 »

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/2022_10152284734178538_1708488378_n.jpg
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #321 Dátum: 2013. Február 09. - 18:58:12 »

 Amíg Ti szegény Maci Laci rovására viccelődtök nekem az egyik szemem sír, a másik nevet. Ma reggel a vadászati megbeszélésre az egyik szomszéd faluba való vadásztárs igencsak titokzatos arccal állított be. A vadászház udvarán kiderült, hogy egy frissen elütött vadmacskáról van szó. A kolléga becsületére legyen mondva behozta a kandúrt, amit megmértem 5,4 kilogramm, 107 cm hossz, farok 32 cm. A farokgyűrűk (5db) tökéletesen záródtak, teljesen fekete talpak. Szóval tökéletes vadmacska. Holnap megy a preparátorhoz, hogy legalább ennyi megmaradjon belőle, meg értesítem a környezetvédelmi hivatalt, hogy engedélyezzék a birtoklását. Amúgy nem bánom, hogy valamelyik ámokfutó kivasalta, mert biztos nem tarhonyán nőtt fel, de azért egy kicsit sajnálom, hogy egy ilyen szép állatnak ennyire méltatlan vég jusson. Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy a falutól alig egy km-re a tisztavérű vadmacska minden jegyét magánviselő jószág kerüljön elő.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #322 Dátum: 2013. Február 14. - 09:19:40 »

http://www.origo.hu/tudomany/20130213-rendszeresen-talalkozik-farkasokkal-az-aggtelekikarszton-egy-magyar-kutato.html
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #323 Dátum: 2013. Február 14. - 10:10:17 »

.... mert biztos nem tarhonyán nőtt fel....
Röhög Ezen jót röhögtem.
De sajnálom a vadmacs-ot! Szomorú

Annak viszont örülök hogy ismét megjelennek a kihalt ragadozóink.  Emelem  Igen
Naplózva
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #324 Dátum: 2013. Február 19. - 20:00:00 »

Romániai tudósítás.
http://tudositok.hu/7010/video/Medve_kiloves
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #325 Dátum: 2013. Február 19. - 20:09:29 »


Nicsak, Balázs Sanyi barátom Székelykeresztúrról.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #326 Dátum: 2013. Március 01. - 20:12:44 »

Üdv! Emelem
Egészen érdekes (nekem legalábbis érdekes) élményben volt ma részem.
Mivel csütörtök este hazajöttem, és itthon töltöm a hétvégét, ma délután úgy döntöttem, teszek egy sétát a vadászterületen. Nagy a sár mindenfelé, védettebb helyeken, északi oldalakban, völgyekben pedig néhol még mindig akár 20 centis (bár már nem összefüggő) hótakaró borítja a földet. Ezeken a helyeken, ennek megfelelően a földutak még mindig jégpályaként funkcionálnak, tehát valószinűleg néha-néha jót nevetett volna rajtam valaki, ha lát amint botladozom. De mivel nem volt aki nevessen, így csak a jagd tett szemrehányó pilllantásokat, mikor néha indokolatlanul megrántottam a pórázát. Ördög Okos Na, de azért nem ez a jellemző, hanem a térdig érő sár, és a terepjáróval járhatatlan földutak. Az meg a másik, hogy nem azért írok ide, hogy az útközbeni szambázásaimat ecseteljem...
Szóval, lényeg az, hogy amikor egy nagyobb emelkedő után egy 2 évvel ezelőtti cseres tarvágásba jutottam, úgy döntöttem, megpihenek egy arra alkalmasnak tűnő fatönkön. Kicsit lejjebb ereszkedtem a völgybe vezető úton, mert a tetőn nagyon ért a szél, lejjebb kicsit védettebb volt. Letelepedtem, a kutya odakucorodott mellém. Ülőhelyemről jól beláttam az alattam elterülő völgybe, és a szemközti oldalban lévő vágásba is. Bal kézre tőlem, amerre az út folytatódott, egy kis domb volt, abba az iránybe nem láttam messzire. Miután helyet foglaltam, nem telt bele egy perc (nem túlzás, tényleg nem volt annyi!), nem akartam hinni a szememnek... Az úton egy vadmacska ballagott felém! Meglepődött A kutya is egyből észre vette, mindketten mozdulatlanná váltunk és figyeltünk. A vadmacska komótosan, farkát billegetve sétált egyenesen felénk. Bár figyelt minket, nem azonosította a veszélyt, mert csak jött tovább. Amikor már nem volt 10 méterre se, a kutyánál elszakadt a cérna, felugrott és megpróbált utána menni. Persze a póráz megfogta, ekkor viszont elkezdte ugatni. Na, erre persze a vadmacska már kapcsolt, és elinalt. De a vágásban még sokáig figyelhettem ahogy fut elfelé, mert körülbelül a közepében ültem, és sokáig semmi takarása nem volt. Bár még soha nem láttam ilyen közelről vadmacskát, a pofája alapján öreg egyednek gondoltam, nem tudnám megindokolni, olyan benyomást tett. Ezzel lehetne magyarázni, hogy nem látott jól, és ezért volt ennyire figyelmetlen.
Azon bosszankodom csak, hogy a fényképezőgép otthon maradt, bár, ilyen távoltságból valószinűleg a mozdulatot, ahogy a gépért nyúlok, korábban észre vette volna.
Ennek most így kellett történnie...
Vadászüdv! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #327 Dátum: 2013. Március 01. - 20:30:33 »

Kor alapján nem minősithető ,de amit láttál az  ,ha eredeti vadmacska volt szél ,láthatóság alapján lehetséges.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #328 Dátum: 2013. Március 01. - 20:33:40 »

Kor alapján nem minősithető ,de amit láttál az  ,ha eredeti vadmacska volt szél ,láthatóság alapján lehetséges.

A szelet igazából nem figyeltem, a láthatóságról meg annyit, hogy egy fatönkön ültem a kopár vágás közepén, talpig zöldben. A kutya mellettem feketés-barnás. Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #329 Dátum: 2013. Március 01. - 21:38:42 »

A szelet igazából nem figyeltem, a láthatóságról meg annyit, hogy egy fatönkön ültem a kopár vágás közepén, talpig zöldben. A kutya mellettem feketés-barnás. Ördög
Vadmacska ,keresztezettet nem láttam még nálunk csak eredetit volt ,.mikor észrevett 300 -ról máskor 15-20 méterről nem ismert fel.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: