Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 319197 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #600 Dátum: 2012. Július 17. - 09:03:40 »

Godena!

 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #601 Dátum: 2012. Július 26. - 09:39:32 »

 Emelem
Megvettem Fekete István Első uhuzásom c. könyvét, amely válogatott írásait tartalmazza és kifejezetten a szárnyas-szőrmés kártevő apasztásáról szól. Itt-ott mindegyik írása fellelhető, de így gyűjteményes formában nagyon jónak tartom. Nem csak az uhuzásról van benne szó, hanem az apróvadas területek gazdálkodási lehetőségeiről is, természetesen a vadgazda szemszögéből Fekete elragadó stílusában.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #602 Dátum: 2012. Július 26. - 12:12:53 »

Gratulálok Druszám! Fene a jó dolgodat!  Ördög Igen Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #603 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 08:37:10 »

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami egyszerű (olcsó) gerle / madár riasztót házhoz?
Egy műsólyom kint van, de hamar megszokták.
Egyik ismerősöm tart kecskéket, és a gerlék állandóan odajárnak.
(esetleg valami műmadár, amit a szél mozgathat? azt nem szokják meg?)

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #604 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 08:54:35 »

Egyik ismerősöm tart kecskéket, és a gerlék állandóan odajárnak.

És megfejik a kecskéket, vagy leharapdálják előlük a friss hajtásokat a környező bokrokról a gerlék?  Röhög Vagy mitől kártevők a kecskék szempontjából?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #605 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 10:27:50 »

És megfejik a kecskéket, vagy leharapdálják előlük a friss hajtásokat a környező bokrokról a gerlék?  Röhög Vagy mitől kártevők a kecskék szempontjából?

Nem találtam jobb helyet neki
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #606 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 10:59:01 »

Slavia 630
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #607 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 11:32:52 »

És megfejik a kecskéket, vagy leharapdálják előlük a friss hajtásokat a környező bokrokról a gerlék? 

A gerle is madár , a kecskefejő is madár !!!  Sose lehet tudni . . .  - ebben a mai világban ? !!   Ördög  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #608 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 22:53:30 »

Slavia 630


Nekem is az van...de majd idénybe toljad őket! Gondolj bele, mennyivel egyszerűbb egy kis léglőszert kiszedni belőle, mint 5-6 apró serétet.  Ördög

Ja, és a leves se rossz, ami belőle készül.  Nyálcsorog
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #609 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 23:23:31 »

És megfejik a kecskéket, vagy leharapdálják előlük a friss hajtásokat a környező bokrokról a gerlék?  Röhög Vagy mitől kártevők a kecskék szempontjából?
Még egy réges-régi, távoli galaxisban  meghívtak hortobágyi barátaink egy ismerős libás farmjára, elvadult parlagi galambot lőni.
Mikor kérdeztem, hogy minek köszönhetjük a meghívást, a libás összedobott egy fejszámolást aminek az lett a vége, hogy a galambok napi  100-120 kg takarmánnyal rövidítik meg a libákat.
Tény, hogy én annyi galambot még nem láttam egy helyen, mint akkor ott. Lőttünk is vagy 450-500-at egy nap alatt öten, faszikám meg örült, mint majom a farkának.
Rohangált körbe, etetett-itatott minket, csak ne hagyjuk abba Ördög
Szerencsétlen hülye galambok meg minden nagyobb veretés után csak mentek egy pár perces kört és újból megpróbáltak beszállni a hodályokhoz. És ez órákon át tartott, míg végül feladták és elpályáztak másfelé.
A tulaj még azt is beígérte, hogy ha elfogyna a lőszer, akkor a komájával hozat nekünk Debrecenből és ő állja a költségét.
Sajnos sok lőszerrel érkeztünk, így erre végül nem került sor Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #610 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 12:51:09 »

Két érdekesség; kacsázni mentünk egy, az elmúlt napokban jónak bizonyult tarlóra, de a hajnali napsugárban csak tarkavarjakat, szarkát és száznál(!) is több ölyvet láttunk a tarlón. Kacsát nem, de három tarkát meg egy szarkát lőttem. Rá három napra ismét volt kacsa, ölyv csak két- három. Valami időszakos invázió?
Szomszéd ház tetején rendszeresen megjelenik egy kuvik, tegnap azonban két balkáni gerle űzte-zavarta míg a kuvik bebújt egy padlásra. Ilyet csak szarkánál, varjúnál láttam.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #611 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 13:32:16 »

Két érdekesség; kacsázni mentünk egy, az elmúlt napokban jónak bizonyult tarlóra, de a hajnali napsugárban csak tarkavarjakat, szarkát és száznál(!) is több ölyvet láttunk a tarlón. Kacsát nem, de három tarkát meg egy szarkát lőttem. Rá három napra ismét volt kacsa, ölyv csak két- három. Valami időszakos invázió?
Szomszéd ház tetején rendszeresen megjelenik egy kuvik, tegnap azonban két balkáni gerle űzte-zavarta míg a kuvik bebújt egy padlásra. Ilyet csak szarkánál, varjúnál láttam.
 Emelem
A hullott magvakat nem csak a madarak,hanem az egerek és a pockok is szeretik. Miattuk volt ott a sok ölyv.Kár ,hogy nincs képed róluk.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #612 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 15:32:28 »

Két érdekesség; kacsázni mentünk egy, az elmúlt napokban jónak bizonyult tarlóra, de a hajnali napsugárban csak tarkavarjakat, szarkát és száznál(!) is több ölyvet láttunk a tarlón. Kacsát nem, de három tarkát meg egy szarkát lőttem. Rá három napra ismét volt kacsa, ölyv csak két- három. Valami időszakos invázió?
Szomszéd ház tetején rendszeresen megjelenik egy kuvik, tegnap azonban két balkáni gerle űzte-zavarta míg a kuvik bebújt egy padlásra. Ilyet csak szarkánál, varjúnál láttam.
 Emelem
Szervusz Bassman! Emelem
De régen hallottam azt, hogy tarkavarjú! De jó, hogy írtad, már el is felejtettem! Felénk (Csepel - sziget) tevének is hívták, de ne kérdezd miért! Vállat von
 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #613 Dátum: 2012. Október 17. - 09:44:08 »

Üdv!
Látom ezen az oldalon még nincs kép, gondoltam megtöröm a csendet, ha nem gond!  Mosolyog Stoel
A képeken az első elejtett szajkóm látható, amit párjával sikerült terítékre hoznom, tehát az öröm is dupla volt!! Vigyorog


« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 17. - 10:55:53 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #614 Dátum: 2012. Október 17. - 10:46:04 »

A képeken az első elejtett szajóm látható, amit párjával sikerült terítékre hoznom, tehát az öröm is dupla volt!! Vigyorog
Csak így tovább!!!  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: