Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315648 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #855 Dátum: 2014. Május 14. - 09:50:20 »

Hucul!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #856 Dátum: 2014. Május 14. - 10:02:27 »

Pár napja leapadt annyira a Tisza, hogy be lehetett menni az ártér belső ágaira is, ahol csavargásaim közben egy 15-20 méter széles mellékág partján látok egy gyereket pecázgatni. Odamegyek hozzá. Kérdem mit fogott, stb, majd leülök a vadásszékemre, rágyújtok, nézem a vizet, kibicelek a horgásznak. Egyszercsak a szemben lévő nyárfán megjelenik egy szürkevarjú. A puska ölemben, megtörve, de azért óvatosan becsúsztatok egy patront a bal csőbe. A varjú meg csak vár. Gyanítom azt hitte a horgászat után neki is marad valami (egy kis etetőanyag-maradék, pár döglött sneci, kenyérhéj) Számításaiba hiba csúszott ugyanis a fegyvert gyorsan vállhoz rántva odaszóltam neki. Le is esett, de  a lövést követően bentről a dzsungel felőll hallom, hogy károgva jön még egy koma. Gyorsan ujabb patronok, és épp csak összezárom a puskát amikor a sörétlövés határán vízfölé ér a szürke. Célzom, lövök mire igen érdekes dolgokat produkál a madaram. Elősször siklózva le akar szállni a vízre majd fél méterrel a Tisza felett feltapossa magát pár méter magasra, végül mint egy darab kő, loccsan a vízbe. A pecázó gyerek csak néz, majd megszóllal: Bácsi, maga nagyon tud! Hogy milyen nagyképűen vállaszoltm azt már nincs lelkiismeretem leírni.
Szóltál neki, nehogy beessen a vízbe, stabil volt az idegrendszere? :-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #857 Dátum: 2014. Május 14. - 16:52:01 »

 Igen Igen Ördög Ördög Röhög Röhög Wave
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #858 Dátum: 2014. Május 23. - 10:00:59 »

Hajnali 4-kor kidobott az ágyam, nem tehettem hát mást, minthogy elmentem megszellőztetni a Browningot Vigyorog
Ha meg már sétáltunk egyet, akkor a nyakamba akasztottam az üregi-sípot is.
Az első leállásom az egyik Kapos menti, mocsaras területen volt.
Itt köszönthettem a kelő Napot.


Még csak elhelyezkedtem, amikor már hallottam is a szürkék jellegzetes reggeli harsonáját a mocsárban álló nyárfák felől.
10 perc csendes szemlélődés után fújtam pár strófát.
Szinte meg is lepődtem, amikor az utolsó sirámot követően másodpercek múlva egy tarkavarjú vágott át a fejem felett.
Elsőre csak "féltengelyesre" lőttem lányos zavaromban, a második kiigazító lövésre viszont elegáns ívben, tollgombócként vágódott a nádasba.
Rövid keresés és némi csizmaszár merítés után fel is tudtam venni.

Még két helyen próbálkoztam, de egy szarkán kívül nem jött más, rá pedig nem tudtam lövést tenni, mert a legsűrűbb rekettyés takarását kihasználva érkezett és nem láttam összesen egy másodpercig sem.

Indulás előtt a szürkéből csináltam egy kis terítéket.


Innen OFF a történet.
Hazafelé beugrottam még egy helyre, hogy kihasználjam a még szabad fél órámat.
A sípolás itt teljesen eredménytelen volt.
Habár annyira mégsem, mert a közeli üregi nyulas domboldalban a vészsirámok hatására a kis fehérfenekűek élénk mozgásba kezdtek.
Át is ballagtam hozzájuk és 1-1 lövésből sikerült is egy kotorék bejáratok között őrjáratozó öreg bakot és egy kisebb, fiatal süldő nőstényt meglőnöm közülük.
Mikor ballagtam vissza a kocsihoz, még két kinigli váltott vissza előttem a zabból a telep felé, de már nem akartam többet bántani közülük.


Ennyi élmény egy reggelre több, mint elég így is.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #859 Dátum: 2014. Május 23. - 11:07:39 »

Hajnali 4-kor kidobott az ágyam, nem tehettem hát mást, minthogy elmentem megszellőztetni a Browningot Vigyorog
Ha meg már sétáltunk egyet, akkor a nyakamba akasztottam az üregi-sípot is.
Az első leállásom az egyik Kapos menti, mocsaras területen volt.
Itt köszönthettem a kelő Napot.


Még csak elhelyezkedtem, amikor már hallottam is a szürkék jellegzetes reggeli harsonáját a mocsárban álló nyárfák felől.
10 perc csendes szemlélődés után fújtam pár strófát.
Szinte meg is lepődtem, amikor az utolsó sirámot követően másodpercek múlva egy tarkavarjú vágott át a fejem felett.
Elsőre csak "féltengelyesre" lőttem lányos zavaromban, a második kiigazító lövésre viszont elegáns ívben, tollgombócként vágódott a nádasba.
Rövid keresés és némi csizmaszár merítés után fel is tudtam venni.

Még két helyen próbálkoztam, de egy szarkán kívül nem jött más, rá pedig nem tudtam lövést tenni, mert a legsűrűbb rekettyés takarását kihasználva érkezett és nem láttam összesen egy másodpercig sem.

Indulás előtt a szürkéből csináltam egy kis terítéket.


Innen OFF a történet.
Hazafelé beugrottam még egy helyre, hogy kihasználjam a még szabad fél órámat.
A sípolás itt teljesen eredménytelen volt.
Habár annyira mégsem, mert a közeli üregi nyulas domboldalban a vészsirámok hatására a kis fehérfenekűek élénk mozgásba kezdtek.
Át is ballagtam hozzájuk és 1-1 lövésből sikerült is egy kotorék bejáratok között őrjáratozó öreg bakot és egy kisebb, fiatal süldő nőstényt meglőnöm közülük.
Mikor ballagtam vissza a kocsihoz, még két kinigli váltott vissza előttem a zabból a telep felé, de már nem akartam többet bántani közülük.


Ennyi élmény egy reggelre több, mint elég így is.
 Emelem

 Szép jó napot!

 Gratulálok Csaba!  Emelem


   Tibi
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #860 Dátum: 2014. Május 23. - 13:06:58 »

Hajnali 4-kor kidobott az ágyam, nem tehettem hát mást, minthogy elmentem megszellőztetni a Browningot Vigyorog

 Emelem

Csaba, köszönet a képekért, történetért!  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #861 Dátum: 2014. Május 23. - 15:01:09 »

Ennyi élmény egy reggelre több, mint elég így is.
 Emelem

Nem vagyok egy irigy természet, de az ilyen hajnalokért bizony, megirigylek bárkit... Igen

 Emelem

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #862 Dátum: 2014. Május 23. - 15:47:16 »

Csaba! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #863 Dátum: 2014. Május 23. - 16:52:31 »

Nem vagyok egy irigy természet, de az ilyen hajnalokért bizony, megirigylek bárkit... Igen

 Emelem
Egyformán érzünk.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #864 Dátum: 2014. Május 23. - 22:17:55 »



  Csaba!  Igen  Irigykedem  Mosolyog
             Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #865 Dátum: 2014. Május 24. - 10:14:34 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #866 Dátum: 2014. Május 24. - 13:55:05 »

Csaba, Csaba! Az a browning...... Na meg a gazdája...
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #867 Dátum: 2014. Május 26. - 09:25:59 »

Sziasztok!

Rég nem írtam ebbe a topikba, így megtöröm a csendet.
Vasárnap hajnalban mentem ki "varnyúzni". A szokásos módon jó takarást kerestem, majd hívtam a varjakat a hívó hangokkal. Használok a fejemre álcahálót, illetve a jobb kezemen kesztyűt. Váltogatva a különféle hangokat 1,5 óra alatt egy álltó helyemben 7 dolmányost sikerült leszólítanom 15 lövéssel. Ritka alkalom, de nem hibáztam egy madarat sem. Vegyesen voltak benne öreg és idei varjak.
Íme a teríték...

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #868 Dátum: 2014. Május 26. - 09:34:53 »

Gratulálok!
Szép munka ,így tovább!
Pontosan milyen hangokat használsz?

 Emelem
Naplózva
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #869 Dátum: 2014. Május 26. - 09:45:04 »

Köszi!
Ú.n. "hello, itt vagyok", vészkárogás, küzdő, illetve visszahívó károgást. Egy alkalommal a nyúlsírót is használtam.
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: