Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315671 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #840 Dátum: 2014. április 30. - 10:26:34 »

Vadkározás követően éjfél után egy kicsivel sikerült leülni a kanapéra a tv elé.
Azon mód be is aludtam, még csak azt sem tudom megmondani, hogy milyen filmen Ördög
4.15-kor arra ébredtem, hogy a műsor sz@r, a derekam sajog, a csontfaragásos karom meg szaggat a frontoktól.
Mivel ebből alvás már nem lett volna és kint szépen szotyorgott az eső és nem láttam el a kapuig a ködtől, hirtelen ötlettől vezérelve kivettem a szekrényből a Browningot.
Akkor kell vadászni, ha jól-esik.... Angyal
Zsebre tettem 9 db RC4-est a 35 grammos fajtából, 10-es seréttel töltve, mellé 2 db RC gyöngygolyót (mert az ördöng ugye nem alusz) és kimentem a horgásztanyámhoz.
Múlt héten mikor nagyban húzkodtam kifelé rakósbottal a pontyokat, vagy 5-6 szarka recsegett folyamatosan a hátam mögötti kökényesben és egy szerelmes dolmányos párocska
is gyakran meg-megfordult a tó felett.
Még alig derengett amikor odaértem a tópartra. A köd csak erősödött, alig láttam valamit.
A sekély tófarától begyalogoltam (vagy inkább úsztam) a csatakos-sásos rétbe vagy 300 métert, hogy a kint éjszakázó horgásztársakat ne zavarjam az esetleges ágyúzással.
Beálltam egy virágzó galagonyába úgy, hogy bár korlátozott volt a kilövésem, de a takarásom elég jónak tűnt.
Fél 6 körül beindult a réten az élet.
Itt is, ott is őz riasztott, már hallottam a szarkákat is csörögni, de a szürkék károgása is hallatszott az akácos felől.

Hajnalban amikor vettem ki a kocsiból a cuccomat, a kabát zsebéből kiesett egy lőszer, be az ülés alá.
Miközben kotorásztam utána a vaksötétben, a kezem beleakadt egy zsinórba....a zsinór végén meg nem volt más, mint az üreginyúl sípom Vigyorog
Kb. két hónapja kerestem már mindenhol. Most boldogan akasztottam a nyakamba.

Szóval ahogy rendesen világosodott, elkezdtem módjával jajveszékelni, amúgy üreginyulassan.
Eltelt pár perc, amikor egy hosszabb strófa után egy szarka szállt a réten tőlem kb 70 méterre álló, száraz tetejű fűzfára.



Talán türelmetlen voltam, túl gyorsan ráhívtam még egyet, erre valami gyanús lett neki és elszállt.
"Na, ezt jól elbénáztam" gondoltam magamban és tovább markolásztam az ótómata fáját.
Elbambultam balra, ahol egy fiatal bak küzdött egy bokorral, majd pár perc múlva visszanéztem és megakadt valamin a szemem.
Egy szürke ült ugyan ott, ahol korábban a szarka trónolt.
Nagyon óvatosan ráfordultam és egy perc várakozás után küldtem neki egy rövid üregi-üzenetet.
Abban a pillanatban elrúgta magát az ágról és mint ha zsinóron húztam volna, úgy jött felém.
Már kezdtem megörülni, mert a szemben repülő madarat egészen jól lövöm, amikor köd ide, takarás oda, vagy 35-40 méterről úgy kiszúrt, mint a huzat.
Egyből kivágott nekem balra és gyorsított evezőcsapásszámmal igyekezett az akácos felé.
De a Browning durván beleugatott a hajnali rét csendjébe, a szürke tollas rabló pedig csodaszép piruettet írva az égen, a sás közé hullott.
Mondanom sem kell, hogy valami olyan ősi öröm lett úrrá rajtam, amihez nem fogható semmi más. Aki nem vadászik, az el sem tudja ezt képzelni.

Éppen zsebbe nyúltam, hogy pótoljam a kilőtt lőszert, amikor visszanézve a fa felé ledermedtem.
Az én varjúm ugyan ott ül, ahol az imént is csücsült......de hát ez lehetetlen.... Meglepődött

Az történhetett, hogy a páros együtt telepedett a fára, de amikor az egyik elindult felém, én csak őrá koncentráltam és észre sem vettem, hogy a másik ott maradt a száraz fán.
A koreográfia ugyan az volt, mint az előbb: vártam egy percet, majd finoman ráhívtam a síppal.
Ugyan úgy dobta el magát a fától, ugyan abba az irányba jött.....és ugyan ott vett észre, ahol az imént a párja...ugyan úgy balra tört...és itt meg is szakadt a hasonlóság, mert
őt elsőre kackiásan sikerült elbaltáznom.
Na de az utolsó lőszer nem véletlen volt a puskában, mert annak hangos szavára ugyan olyan szépen ballagott lefelé, mint a kollégája Igen.

Bevallom férfiasan, én bizony megcsókoltam az én kis Browningomat és abban a pillanatban nem adtam volna semmiért, senkinek......na ez most sincs másként Vigyorog

Kicsit elméláztam még a bokorban állva, de mivel a három lövés eléggé felzaklatta a környéket és lassan indulnom is kellett, hogy időben beérjek a céghez, elindultam felvenni a madarakat.
Ez a köldökig érő, vizes sásosban nem is volt olyan egyszerű mutatvány.
És amikor megtaláltam őket, visszafelé leléptem a távolságot a leshelyet adó bokorig.
Egymástól 5 méterre feküdtek (ennyit számított a duplázás okozta késedelem) és a közelebbitől számítva 42 erős lépésre volt a bokrom.
Gondolatban kalapot emeltem az öreg Mester előtt, aki olyan negyedes szűkítésű csövet konstruált, hogy a 10-es sörétből ezen a távon legalább 5-6 szem érte a madarakat, egyenletesen beterítve és azonnal leverve őket az égből.

Aztán készítettem egy kis terítéket,



majd pár percnyi relax után levágva a dúvadjeleket, haza siettem, kiöntöttem a csizmából a fél liternyi hideg levet, majd a puskát jól áttörölgettem és úgy került vissza a szekrénybe.

Jó kis reggel volt, nem adnám egy átlagos (kimegyek, felülök, megjön, meglövöm) disznóvadászatért! Kacsint
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #841 Dátum: 2014. április 30. - 10:34:56 »

Szia Csaba!

Gratulálok a vszép reggelhez és a történethez Emelem
Rakósbot?? Miket meg nem tud rólad az ember Mosolyog
Üdv: Karcsi
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #842 Dátum: 2014. április 30. - 11:05:56 »

Szia Csabus! Emelem

Gratulálok! Emelem Kézfogás
Jó volt olvasni! Igen

(A Browning fíling meg valóban egy más világ! Kacsint És ha még az ötös tárat is lehetne használni, mondjuk egy jó kacsahúzáson!  :Mosolyog )
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #843 Dátum: 2014. április 30. - 11:08:37 »

Rakósbot?? Miket meg nem tud rólad az ember
Emelem
Régebb óta horgászom, mint vadászom. Pedig az sem tegnap kezdődött Vigyorog
Egy időben versenyszerűen is foglalkoztam vele, de aztán győzött az "egy seggel csak egy (max 2-3) lovat" szindróma Ördög
Azóta csak műkedvelő vagyok, de legalább hetente (vagy sűrűbben) igyekszem kint lenni a tavon.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #844 Dátum: 2014. április 30. - 11:14:02 »

Szia Csabus!  Emelem

Idézet
Jó kis reggel volt, nem adnám egy átlagos (kimegyek, felülök, megjön, meglövöm) disznóvadászatért!
Igen
Jó volt olvasni! Sajnos nekem nem adatik meg a kimegyek, felülök, megvárom, meglövöm már vagy 3 éve, de az biztos, hogy az ilyen dúvadazásnak nagyon van FÍLINGJE!  Vadász

Üdv
Milán
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #845 Dátum: 2014. április 30. - 12:24:31 »

Emelem
Régebb óta horgászom, mint vadászom. Pedig az sem tegnap kezdődött Vigyorog
Egy időben versenyszerűen is foglalkoztam vele, de aztán győzött az "egy seggel csak egy (max 2-3) lovat" szindróma Ördög
Azóta csak műkedvelő vagyok, de legalább hetente (vagy sűrűbben) igyekszem kint lenni a tavon.

Tényleg érdekes dolgok derülnek ki. Jártasnak mondom magam a versenyhorgászatban, még az is lehet, hogy találkoztunk valamikor.
Nálam fordított a dolog, évről évre jobban elfordulok a horgászattl és csak a vadászat érdekel már. Tavaly szeptemberben a Klub OB-n horgásztam utójára...
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #846 Dátum: 2014. április 30. - 12:47:04 »

Csaba!
Gratulálok!
Nagyon jó volt olvasni, és a fotók hangulata is  Igen
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #847 Dátum: 2014. április 30. - 16:33:34 »


  Csaba! Tökéletes.  Emelem Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #848 Dátum: 2014. április 30. - 19:57:25 »

Gratulálok Csaba!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #849 Dátum: 2014. április 30. - 22:20:16 »



  Gratulálok Csaba,  Igen és nagyon jó volt olvasni is!  Emelem
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #850 Dátum: 2014. Május 02. - 15:18:21 »

Gratulálok Emelem
Tényleg különleges élmény dolmányost lőni Wave
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #851 Dátum: 2014. Május 03. - 15:38:18 »

 Ügyes voltál Csaba és olvasni is jó volt a történetet. Nekem tegnap este volt valami hasonlóban részem amikor egy barátommal voltam kinn a már említett két határsértő kutyával elbánni. Az ebek sajnos nem mutatkoztak, de a cimborának meg akartam mutatni a nyúlsírást. Két akácbokor közott fűjtam pár "félkezes" strófát mire károgva megjelent két dolmányos. A cimbora az egyiket meglőtte(sajnos rosszul mert vagy tíz percig fogócskáztunk vele) a másikat elhidázta. Én meg marha búszke voltam magamra, hogy egy újabb kollegának tudtam bebizonyítani, hogy van értelme a dúvadhívó sípoknak-praktikáknak.
Naplózva
Dzsabba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #852 Dátum: 2014. Május 03. - 21:05:01 »


 a csontfaragásos karom meg szaggat a frontoktól.

Ismerős, sajnos!

Gratulálok a szürkékhez! Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #853 Dátum: 2014. Május 14. - 09:36:05 »

 Pár napja leapadt annyira a Tisza, hogy be lehetett menni az ártér belső ágaira is, ahol csavargásaim közben egy 15-20 méter széles mellékág partján látok egy gyereket pecázgatni. Odamegyek hozzá. Kérdem mit fogott, stb, majd leülök a vadásszékemre, rágyújtok, nézem a vizet, kibicelek a horgásznak. Egyszercsak a szemben lévő nyárfán megjelenik egy szürkevarjú. A puska ölemben, megtörve, de azért óvatosan becsúsztatok egy patront a bal csőbe. A varjú meg csak vár. Gyanítom azt hitte a horgászat után neki is marad valami (egy kis etetőanyag-maradék, pár döglött sneci, kenyérhéj) Számításaiba hiba csúszott ugyanis a fegyvert gyorsan vállhoz rántva odaszóltam neki. Le is esett, de  a lövést követően bentről a dzsungel felőll hallom, hogy károgva jön még egy koma. Gyorsan ujabb patronok, és épp csak összezárom a puskát amikor a sörétlövés határán vízfölé ér a szürke. Célzom, lövök mire igen érdekes dolgokat produkál a madaram. Elősször siklózva le akar szállni a vízre majd fél méterrel a Tisza felett feltapossa magát pár méter magasra, végül mint egy darab kő, loccsan a vízbe. A pecázó gyerek csak néz, majd megszóllal: Bácsi, maga nagyon tud! Hogy milyen nagyképűen vállaszoltm azt már nincs lelkiismeretem leírni.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #854 Dátum: 2014. Május 14. - 09:47:01 »

    Hucul!  Igen

Írd csak nyugodtan, amit válaszoltál a gyerkőcnek!  ..én, értem a viccet, meg szeretem is.  Mosolyog ..   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: