Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 225621 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Dátum: 2008. Augusztus 29. - 16:13:08 »

A farkas, hiúz és a barnamedve - helyenként felbukkan egy-egy példányuk hazánkban.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 16:43:49 »

Az Ipolyerdo honlapjan (http://www.ipolyerdo.hu/) lathato a kovetekzo kep, azzal a felirattal, hogy "Medve a Borzsonyben":



A mi teruletunkon senki nem tudott errol, viszont a hivatasos vadorunk meselte, hogy felbukkant a Borzsonyben a hiuz! Ugy tudom a termeszetvedelmi or le is fotozta. sajnos errol nincs fenykepem, de majd megprobalok szerezni.

Tud errol valaki valamit?
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 16:52:26 »

Hát kobórló példányok szoktak lenni Mo-n igaz, de álltalában télen szoktak átévedni.
Régen volt olan aember is aki véletlen lelőte... bár az éppen nem a börzsönyben volt... amúgy előbb-utóbb a hiúz is terjeszkedni fog csak inkább a hangos Mo nem tetszik neki...
Naplózva

Üdv End
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 17:00:04 »

Hát kobórló példányok szoktak lenni Mo-n igaz, de álltalában télen szoktak átévedni.
Régen volt olan aember is aki véletlen lelőte... bár az éppen nem a börzsönyben volt... amúgy előbb-utóbb a hiúz is terjeszkedni fog csak inkább a hangos Mo nem tetszik neki...
Szervusz!
A Borzsonyben a vadmacska soha nem latott szaporodasnak indult. Regebben csak neha-neha talalkoztam vele, de most mar minden evben tobbszor is latok vadmacskat. Mult evben egy hatalmas vadmacska kandurt utott el egy kocsi az Ipoly kozeleben. Csak a hatso fele volt serult. Gondoltam, hopgy kifozom a fejet, de aztan hagytam az egeszet. Meg a vegen nekem kell majd magyarazkodni, hogy milyen modon kerult hozzam. Jobb a bekesseg!
A teruleten aranysakal meg nincs, igy ha a vadmacska jol szaporodik, akkor talan a hiuznak is jut valami az asztalara.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 17:06:00 »

Azon a nem szép szóval (felső határmenti szakaszokon) állítólag sokszor  át-át lépkednek, de főleg az agteleki karszt-ot emlegetik.
Amúgy voltak erről cikkek is a "sajtóban", igazságalapja is lehet, de akkor nagyon sokan csak a természetvédelem pénzkeresési forrását látták benne.
Mondjuk nem régen macik is voltak...
 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 17:07:44 »

A Vadmacska állomány, bár sokk problémát jelent az elkoboról macsekokkal való keveredés, állítólag stabil.
De ezek szerint van ahol növekszik Igen
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 19:17:08 »

A Vadmacska állomány, bár sokk problémát jelent az elkoboról macsekokkal való keveredés, állítólag stabil.
De ezek szerint van ahol növekszik Igen

Pont ez a gáz. Állítólag a 90 % hibrid...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 23:03:16 »

A Vadmacska állomány, bár sokk problémát jelent az elkoboról macsekokkal való keveredés, állítólag stabil.
De ezek szerint van ahol növekszik Igen

Itt a K-Mecsekben az általam ismert területeken összesen 2 példányról tudunk, de azokkal többször találkoztunk, eléggé tartják a helyüket.
A legeldugottabb erdőrész legcsöndesebb sarkában él az egyik, olyan helyen hogy még az erdész is csak véletlenül téved oda 10 évente egyszer.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 07:34:14 »

Az egyetemen volt egy évfolyamtársam, aki a hiúz és a farkas jelenlegi terjeszkedéséről írta a diplomáját, és a környezetvédelmi minisztériumból segítette valaki adatokkal. Nos, én nála találkoztam először vele, hogy akkor már(2005) legalább 25-30 állandóan Mo-n élő hiúzról tudtak az Északi-khg területén, valamint a farkasok is megtelepedő félben vannak. Csak nem akarták a nyilvánosság elé hozni, mert féltek a visszhangtól. De ha jól tudom, a NYME Soproni karán most is vannak olyanok,akik ezzel foglalkoznak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 08:26:21 »

Az egyetemen volt egy évfolyamtársam, aki a hiúz és a farkas jelenlegi terjeszkedéséről írta a diplomáját, és a környezetvédelmi minisztériumból segítette valaki adatokkal. Nos, én nála találkoztam először vele, hogy akkor már(2005) legalább 25-30 állandóan Mo-n élő hiúzról tudtak az Északi-khg területén, valamint a farkasok is megtelepedő félben vannak. Csak nem akarták a nyilvánosság elé hozni, mert féltek a visszhangtól. De ha jól tudom, a NYME Soproni karán most is vannak olyanok,akik ezzel foglalkoznak.

Királyréten (börzsöny) ki van plakátolva a kocsmában, hogy ne térjenek le a túristaútról, mert farkas és hiúz veszély van. Azt nem tudom, hogy a túrista út mennyire biztonságos...
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:21:07 »

Királyréten (börzsöny) ki van plakátolva a kocsmában, hogy ne térjenek le a túristaútról, mert farkas és hiúz veszély van. Azt nem tudom, hogy a túrista út mennyire biztonságos...
Szervusz!
Ez erdekes amit irsz, mert mult evben talaltam melyen az erdoben egy fiatal sutat, aminek valami elharapta a torkat. Pontosabban a bor le volt tepve es szabadon lathato volt a megharapdalt gege. Hogy vadmacska nem csinal ilyet az biztos. Sajnos fenykepet nem csinaltam, pedig ilyen nyaki sebeket en meg nem lattam a Borzsonyben.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:48:05 »

A Vadmacska állomány, bár sokk problémát jelent az elkoboról macsekokkal való keveredés, állítólag stabil.
De ezek szerint van ahol növekszik Igen

Pont ez a gáz. Állítólag a 90 % hibrid...

de védeni kell a kóbor macskát büdösül...  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 16:23:40 »

A Vadmacska állomány, bár sokk problémát jelent az elkoboról macsekokkal való keveredés, állítólag stabil.
De ezek szerint van ahol növekszik Igen

Pont ez a gáz. Állítólag a 90 % hibrid...

de védeni kell a kóbor macskát büdösül...  Vállat von

Na ja. ha meglősz egy ilyen hibridet, az elméletileg természetkárosítás bűntette...
Naplózva
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 17:55:09 »

Az egyetemen volt egy évfolyamtársam, aki a hiúz és a farkas jelenlegi terjeszkedéséről írta a diplomáját, és a környezetvédelmi minisztériumból segítette valaki adatokkal. Nos, én nála találkoztam először vele, hogy akkor már(2005) legalább 25-30 állandóan Mo-n élő hiúzról tudtak az Északi-khg területén, valamint a farkasok is megtelepedő félben vannak. Csak nem akarták a nyilvánosság elé hozni, mert féltek a visszhangtól. De ha jól tudom, a NYME Soproni karán most is vannak olyanok,akik ezzel foglalkoznak.

Sziasztok!Mint már régebben írtam a farkas több család már régebben él nálunk.Hiúzból is több van csak egyes példányok talán.A Zemplén északi határ közeli szinte megközelíthetetlen helyein.Ezen biztos adatokról nem fogtok hllani olvasni sehol az biztos,legalábbis egyenlőre. Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:35:19 »

Sziasztok!Mint már régebben írtam a farkas több család már régebben él nálunk.Hiúzból is több van csak egyes példányok talán.A Zemplén északi határ közeli szinte megközelíthetetlen helyein.Ezen biztos adatokról nem fogtok hllani olvasni sehol az biztos,legalábbis egyenlőre. Wave
A Borzsonyben tobb nev is orzi a regi idoket: Farkasvolgy, Medvepatak stb. Tegnap beszeltem idos apammal, aki csak most mondta el, hogy regebben is latott hiuzt a Borzsonyben vadaszat kozben. A Medvepataknak nevezett reszen latta mar tobb mint 20 eve a hiuzt. Itt a hegyekbol lejon egy patak egeszen az Ipolyig, amelynek masik oldalan egy jarhatatlan meredek hegy van. Az erdo es a folyo (orszaghatar) kozott alig 120-150 meter a tavolsag.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: