Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315653 alkalommal)
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #885 Dátum: 2014. Június 11. - 11:06:58 »

Sziasztok!
Keressetek meg privátban sípügyben!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #886 Dátum: 2014. Június 15. - 17:24:02 »

 
  Sziasztok!
 
Ma reggel egy remek vadászatban volt részem.  Az előző hozzászólásokban olvasva felkeltette érdeklődésemet "Őrhalmi" fórumtárs sípos, varjúhívós vadászata. Elhatároztam ezt nekem is ki kell próbálni. Lőttem már szajkót vészhangra, szarkát nyúlsírásra, de dolmányost még nem tudtam behívni soha. Küldtem egy érdeklődő emailt, hogyan és mivel csaljam be a szürkéket. Beszéltünk telefonon, és kiderűlt kb. 3 percre lakunk egymástól. Táncol
Megbeszéltűk reggel megyek érte, hozzon puskát és a sípokat, mutassa meg a tudományt.
Megmutatta! Csaba profi módon utánozva a különböző hangokat többféle síppal bolondította meg a fészekrabló, kisnyúl és fióka pusztitó népséget.
Még a lövések után is visszaforogtak a varjak!
Végül 6 dolmányos varjút és 4 szarkát sikerűlt lőnünk, úgy, hogy mindketten hibáztunk is és volt olyan is , hogy elengedtük a szarkákat lövés nélkül a közeledő dolmányos miatt.
Most már nekem is van varjú sípom és szorgalmasan gyakorlok, bár nem nagyon sikerűl még a megfelelő hang kicsalogatása belőle.

  Csaba! Köszönöm ezt a felejthetettlen regelt!

Végül egy kép a terítékről.

    Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #887 Dátum: 2014. Június 15. - 17:57:22 »

Ma reggel egy remek vadászatban volt részem. 
Nagy-nagy Emelem Neked is és Csabának is Igen
Bár minden vadász hasonló elánnal vetné bele magát a kártékony szárnyas és szőrmés vad vadászatába......
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #888 Dátum: 2014. Június 15. - 18:24:54 »

Urak, gratulálok Nektek!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #889 Dátum: 2014. Június 15. - 19:13:24 »

 
  Sziasztok!
 
Ma reggel egy remek vadászatban volt részem.  Az előző hozzászólásokban olvasva felkeltette érdeklődésemet "Őrhalmi" fórumtárs sípos, varjúhívós vadászata. Elhatároztam ezt nekem is ki kell próbálni. Lőttem már szajkót vészhangra, szarkát nyúlsírásra, de dolmányost még nem tudtam behívni soha. Küldtem egy érdeklődő emailt, hogyan és mivel csaljam be a szürkéket. Beszéltünk telefonon, és kiderűlt kb. 3 percre lakunk egymástól. Táncol
Megbeszéltűk reggel megyek érte, hozzon puskát és a sípokat, mutassa meg a tudományt.
Megmutatta! Csaba profi módon utánozva a különböző hangokat többféle síppal bolondította meg a fészekrabló, kisnyúl és fióka pusztitó népséget.
Még a lövések után is visszaforogtak a varjak!
Végül 6 dolmányos varjút és 4 szarkát sikerűlt lőnünk, úgy, hogy mindketten hibáztunk is és volt olyan is , hogy elengedtük a szarkákat lövés nélkül a közeledő dolmányos miatt.
Most már nekem is van varjú sípom és szorgalmasan gyakorlok, bár nem nagyon sikerűl még a megfelelő hang kicsalogatása belőle.

  Csaba! Köszönöm ezt a felejthetettlen regelt!

Végül egy kép a terítékről.

    Emelem
Üdv
Gratulálok.
Engem sem hagyott nyugodni a varjúsíp, ezért tegnap némi fröccsök élvezete mellett csináltam egyet. Szól is:)
Ma pedig kipróbáltam a Pécsi-víz partján, mikor meguntam a domolykó-nemfogást.
Hát mit mondjak, igencsak megbolondultak. Odarepültak vagy 50 méterre, pedig a töltés tetején álltam takarás nélkül.
Szóval sikerült a sípgyártás, remélem egyszer majd puska elé csal pár varnyút.
üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #890 Dátum: 2014. Június 15. - 20:34:31 »

Labi, Csabi!
Gratulálok mindkettőtöknek!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #891 Dátum: 2014. Június 15. - 22:17:36 »

Üdv
Gratulálok.
Engem sem hagyott nyugodni a varjúsíp, ezért tegnap némi fröccsök élvezete mellett csináltam egyet. Szól is:)
Ma pedig kipróbáltam a Pécsi-víz partján, mikor meguntam a domolykó-nemfogást.
Hát mit mondjak, igencsak megbolondultak. Odarepültak vagy 50 méterre, pedig a töltés tetején álltam takarás nélkül.
Szóval sikerült a sípgyártás, remélem egyszer majd puska elé csal pár varnyút.
üdv


Szia! Emelem

Nem raknál fel egy rajzot, vagy egy leírást az elkészítésről?????

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #892 Dátum: 2014. Június 15. - 22:42:01 »


Szia! Emelem

Nem raknál fel egy rajzot, vagy egy leírást az elkészítésről?????

Üdv. Attila
Holnap meglesz mindkettő. Telefonnal nem tudok rajzolni:-)  Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #893 Dátum: 2014. Június 16. - 08:40:21 »


Szia! Emelem

Nem raknál fel egy rajzot, vagy egy leírást az elkészítésről?????

Üdv. Attila

No, kb. ez a vázlata, mindenféle műszaki igényesség nélkül, paint-ben rajzolva.
Tavasszal kiástam egy csipkebokrot, mert a gyökere milyen jó lesz késnyélnek.(Nem lett Mosolyog) Mostanra jól kiszáradtak a vastag ágai is, gondoltam akkor csipke varjúsípom lesz.
Vágtam egy darab kb. 5cm átmérőjű ágat, ebből lett a tölcsérforma. Levágtam belőle kb. 7cm-t, ezt átfúrtam középen 10-es fúróval. Ezután egyre nagyobb fúrókkal, de úgy, hogy az egyik végén kb.2 cm hosszan 10-es maradjon a furat. Ebbe jön majd a síprész.
Aztán a harang belsejét egy fúróba fogható kúpos marófejjel tölcsér alakúra formáltam, majd a külsejét is hozzáigazítottam.
A síprészhez egy kb 6 centis , 13-14 mm átmérőjű csipkeaágat vágtam, körbefaragtam, hogy a 10-es furatba beférjen, és szorosan tartson. Ezután késsel hosszában félbehasítottam. Mindkét feléből kifaragtam a szivacsos belét úgy hogy az egyik végükön 5mm hosszan benne maradjon a szivacs. Ha ilyenkor a 2 részt összeillesztjük, egyik végén zárt csövünk van.
Ezután mindkét fél zárt végét kb. 2 cm hosszan, csiszolópapíron húzogatva ívesre formáltam. A félcsövek végei közt kb. 3mm a rés, és ívesen szűkül.
Ezután már csak egy megfelelő vastagságú műanyag lapkát vágtam az erre a célra gyűjtögetett alapanyagból. Csomagolásokról, innen onnan mindig félrerakom a megfelelőnek gondolt műanyag lapokat. Ebből vágtam egy megfelelő méretűt. A harang felé belóghat, előre-oldalra nem. Ezt a két félcső közé illesztve bedugtam a síprészt a harangrészbe. Csiszolás, kis diópác, lenolaj, kész.
A méreteket csak úgy gondulomformán találtam ki, youtubos videók után szabadon. (crow call) Innen tudtam meg, hogy milyen is a síprésze, mert az egyik videón látszik Mosolyog
Szóval kb. ezek a méretek. Gondolom a méretezéssel, sípbevágás hosszával, nyelv vastagságával, anyagával lehet kísérletezgetni, magasabb-mélyebb hangokat produkálni stb. Nekem tulajdonképpen szerencsém volt, mert elsőre sikerült eltalálnom mindent, és a kányáknak is tetszik. Kacsint
Ha valami nem világos kérdezz bátran, és jó barkácsolást.
 Emelem
Este teszek fel képet a késztermékről.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #894 Dátum: 2014. Június 16. - 15:31:43 »

Köszönöm Ati a lehetőséget!
Remélem te is odakárogsz előbb-utóbb a dolmiknak!
A történethez hozzátartozik, hogy igen jól lőtt Attila, megbecsülte a lövési esélyeket!
Gratulálok ezúton is!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #895 Dátum: 2014. Június 16. - 17:52:26 »



  Urak, köszönjűk mindenkinek a gratulációkat! Emelem
Csabi, lőni már nem nehéz, ha már behívtad lőtávolságba! Igen A gyakorlástól már kapar a torkom. Mosolyog
Egyeztetünk majd, és folyt. köv. Wave
Mindenkinek sikeres hívást!
       Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #896 Dátum: 2014. Június 16. - 22:37:03 »

Jók vagytok!!! Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #897 Dátum: 2014. Június 17. - 07:58:31 »


No, kb. ez a vázlata, mindenféle műszaki igényesség nélkül, paint-ben rajzolva.
Tavasszal kiástam egy csipkebokrot, mert a gyökere milyen jó lesz késnyélnek.(Nem lett Mosolyog) Mostanra jól kiszáradtak a vastag ágai is, gondoltam akkor csipke varjúsípom lesz.
Vágtam egy darab kb. 5cm átmérőjű ágat, ebből lett a tölcsérforma. Levágtam belőle kb. 7cm-t, ezt átfúrtam középen 10-es fúróval. Ezután egyre nagyobb fúrókkal, de úgy, hogy az egyik végén kb.2 cm hosszan 10-es maradjon a furat. Ebbe jön majd a síprész.
Aztán a harang belsejét egy fúróba fogható kúpos marófejjel tölcsér alakúra formáltam, majd a külsejét is hozzáigazítottam.
A síprészhez egy kb 6 centis , 13-14 mm átmérőjű csipkeaágat vágtam, körbefaragtam, hogy a 10-es furatba beférjen, és szorosan tartson. Ezután késsel hosszában félbehasítottam. Mindkét feléből kifaragtam a szivacsos belét úgy hogy az egyik végükön 5mm hosszan benne maradjon a szivacs. Ha ilyenkor a 2 részt összeillesztjük, egyik végén zárt csövünk van.
Ezután mindkét fél zárt végét kb. 2 cm hosszan, csiszolópapíron húzogatva ívesre formáltam. A félcsövek végei közt kb. 3mm a rés, és ívesen szűkül.
Ezután már csak egy megfelelő vastagságú műanyag lapkát vágtam az erre a célra gyűjtögetett alapanyagból. Csomagolásokról, innen onnan mindig félrerakom a megfelelőnek gondolt műanyag lapokat. Ebből vágtam egy megfelelő méretűt. A harang felé belóghat, előre-oldalra nem. Ezt a két félcső közé illesztve bedugtam a síprészt a harangrészbe. Csiszolás, kis diópác, lenolaj, kész.
A méreteket csak úgy gondulomformán találtam ki, youtubos videók után szabadon. (crow call) Innen tudtam meg, hogy milyen is a síprésze, mert az egyik videón látszik Mosolyog
Szóval kb. ezek a méretek. Gondolom a méretezéssel, sípbevágás hosszával, nyelv vastagságával, anyagával lehet kísérletezgetni, magasabb-mélyebb hangokat produkálni stb. Nekem tulajdonképpen szerencsém volt, mert elsőre sikerült eltalálnom mindent, és a kányáknak is tetszik. Kacsint
Ha valami nem világos kérdezz bátran, és jó barkácsolást.
 Emelem
Este teszek fel képet a késztermékről.
Az ígért képek:
Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #898 Dátum: 2014. Június 17. - 11:31:19 »

Szervusz Dobbasszus! Emelem

Köszönöm a rajzot és a képeket. Minden világos, csak azt nem értem, ha a síp rész teljesen össze van szorítva a harangnál, hogyan megy ki a hang? Vagy a rezgést viszi át a harangra, és úgy szól?

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #899 Dátum: 2014. Június 17. - 13:40:34 »

Ezért üreges a szár Attila. Legalább is a kép szerint erre gondolok. Nézd, itt láttam: Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: