Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315652 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #900 Dátum: 2014. Június 17. - 14:04:42 »

Szervusz Dobbasszus! Emelem

Köszönöm a rajzot és a képeket. Minden világos, csak azt nem értem, ha a síp rész teljesen össze van szorítva a harangnál, hogyan megy ki a hang? Vagy a rezgést viszi át a harangra, és úgy szól?

Vadászüdvözlettel: Attila
Csontmetsző jól mondja. Üreges a szár. Csak az ember felőli végén zárt, de ott meg az íves ,,hasítékon" megy be a luft.
Ja, és kicsit hörögve kell fújni, akkor az igazi. Erről jó videók vannak.(crow call stb.) Jó ,,munkát"!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #901 Dátum: 2014. Június 17. - 14:29:10 »

" .....Mindkét feléből kifaragtam a szivacsos belét úgy hogy az egyik végükön 5mm hosszan benne maradjon a szivacs. Ha ilyenkor a 2 részt összeillesztjük, egyik végén zárt csövünk van......."

OK! Leesett a fatantusz! Tehát befelé van a luk, és kívül zárt.
Nem véletlen Steve örökbecsű mondása: "A figyelmes olvasás csodákra képes!" Vigyorog

Köszönöm mind a kettőtöknek! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #902 Dátum: 2014. Június 17. - 16:11:19 »

" .....Mindkét feléből kifaragtam a szivacsos belét úgy hogy az egyik végükön 5mm hosszan benne maradjon a szivacs. Ha ilyenkor a 2 részt összeillesztjük, egyik végén zárt csövünk van......."

OK! Leesett a fatantusz! Tehát befelé van a luk, és kívül zárt.
Nem véletlen Steve örökbecsű mondása: "A figyelmes olvasás csodákra képes!" Vigyorog

Köszönöm mind a kettőtöknek! Wave

Menni fog ez...
Én most csinálom a másodikat ajándékba, hát az istenért nem szól....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #903 Dátum: 2014. Június 18. - 10:36:31 »

Menni fog ez...
Én most csinálom a másodikat ajándékba, hát az istenért nem szól....

 Ördög Ördög

Amikor nekifogtam azt a trambulát megcsinálni, (konzervdoboztető, kettő lik összehajt és fúj, csak úgy fut a róka Ördög Ördög) az első rögtön megszólalt, utána való 8-ból 1 lett normális...

 Röhög Röhög

 Wave
Naplózva

Üdv End
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #904 Dátum: 2014. Június 18. - 11:34:58 »

Ördög Ördög

Amikor nekifogtam azt a trambulát megcsinálni, (konzervdoboztető, kettő lik összehajt és fúj, csak úgy fut a róka Ördög Ördög) az első rögtön megszólalt, utána való 8-ból 1 lett normális...

 Röhög Röhög

 Wave

Így szokott ez lenni. Azért összehoztam a másodikat is a varnyúból.
 Wave
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #905 Dátum: 2014. Június 18. - 14:25:56 »

 Mivel se tapasztalatom se kézügyességem, így Őrhalmi kollega gyármányára vagyok fanyalodva. Már rendeltem, és előre látom a szomszédok milyen pofákat fognak vágni, ha nekiállok varjúkárogást gyakorolni. Addigis: resssszkessssetek dolmányosok!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #906 Dátum: 2014. Június 18. - 16:40:36 »

Sziasztok!
Keressetek meg privátban sípügyben!
Szia!
Érdeklődnék!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #907 Dátum: 2014. Június 18. - 17:16:14 »

Szia!
Érdeklődnék!
Mármint privátban... Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #908 Dátum: 2014. Június 20. - 14:32:04 »

Így, évzáró után, egy kis iskolai hangulatkép, kihangsúlyozva a szemléltetés fontosságát...  Mosolyog



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #909 Dátum: 2014. Június 20. - 14:41:34 »

Elseje után ennyi hajtóval neki a területnek... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #910 Dátum: 2014. Június 20. - 14:44:53 »

Üdv mindenkinek! Emelem
Dobbaszus kérhetnék 1-2képet a sípod síprészéről? Mert az enyém nem akar megszólalni  Stoel
Üdv: baliiii
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #911 Dátum: 2014. Június 20. - 19:00:35 »

Üdv mindenkinek! Emelem
Dobbaszus kérhetnék 1-2képet a sípod síprészéről? Mert az enyém nem akar megszólalni  Stoel
Üdv: baliiii
Holnap teszek fel egy-kettőt. Lényeges, hogy a műanyag nyelv középen legyen a hasítékban, mert különben vagy nem szól, vagy halk, vagy nem lehet elég erősen fújni. A másik meg a műanyag anyaga. Túl merev nem jó, túl hajlékony nem jó. Nekem pont szerencsém volt.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #912 Dátum: 2014. Június 20. - 19:54:16 »

Köszönöm addig is  Vigyorog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #913 Dátum: 2014. Június 21. - 12:17:46 »

Ma, ha ügyesebb vagyok, igen jó képeket készíthettem volna. Sajnos fotózásra csak félig-meddig készültem, és így már a hátteret is rosszul választottam  meg.
A műuhura termetes ölyv-asszonyság érkezett. Az első körökben mindig lemaradtam róla, aztán megunta és felült egy távoli akácra, onnét víjjogott percenként.  Egy idő után nem is foglalkoztunk már vele (Antival lapuntunk a bokrok alatt), de aztán hirtelen a műanyag hangos koppanása hallatszott. Őnagysága begorombult, és megcsapta a baglyot!  Ördög
Miután Bubo állta a sarat, újabb és újabb támadások jöttek. Kiforgott a fasor túloldalán levő napraforgótábla fölé, ott megemelkedett, majd félig behúzott szárnyakkal, nagy lendülettel zuhant a bagoly felé.




Sajnos csak ez a két kép lett valamennyire értékelhető, a többi a kapkodás okozta ügyetlenkedés és a gép lassú reagálása miatt nem sikerült.  Woest Rííí Fej a falba  A legfájóbb az, hogy - pedig készültem! - azt sem sikerült elkapnom, amikor végül szabályosan lerúgta a baglyot a helyéről!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött  Aztán a hason fekvő ellenség felett tett még pár kört a magasban, majd, mint aki jól végezte a dolgát, egyre távolodva rikácsolt még párat.
Teljes eltávolodását nem várhattuk meg, indulnunk kellett haza. A kocsiból láttuk már, hogy egy rétisas is a rét felett repül, - nyomában egy rétihéjával - vajon mi lett volna, ha ő is meglátja a műbaglyot???
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #914 Dátum: 2014. Június 21. - 17:08:03 »

Jó képek ezek kedvcsinálónak.  Igen

Egy ideje nevelgetek egy "bagolymintás" tyúkot, de lassan eljő az ideje. Pazar baglyot preparálok belőle.  Vigyorog

Majd beszámolok róla időben.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: